Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Padání i seberoia..?

Autor Padání i seberoia..?
TombaBomba
Je mi 24 let. Seberoia se mi poprvé objevila ve 22 letech, určitě nevhodným šampónem, ale je dost možný, že se to prostě i samo aktivovalo, protože citlivou pokožku napnutou a odlupujicí na obličeji jsem měl už tak od 16 let v té době ale mastnou teď suchou. To jen k popisu.
Od doby co se začala dělat ta seberoia tak začali hodně padat vlasy, čím víc to svědí tím víc to padá asi to má souvislost?

Poslední rok opravdu výrazně vnímám úbytek v koutech a na okrajích čela nejde o to, že to ustoupilo to se asi děje 90% mužů postupným věkem, ale vidím že v těch místech vlasy nedorůstají původní délky a je tam vidět, že hustota není dobrá ve srovnání např. co mám středu ofiny takže se dá očekávat ještě drsnější ústup. Ještě před rokem bylo vše v pohodě, to je rychlost.

Z toho padání jsem psychicky dost špatně na tom, už to vidím v zrcadle, že se nemůžu učesat jako dřív je to opravdu vidět a strašně mi to vadí.
Minimálně ta stovka to denně bude určitě.
V podstatě po každém stříhání jednou za 2 měsíce je to pro mě do oka bijící, vždy to výrazně viditelně ustoupí než to bylo.

Chtěl bych se zeptat obecně. Je nějaká možnost jak zachránit ty kouty a zabránit dalšímu padání třeba kvalitním doplňkem stravy jakým?

Co používat jen zkusit ten neocapil nebo to nemá smysl, je nějaká možnost že to naroste v těch místech kde už vlasy nejsou?

Případně je něco dalšího co by mi mohlo pomoc a uniklo mi tu?

Díky moc za případnou pomoc.
Jinak teď co jsem byl u moře před měsícem a něco tak seberoia se zlepšila a vydrželo to asi 2-3 týdny a teď se to zase zhoršilo a je to hodně nepříjemné.
Jarek2
Na seboreu je nejlepsi skin-cap ve spreji. Po mnoha letech ruznych samponu mi tohle opravdu pomohlo a navic v dobe, kdy jsem byl nejvice ve stresu. Je docela drahy, ale po jednom 100ml spreji jsem uz par mesicu uplne bez lupu a to drive se me doktorky na koznim lekaly.
TombaBomba
Díky za tip.
A co doporučíte na to podání nějaký vyživový doplněk nebo něco jiného? V jedné klinice kde se zabývají padáním, transplantacemi mi přes maila doporučili Proscal, koukal jsem ale že obsahuje finesterid tak se toho trochu bojím.
Kanek

Mám úplně stejný problém v patnácti ... nejspíš půjdu do Kapydermu ... hodně lidí říká, že pomohl
TombaBomba
Já jsem tam byl a ten týden po té masáži hlavy to opravdu bylo lepší pak jsem jel k moři a celý měsíc to šlo, ale stále mě to rušilo. Co se týče toho padání tak Kapyderm nebo ten pán myslim, že nepomůže a ta masáš s tím čištěním a maskou vyjde na 500 korun což není nejlevnější takže i kdyby se tam chodilo jednou za měsíc tak si myslim, že to smysl má.

S tím padáním prosím někdo. Všichni mi říkají kadeřníci, že to je genetické. Vím, že mi vlasy nedorostou tam kde byli pokud nepůjdu na tranplantaci. Jde mi ale o to jak to zastavit. To, že je ten rozdíl jasně viditelný po každých dvou měsících co se jdu ostříhat je jasné, že to je rychlé a do budoucna to nevěstí nic dobrého.
TombaBomba
Tak na ten Proscar jsem dostal tuto zprávu:
"Proscar nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Mnoho našich klientů už jej po
několik let bez problémů užívá, a tím pádem mají stabilizovaný vlasový
porost."
Tak pravděpodobně v tom není velké množství toho finesteridu a tak to snad vadit tělu či nějaké vedlejší učínky mít nebude. Opravdu s tím tady nemá někdo zkušenosti? Nebo dá se věřit klinice kde to prodávají?
TombaBomba
Může mít mléko na padání také vliv?
TombaBomba
Já se snažim jíst zdravě. A když už chodim do posilovny tak chci i nabrat svalovou hmotu, mě zdravá vyživa nedělá problém naopak mi chutná. Mléčné výrobky patří mezi hlavní živočišné bílkoviny jako kuřecí/krůtí/ryby, vaječné bílky. Pak ještě rostlinné jako sója, fazole, ale ty nejsou plnohodnotné.
Takže ono to vyplívá střídám to někdy si dám ráno ovesné vločky nebo ovesnou kaši a to se dělá s mlékem, že jo. Nebo bílý jogurt a do toho si dám ovoce nebo tvaroho a do toho si dám ovoce atd. nebo mléčná rýže. Všude je mléko. Ono se to ani nedá moc omezit nebo něčim nahradit. Samozřejmě to střídám, že si dám někdy ráno michaná vajíčka se zeleninou atd.
TombaBomba
Dnes jsem byl po dlouhé době na kontrole u jedné doktorky která mě osobně se zdá velice nasloucháavá, chce pomoc a číší vědomostmi. Řádně mi rozmluvila Finesterid/ Proscar. V jejich očích nejde o nic jiného než o genetiku, napsali mi prášky s methioninem a Alpicort F který by měl být i na to padání. Prý pokud se mi to bude zhoršovat a nebude jiná možnost tak nějaké vitamínové injekce, které jsou dost drahé a prý opravdu pomáhají. Povídali jsme si i o tranplantaci a prý ani u té není jisté, že vlasy po nějakém čase zase nevypadají.
Nějak jsem si myslel, že v malinkém množství když se bude užívat ten finesterid/proscar že to bude zanedbatelné a udrží mi to vlasy které mám, zatím to není stále špatné, ale pokud to půjde takhle dál jako za poslední rok tak se obávám, že 1-3 roky to nemusí být vůbec dobré. Bohužel jsem ten typ komu vlasy sluší a na ježka se necítím zkrátka mi to nesluší na ježoura jako když mi bylo 15 let. Nemá smysl se tu vylívat nejsem tady jistě sám, ale jsem z toho dost smutnej ještě před rokem by mě ani nenapsalo, že s vlasy můžu mít nějaký problém.
Kouknu se ještě ten swanson.
TombaBomba
Jane já ti děkuju, ale zase ty taky nemůžeš znát vše a více méně věříš (alespoň mi to připadá) spoustě co si přešteš. Pomohlo ti vůbec něco z toho co doporučuješ (foti, saw palmetto)? Vitamínové injekce je můj osobní přelousk co si z toho pomatuju, protože přesný název si nepamatuju.
To foti, sawpalmetto, jak se to užívá a kolik mg denně?
TombaBomba
Ahoj znovu, tak sem hodím fotku jestli se s tím dá něco dělat. Spousta z Vás si asi řekne, že mám zatim vlasů dost, ale mě vadí, že mi padají vlasy 2 roky a strašně mě svědí dělá se mi tam akné lupy. Minulý rok jsem byl v klidu kouty naprosto v pohodě jen vlasy padaly. Za poslední rok výrazně ustoupili v koutech a za poslední dva měsíce výrazně ustoupila linie i po stranách na čele i hustota tam už není čili ani linie . Mám velkou obavu, že za pár let to nebude dobré stačí aby nebyly kouty což už se děje a nevypadá to vůbec dobře..
1) Chtěl bych ještě poradit jak zastavit nebo omezit na minimum to padání? Chci ozkoušet ten swanson, ale od Jana přesně nepochopil co mám koupit jestli jen to Foti nebo objí Foti i Palmeto? Nebo ten Shen fakt nevim..
Ještě asi ozkouším ten Renokin.

2) Dá se dělat něco s těmi prořídlými kouty aby se to zlepšilo a bylo trochu jako dříve?
Když budu mít ten Minox tak hned co to vysadim kdyby tak to znovu vypadá?

Díky moc za každou radu. Ještě moc trápí ta seberoia, já mám ještě zrovna takové vlasy, že jakmile si něco masíruju do hlavy tak vlasy jsou zamaštěné tvrdé a pak cítím na pokožce i ve vlasech silné pnutí jak na ostnaté posteli.
Mel
Ahoj, seborea vypadávání hodně "pomáhá". Zaměřil bych se teď hlavně na ní.

Je to vlastně zanět mazových žláz, kdy ten maz ucpává pokožku, vlasový váčky a dusí jí, tudíž težko prorůstají nový vlasy a když už začnou růst, tak jsou oslabený, tenký a ani nedorostou dostatečně a vypadnou.

K tomu mlíku. Někdo říká, že je seborea vlastně jakousi alergií na určité potraviny mastné, palíve a nebo i mléčné. Takže obecně mlíko nezpůsobí vypadávání vlasů u zdravýho člověka, ale seboreu může zhoršovat.

Řekl bych, že nejdůležitější je mít čistou a vyživenou pokožku, abys dal vlasům nejlepší možnou výchozí pozici pro růst.
TombaBomba
Já jsem to myslel hodně obrazně Honzo, jsem samozřejmě moc rád za tvoje rady. Konec konců navštívil jsem 3 doktorky a všechny mi opravdu napsali ten Methionin kapsle a Alpicort to svědčí za vše. Ty kouty ubývají a ubývají v posledních 2 měsících extrémně snad to je jen dočasné, přitom mám husté "zatím" vlasy nechápu to co se to dějě v těch koutech a na čele.

V podstatě to co napsal Melo mi povidal trochu jinou formou i ten pán v Kapydermu. Vitamíny vyživny podklad tedy pořídím foti a palmetto a tu čistotu ve vlasech? Na seberoiu se zaměřuju už hodně dlouho a přijde mi to jako nekonečný boj s kterým se pomalu smiřuju.
Momentálně používám 4 šampóny a střídám dělaný šampón ze sírou, Kapyderm na mastný vlasy, Vischy na lupy na normální až mastné vlasy a levnější variantu Nizoralu. Každý den si meju vlasy šampónem jinak by se ta seberoia rychle zhoršila v noční můru, mám to ozkoušené. Nějaké další nápady jak pokožku na hlavě udržet čistou? Dostal jsem ještě tip na šampón Eucerin.

Ještě se chci zeptat nemůže mít foti a palmetto vliv co se týče potlačení svalového růstu v posilovně jako fin? Díky moc všem co se do diskuze zapojili moc si vašich rad nápadů vážím.
Snad v blízké budoucnosti někdo vymyslí to klonování vlasů a obava z vypadání pomine a budou všichni spokojenější.
TombaBomba
Tenhle mám prý zkusit, dotyčnému co pomohl mi ho doporučil ozkoušet http://www.eucerin.cz/dry_skin/5_urea_shampoo.asp
Jsem na to zvědavej, protože vím, že mi spíše více vyhovují šampony na mastné vlasy, tenhle je na suchou pokožku tak uvidim když to nebude mastit vlasy tak by mohl být dobrý.
TombaBomba
Jelikož se můj stav rychle zhoršuje, dopadl na mě hroznej stres a taková bezvládnost.
Dnes jsem zakoupil ten Eucerin UREA 5% na seberoiu a skin cap ve spreji, 800kč pryč jen to fiklo. Lekarnice mi řikala, že ten skin cap mastí už ted si myslim, že to bude na.. jako Alpicort který mastí stejně a navíc je to srágora která mě osobně absolutně nepomáhá. Začnu tím Eucerinem, za týden skin capem. Když ani jedno nepomůže půjdu definitivně do Kypydermu bud tam budu chodit kazdy 2 týdny na ty masky a cistění nebo si koupim ten velice drahej olejíček
Do koutů a čela aplikuju Alpecin a baštim Saw Palmetto a modlim se aby to zabralo. Jinak chodim čůrat po tom snad každou hodinu fakt špičkový
wesc
Cau kamo dnes ti pisu a sem zas o neco chytrejsi kup si sampon od karlahadka myci olej na suchou pokozku je prirodni a nemoji problemovou pokozku neni snad nic lepsiho nejdriv si umeju vlasy samponem od kaypdermu abych odstranil mastnotu atd a pak necham 5 min na hlave ten myci olej a pokozka je supr nikdy sem ji nemel lepsi fakt do nej bez
TombaBomba
Tak jen v rychlovce, dnes jsem vyzkoušel ten Eucerin zatím vynikajicí, po prvním umití na to že je na suché vůbec nemastí a vlasy jsou moc příjemný a hlavně zatim překvapivě velice zklidnilo pokožku supr slibuju si od toho hodně moc díky za tip.
Tak za týden dám vědět další info.
TombaBomba
Ahoj, díky taky zkusim koukám ty mě té seberoi možná zbavíš to bych ti ani nedokázal dostatečně poděkovat. Šampon od Kapydermu myslíš ten na mastný vlasy? Ten mám je moc dobrej, ale seberoi se po něm nezbavim jen tak nějak udržuje ten stav v jakš takš už ho používám několik měsíců.
TombaBomba
Tak další info, ještě nechci dělat závěry k Eucerinu, k vyléčení mam ještě daleko, ale stav mé pokožky hlavy se den ode dne pomalu lepší jako u wesc. Neuvěřitelné! Dokonce už v určité chvíle mě ta seberoia nebo dermatida nebo co to vlastně mam neotravuje což je po 2 letech pro mě osvobuzujicí pocit..
TombaBomba
Vlasy mi přijdou, že padají sice méně, ale linie z čela a koutů mizí. Něvěřím vlastním očím. Dělá se mi tam místo obvyklé linie takový půlkruh a v koutech lehce za to je prořídlejší to není dobré.
Jak to zachránit ten Spectral? Já nevím proč bojím se toho minoxu.

A je dost smutný, že mi před dvěma lety když jsem byl u doktorů a poprvé začal malinko řešit to padání, že mi nedporučili to např. sawpalmetto extrakt. Pokud to opravdu funguje po určité době užívání tak by to přeci mělo udržet vlasy nebo to jen minimalizuje zvýšené vypadávání?
TombaBomba
Tak po delší době používání Eucerinu mi naopak můj stav zhoršil. Škoda vlasy byly po tom moc příjemný, nevim co dál s tou seberoiou ani tim padáním už tak nějak se s tim smiřuju a snad to časem bude v pohodě díky tomu palmettu, ale je to peklo mít jak seberoiu tak to padání..
Jedině zkusit přestat jíst mléko na týden, další týden uplně nejíst těsto a třeba mi to opravdu způsobuje jedno z toho. S tou seberoiou asi zkusím docházet do to ho kapydermu 2x do měsíce a snad se to bude zlepšovat.
A moje vize do budoucna abych měl vlasů jako kolem dvaceti let, prosím někdo šikovný snad dotáhno uspěšně to klonování vlasů.
marcel132
TombaBomba : Zdravim .. pozeral som tvoje fotky a zistujem ze moje kuty vyzerali dost podobne pred istym casom ked som mal este dlhsie vlasy .. akurat ze vsade okolo som mal male vlasky .. ktore boli mensie a nedorastli do povodneho stavu .. teraz ked som uplne na kratko vyzera to lepsie pokial to poriadne neskumas .. skoda ze som sa narodil s NORWOOD 2 lebo stacilo ze mi ubudlo par vlasov a uz to vyzera neprirodzene .. inac ako dlho uz uzivas SAW PALMETTO ? ake to ma na teba ucinky ??
TombaBomba
Už je to horší než na těch fotkách bohužel, všímal jsem si ustupu poslední rok, ale až ty poslední dva měsíce jde pryč linie i hustota za, dřív jsem chodil na ježka dneska bohužel mi už zřejmě slušet nebude. I před půlrokem když jsem byl v kapydermu tak mi bylo oznámeno, že já se bát o vlasy nemusím, že linii vše mám a hustoté vlasy které jentak někdo nemá, prý jen mi trochu možná ustoupí kouty. No a teď já se nestačim divit, dlouho vim že to není v pořádku a potvrzuje se mi to.
Palmetto užívám jeden měsíc zhruba. Přál bych si abych ho začal brát před dvěma roky a třeba by bylo vše v pořádku.
Minoxu se velice bojím, ale asi toho budu litovat že jsem nepoužívám. Protože opravdu čekám asi až to sleze. Ty máš štěstí, že ti evidentně ježek sluší podle fotek mi to tak přijde, tím ti ale nechci ulehčovat tvou siltuaci. Sázim všechny karty jen na Palmetto. I ten Alpecin asi vysadim používal jsem to 2 týdny a přijde mi že se to i tak zhoršilo.
marcel132
Ja premyslam ci sa dat na to Palmetto alebo zatial skusat len tie prirodne DHT blokery , z netu som uz objednal ten sojovy protein co mi radil Neporazitelny a obejdnal som este opat EMU OIL .. citam o som same chvali , hlavne po Ang strankach atd ... za mesiac som nevidel ziadnu zmenu da sa povedat ale dam mu este nejaky ten cas .. Sampon aky si davas ?? ja rozmyslam nad tou revitou alebo revivogenom .. ale zas sme tu ze tiez peniaze nemam len tak na rozhadzovanie to je druha vec .. ano myslim ze taky strih my sluzi , ale ked si spomeniem kde su moje dlhe huste vlasy ktore mi kazdy zavidel .. .. nikdy som nemyslel ze to zacne tak skoro .. ale ja som asi nejak vopred trocha . ludia mi hovoria ze vyzeram na 25 co mam 19 .. takze moc to pre mna kompliment ani nieje .. inac cital som len same chvali o zelenom caji !! ked ho pravidelne pijes ale povedzme ze mozno aj nejaky ten rok tak vraj sa da z casti aj predchadzat dedicneme vypadku vlasov .. ja ho pijem pravidelne uz nejaky 5 mesiac mozno .. nic s tym nestrasis lebo zas prospesny pre telo je tak ci tak .. obcas si davam tyzdnovu pauzu lebo tiez nieje dobre pit jeden caj nonstop .. ale inac citim sa fajn .. odburova to trocha aj tuky . zas tomu sa treba vyvarovat ked chces pribrat a podobne .. taktiez na vlasy ma vraj carovne schopnosti aj aloe vera ... ale kde ako to zohnat ?? v podobe masticky alebo olejceka ?? to vobec netusim .. ja si na hlavu dorbim po kazdom umyti vyvar zo zihlavy len tak ze co to spravi zatial ale vobec nic .. ale treba skusat vsetko ! najnovsie co som cital ma zarazilo ze cervena paprika ma tiez regeneracne az obnovu schopne ucinky na vlasy .. nedocital som sa to presne lebo bola to stranka ktore bola prekladana z ang a boli tam iste skoky a chyby v texte cize .. ale skopirujem ti to sem : "Použiť červenou paprikou priamo na pokožku hlavy. To bude slúžiť ako dráždivá kožu, ktorý bude podporovať uvoľňovanie histamínu, čo je proteín, zúčastňujú alergické reakcie. To potom bude stimulovať bunky pokožky hlavy, odber krvi a tým aj živín do pokožky hlavy oblasti, a podporovať opätovný rast vlasov." ... takze asi tak .. myslim ze uz skusim aj to .. prednedavnom som uz bol ostrihany aj so strojcekom bez nadstavcu cize viem ako to bdue vyzerat ked sa budem musiet strihat nakratko .. myslim ze mi to propravde aj sekne alebo to nevyzera az tak zle ..
wesc
Hele hosi nemuzu uskodit nak vlasum kdyz si lehce mazu pokozku kremem, hrozne mi to pomaha jednou tady nikdo psal ze naznicenou pokozku pomaha aloe vera krem s propilosem tak do nej urcite pujde mozna v tom bude zakopany pes
TombaBomba
Zvažuju Revitu a Spectral. Jelikož se ty kouty rychle zhoršují, nevadilo by mi to, ale když člověk vidí, že lehce za těmi kouty i ta hustota ustupuje tak je jasne ze to nebude dobre.

Mám dotaz pokud začnu s Revitou a časem ji začnu používat nepravidelně či dokonce přestanu, nemůže se stav ještě zhoršit? Z toho mám právě obavu, navíc mám tu dermatidu takže bych to aplikoval až po umití šamponem.

A ten Spectral. Drahy to je, ale v tom problem nevidim vydrzi mi to dlouho. Ale mam obavu aby se stav take jeste nezhorsil v pripade nanosu na mista kde to treba nevypadne a o pravidelnosti a me trpelivosti take pochybuju atd..nebo jestli nemůže mít minox negativní učínky i na to sawpalmetto pokud to nahodou bude v budoucnu učinkovat.

Nevim, nevim..furt si blahove myslim, že to je jen dočasné, ale už asi pomalu budu muset začít něco aplikovat.
wesc
Cau tomba , jak rikas mas obavy davat ten spectral kdyz nemas pokozku v pohode ja cekam az vylecim 100% pokozku a pak tez pujdu do spectralu ale jinak to nema cenu .. by tebou udelam nejdriv vsechno proto abys dal pokozku do kupy

hele tomba docasne to bude jen kdyz vylecis pokozku je logicky kdyz ji mas v hajzlu tak ti vlasy budou padat nebo budou rust slabe vlasy ptze ta pokozka trpi a tim i vlasy a nema dostatecnou vyzivu ze jo

hrozne pripominas mne i kdyz mame asi kazdej jenou dermatidu ...
TombaBomba
Ahoj no jo, ale ten vypadek je zcela zřejmý a už to píšu po X té (omlouvám se) pro mě za poslední dva měsíce až poslední dny nepochopitelné.

A vyléčit pokožku to je kapitola sama pro sebe. Poslední dny to extrémně masíruju 1x někdy 2x denně a je to zase o něco lepší, ale stačí jeden den neumít hlavu a..
Nějak to celé nechápu.
Byl jsem na kompletních testech z odběru krve a vše negativní k mému velkému překvapení, osobně necítím se jako zdraví člověk mimo jiné dělají se mi záněty na víčkách, pokožka na obličeji velice citlivá + také dermatida takže když se nenamažu tak sem suchej jak, rty vysušené, jako by to se vším souviselo..
TombaBomba
Další pokus rozhodl jsem se do týdne úplně vysadit mléko kosmetička mi říkala, že má pokožka není v pohodě prý jednu zákaznici měla co jít to způsobovalo právě mléko. Něčím to nahradit, bohužel jsem se dozvěděl, že sojové mléko "zdlouhodobého hlediska" není pro muže dobré, snižuje hladinu testosterenu čili ubírá sílu, je vhodný hlavně pro ženy. Takže já nevím čím to nahradit abych si dal ovesný vločky/kaši..čili tady je odpověď proč právě renomované fitness firmy nedělají sojové proteiny, protože jsou na prd.

Dále by mě zajímalo k seberoi se to hodí. Nevíte někdo o nějakém kvalitním hydratačním krému na obličej, myslím opravdu jen čistej hydratand aby nic jiného neobsahoval?

Jinak můj stav co se týče padání, začínýá se zužovat čelo, prostě ty valsy se rozhodly, že o něco ustoupí nebo opravdu můžu mít águ. Beru jen Palmetto nic jiného s tím dělat nebudu, nevěřím, že mi po tom vlasy v určitých místech dorostou, ale 1% naděje si nechávám. Minox jsem se rozhodl definitivně, že ne. nedokážu si představit to aplikovat denně, i když pokud se do pár let něco vyvine tak to udržení linie by mohlo mít smysl..otázkou je jestli by to vůbec fungovalo a vlsy potom taktéž dorostly já tomu taktéž moc nevěřim.

Dále ozkouším to bakteriální mýdlo. Dám vědět můj stav za 2 týdny jestli to vysazení mléka + mýdlo pomohlo..
Neporazitelný
TombaBomba:
Sojový protein je na prd ? Počkej mrknu se do zrcadla. Tak promiň, ale nemáš pravdu. Mám teď figuru, jako nikdy, bez kreatinu, aminokyselin, anabolizérů. Jestli Vám jde o figuru a vlasy, tak se o to více zajímejte.., ( metabolizmus ).

Minox si nedákážeš představit aplikovat denně ? A dokážeš si představit čístit zuby každý den a ještě k tomu 2x ? Hm?

S odstupem času to vidim, že sem budou chodit lidé, kteří budou psát kometáře: Vlasy se nedají zachránit, jsem plešatý, ale šťastný a podobně.., Borci proberte se.

Pěkný den
. 1 . 2 . >>
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Padání i seberoia..?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání light forum script miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018