Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Tempo vypadávania vlasov

Autor Tempo vypadávania vlasov
ionesco
Dnes tu píšem poprvýkrát,pretože ma len nedávno zastihlo prudké vypadávanie vlasov. Mám 26 rokov a koncom februára-února tohto roku sa mi vzadu na hlave objavilo prázdne kolečko o priemere asi 0,5 cm, čo ma mierne vyviedlo z miery, po pár dňoch som sa s tým však dokázal zmieriť. Problém ale nastal,keď som začal pozorovať prudké zväčšovanie tohto objektu. Dnes na začiatku júna už mám na hlave povestné "cédečko" s priemerom vyše 8 cm. Zaujíma ma či je bežné,aby za tak krátky čas došlo k tak rýchlemu padaniu vlasov na jednom mieste? Vo svojom okolí som u plešivejúcich mužov nič tak rapídne nespozoroval,ani u mladších odo mňa. Ide o nejakú extrémnu formu AA,ak niečo také existuje? Podľa mojich výpočtov,ak sa mi to tempo vypadávania vlasov nespomalí, budem najbližšie Vianoce tráviť už len so spomienkou na vlasy, čo ma dosť deprimuje.
Tommya

Ionesco
Zdravím Tě,
je to deprimující, věřím, nicméně je ti už 26 a ne 18, jako bylo mě, když mi začaly padat vlasy.
Myslím, že s určitostí nemůže nikdo říci, co to znamená.
Může to být alopecie areata, viz. témata.
Může to být přechodné. Třeba se vypadávání zastaví. Kolečko zaroste.
Nikdo neví.
Každopádně pevné nervy, a hodně štěstí.
Horkypetr
A před tím nic, ani kouty? Co rodinná anamnéze (otec, děda z matčiny strany)?

IMHO o alopecii nejde, ta obvykle bývá daleko plíživější. Zkusil bych obejít doktory, udělat rozbory krve ap., může to být něco vážnějšího (ale rozhodně nemusí, nechci strašit).
ionesco
Nedodal som možno dôležitú informáciu, na mieste, kde mi dochádza k vypadávaniu vlasov, pri dotýkaní rukami cítim pri korienkoch vlasov jemnú pichľavú bolesť spojenú s jemným pálením, je to akoby signál,že ktoré vlasy sú na rade. Súdiac podľa mojej bezprostrednej časti rodiny, by to mohlo byť aj genetické, ale tá rýchlosť a záhadná mierna bolesť sa mi javí ako nezvyčajná vec. Zatiaľ sa mi ani netvoria žiadne kúty, stále sa to rozširuje len z jedného miesta. Asi budem nútený navštíviť nejakého odborníka. Ale ďakujem za povšimnutie mojej správy o ochoty mi poradiť.
aneken
ionesco
Těch odborníků bych zkusil hned víc najednou. Jednak dermatologa, jednak někoho trichogramem, jednak endokrinologa. Na fórech se také běžně traduje, že doktoři často velkou páru o padání vlasů nemají, takže i když nikdo neporadí nic kloudného, stále je spousta informací na webu.
Horkypetr
Zajímalo by mně, jak jsou na tom ostatní, pokud jde o průběh alopecie (a rychlost mizení porostu).

Moc nevím, co si myslet o své situaci. Je mi 24 a vlasy se zabývám asi rok a půl (po celou dobu si dělám detailní fotky koutů - jiné partie jsou zatím ok). Za celou tuto dobu nedošlo k žádnému posunu vlasové hranice. Můj jediný režim je absence rafinovaných cukrů v potravě, cca půl roku Nizoral 2x týdně, občas pangamin a zinek. Jinak mírné kouty jsem měl téměř odnepaměti.

Na druhou stranu - vím prokazatelně, že před 4 lety jsem měl vlasů více (aspoň jsem našel jednu fotku, která jasně dokumentuje dnes neexistující linii vlasů podál středového pásu v koutech).

Dědičnost by nahrávala alopecii, můj děda z matčiny strany měl celý život NW6. Otec i jeho otec jsou relativně v pohodě.

Myslíte, že jde o AGA, nebo šlo jen o klasický ústup vlasové linie po pubertě a mám šanci na většinu život "pouze s kouty"? Ve druhém případě bych šel zřejmě do transplantace.
Jak je to s postupem AGA u vás?
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Tempo vypadávania vlasov

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání open source forum script miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021