Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

2000 štěpů Moser Medical Vídeň

Autor 2000 štěpů Moser Medical Vídeň
Juristic
Před časem jsem tu slíbil, že se podělím o své zkušenosti s operací ve Vídni - takže tady jsou:
Nyní je mi 42 roků. Poprvé jsem si řídnutí vlasů všiml na dovolené v roce 1999, když jsem po koupání viděl v zrcadle, že už to není,co bývalo. Postupem roků se situace samozřejmě zhoršovala, začaly se mi zvětšovat kouty a dělat kolečko. Kouty mi tak nevadily, ale vadilo mi kolečko a- a to tak, že jsem nesnesl ,aby někdo známý stál za mnou a mluvil na mne.

Někdy kolem roku 2001 jsem navštívil kliniku GHC /nezaměňovat za GHO/ v Krakovské, která v té době nabízela řešení . Konzultován jsem byl dvěma pány, z nichž jeden sám by transplantaci / dále je TV/ nutně potřeboval. Samozřejmě – nijak mi nepomohli, stáhli mě o peníze za konzultaci, poslali do spřátelené lékárny, kde jsem si měl koupit nějakou předraženou vodičku.

Asi v roce 2007 jsem byl u Dr.Hajduka – zaplatil 300 /dnes snad 1000?/ za konzultaci, řekl, že moje situace je v pohodě , že to zvládnou. Prostředí vcelku v pohodě, do ničeho mě nenutil, povyprávěl mi báchorky o odběrech graftů ,po kterých vlasy rostou i v dárcovské oblasti , já pokýval hlavou, byl vcelku spokojený,ale protože moje situace ještě nebyla tak strašná, nechal jsem to být. TV provádí metodou FUE, tedy odběr graftů /štěpů bez řezaní kůže.

Začal jsem používat Rogaine / Regaine , mimochodem – flaštička stojí v ČR cca 800 Kč, v Německu stojí asi 450 Kč. Vlasy velice rychle zesílily, objem viditelně narostl. Říkal jsem si, bomba. Bohužel, po pár měsících si tělo zvyklo a vše se začalo vracet do předešlého stavu.

Jediným řešením v té době již bylo, denně si mýt hlavu, protože jenom tak jsem dosáhl jakžtakž objemu, že kouty a „hurvínek“ nebyly vidět. Stejně tak vzadu kolečko šlo zakrýt jenom tak, že jsem nosil delší vlasy. Vidět se zezadu při stříhání nebo na fotkách ,to bylo utrpení. Blesk zvětšuje, takže kolečko bylo na všech fotkách tak patrné, že to vypadalo, že snad ani nemám vlasy.

Mezitím jsem v rakouském tisku četl o Moser Medical Clinik ve Vídni. /dále jenom MM/ .
Jestli něco Rakušáci umí,tak je to marketing – kam se hrabe Radotín a Hajduk s těmi svými stránkami,které nikdo sto let neaktualizoval. MM fungují v několika jazycích, hromada zajímavých informací. Jestli je vše pravda, toť otázka. /www.haarestattglatze.com/

Mají česky, resp.slovensky hovoří sestru, která je velmi ochotná a jakmile je v práci /není tam denně/, tak odpovídá. Všechny mé otázky zodpověděla trpělivě, přesně a i opakovaně.

Cca před 15 měsíci jsem byl pozván do Vídně na konzultaci – ta proběhla za přítomnosti majitele kliniky ,Dr.Mosera, dále vrchního operatéra, Dr.Stiefsohna a za účasti této paní sestřičky. Věnovali se mi asi 2 hodiny, dostal jsem občerstvení, vše zodpověděli, nafotili si mne a navrhli řešení. Používají FUT i FUE, upřednostňují pouze FUT. Vysvětlení bylo logické, takže ač nepřítel této poměrně drastické metody, souhlasil jsem. Pomluvili veškerou českou konkurenci ve smyslu, že mají sami hodně zákazníků, kteří si u nich nechávají opravit zmršené operace.
Cenu stanovili na 5 euro / graft. Potřeboval jsem necelých 2000 graftů,cena byla tedy domluvena na 10,000 Euro s tím, že předoperační vyšetření v ceně asi 500 Euro mi odpouštějí / takový reklamní trik, jak dát slevu a při tom žádnou nedat./. Datum operace mi nabídli na konci dubna. Přes léto operují neradi, kvůli horku,které znesnadňuje hojení.


Samotný zákrok:

Nastoupil jsem ráno v 9 hodin, už na mne čekal celý personál – Dr. Stiefsohn, tedy hlavní doktor, sestra, asistentka + dalších několik sester, které pod mikroskopem pracovaly s materiálem. Celkem do 10 lidí, kteří hopsali kolem mě. Dostal jsem injekci do čela a po hlavě, byl jsem upozorněn, že to bolí,ale nebolelo. Pak už jsem byl takový celý omámený, samotný odběr si skoro nepamatuju, jenom jsem slyšel řezání kůže ze zátylku, zvuk bych připodobnil zvuku když vám řežou sádru. To celé trvalo pár desítek minut.

Pak začalo přesazování – na mé hlavě se střídalo několik sester/ asistentek, samotný doktor už tohle nedělá . Jedná se o rutinní práci. Bylo mi vysvětleno, že grafty se třídí podle toho, kolik mají vlasů a pak rozmisťují po hlavě. Dostal jsem ipod,abych si mohl poslouchat hudbu a nenudil se, tahle fáze trvala asi 6 hodin, je to únavné, těšíte se až to skončí a pořád nic. Nesměl jsem se pohnout, což bylo těžký – jak má člověk v sobě ty oblbovadla, tak ani neví, že mu něco na hlavě dělají –jednou jsem se zvedl a chtěl si přesednout a přitom dvě sestry mi zrovna přesazovaly porost na hlavě !!!!

Dobrý je, že člověk je opravdu v tu chvíli středobodem vesmíru – jenom jsem ukázal, všichni zastavili a já mohl jít na záchod, napít se, dát si keks. Hurá, po asi celkových 7 hodinách to bylo za mnou , bylo na čase, už se mi hlava začala ozývat a začínalo to bolet. – zavázali mi hlavu, odvezli do hotelu s tím, že mám přijít další den. Noc byla ok, byl jsem unavený ,musel jsem spát v sedě.

Druhý den ráno jsem si sám na hotelu sundal obvaz, opatrně si omyl hlavu a vyrazil normálně do města. Bylo trochu chladno,tak jsem nosil kapuci a nikdo nic nepoznal. Pak byl víkend, v pondělí jsem normálně šel do práce a nikdo nikdy nic nepoznal. Hlavu jsem si nesměl umýt,až za cca týden. Cca za týden mi začaly přesazené vlasy pomalu padat- jak jsem byl předem varován. Bylo to nepříjemný, člověk propadá panice a hlavně – ty přesazený vlasy vypadaj dobře,kolečko je pryč a najednou se to začne zase všechno vracet do předešlého stavu – byl jsem zklamán,ale počítal jsem s tím.

Dnešní situace:

Předem jsem byl informován, že výsledný efekt je vidět nejdřív za půl roku, spíš za rok – faktem je, že cca po 3 měsících začnou vlasy znovu růst, pomalu , nenápadně,ale rostou. Zprvu jsou strašně jemný,ale sílí. Po 9 měsících už to vypadalo nadějně, po roce, tedy ve výslednou dobu, kdybych měl vidět výsledek, jsem al e byl zklamán. Bylo mi slíbeno, že se z přesazených vlasů chytí asi 94 – 98% vlasů. Ani náhodou. Kolečko vzadu zmizelo řekněme ze 3/ 4 , možná 4/5 - u kadeřníka se vždy kontroluju ve zpětném zrcadle – dřív to bylo velký, teď lehce prosvítá kůže. Vpředu kouty se zahustily, hurvínek zmizel, zase můžu nosit patku,jak jsem byl zvyklý před 15 lety. Stejně tak mokré vlasy nejsou problém, nebo natužené. Vypadám mnohem mladší, sebevědomí šlo rapidně nahoru. Bohužel u pěšinky se vlasy v rohu moc nechytly, stejně tak například ve výtahu, kde svítí umělé světlo, je vidět, že vlasů je málo, jsou řídké atp. Ale na ulici, na fotkách, vypadám skvěle. Koukám na sebe se zalíbením v zrcadle. Myslím, že se chytlo tak 80%, je to evidentně dostačující pro velmi pěkný výsledek, ale při konečném množství cca 2300 graftů si říkám, mohlo to být ještě lepší .
Zatím si vlasy nezvykly, že rostou jinde, takže vpředu se mi dělají kudrlinky vzadu, na temeni mi občas trčí. Ale to mi je jedno.


Prognóza

Bylo mi řečeno, že vše odvisí od elasticity kůže – tu prý mám vcelku jakž takž,takže ještě jeden zákrok snesu. Teď jsem byl po roce na kontrole, všechny moje výtky vyslechli a odmítli – to se dalo čekat. Ukázalli mi fotky před rokem,ano ten rozdíl je opravdu neuvěřitelný –ale …… protože oni nedávají záruku na výsledek, ale pouze na to, že odeberou-li 2000 štěpů,tak taky 2000 přenesou .Mám používat dál Regaine a za pár let,až se situace zhorší, se přijít ukázat. Takže výsledek je horší než jsem čekal,ale přesto je to ohromná změna a mě jenom mrzí, že jsem nešel dřív. Zacházení od firmy MM bylo nadstandardní, byl jsem velmi spokojen. Jsou to profíci,a svoji práci / péči si nechají zaplatit. Těch 250 tisíc vůbec nelituju.


Kdo máte peníze, jděte k nim. V Praze je vidět, že ty kliniky jsou zatím jinde . MM je bezvadně promazaná mašina, která funguje jak má . Samozřejmě, když ptáčka lapají ... atd., možná mi toho nemuseli naslibovat tolik,ale to už je teď jedno.
Dan 80
Vzdycky jsem si tak rikal,ze jestli jednou nekam pujdu na transku,nedam do toho vic jak 100 tis..Pokud by ma situace byla natolik povazliva a potreboval bych CTVRT MILIONU!'?,zajel bych si do Brna a objednal se na integraci..viz diskuze INTEGRACE.Protoze vedomi,ze davam ctvrt micudy za něco,co ani není jiste s další podporou Regainu,si neumim představit.
slančo
Stvrt milionu neni zas tak moc ak by si mal mat v pohode vlasy,,a to si pis ze dalej budes na rogainu a trebars na saw palmete ci fine tym ze si to das udelat to este zdaleka neznamena vyhrany boj,,,ja skor lituju lidi co zato daji tech 50-100tisic darmozracum a vyebrou se do turecka v nadeji nebo zvoli mene stepu na vacsi plochu v nassich podminkach kde to vi sotva nekdo dobre udelat

Celej problem ani neni tak v penezich si myslim Jde hlavne o to ze te dokalici bud ti ostane jizva jak svina v zatylku nebo proridle vlasy to je celej problem ¨darcovska oblast¨ ty penize tu sezene kazdy i kdyz nekto tezko a nekto lehce
Juristic
Moje rozhodování bylo následující:

ty peníze mám, radši dám 250 za něco, kde SNAD mám nějakou šanci na dobrý výsledek u firmy, která má renomé, než ušetřit na akci, kde není návratu,protože dárcovská plocha je přece jenom omezená..
samo, můžu mít štěstí a dopadnout v Turecku za 80 nebo v Brně za 100 dobře -ale taky možná ne.

Mimochodem Turecko za 80 nic moc - když jsem se připojil v Rakousku na wifinu, tak mi naskakovali nabídky typu 2300 štěpů za 3000 euro přímo ve Vídni.Je to stejné, jako šance, že někde v autobazaru na vesnici koupím za dobrý peníze ojetý auto, nebouraný, bez stočených kilometrů. Možná je lepší jít na jistotu.

To jsem udělal já - výsledek? chtělo by to malinko doplnit v koutech. Vypadám tisíckrát líp, ale jenom na denním světle -např.ve výtahu, v koupelně proti silné žárovce je vidět, že hustota není úplně ideální.

Prostě za pár let plůjdu znovu...
Dan 80
Diky za vysvetleni.Jen bych mel ještě par otázek,pze z tvého textu(17.6)není dohledatelne,jaky jsi byl NW před transplantaci? A dále by me zajímalo,na jak velkou plochu ti tech 2300 stepu nasazeli? Znamena to prece jen téměř 5000 vlasu..Ptam,se,pze nevim,kolik ti dali na cm2.folikul.A otázka na zaver(znovu se omlouvam,jestli uz to nekde nebylo popsano)co na to okoli?Zatím hodne stesti a at to roste! PS:Kdyby byly nejake fotečky,urcite bych se ja,ani nikdo z pritomnych nezlobil
Juristic
Před transplatací jsem byl cca NW3, to jest kouty vpředu a vzadu kolečko. mezi kouty se mi dělal takový hurvínek, řešením bylo mít denně umyté vlasy a šikovně je si je česat -jinak to bylo vidět.

ty štěpya šly tedy primírně na zmizení kolečka /povedlo se/ a kouty, pak taky do toho hurvínka, aby tam vlasy nebyly tak řídké.

a co okolí? nikdo si ničeho nevšiml - strupy nebyly nidět vůbec, protože jsem měl trochu delší vlasy. vypadaly cca do 3 neděl, samozřejmě i s vlasy, což je teda trochu psycho


začal jsem nosit pořádnou patku až do očí,jako když mi bylo 18, takže toho si pár lidí všimlo -ale ve stylu, co to nosím za patku,nikoliv kde jsem vzal háro. taky s vlasy , které si nechám stříhat na hoře méně a kolem uší víc, vypadám hubenější.
Dan 80
Diky za odpověď a jak rikam,kdyby byly nekdy v budoucnu fotky....
Lonely11
Rad by som absolvoval tiez v Moser klinike transplantaciu, kto ma este nejake skusenosti? Dakujem
milada23
Nemam s nimi
Juristic
Tak koukám, že jsou to tři roky, co jsem byl na té operaci....

pomalu začínám uvažovat o druhém kolečku.

první, čím začnu , je trichologické vyšetření, vlasy mám teď jemné, viditelně se mi zhoršují. No a podle toho se rozhodnu.

Akorát se mi nechce znova do vyrábění jizev v Moseru - tak uvažuju nad Hajdukem. Chtěl bych jenom dohustit kouty, které samozřejmě trochu postupují.


No a když začnu mít pocit, že vlasy už zas nejsou ,co byly, tak se uklidním, že bez operace bych už asi měl koleno...
zamestnanec1
Trichologicke vysetrenie kolko cenovo vychadza?
Juristic
Prý 1,600 Kč.
uvidím,co se dozvím.
zamestnanec1
Uvidis potom daj vediet
Juristic
Dozvěděl jsem se, že koleno nikdy mít nebudu,ale alopecie tam prostě je. myslím, že je to smysluplná investice, součástí je přesný popis problému, návrh řešení pomocí různých typů léčby / krevní plasma, bylinky atd/, nicméně samo, že to stejně dopadne zapár let druhým kolem u Mosera nebo někde.
stupel1
Cize ma to zmysel? tak fajn nie?
iwos
Juristic
jsou to tři roky, co jsem byl na té operaci....

Juristic
dohustit kouty, které samozřejmě trochu postupují.

Máš tři roky po transce za kterou jsi dal čtvrt mega a už zas potřebuješ další transku páč ti za tu dobu vypadli další vlasy. Představ si že to bude takle pokračovat furt dál. A každý tři roky budeš muset chodit na další a další transky. To je dost masakr. Čekal jsi něco takovýho než jsi šel na první transku?
Juristic
Jo čekal, neměl jsem nereálné představy. Představ si, že alopecie existuje i po operaci a ta operace těžko může zabránit dalšímu vypadávání vlasů .

druhá věc, z přesazených míst nevypadlo nic.

třetí věc , víš,jak bych vypadal , kdybych tu operaci neměl? vlasy by mi začínaly na zádech.

čtvrtá věc - mám vlasy ještě tak na dvě - tři operace, OK, to je na deset roků, možná 15, do tý doby doufám vymyslí někdo něco efektivnějšího. a když ne, tak mi bude za 15 let skoro 60, to už mi to snad bude jedno.

prachy neřeším, žijeme jen jednou.
iwos
Juristic
alopecie existuje i po operaci a ta operace těžko může zabránit dalšímu vypadávání vlasů .

Todle já ku...sky dobře vim. Ale u fůry kluků který sem choděj mám pocit že vo tomdle nemaj ani šajnu. Viz naposledy hummer. Je mu 22 a chce do koutů 3500 - 4000 štěpů.
Juristic
To je ale jeho blbost. od toho je možná i tohle fórum,aby si utříbil myšlenky. krom toho - kterej doktor mu dá 4000 štěpů? krom toho, že to technicky je velmi obtížné, tak kdo si vezme na triko, že za tři roky bude ten hummer mít na hlavně růženec z přesazených vlasů a uprostřed nic?

má-li problém ve 22, pak zbývá jenom:

chemie, chemie , chemie, možná nějaká ta plazma či bylinky a modlit se modlit se,aby se to aspoň zpomalilo.
stupel1
Lenze co s takymi.. no
jolko
Kamo, ja sa ťa nechcem nijako dotknúť, ale čítam tie tvoje komentáre. načo prispievaš takéto 2-3slovné odpovede, ktoré sú uplne od veci? už som si to tu u pár jedincov všimol. popravde mi to je jedno, neriešim, ale prídem sem, otváram jedno vlákno za druhým a všade tvoje feedbacky áno, určite, možno. hej hej a podobne, tak mi nedalo.
ruzicka
Modlit sa.. Kolki sme sa modlili a nic z toho, ze ano. Treba skusat ina moznost nie je. A ked uz su v takomto skorom veku problemy tak tozvie co to bude za par rokov.. :-/
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

2000 štěpů Moser Medical Vídeň

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání chat forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018