Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Jakou metodu transplantace vlasů podstoupit (FUT nebo FUE)

Autor Jakou metodu transplantace vlasů podstoupit (FUT nebo FUE)
tomas1
Pročetl jsem si naše a zahraniční diskusní servery týkající se transplantace vlasů a pořád nevím, jakou metodu pro tranplantaci využít. Pokud vím, tak se používají v podstatě dvě - FUT, při které se na zadní straně hlavy vyřízene proužek kůže s vlasy, ze kterého se pak vytvářejí jednotlivé štěpy a zůstává po tomto zákroku jizva a FUE, při které se vyjímají jednotlivé štěpy pomocí určitého nástroje a tyto se pak transplantují, přičemž jizva nevzniká. Jaké máte zkušenosti s transplantací pomocí těchto dvou přístupů. Prosím o odpověď. Na tomto také záleží, jakou kliniku provádějící transplantace vlasů zvolit.
metelesku
No jestliže již někde v zátylku jizvu máš, nijak ji neodstraníš a jaká bude ví jen bůh. Jestli si chceš nechat dlouhé vlasy vzadu je to jedno, ale běda, když se rozhodneš ostříhat na méně než 2 cm, pak tě úsměv zezadu nemine
Koutař
Tak to je snad jasný jakou metodu ne? Kdo by chtěl dobrovolně jizvu??? Nechápu jak na tuhle starou metodu může ještě dneska někdo jít...?
Juristic
možná jsem malinko vedle,tak prosím případně upozornit.
ale je někde diskutován rozdíl mezi GHO a Interclinic?
metelesku
Juristic
možná jsem malinko vedle,tak prosím případně upozornit.
ale je někde diskutován rozdíl mezi GHO a Interclinic?


To neni rozdil mezi GHO a Interclinic, ale mezi metodikama - interclinic,dr.Polák,dr.Lucák, dr.Dočkal,Moserclinic ve Vídni...dělají strip techniku - excize kůže s vlasy a jejich rozdělení skalpelem na malé grafty a následnou transplantaci , druhý typ je v odběru štěpu - FUE ( follicular unit extraction) - tzn.GHO,dr.Kempný.... , kdy i odběr jednotlivých graftů je prováděn ve své podstatě minipunchery o průměru 0,7- 1mm, tzn. že tyto zanechají hodně malých jizviček, které jsou potom i při ostříhání na krátko réměř nepatrné
Juristic
metelesku
možná jsem malinko vedle,tak prosím případně upozornit.
ale je někde diskutován rozdíl mezi GHO a Interclinic?

To neni rozdil mezi GHO a Interclinic, ale mezi metodikama - interclinic,dr.Polák,dr.Lucák, dr.Dočkal,Moserclinic ve Vídni...dělají strip techniku - excize kůže s vlasy a jejich rozdělení skalpelem na malé grafty a následnou transplantaci , druhý typ je v odběru štěpu - FUE ( follicular unit extraction) - tzn.GHO,dr.Kempný.... , kdy i odběr jednotlivých graftů je prováděn ve své podstatě minipunchery o průměru 0,7- 1mm, tzn. že tyto zanechají hodně malých jizviček, které jsou potom i při ostříhání na krátko réměř nepatrnéděkuju za zprávu. vypadá to jasně, že gho vítězí. jeho nevýhodou je menší počet štěpů a doba.
ještě mě malinko nahlodává to, že jsem náhodou potkal novináře pana Dědka -sice vypadá mnohem líp než na fotkách v Reflexu před,ale ideál to není. Vlasy nejsou husté a to jsem ho moc neokukoval,aby si nemyslel , že jsem vadnej.
Koutař
Juristic
Co se týče hustoty, záleží zase na penězích, větší hustota=více štěpů=více peněz, Já osobně jsem chtěl osadit menší plochu koutů ale v co největší hustotě a jsem fakt spokojenej nikdo nic nepozná vypadá to uplně přirozeně. Je jasný že když má někdo větší pleš, tak se snaží osadit co největší plochu a kompromisně s menší hustotou protože je to velmi drahé. Ale v tomto případě chápu že lepší trochu řidší vlasy než nic.
Blansch
Chtěla jsem se zeptat, zda mám nějakou šanci na hustotu vlasů, když jsem po transplantaci kostní dřeně a narostli mi jemné a řídké vlasy.....nemám nikde vysloveně prázdná kolečka, ale velmi řídké všude, hlavně na temeni.
Horkypetr
V takovém případě je transplantace k ničemu. Jenom by to vypadalo blbě (a to pouze v případě, že by se něco chytlo, což si nemyslím). Jak dlouho seš po operaci? Užíváš nějaká imunosupresiva, nebo něco podobného? Rekl bych, že je velká šance, že se to spraví samo. Ale chce to čas.
tandy777
Jednoznacne ta kde sa nereze koza
Blansch
Jsem letos devátý rok po transplantaci, nepší to za ty roky o malinko je,ale jen to....
Juristic
Blansch
Jsem letos devátý rok po transplantaci, nepší to za ty roky o malinko je,ale jen to....prosím bez překlepů,nerozumím,co máš vůbec na mysli.
Blansch
Jsem devátý rok po transplantaci kostní dřeně, vlasy se mi za ty roky malinko zlepšili, ale šlo to velmi pomalu.I ldyž jsem si v nemocnici masírovala hlavu capilanem a říkaly, že po chemoterapii narostou hezké a husté vlasy,,,ale tak se nestalo.Nevím,co s tím mám dělat....
Blansch
Užívám jen léky gynekologické estrofem a proveru, celou dobu v nemocnici jsem krvácela a pak se mi menstruace zastavila úplně. Může to mít nějaký vliv na ty vlasy?
Juristic
No ja bych si spíše zašel za dermatologem, protože jenom ten to může posoudit.
něco jiného je osobní zkušenost a něco jiného poradit v takové specifické věci.
Tomás
Zatím jsem zažil 4 vlasové transplantace. Dvě doma metodou FUT a dvě metodou S.H.E na klinice PHAEYDE v Maďarsku. Výsledek byl vidět po každé z mých transplantací, ale rozdíl metody FUT oproti S.H.E byl ten, že jsem měl po každém zákroku zašitou hlavou, což bylo značně bolestivé i přesto, že jsem bral prášky proti bolesti. Pokud vám někdo tvrdí, že technika FUT je lepší, protože se vaše vlasy nemusejí stříhat, měli byste také vědět, že při metodě FUT existuje daleko větší riziko infekce. Pokud v mém případě spočítáme všechny dny, které procedura zabrala, zjistíme, že je FUT mnohem kratší, ale zato bolestivější. V případě metody FUE můžeme bolest zanedbat, jelikož se při ní nic nesešívá. Myslím si, že je vše dokonáno. Ve svém životě již nikdy nepodstoupím další transplantaci vlasů. Pravdou ovšem je, že lze vždy něco vylepšit. Jedno je ale jisté. Pokud budu mít pátou transplantaci, bude provedena metodou FUE, či některou, která je ještě lepší, jako například S.H.E.
jauzneviem
Nestraste ma
curious
Tomás

neviem, ci som uplne pochopil tvoju skusenost s metodou S.H.E. u Phayede. Ci je pozitivna alebo negativna. Pises, ze touto metodou si podstupil dve procedury. Odporucil by si ju? Hlavne naklady na nu su asi 2x vyssie ako FUE. dik
aquila
No tak já jsem podstoupil FUT, nejsem nějakej tvrďák a prášky jsem ROZHODNĚ brát nemusel. První noc byla celkem špatná, nevěděl jsem jak a kam si lehnout (pak jsem skončil na polohovatelném zahradním lehátku).. Ale další dny úplně v pohodě. Asi to táhlo, možná trošku bolelo, ale asi jako po každém sešívání. Dnes, 2,5 roku po, nebyla přítelkyně schopná jizvu najít. Doktorka jí samozřejmě našla hned, ale je velmi nenápadná. Takže asi tak k té hrozné řezničině... Při FUT je údajně vyšší šance uchycení vlasů, nevím.
frantis4
Nemal si teda velke bolesti?
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Jakou metodu transplantace vlasů podstoupit (FUT nebo FUE)

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání online community script miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021