Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Strojkem,... do hola.... ?!

Autor Strojkem,... do hola.... ?!
rayleen
Cítím, že už jsem naprosto v koncích, s vlasy, i se silami. Vážně si pohrávám s myšlenkou, že sáhnu po strojku a všechno to trápení shodím, ale ikdyž už jsem několikrát stála před zrcadlem s mašinkou v elektrice, nedokážu k tomu sebrat odvahu,.. Všichni mě odrazují, a celkem oprávněně, vím, že budu vypadat strašně, že rozhodně nejsem ten typ, kterému by vyholená hlava slušela, ale důvody jsou proto bohužel tak pádné, že není možné se tímhle zaobírat... Teď se cítím strašně odhodlaně, ale bojím se, jak se s tím vyrovnám já i moje okolí, až bude dílo dokonáno,.. Chci se proto zeptat, dodala jste si některá z vás tu odvahu a vzala to strojkem ?! a pokud ano, ulevilo se vám, mělo to nějaký vliv na růst nových vlasů ?! Děkuju za jakoukoli reakci!
hanikis
Ahoj, já jsem se k tomu odhodlala před 14 dny. Už jsem měla opravdu plné zuby toho, jak mám plný polštář vlasů a jak když se češu, tak padají všude kolem. Tak za mnou přišel přítel a řekl mi, jestli bych s tím trápením nechtěla jednou provždy skoncovat a jít dohola, a já kývla. Nejsem sice uplně dohola, vzal to na 5mm, což je skoro nic a můžu ti říct, že mám z toho uplně super pocit. Je to tak jiné, když se nemusíš česat, mít hlavu každý den, nic ti nepadá do očí, prostě se mi teď uplně jinak dýchá a žije. Opravdu vřele doporučuju! Sice je to nezvyk, ale cítím se v tom báječně a dokonce i okolí říká, že mi to sluší. Myslím, že i vláskům to hodně pomohlo, díky tomu, že jsou teďka hodně krátké, tak se jim líp dýchá a mám pocit, že mi raší nové vlásky, i když to je možná důsledek léčby, kterou jsem si nasadila. Každopádně, nebála bych se! Vůbec nehleď na okolí, řiď se jen tím co ty sama chceš, protože jde o tvou spokojenost. A když budeš spokojená ty, okolí bude taky Hlavu vzhůru, život není jen o vlasech s tímto sestřihem si to uvědomíš okamžitě, alespoň já to tak cítím tak hodně štěstí a spoustu krásných vlásků a hlavně ať nepadají
rayleen
Pro dnešek jsem to ještě odložila, a omezila se na zkrácení o nějakých 15 cm pro začátek. Narozdíl od tebe na mě totiž přítel vyjel, ať se neukvapuju, uklidnim se, a nic takového nedělám,.. Neni to poprvé, co mi radikálně padají vlasy, tak je asi přesvědčený, že jsem hysterická, a všechno se dá zase brzy dopořádku.. Já už tomu ale nevěřím. Podle všeho jsem se prala 4 měsíce vitamíny a minerály a opečovávala kosmetikou od Redkenu zcela zbytečně, protože mám rozjetou seboroickou dermatitidu, čehož si jaksi moje kožní všimla až teď, kdy je trochu pozdě bicha honit. Rozhodla jsem se tomu ještě dva tři týdny dát, jestli se náhodou neosvědčí nová léčba, a pak to půjde dolu,.. zatím na to sama nejsem 100%tně připravená. Sice je mi pomyšlení na tu úlevu strašně příjemný, ale bohužel jsem nikdy nebyla fanouškem superkrátkých sestřihů u žen vůbec, natož u mne,.. s mým vysokým čelem, zapadlýma očima, odstátýma ušima, jej,.. musím si nejdříve nějak vsugerovat, že to nebude tak zlé, že budu hezká i tak, a hlavně, že to pomůže,.. ! Každopádně děkuju za podporu !
hanikis
Záleží jen na tobě jestli se k tomu odhodláš nebo ne, já si osobně myslím, že pokud tě má přítel rád, tak tě bude mít rád i s krátkýma vlasama, o vlasy totiž opravdu nejde. Jinak s těma vitamínkama, dala bych tomu delší dobu, mě padají vlasy už přes šest let a až za poslední dva roky jsem se s tím dala tak nějak do kupy a srovnala si i psychiku a zcela přešla na přírodní léčbu, která opravdu pomáhá. U těch vlásků to chce hlavně klid, nestresovat se, ještě si to nezhoršovat myšlenkama, protože ve většině případů je zatím právě psychika. Já jsem to ze začátku taky brala hrozně tragicky, obzvlášť proto, že když mi začaly padat bylo mi 15, prostě těžká puberta, do toho akné, takže sebevědomí na hladině - 100 stupnů, ale teď už vím, kde byl problém, takže se to snažím léčit a opravdu nestresovat. A ten sestřih mi to ještě více ulehčil. Čím míň na to člověk bude myslet, tím lepší to bude. Zní to sice jako klišé, ale je to tak Tak přeju hodně štěstí v léčbě a spoustu vlásků
milos77
Já bych se toho nebál, vlasy si odpočinou a možná budou zase růst hustší. Podle mých zkušeností nevypadají krátké vlasy nebo holá hlava vůbec špatně, pokud si z toho člověk nic nedělá a zůstane pozitivní. Jde jen o zvyk, milující a podporující přítel by to měl jednoznačně pochopit.
rayleen
No zatím stále beze změny, takže si myslím, že ke stroječku pomalu ale jistě spěju,.. všímám si v poslední době děvčat s ultrakrátkým sestřihem více, a i můj postoj ke změně se začíná pomalu zlepšovat. Věřím, že spolu s vhodným oblečením a doplňky může být výsledný dojem velmi pěkný, a říkám si, že by to mohlo koneckonců slušet i mě.. Přátel a rodina jsou ale bohužel stále nenakloněni, takže jisté je, že budu muset kromě mých obav překonat i jejich odpor, ale o se holt nedá nic dělat,..

hanikis: nemáš třeba nějakou svojí fotku s krátkými vlasy ? jen tak, pro představu, podporu,..
hanikis
Rayleen: Fotek mám hodně, krátké vlasy jsem už měla několikrát, ale nikdy ne tak krátké pokud budeš chtít, pošlu ti na maila fotku jinak já jsem vždycky byla typ co hodně dal na doplňky. Náramky, pásky, pěkné botky, nějaké hezké oblečení, naušnice - to by v tom byl čert kdyby pak výsledný dojem nebyl hezký Záleží jen na tobě, rodina i přítel si určitě zvyknou
Pošli mi email.adresu pokud máš zájem o fotečku

Měj se
rayleen
Ahoj! Je neuvěřitelné, jak tenhle účes na každém vypadá úplně jinak. Mě osobně se nejvíce líbí na holkách, co jsou samy o sobě takový ty klučičí typy, hubený, spíš drsnější rysy, méně vyvinutý hrudník, víš, prostě opak Vlaďky Erbový. Já sama jsem spíš ženský typ se vším všudy, a i nosím většinou hodně ženšké oblečení, jsem zvyklá se líčit atd., z mého úhlu pohledu to bude vyžadovat velkou změnu, aby to nevypadalo jako pěst na oko. Taky se trochu bojím výsledku, vlasů mám už skutečně málo, takže nehrozí, že by se mi na hlavě vytvořil takový ten pěkný hustý ježeček, abych ve výsledku nevypadala jako chudáci paní, co potkávám cestou do práce u onkologického centra. Proto se pořád ještě zdráhám. Můj mail je Ondeckova.Veronika@email.cz, fotka mě moc potěší, děkuju !
Marťan
rayleen
Jsem sice chlap s klasickou AA, ale rád bych se také podělil o svou nedávnou zkušenost. Po několikaletém odkládání jsem si pořídil strojek a vzal to dohola a teď se cítím konečně fajn. Doporučuju ti koupit si nějaký zastříhavač s delším nástavcem a nejprve to vzít na větší délku. Já to vzal na 25 mm, což není takový šok - zkrátit to můžet vždycky. Co se výsledku týče, tak myslím, že to po všech stránkách vypadá lépe. Vlasy působí upravenějším a zdravějším dojmem než dřív a místa co byla hodně prořídlá rozhodně tolik nevynikají. Vím, že u žen to není tak běžné, ale na to se vykašli. Věřím, že ve finále budeš spokojená.
Arcus
O víkendu jsem při holení napatlal hlavu pěnou a pěkně pomalu a opatrně jsem si oholil celou hlavu na kůži. Nikdy předtím jsem to neudělal, max. na 1mm strojkem, ale to je pořád vidět, kde máte vlasy a kde ne. Žiletka najednou ze mě udělala úplně jinýho člověka, něco jako ten chlapík nahoře na úvodním banneru vicevlasů.cz, jo a ta pěkná holka jak mu dává tu pusu to je super fotka )

Tu pusu jsem dostal taky... od manželky, je to moc krásná ženská a moc se jí to oholení líbilo Dřív jsem tak nějak řešil, že ztrácim něco ze "svýho já", že pro ni nebudu tak přitažlivej jako dřív a takový ty zbytečný stresy.... Je to blbost... ženskejm, pokuď vás maj opravdu rády, je fakt jedno co máte na hlavě, ale zajímá je co máte v hlavě, na duši, (a v peněžence) ))) to dá rozum.... alespoň tu mojí to zajímá, ale na peníze není a nikdy nebyla (naštěstí ))

Dlouho jsem sem nenapsal, chodil jsem sem často... občas zazpomínám na finasterid a neocapil, ale brát už to nikdy nebudu... za prvý už nemám co zachraňovat ), a za druhý když vám bude okolí dávat najevo, že jste sexy tak, jak vypadáte, naučíte se na sebe ráno do zrcadla i časem usmát

Radši zajděte do posilovny a nažeňte nějaký ty svaly, a stavte psychiku na jinej přednostech, než jsou vlasy... Začal jsem hrát tenis, celkově víc sportovat, posilovat... , vše je o sebevědomí, jak sport, tak i ten pocit mám vlasy/nemám vlasy

Já vim, asi je to pro mě jiný ve 34 letech (2děti), než pro někoho mladšího, ale časem na to budete koukat stejně...
Zdar a pleši zmar..... teda kromě tý mojí, tu jsem se teď naučil hýčkat. Je to super, že postupem času začínám bejt hrdej na pleš )) a asi se budu holit žiletkou už pořád...

PS: Jo a je dobrý umět si ze sebe udělat legraci... Já třeba říkám když má někdo blbý keci, že po dvou dětech vypadám dobře... sice to říkaj ženský, ale kdž to někde řeknu má to odzbrojující úspech a ještě druhá verze je ze vlasy jsem dal dětem )) a maj krásný.. hustý nádhera jak já za mlada )))
Lůca79
Ahojky! Tak já si sjela vlasy strojkem tento týden v úterý. Mám je dlouhý teda spíše krátký zruba 4mm. Barvila jsem si totiž vlasy hennou a chtěla je zesvětlit ale bohužel to né a né chytnout. Tak mi kadeřnice poradila at to vemu strojkem že bych se načekala než mi henna odroste. Ale povím Vám že je to fajn pocit. A dokonce i lidem z okolí se to líbí a říkaj že mi to sluší. Sice vypadám dost výstředně ale člověk si zvykne....
rayleen
Ahoj! Já se definitivně chystám nadcházející týden. Ve čt musim na docela důležitou zkoušku, kde každá drobnost hraje roli, tak jsem se bála podkopat mínění zkoušejících o mé osobě tím, že přijdu jako lebkoun, ačkoli už by to stroječek sneslo až bych brečela. Svým způsobem se na to těším a věřim, že ta praktická stránka a nevšední pocit zvítězí nad případnýma estetickýma nedostatkama )
Richard
rayleen
ačkoli už by to stroječek sneslo až bych brečela


Já docela chápu, když si vlasy ze zoufalství oholí chlap, ale holka? Podle mě je pro holku mnohem vhodnější řešení paruka, než oholení. Myslíte si, že když o vás bude okolí myslet, že máte po chemoterapii (první, co každého napadne), že je to nějká výhra?
Pigi
rayleen
Ahoj.Už několikrát jsem měla stejnou chuť na ostříhání dohola jako ty,ale ta odvaha mi pořád chyběla.Po 2 letech padání vlasů,chození na kožní a poslouchání řečí,že mi nic není a padání vlasů je jen psychosomatické,jsem před rokem přešla k jiné kožní a ta mi ihned při první návštěvě diagnostikovala seboroickou dermatitidu.Do vlasů si každý den nebo obden vtírám Belosalic a před mytím vlasů(přes noc) si vetřu mastičku (vlasový cignolin).Jsou měsíce,kdy je to lepší a někdy je to horší,ale v každým případě je to lepší než před rokem a jsem šťastná,že jsem si tenkrát hlavu neoholila.Seborea je neřád,ale dá se jí mít pod kontrolou.
rayleen
Koukám, že jsou to už dva roky co jsem poprvé veřejně řešila zda se pustit do holeni nebo ne. Je to docela strasidelny, jak dlouho pro me jsou vlasy problemem na kazdodennim poradku. Nicmene, pisu proto, ze vcera jsem se konecne odhodlala a dostavila sem neskutecna uleva. Posilam obrazek a doufam, ze treba nekoho doda odvahy k podobnymu rozhodnuti do budoucna. Muzu to jenom doporucit...

Snapshot_20120904_2..jpg
Snapshot_20120904_2..jpg
Snapshot_20120904_1..jpg
Snapshot_20120904_1..jpg
ivet922
rayleen
Ahoj, teda gratuluju k odvaze.Jseš přímo nádherná.Máš krásný oči a pěknou tvář.Takže se za tebou musí každý otočit ne,že nemáš vlasy,ale že ti to děsně sekne.Udělala jsi dobře.Třeba to byla jenom psychika a vlasy budou zase hustý a nebudou padat.Vím,co to je hrozný kolotoč.Padají vlasy, tudíž nervy v pytli.Já mám seberou a fakt, když jsem ve stresu,tak letí z hlavy.Fakt moc dobrý rozhodnutí.Pak písni,jak to dorůstá a atd
rayleen
Ahoj. Moc děkuju, každá podpora mi teď bodne. Sice se teď cítim o 1000% líp a subjektivně vidim, že to dopadlo dobře, ale vyčítám si, že sem to neudělala už dřív. Odhodlala jsem se v nejnevhodnější dobu, tento měsíc končím studium PF a čeká mě shánění zaměstnání v advokacii. Co čert nechtěl tak zrovna den po ostříhání mne pozvali na pohovor. Mám teď ještě větší dilema než před stříháním, zda si pořídit alespoň pro účely pohovoru paruku, nebo otestovat toleranci pražských firem tím jak vypadám. Kdybych měla na výběr tak to ale udělám znovu. Vliv stresu ze školy, z práce, vysazení antikoncepce, lehký seborey a ošizený životosprávy jsem se i bez mytí nedostala pod 300-500 vlasů denně dole. Myslela sem, že je to můj konec. Vzhledem k tomu, že prapůvodně před lety jsem měla vlasy nebývale hustý a kvalitní a i teď přese všechno ještě na hlavě něco mám, věřim, že mi brzy doroste něco, z čeho budu moct mít krátký sestřih. Po čase pošlu foto : )
kokso
Rayleen: Si fakt krásna a to Ti hovorím ako chlap. A mne sa páči tak 1-2 ženy z 10. Máš pekný tvar hlavy, pristane Ti to.
Akulla
Jako neni to tak hrozne, protoze mas pekny oblicej, ale ja bych na Tvem miste asi stejne radeji zkusil nejakou kvalitni paruku, zvlast, kdyz se budes v brzke dobe uchazet o zamestnani
rayleen
Děkuju, cenim si každýho názoru. Musim se rozhodnout do pondělí. Zatím jedná o jediný pohovor. O další místa se zatím asi ucházet nebudu, vzhledem k tomu, že na současném místě můžu setrvat až do jara příštího roku a vypadám teď takhle nekonformně, asi bych byla sama proti sobě... Zatím se v 98 % případů setkávám s pozitivními reakcemi, ale jedna věc je, jaký přístup mají přátelé a lidi, se kterými přijdu náhodně do styku, jiná věc je jít se ucházet o místo advokátního koncipienta jako čerstvý uchazeč. Nevim, půjdu se dneska podívat do obchodu s parukami, jaké jsou možnosti. Pokud by mi nabídli něco, co bude vypadat přirozeně, paruku si asi pořídim čistě pro účely pohovoru. Ke každodennímu nošení bych asi nebyla ochotná přistoupit. Už teď po pár dnech vidim, že pokožce to moc prospívá a doufám, že se třeba uzdraví úplně. Navíc si nepřipadám nijak nemístně, takže by to z mojí strany byl velký ústupek a léčebný účinek by byl ten tam..
rayleen
Kokso: Moc si mě potěsil : ) Výsledek mě moc příjemně potěšil, ale jsou chvilky kdy se na sebe podívám cizíma očima a řikám si, jestli nevypadám jako lesbička, skinhead, pacient s rakovinou nebo všechno dohromady. Snažim se adekvátně oblíkat, aby bylo vidět, že to neni ani jedno z toho : )
kokso
Rayleen: Mne to tiež moc pomohlo, roky som sa nemohol zbaviť lupín a po pár mesiacoch na slniečku sa pokožka uzdravila a o hygiene ani nehovoriac. Nepoznám čo sú to mastné vlasy, nemám problém s rýchlym umytím a osušením.
Stretol som už niekoľko krát ženu / dievča s mm porastom na hlave a nikdy som si nepomyslel, že je lesba, skinhead, alebo rakovinárka, proste som sa na ňu pozrel ako na ženu. Ak jej to pristalo a bola pekná, tak som si pomyslel, to je ale kus. Asi sa za Tebou budú teraz chlapi viac obzerať, ale ber to v dobrom, zaujala si ich. Si krásna žena, možno teraz pôsobíš trochu extravagante, to ale nevadí.
milos
Rayleen:vypadáš úžasně, řekl bych že vlasy vůbec nepotřebuješ, pohovoru bych se nebál, myslím, že jsou důležité úplně jiné hodnoty pro úspěšnou kariéru, ale možná je lepší počkat až se s novým vzhledem sama zžiješ a budeš více sebevědomá. Jak píšeš 98% pozitivních reakcí je skvělé číslo, v právnické branži to nebude výrazně jiné.
rayleen
Ahoj! Tak jsem se chtěla pochlubit, že pohovor dopadl skvěle ! Po týdnu od ostříhání už jsem na něj šla s malym porostem a po celou víc jak hodinu, co jsem tam seděla jsem si nepřipadala nepatřičně a nezaznamenala jsem ani náznak, že by to tak vnímal pan advokát. Ono v advokátních kancelářích po Praze působí většinou poměrně mladý lidi i na vyšších pozicích a mezi nimi už asi tolik předsudků nepanuje. Při jednání na soudě se na mě taky nikdo divně nedíval, takže paráda. Připadám si jako naprosto svobodnej člověk. Dřív sem se bála, že kdybych třeba přišla o vlasy, tak by to pro mě byla životní pohroma, teď najednou vidim, že to tak vůbec neni. Zbavila sem se velkýho strašáka, narůst sebevědomí pociťuju už teď.

Jinak, reakce jsou pozitivní opravdu neuvěřitelně, i u nás doma na maloměstě, kde mě jako mladší pomlouvali za kdejakou výstřednost. Že bych se ale setkala s nějakym zvýšenym zájmem u chlapů, to sem si teda zatim nevšimla Mě nikdo nevymluví, že chlapi sou prostře na dlouhonohý dlouhovlasý ideálně blondýnky
kokso
Rayleen: Som rád že to dobre dopadlo a obrazne povedané máš "gu.e" Odvaha do toho ísť pri žene, to sa moc nevidí. Rayleen, poviem Ti úprimne, si fakt krásna žena. Ja som sa nikdy nehodnotil krásu ženy podla dĺžky / farby vlasov, podľa veľkosti poprsia / zadku a podobne, hodnotil som to celkovo ako na mňa vizuálne pôsobila a na to mi stačí menej ako jedna sekunda. A nemám vyhranený typ. Možno sa Ťa chlapi teraz boja, že tak dobre vyzeráš. Máš pre ženu najlepšie roky, tak si to užívaj a držím Ti palce, nech to pomôže aj Tvojím vlasom.
D_a_v_i_d
Rayleen: Seš kočka, sekne ti to a odvážná k tomu.
LucaB

Závidím ti tu odvahu.
Já už se k tomuto kroku odhodlávám taky přibližně 2 roky,ale konečného rozhodnutí nejsem schopná.
Marit
Máš velikou výhodu a to (bez nadsázky) krásný symetrický obličej, moc ti to sluší! Těžko odhadovat, jak jsi vypadala dříve, ale dle mého názoru je toto pravděpodobně daleko lepší, než si pěstovat chmýříčko, které stejně nemá smysl nechat dorůstat, protože čím delší řídké vlasy jsou, tím hůř to vypadá - mluvím z vlastní zkušenosti. Já se k podobně radikálnímu kroku zatím nechystám, jelikož se pořád chlácholím, že to ještě není tak moc zlé a udržuju délku na mikádo po ramena, nicméně vbrzku bych to chtěla nechat o něco zkrátit, už to mám přerostlé a na mém porostu ala "čtyři chlupy v šesti řadách" to nijak skvostně nepůsobí ..
Přiznám se ale, že už mě párkrát tohle řešení také napadlo. A v budoucnu není vůbec vyloučené, že na něj dojde. Bohužel, můj přítel preferuje dlouhovlásky. Nemusí mít zrovna vlasy po pás, ale přece jen, klučičí sestřih by ho nejspíš ani trochu nenadchnul, nicméně musím říct, že moje problémy s vlásky bere zatím velmi statečně a podporuje mě, jak se dá. Koneckonců už si mě s chmýříčkem našel, nikdy jsem žádnou hustou kšticí neslynula, tak to pro něho je asi trochu snazší. Ale moc si ho vážím za to, že je ke mně tak chápavý a velkorysý a nijak zvlášť mu to nevadí.
Ještě jednou musím na závěr poznamenat - jsi pěkná ženská a tenhle sestřih ti na kráse neubírá ani co by se za nehet vešlo, ba možná právě naopak! Fandím ti!
D_a_v_i_d
Holky vy máte jednu velkou výhodu... když se ostříháte nakrátko a vemete si nějakou super paruku, tak na Vás nikdo divně koukat nebude a hlavně nemá šanci nic poznat... U nás chlapů by to bylo jiné....
rayleen
LucaB
Závidím ti tu odvahu.
Já už se k tomuto kroku odhodlávám taky přibližně 2 roky,ale konečného rozhodnutí nejsem schopná.


Ja jsem se odhodlavala stejne dlouho dobu.. a konecny rozhodnuti rozhodne neprislo z odvahy, ale ze zoufalstvi. Kdyz sem se videla v zrcadle jak vypadam uz ani ne vopelichane, tak me to uplne nicilo a rikala jsem si, ze nic nemuze byt horsi nez tohle.. Jsem si vedoma, ze to byl z 90 % muj subjektivni pocit a mohla bych jeste klidne chodit dal s delsimi vlasy a asi by se nad tim nikdo nijak moc nepozastavoval,.. Uz jsem ale nemohla. Jsem takova, ze chci vsechno nebo nic a v tomhle pripade ta volba byla pro me jednoznacny poziivum. Ted, kdyz se podivam na svoje starsi fotky s proridlymi vlasy, nebo potkavam na ulicich slecny, zeny, ktery se snazi skryvat lysiny, rikam, si zaplatpanbu a pripadam si jako vitez. Jestli se na to citis alespon 50 %, muzu ti jen poradit, jdi do toho.. treba ne na tolik kratko jako ja, ale nemuzes nic ztratit, ze se dostavi uleva, to ti ale muzu na miste garantovat hned
. 1 . 2 . 3 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Strojkem,... do hola.... ?!

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání bulletin board software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019