Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Androgenní alopecie u žen

Autor Androgenní alopecie u žen
Peťule
Chtěla bych poprosit všechny slečny a paní, co jim byla diagnostikována androgenní alopecie a nebo mají na ni vážné podezření, aby sem napsaly své zkušenosti s léčbou (co pomohlo a nepomohlo a po jaké době). Pokud jste to psaly do jiných témat, tak to sem pls zkopírujte. Snad by setříděné informace a zkušenosti mohly mnohým z nás pomoct :-)
iLenka
Už jsem psala v jiném tématu: mě pomohla HA (nejpve Restovar, teď dva roky Minerva), takže mi vlasy přestaly padat. Přesto ale mi za ty čtyři roky ještě nedorostly všechny, které mi vypadaly, tudíž je mám stále dosti řídké a nevím co zkusit. Četla jsem tady o tom Neocapilu, ale nevím, může se používat spolu s HA?
Peťule
iLenka
Já používám Neocapil spolu s HA a nepozoruju, že by to spolu nějak nesedělo. Doporučuju vyzkoušet a nebát se :-)
Za jak dlouho po nasazení HA se vlásky začaly spravovat? Já už to beru 4 měsíce a ještě se to nelepší... dokoři říkají, že je potřeba čekat půl roku a když to nezabere, tak mi ještě něco napíše doktorka k tomu.
iLenka
Peťule

Abych řekla pravdu, nepamatuju si už přesně, za jak dlouho přestaly padat. Už jsou to 4 roky, takže fakt nevim. Ony mi jako ještě padají, po týdnu se jimi v koupelně brodím, protože mám polodlouhé a tmavé, jsou hrozně vidět. Taky si je musím každý den foukat, tak aby ležel jeden vedle druhého a neprosvítala mi lebka :) Já vím, že to pro ty vlasy taky není dobrý, ale bez toho to bohužel nejde. Nicméně z toho dlouhodobějšího pohledu mi ta hormonální antikoncepce opravdu pomohla. No teď nejspíš vyzkouším ten Neocapil a nějaké vitamíny, doteď jsem brala jen zinek a biotin, a jsem fakt moc zvědavá co to udělá :)
já jen já
A jak poznám tu androgení alopecii, možná by to mohl být můj případ.
iLenka
já jen já

Já nevím, já sem měla hormonální problémy a začaly mi řídnout vlasy nejdřív nad čelem, a pak se to posunovalo dozadu. Tak jsem hledala informace a četla a došla jsem k tomu závěru :)
já jen já
iLenka
No, mě padají vlasy tak nějak rovnoměrně. Cítím, že jsou o něco řidší a na temeni hlavy mám takové asi nejvíc prořídlé vlásky.
iLenka
já jen já

Taky to bývá dědičné. Jestli má někdo z tvých předků pleš, ty geny se můžou přenést i na ženy. Ale u žen se to projeví většinou až po přechodu, protože do té doby je to bržděno ženskými hormony. Já jsem to třeba zdědila po své babičce, která měla vždycky vlasů dost, ale teď má hlavu skoro holou.
já je já
No já mám plešatého otce. Měl Alopecia Areata.
i
já je já

Tak nějaká pravděpodobnost tam být může, i když pokud vím, tak alopecia areata je způsobená něčím jiným, ne hormony nebo nevim jistě, ale někdo tady ti určitě poradí. Ještě to nemusí nic znamenat.
iLenka
já je já

Tak nějaká pravděpodobnost tam být může, i když pokud vím, tak alopecia areata je způsobená něčím jiným, ne hormony nebo nevim jistě, ale někdo tady ti určitě poradí. Ještě to nemusí nic znamenat.
já jen já
iLenka
Já mám vzadu na hlavě (na temeni) takovou jakoby pěšinku. Nikdy dřív jsem jí tam neměla, až teď, když mi začaly padat vlasy.
iLenka
já jen já
A byla jsi u kožního? Nebo nějak jinak zkoušela zjistit příčinu? Je to tady někde taky vypsané: stres, kouření, nesprávná strava... Měla jsem spolužačku, která nejedla maso a taky měla ty vlasy nekvalitní a řídly jí. Těch důvodů může být spousta.
já jen já
iLenka
Já nekouřím, piju vyjímečně, maso mám ráda a jím ho, stres mi nehrozí, jsem spokojená ve vztahu s přítelem, doma i ve škole. Napadá mě ještě, zda to nemohla způsobit hormonální antikoncepce, kterou beru již přes rok. Co myslíš?
iLenka
já jen já

Z toho, co se píše v tématu Vypadávání vlasů po Minervě (tady na těch stránkách), to možné je. Mrkni se tam. Mně osobně po Minervě nebo obecně hormonální antikoncepci vlasy padat přestaly, ale na každého to může působit jinak, protože u každého může být ta příčina jiná.
já jen já
iLenka
Kolik vlásků asi tak vypadne, když člověk trpí AGA? Já vím, že je to různé, ale stejnak...přece u AGA jich zase nevypadává tolik jako u Areaty, nebo zase jich vypadává víc než u Traumatické Alopecie. Takže kolik jich vypadne vám, ženám trpících AGA?
Peťule
já jen já
To je hodně individuální, protože hodně žen, co trpí AGA, trpí zároveň i Telogen effluviem (řešil to tu někde Dead Kodet), tzn. že některé vlasy vypadají kvůli těm hormonům a ten zbytek pak díky stresu.
Mně zezačátku padalo určitě míň jak 100 vlasů denně, řekla bych tak kolem 70-80, když se to průměrně rozpočítalo i s mytím, ale pozorovala jsem řídnutí pěšinky a taky jsem začala šíleně stresovat, takže teďka mi padá už tak 120-150 vlasů denně, právě díky Telogen effluviu. Moje máma má taky AGA a padá jí vlasů málo (ty čísla jsou v normě), ale i přesto má velmi prořídlé temeno, protože jí to tam nedorůstá.
já jen já
Peťule
Aha, takže při AGA už vlásky moc nedorůstají? Nebo jak to je?
Peťule
já jen já
Zezačátku při AGA dorůstají, ale zhoršuje se kvalita a časem už nedorůstají. Ale záleží na intenzitě té AGA a jestli se léčí, je to individuální.
iLenka
já jen já

Já sem to nikdy nepočítala, ale padaly mi hodně. Ráno na polštáři to sem kolikrát žasla, v kartáči, v koupelně, všude. Teď už jich není tolik, ale pořád to nepočítám, ani by mě to nenapadlo, až tady jsem zjistila, že to někdo dělá. Asi je to lepší nezjišťovat :) Kvůli tomu stresování se z toho. U mě to bylo taky neprve nenápadné, řídla mi ofina, pak mi to i někdo sem tam řekl, že mám vpředu míň vlasů, ale pořád se to dalo a bylo to zlaté ve srovnání se současnou situací. Pak mi gynekolog dal nějakou hormonální injekci a během roku mi vypadala snad půlka vlasů, a pak jsem začala brát tu HA, padání postupně přestávalo, vlasů mi přibylo, ale pořád ještě ne na tu původní hodnotu. Včera jsem si koupila ten Neocapil, tak jsem na to hrozně zvědavá, co to udělá. Samozřejmě paní v lékárně, když mi ho dávala, se mi podívala na vlasy :)) Ale už mě to tak netrápilo, když vím, že nejsem jediná na světě :)
já jen já
Jojo, taky nacházím vlasy na polštáři, tak pět vlasů tam ráno schrábnu vždy, z obleční pak tak 30, při česání je to různé. A mám prořídlé temeno. Ach jo. Snad se z toho dostaneme.

A jaká je současné situace?
iLenka
já jen já
Mám je taky řídký, když si udělám pěšinku, tak mi prosvítá ještě tak 4 cm po obou stranách, takže si to raději pořád stahuju dozadu, aby to nebylo tak vidět, i když vpředu to vidět je, ale s tím nic nenadělám. Dost mě to štve, vím, že mi to nesluší, tím pádem i moje sebevědomí je dost nízké, ale nehodlám se s tím smířit a budu bojovat :)
Eliska
Ahoj holky, prosim vas o radu, pred mesicem jsem vysadila antikoncepci , pote asi po tydnu mi zacaly padat vlasy obzvlast na zadni strane , nad ucima a celem. Rekla jsem si ze to nenecham jen tak. Sla jsem k doktorce a ta mirekla ,ze je to vahou vlasů a je nutne je ostrihat. Ostrihala jsem je po ramena, ale vlasy porad porad. Pred tydnem jsem opet nasadila antikoncepci. Je mozne, ze se mi daj vlasy do normalu ?
Šarfik
Ahoj holky,
tak mě to taky nakonec postihlo. Asi od 25 let pozoruju postupné řídnutí vlásků, hlavně na temeni a nad ofinou. Teď ve 33 letech už mě to dohnalo až do Centra zdravých vlasů ve FN Vinohrady. MUDr. Michálková mi napsala Neocapil a Methionini (nějaké kapsle, které se mají brát 2x denně - znáte to někdo?). Jinak jsem prý klasický příklad androgenní alopecie, což je pro mě dost deprimující, protože jsem četla, že se s tím moc dělat nedá. Mám jít na kontrolu za 4 měsíce a jsem fakt zvědavá, co se bude dít. A taky jsem ráda, že jsem objevila tyhle stránky a že v tom nejsem sama. Kam se podívám, tam jsou holky, které mají nádherné vlasy..
Aya
Šarfík

Ahoj,zdravím Tě v diskuzi.Není to náhoda,včera jsem v noci brouzdala po www. a m.j. našla poradnu dr.Michálkové.takže jsem byla ráda,že nikam delší dobu nechodím,jako i dost lidiček na www. a léčím se sama.Mám tady za pár týdnů dost příspěvků,jistě budeš číst i samozřejmě ode všech,alespon to podstatné,co jsme napsaly.Pí.dr. každému dává jen Néocapil či Régaine,což je obojí Minoxidil,budˇ2% nebo 5%,rozdíl hlavně v ceně...Méthionin je nejběžnější lék,který Ti udělá bez receptu každá lékárna.Na Centrum péče o vlasy příliš málo...Dělali Ti hormonální testy-endokrinologie,autoimunita,ženské+mužské hormony,štítná žláza,atd.?Néocapil si mažeme asi 90% z www.,Jinak lepší a komplexnější z tbl. je Révalid,protože má řadu i jiných důležitých vitamínů,B-komplex,B3,B6,B 12,železo,zinek,cystein a též obsahuje i Méthionin.Samotný methionin nezabírá příliš,musela bys další vitamíny nebo tbl. k tomu.Peníze šetři a na další kontrolu nechodˇ.Napíší zase jen to,co máš,nic jiného...Tady na foru najdeš dost dobrých rad,co se týká přípravků i dalších informací.Stejně pojištˇovna nic neplatí,takže je lépe si kupovat ověřené léky a potravinové doplnky.Jinak budˇv pohodě,vše se časem znova stabilizuje.Srdečně zdravíAya.
Jessie
Šarfik
Ahoj, CZV ve Vinohradech neber moc vážně. Co se týče vlasů tak jsou tam asi stejní "odborníci" jako všude jinde. Možná je to i horší. Také mají svoje oblíbené léky. Kdysi jsem tam byla u jednoho doktora - přístup k pacientům sice vstřícný, ale evidentně předepisuje dvě věci pořád dokola. Tenhle MUDr. navíc neuměl moc česky a kdybych já nerozumněla anglicky, tak netuším co mi říkal... Podruhé už jsem se tam nenamáhala.

Souhlasím s Ayou, sama poznáš jestli ti neocapil zabral, doktor ti nic nového neřekne. Nejlepší je sama si hledat nové možnosti a maximálně občas od někoho vymámit recept. Jestliže ti padají již osm let a začínáš to řešit teprve teď, tak to snad nebude tak hrozné. Docela dost si tu lidi pochvalují saw palmetto. Kdysi jsem vyzkoušela na urovnání hormonů Herbust a po dvou týdnech nastalo i částečné zlepšení. Docela leze do peněz, ale myslím, že trochu pomohl. Po měsíci jsem ho tenkrát kvůli nějakému vyšetření přestala brát, ale pro začátek bych to klidně zkusila. Navíc přidat vitamíny - zinek, biotin, B12. Taky by nebylo od věci vyšetření na endokrinologii. Zatím ahoj
Veve
Šarfik
Ahojky, vitamíny jsou samozřejmě nezbytné pro stav vlasů, ale jen po nich ti nedorostou. Pokud máš AGA, což zase není až tak jisté, protože AGA je spolehlivá diagnoza všech lékařů, aniž by ti vlastně udělali testy potřebné k její zjištění, viz. já ... tak ti poradím, chce to srovnat hormonální hladinu - maca, wild yam, nebo také sarapis, poté zablokovat DHT - saw palmetto, podpořit imunitu třeba echinaceou (levné) nebo wobenzymem (drahé) nebo NAC, to tě zbaví i chlamydií a podpoří činnost jater. Na vlasy něco s kofeinem, takže třeba Plantur 39 nebo Alpecin C (ten je sice pro muže, ale proč ne, holky ho taky používají) - obojí jak šampón, tak tonikum. No a v neposlední řadě asi něco, v čem je minoxidil, takže Neocapil 2%, Regain 5%. Masírovat a prokrvovat pokožku hlavy a hlavně myslet pozitivně a nestresovat se.
Každopádě to chce opravdu vědět jak na tom si, takže šupem na endokrino a nechat si udělat podrobný krevní rozbor. Hodně štěstí
Álaaa
Ahoj holky,Jsem tu poprvé a nevím jak začít. Je jasné, že jsem tu ze stejného důvodu joko ostatní.Mám andro. alop. je mi 31 let a od puberty mi řídnou na temeni vlasy. Jsem přesvědčená, že je to u mě hormonální nerovnováhou ,páč mám ochlupení i tam kde ho žádná holka mít nechce :0(. Na gyndě mi dělali testy a řekli, že hormony jsou v normě, ale je pravda, že jsem nebyla na endokrinologii.Chtěla bych od vás poradit, jak své tělo srovnat. Myslím, že po psychycké stránce jsem v pohodě.
Šarfik
Veve, Jessie, Aya

Ahoj holky, moc děkuji za odpovědi i rady! Neocapilem se matlám už skoro měsíc a jediná změna, kterou pozoruji je ta, že si nemusím mýt vlasy jednou za dva dny, ale stačí jednou za tři. Asi ten alkohol v roztoku ty vlasy u kořínků vysuší a nemastí se tak. Ale to je asi tak jediné pozitivum (ale aspoň něco).
Taky jsem zkusila EFT (začala jsem chodit pravidelně) a už týden piju Ajurdvédský čaj.
Je fakt, že nemám ani tak problém s padáním vlasů, jako s kvalitou a s tím, že mi nedorůstají. Poslední léta byl jeden velký stres, tak si říkám, že to s tím možná bude souviset. Nejjednodušší pro MUDr. je, říct, že mám AGA a poslat člověka domů. Třeba to tak ale není a je ještě nějaké řešení..Každopádně zajdu na endokrinologii a nechám si udělat rozbor.
Díky a mějte se krásně!
Šarfik
Veve
tak ti poradím, chce to srovnat hormonální hladinu - maca, wild yam, nebo také sarapis, poté zablokovat DHT - saw palmetto

prosím, co je to za přípravky, o kterých píšeš - dají se sehnat v lékárně?

Díky moc!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Androgenní alopecie u žen

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání discussion forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019