Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Vhodná antiandrogenní terapie pro muže?

Autor Vhodná antiandrogenní terapie pro muže?
Hologram
Muhajicek: dím i nedím - budoucno mlhou jest zahalené... :-)
Hanz
Clar

Klinické studie nic takového nepotvrzují,ale pokud jde o mne sledoval jsem po třech měsících léčby dutasteridem klinické zlepšení průběhu onemocnění,především v tom,že se reguloval nejdříve mazotok,později zmizely i mastné lupy.Takže ano,myslím,že ho můžu doporučit.
Hanz
gahan

SD je chronické zánětlivé kožní onemocnění mazových žláz nealergického původu.Dokází k nadměrné sekreci kožního mazu,tvorbě velkých žlutých mastných lupů,s fragmenty kůže jdou dolů i vlasy.Dochází k rychlé obměně vlasů,které dorůstají,ale jsou stále slabší a obsahují méně pigmentu.Onemocnění se opakuje v periodách cca 4-5měsíců (Období růstu,období výpadu).Má také asi tři fáze,v nichž se postupně zhoršuje.Při slabši formě se objevují jednak klasické lupy a dále žluté mastné lupy,které pevně drží na pokožce a při pokusu o jejich uvolnění se zachytí ve vlasu,pokožka je velmi mastná,vlasy je nutno mít hodně často,někdy i každý den,což sekundárně dráždí mazové žlázy k ještě větší sekreci a objevují se eritémy (zarudlá svědivá místa) a dermální ložiska (takové strupy),které úporně svědí.Prognóza je závislá i na ročním období.
Hanz
Muhajicek
Cituji: Muhajicek
hehe..jako pokud vám naklonují vlasy..ze zadní části, které jsou na dht prakticky rezistentní, potom zřejmě jakýkýkoliv genetický zásah je prakticky k ničemužný.


Tohle si na internetu může s prominutím přečíst kdejakej jantar a pak tady prohlašovat klonování vlasů za medicamentum universum,ale na netu se píše nesmyslů!V klonování je budoucnost,ale těžko je trvalým řešením na tomto poli!Řekni mi,proč by měl někdo čekat na to až mu vlasy vypadaj a pak si je nechával složitě klonovat,přemejšlej,beru ty nehody,o kterejch si mluvil.Že si to tady tak třeskutě obhajuješ rozhodl jsem se,že si o tom taky něco málo přečtu a zjistil jsem následující-ke klonování vlasů se využívají jako matrice folikulární kmenové buňky,odebírané z okcipitální vlasové oblasti.Jelikož se jedná o tzv.nediferencované buňky,ponechávají si pouze část vlastností vlasů z dárcovské oblasti a nelze vytvořit totožný duplikát (klon) vlasu z dárcovské oblasti,čili není řeč o klonování v tom pravém smyslu,což je také problém rezistence kterou si zmínil,ta se zachová pouze u urč.zlomku vlasů.U takto vzniklého vlasového porostu dochází k četným alteracím(změnám),část může vypadat normálně,jiné vlasy jsou ovšem deformované,rostou nesmyslnými směry a objevují se u nich i jiné abnormality a úspěšnost léčby se pohybuje pouze okolo 40%!!Pokud se týče současných možností,mám dojem,že výsledek může být víc než otřesný!Pokud bych se vrátil k té seborey a možnosti její léčby klonováním,bude mít taková léčba ve všech případech stejný klinický průběh a to je návrat onemonění v plném rozsahu!

Cituji: Muhajicek
Ono totiž s těmi vlasky ze zední části je to zajímavé v tom, že jim nejen DHT nevadí ale naopak jim vyhovuje...


A tuhle blbost si schrastil kde??
Mirek
Hanz

Zdarek Hanzi. Ty si zkousel obe varianty jak finasterid tak dutasterid. Proc si presel na dutast? Jake si mel vysledky s finasteridem a jake mas ted s dutastem? Vzdyt tech 5 mg Avodartu co do sebe furt spec denne musi mit spousta vedlesich ucinku a sam si tady tenkrat uvadel, ze jedno mg staci. Ten finasterid nebude asi zrovna zadny zazrak. Na zahranicnich forech uzivatele dutas. uvadeji, ze maji po nem dost suchou pokozku. Zaregistroval si neco jako napr. pokles libida apod.

diky Mirek
Hanz
Mirek
Zdarec!
Já nepřešel na dutasterid,užívám obojí-dutasterid 0.5mg/den (a ne 5mg) a finasterid 1mg/den.Začal jsem užívat i dutasterid,protože samotný finasterid mi nestačil a vlasy padaly,i když méně než bez léčby.Musím říct,že teď se mi daří dobře,žádné vážnější problémy nemám,jen trochu potíže s lupy,což se dá zvládnout Nizoralem.

Vzpomeň si na dobu,kdy sem začal užívat Propecii,objevilo se u mě takové to mentolové pálení,což po určité době docela zmizelo a od té doby jsem nezaznamenal absoutně žádné nežádoucí účinky ani v počátcích léčby Avodartem(Pouze menší bolesti žaludku,které se nikdy neobjeví,pokud ho užívám s jídlem,což dělám),takže tato léčba má na mě 100%pozitivní účinek a můžu ji jen doporučit.

A co ty děláš něco se sebou??
Mirek
Hanz
Zakoupil jsem si 100% natural sampon Aveda + kondicioner, je docela drahej, ale jsem max. spokojen. Spise se snazim jit vice kosmetickou cestou, takze hodne maskuju, pouzivam Shaping cream, vse na prirodni bazi. Zkousim stale soju a Serenou, ale premyslim spise o Propecii. Chtel bych zajit za doktorem v UK, jestli me to predepise, nebot lekum pres net moc neverim, preci jenom to do sebe budu rvat min. rok. Tady v Anglii to zna kazda lekarnice, snad to nebude problem. Myslim si, ze je u tebe zbytecny brat k finasteridu jeste 0.5mg dutastu, to uz nehraje zadnou velkou roli. Finasterid by to mel zvladnout taky sam!!! Zkousel si jeste pridat minox, mel by zvysit ucinek.

Ten dutast ctvrtis a jak dlouho uz beres dutas & finasterid?
Jaky mas vubec nazor na Alpecin C1 a Serenoa? Na zahranicnich forech zadne kladne ohlasy na Serenoa Repens.

OK Hanz

My dosavadni result: vlasy nepadaj nejak brutalne jako pred zacatkem lecby, ale mohlo by to byt lepsi.
Muhajicek
Cituji: Hanz
A tuhle blbost si schrastil kde??


Hanzi..je toho plný internet, stačí použít google.

citace z.: http://www.mojevlasy.sk/vypadavanievlasov/postupvypadavania.htm

"Folikuly vpredu, na vrchole a vzadu hore na hlave sa u väčšiny mužov stanú náchylnými na DHT v určitom bode života. Vlasy, ktoré pokrývajú strany a zadnú dolnú časť hlavy sú spravidla odolné voči pôsobeniu DHT počas celého života muža. Preto väčšina mužov v týchto miestach vlasy nestráca."

Cituji: Hanz
vlasy jsou ovšem deformované,rostou nesmyslnými směry


No ale přeci.., kdyby tato metoda nenarážela na problémy, jež je třeba eliminovat, .., potom bychom se nebavili o budoucnosti...ale klony už by frčely na našich hlavinkách..To je třeba si uvědomit.
Mirek
Hanz

Jsem rozhodnut jit do finasteridu pod podminkou, ze budu pod dohledem lekare, takze doufam ze tady v Anglii budu uspesny. Psal si, ze v CZ si nemel zadne problemy s predepsanim, pokud narazis na dobreho urologa. Tady v UK me to snad predepise i obyc kozar, zkusim a uvidim. Preci jenom jsou tady vice ve predu nez v CZ a mohli by to znat. Co ty na to Hanz?
Hanz
Muhajicek

Víš moc dobře,že jsem měl na mysli tu poslední část:
Cituji: Muhajicek
naopak jim vyhovuje...


to je pořádnej blábol

Cituji: Muhajicek
kdyby tato metoda nenarážela na problémy, jež je třeba eliminovat, .., potom bychom se nebavili o budoucnosti...ale klony už by frčely na našich hlavinkách


to jsou ale dost,závažné problémy,mám dojem,že si to představuješ jako housky v krámě,než tohle bude spolehlivě fungovat,to už bude na světě cílově zaměřených antiandrogenů a težko někdo bude čekat až mu všechny vlasy vypadaj.Ale ty si na to určitě počkej,takové obdivuhodné nadšení pro věc by byla škoda zahodit.

A co se týče tvého někde výše uvedeného názoru,že na takové androgeny si budeme muset ještě dlouho počkat,měl bych tě informovat,že už jsou to desítky let co jsme se naučili rozštěpit chemickou vazbu a izolovat např. dvě látky téhož přípravku.
Tak například léčivo zvané bicalutamid je velmi účinný antiandrogen u něhož je incidence postižení libida téměř nulová,není však vhodný na aa,protože má i účinek cytostatický! Tento přípravek je sloučeninou dvou samostatně účinných chemických látek-sestává z tzv. (R)-enanciomeru a (S)-enanciomeru.Antiandrogenní účinek má výhradně R-en. cytostatický (S)-en..stačí tedy z této látky izolovat pouze (R)-en. a když k tomu přidáme duální inhibitory alfa reduktázy aa si může zabalit saky paky na trvalo.Stačí k tomu jenom někoho dokopat.Velmi jednoduché know-how,o němž jistě nevím jenom já.
Hanz
Mirek
Cituji: Mirek
Myslim si, ze je u tebe zbytecny brat k finasteridu jeste 0.5mg dutastu, to uz nehraje zadnou velkou roli.


Promiň ale myslíš špatně,jejich účinek je poměrně rozdílný a dutasterid má u vhodných genotypů daleko lepší léčebné účinky.Když sem bral samotnej finasterid,tak sem vůbec nemohl být svýsledkem spokojenej,ale říkam,záleží na genotypu,takže jednomu je lepší fin.,jinýmu dut.a někomu to vyhovuje současně jako mě.

Jinak si myslím,že je jedině dobře,že ses rozhoupal,aspoň se pohneš trochu dopředu,takže směle do toho.S tím dohledem lékaře souhlasím,chodím taky na kontroly a nechávám si měřit volnej testosteron,i když už to neberu tak vážně jako pravděpodobně teď ty,protože finasterid nepovažuji za nebezpečný lék.

Dutasterid se nedá dělit,jsou to želatinové kapsle,čtvrtím si Penester.
Finasterid asi 14měsíců
Dutasterid popravdě ani nevím,odhadem 8měsíců.
Tak zdar a ať se ti daří!
Muhajicek
Cituji: Hanz
Víš moc dobře,že jsem měl na mysli tu poslední část:


Ani já po tobě snad nechci, abys mi vyhledával nebo dokazoval svoje tvrzení...Prostě jsem to četl..., nicméně to, že jsou vlasy ze zadní části nejméně velmi dobře odolné proti DHT, postačuje dostatečně tomu, co jsem tím chtěl říct.

Já prostě trvám na tom, že klonování v kvalitě jež je deklarováno.., lépe řečeno slibováno zainteresovanými společnostmi, bude daleko komplexnějším řešením bež-li užívání hormonálních léčiv..To, že dnes můžeme být vděční za několik let "relativní pohody" s finasteridem aj, to je jiná věc..
Mirek
Hanz

Stejne si myslim, ze toho beres docela dost.
Dutasterid 0,5mg
Finasterid 1,25

jestli to tak spravne chapu, nebot takovy uzivatel Pavel bere pouze dutast a psal tu, ze je spokojen...
Muhajicek
Cituji: Mirek
Dutasterid 0,5mg
Finasterid 1,25


Jestli se nepletu, tohle je dop. davka pro 2 osoby :D
Hanz
Muhajicek

Cituji: Muhajicek
Jestli se nepletu, tohle je dop. davka pro 2 osoby :DZajímalo by mě kdo z nás dvou má asi víc vlasů,no myslím,že typ bych měl:))Notabene v USA se doporučuje dávka 1.5mg dutasteridu denně!
Hanz
Mirek
Cituji: Mirek
Pavel bere pouze dutast a psal tu, ze je spokojen...Poslední příspěvky nesvědčí moc o tom,že by byl spokojen.Navíc je to moje volba a jsem pod dohledem lékaře.Pochybuju,že je tady jetě někdo,kdo si dává pravidelně měřit testosteron.
Mirek
Hanz

zase tak hrozne na tom nejsem, rozhodne me nepadaj tolik vlasy jako pred zahajenim lecby Folixe a k tomu mam kvalitni kosmetiku, ktery verim.

Cituji: Hanz
Notabene v USA se doporučuje dávka 1.5mg dutasteridu denně!


Ale jak to ctvrtit, kdyz se jedna o tzv. zelatinove kapsle. Dutas v davce 1.5mg by bylo docela rozumny, kdyby finasterid nezabral. Nejsem si jist, ale dutasterid se prodava pouze v 5mg, stejne jako Proscar. Mam dojem ze nizsi varianta neexistuje.
Hanz
Mirek

Vždyť už ti po kolikátý opakuju(i v minulosti),že jedna kapsle Avodartu obsahuje 0.5mg dutasteridu a ne 5mg,1.5mg dutasteridu to by byly tři kapsle denně,což už je celkem zbytečný brát,ale doporučuje se to jako nejlepší průměrná dávka na vlasy-nejlepších výsledků se ale dosáhlo po 2.5mg denně tedy 5kapslí/den.Těch 0.5mg ale bohatě stačí!!
sheriff
jasně všichni začnem jest antikoncepci a jediny co bude že nam porostou kozy
<< . 1 . 2 .
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Vhodná antiandrogenní terapie pro muže?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání open source forum script miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018