Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Ahoj, zacinaji mi padat vlasy, nevim co pouzit. pridavam foto

Autor Ahoj, zacinaji mi padat vlasy, nevim co pouzit. pridavam foto
xizzj002
Ahoj, je mi 23 let, zhruba pul roku sleduji nadmerne vypadavani vlasu ( kdyz si sahnu fdo vlasu vzdy mi zustanou 2 a vice vlasu na ruce, pri koupeli zustava ve vane vetsi mnozstvi vlasu atd. ) muj otec a vsichni muzi s tatovi strany jsou plesaty, nevite co bych mohl pouzit co mam vyzkouset, udelat. prosim o jakoukoli radu. Dekuju
Nikkee88
Ahoj, tak padání vlasů není nic moc, celkem chápu tvou obavu. Sleduj si pečlivě, jak dlouho to trvá, mě vlasy padali asi půl roku, a už jsem z toho měla obavy, ale pak se to zklidnilo. Pomůže spravit si jídelníček, jíst více potravin s obsahem železa, vitamínů atd. Jo a pokud mohu doporučit, zkus navštívit dermatologa, ten ti navrhne léčbu na míru podle toho, jaký problém spolu objevíte. Pokud to je dědičné, jak píšeš o otci, tak se s tím dá pracovat, a čím dříve začneš, tím lepší (bývalý měl podobný problém). A než léčba zabere, zkus třeba zahusťovače vlasů, které ti zakryjí znaky plešatění. Super je Toppik - www toppik cz - vlastní zkušenost (sice ženské, ale ex mi ho docela často "kradl") lol
MichalK
S genetickými dispozicemi se bojuje velmi špatně. Je to vlastně nikdy nekončící boj, který nejde ani pořádně vyhrát. Určitě doporučuji vyváženou stravu s dostatkem vitamínů a minerálů, minimalizovat stres, návštěvu lékaře. Vhodným doplňkem je vlasová kosmetika proti padání vlasů - vyživí vlasové cibulky, zlepší prokrvení. Zkus kouknout na placentové ampule - jsou hodně vychvalované - www.inhair.cz/evolution/236-evolution-placentove-a mpule-proti-vypadavani-edelstein-8018615023033.htm l
QuiGonJinn99
MichalK
S genetickými dispozicemi se bojuje velmi špatně. Je to vlastně nikdy nekončící boj, který nejde ani pořádně vyhrát.


V prvé řadě je ovšem třeba si zjistit potřebné informace a neřídit se radami nekompetentních lidí doporučujících vitamínové vodičky, že?

Jedná se o geneticky podmíněnou citlivost na dihydrotestosteron (DHT). Pokud je jeho vliv eliminován, ke ztrátě vlasů nedojde. To je celkem prosté. Sám jsem na nějaké formě terapie už 17,5 roku, takže vím, o čem mluvím. Looseři, kteří to hned na počátku vzdají, protože si neumějí sami shromažďovat informace a nechají se snadno ohlupovat tvrzením, že se s tím nic dělat nedá, si svoje vlasy opravdu nezaslouží.

Kdybych se já před lety nevzepřel doktorům, kteří nesouhlasili s mojí úspěšnou terapií a přesvědčovali mě, že mi vlasy stejně vypadají, tak už bych měl dávno holou hlavu. Jedna kráva s titulem MUDr. mi například v roce 1998 odmítala předepsat účinný lék s tím, že by mohl mít vedlejší účinky a je to stejně jedno, protože vlasy mi budou padat dál. Když jsem s tím zásadně nesouhlasil, arogantně mě vyhodila z ordinace. Vlasy mi samozřejmě nepadaly a i po 16 letech je mám ve stejném stavu (tj. cca 1 cm kouty). Naopak můj bratr, který začal viditelně ztrácet vlasy teprve před cca 6 lety, má už na temeni "cédéčko".

Bohužel, pokud si člověk "nepředepíše" léčbu sám, těžko najde někoho, kdo mu kompetentně pomůže.

Na prvním místě je samozřejmě blokátor tvorby DHT, DUTASTERID (Avodart), který není ještě oficiálně schválený pro léčbu padání vlasů, ale pokud člověk najde ochotného lékaře, může mu ho předepsat takříkajíc "off the label". Problém je jeho dostupnost a vysoká cena (cca 700 Kč na měsíc). Sám si musím balení dutasteridu objednávat do lékárny přímo od firmy Glaxo Smith Kline z Prahy. Nicméně výhodou je prakticky 100% garance úspěchu (Ano, ne úplně 100%, řekněme 95% - soudě podle předběžných výsledků -, ale za ten klid v duši to stojí). Navíc, i užívání jedné tablety obden může bohatě stačit.

Je fakt, že v cca 85% případů zabere i dutasteridu příbuzný FINASTERID (Proscar), který je navíc velmi levný (vyjde do stovky měsíčně), ale u mladých mužů s vysokými hladinami testosteronu je jeho účinnost nižší. Skutečně si proto myslím, že je lepší raději hned přejít na dutasterid a ušetřit si případnou frustraci, protože potom člověk získá pocit, že mu nic nepomůže a může to předčasně vzdát.

U obou léků je třeba upozornit na to, že s nimi nemějí přijít do kontaktu těhotné ženy. Někdy se dokonce doporučuje, aby muži, kteří je užívají, raději neriskovali početí dítěte. Dutasterid a finasterid totiž mohou ovlivnit hormonální vývoj mužského embrya, čímž by vznikl "pseudohermafrodit" s nedostatečně vyvinutými pohlavními orgány. Předpokládám však, že ten, komu padání vlasů vadí, nemá v úmyslu plodit další generace postižené tímto defektem.

No a konečně, klasikou je minoxidil, který je ovšem na rozdíl od výše uvedených tabletových léků roztokem, jenž se musí denně aplikovat na postižená místa. Lidé, kteří zrovna neoplývají disciplínou, by proto s minoxidilem raději neměli vůbec začínat. Po náhlém přerušení léčby totiž během velmi krátké doby ztratíte všechny vlasy, o které byste normálně přišli bez minoxidilu (což může být značně nepříjemné). O minoxidilu koluje na internetu řada mýtů, jako např. že působí jenom velmi krátkou dobu a potom padání vlasů pokračuje stejným tempem. Jsou to ovšem nesmysly, což jsem si po více než 17 letech jednoznačně ověřil. Ano, u některých lidí nemusí dlouhodobě účinkovat, nicméně to je nutno připsat tomu, že oficiálně schválené koncentrace jsou velmi nízké (2-5%) a pro řadu lidí zjevně ne optimální. Bohužel, od roku 1997, kdy byl na trh uveden finasterid, se už s výzkumem a schvalováním vyšších koncentrací minoxidilu nikdo neobtěžoval a legálně si tedy musíme vystačit s 5% koncentrací. Řadě lidí však evidentně pomůže, když zkusí 10-15% minoxidil (od privátních firem, které se pohybují na hranici legality). Znám ale z internetu anekdotické příklady lidí, kteří úspěšně užívají 5% minoxidil i více než 20 let. Všechno je to jen o tom, jestli je koncentrace minoxidilu v konkrétním individiálním případě dostatečně vysoká. Principiálně se tedy minoxidil v účinku neliší od dutasteridu a finasteridu, ačkoli jeho mechanismus je jiný (pravděpodobně ovlivňuje růstové faktory a koncentrace jistých prostaglandinů).

No a pokud by někomu ani kombinace těchto látek nezabrala a byl ze ztráty vlasů tak nešťastný, že by uvažoval o sebevraždě nebo kastraci, může začít brát orální spironolakton (spironolactone). Je to skutečně krajní možnost, protože tím de facto potlačí tvorbu mužských hormonů a chemicky se vykastruje. Jsou ovšem lidé, kteří jsou ochotni to podstoupit.
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Ahoj, zacinaji mi padat vlasy, nevim co pouzit. pridavam foto

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání free forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018