Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Androgenní alopecie u žen

Autor Androgenní alopecie u žen
Nikol1
Miska
Za 10 let mi hodně prořídly vlasy. Mám AGA agresivní, ale s léčbou je plus mínus stabilizovaná. Teď nemám žádnou léčbu jen s Verospironem a vlasy jdou bohužel rapidně dolu.
Saw pallmeto koupíš samostatně, to je nejlepší. Vůbec se neboj, že je to na prostatu, je to přírodní. Pokuď ti to nepomůže (jako u mě), tak ti to rozhodně neuškodí. Jak přemýšlím o Finasteridu, to je na stejný způsob, taky blokuje DHT, ale už je to chemie a přeci jenom brát prášky na prostatu. Tady jsem např. našla jedno čisté SP a píšou tam, že je to i na ochranu vaječníků, aby jsi byla klidnější.
http://www.swanson.cz/saw_palmetto-100pcs-540mg
Miska
Nikol1

Tak to jsi toho použila už asi dost za těch 10 let ne? A když to tak shrneš, co ti pomohlo? Jestli ti teda něco pomohlo vůbec? Jelikož, já na internetu vidím všude různé přípravky, jak jsou zázračný, že po nich začnou hned růst vlasy (viz - teď ta novinka od Vichy - Dercos s Aminexilem- nebo tak nějak to je) a přitom když si tu projíždím ty diskuze, tak mi přijde, že je to začarovaný kruh a vlastně na to vůbec nic není A pokud je, je to chemie, kterou nemůžeš užívat stále, kvůli kortikoidům atd, a pak, když to vysadíš, tak se ti to vrátí do původního stavu, ne-li hůř. Tak si teda řikám, jestli má vůbec cenu něco takého užívat Mám v tom trošku zmatek teď.

Jinak, děkuju za stránky, určitě si ho koupím, tady je i levnější, než co jsem na netu našla já A je fajn, že je to na tu ochranu vaječníků, jelikož já mám stále nějaké gynekol. problémy. Ale to spíše bylo asi tou horm. antikoncepcí, si teda myslím já

Já jsem si zase něco našla o tom Finasteridu, a prý se nedoporučuje ženám, že to může ovlivnit plod a tak. Tak nevím, jukni na to dyštak
http://www.vypadavanie.net/finasterid
Miska
Nikol1

Ještě jsem se chtěla zeptat, co si myslíš o laserové terapii? Našla jsem si o ní něco, stojí to docela dost peněz ale přemýšlím o ní. Ale vyčetla jsem, že to pomáhá jen na počátku, že v tom horším stádiu už to nemá smysl. Tak nevím.
A ještě, nevíš něco o přípravku folliactive? Vypadá to zajímavě a je to přírodní.
Škoda jen, že je to všechno na ty vlasy tak drahé, člověk se pak bojí, aby nekoupil zajíce v pytli
http://www.padanivlasu.com/prirodni-produkty/srovn ani/

No, ještě mám v plánu si koupit Chlorellu, taky přírodní
Nikol1
Miska:
za těch let opravdu jsem vyzkoušela hodně včetně laserové terapie a nic nepomohlo teda kromě hormonů - chemie. Nejvíce mi pomáhala Minerva plus Verospiron a celkově bylinky, vitamíny. Ale bohužel jen přírodní cestou to nešlo. Teď už mám AGA v pokročilém stádiu, že bylinky to nespasí a ani samotný Verospiron nestačí. Jj tuhle stránku o finasteridu jsem taky četla, je to sporný, každý doktor má na to jiný názor. Jen jeden mi to nedoporučuje. Předepsala mi ho endokrinoložka, měla by být schopná, říkala, že se toho nemusím bát. Jen že nemůžu být těhotná během užívání, ale že tak za měsíc je to pak v pohodě. Ale bojím, bojím, nechci být pokusný králík. Kortikoidy neber, to je svinstvo. Mě vyhovuje obyčejná lopuchová voda z drogerky. Sice nezastaví vypadávání vlasů, ale mám po ní lepší pokožku. Foliactive neznám. Chlorellu si kup, je dobrá na pročištění, ještě můžeš zkusit aloe vera a na játra Essentiale Forte.
Miska
Nikol1

Myslíš, že můžu používat saw pallmeto spolu s tou chlorellou? Nebo radši jedno, a až doberu, tak to druhý?
A jak v pokročilém stádiu máš AGA? To ti řekla přímo doktorka? A léčí tě kožní nebo chodíš k tý endokrinoložce? Já chodím na kontrolu ke kožní, k endokrinologovi chodím jednou za rok na kontrolu, páč v rodině máme štítnou žlázu, ale já jí mám v normě, takže chodím jen aby se to hlídalo. Ale řikal, že z toho mi vlasy padat nemůžou, že mám vše v pořádku.

Ještě jsem se Tě chtěla zeptat, ještě máš nějaké ty přípravky od Kapydermu? Já mám v plánu si je koupit. Pomohli ti alespoň trošku? Mě teď hodně svědí pokožka, tak doufám, že se mi alespoň používáním těch šamponů a emulze trošku uleví.
Nikol1
Miska
SP a chlorellu můžeš brát dohromady. To mi doktor říkat nemusí, to vidím sama. Doktory jsem vzdala, na kožní nechodím, nemá to smysl, stejně umí předepsat jen kortikoidy, minox a methionin. Štítnou žlázu si hlídej, z toho taky vlásky mohou padat. Od Kapydermu jsem zkoušela šampón a pak ještě něco, bez výsledku. Záleží na tobě, zda se ti chce utrácet, zázraky nečekej. Možná na svědící pokožku to pomůže.
Miska
Nikol1

Tak to máme na doktory stejný názor. Mě jediný co furt doporučuje je methionin dvakrát do roka a ten Belohair 2%. Ještě prý můžu zkusit jednou za rok třeba tu kúru od Vichy. A tu antikoncepci Diane35 mi doporučuje. Ale tu v žádném případě nechci.

A jaký používáš šampony ty? Já chci právě nějaký bez silikonů ale zase potřebuji střídat šampon na suchý vlasy s šamponem proti lupům, na vyrovnání PH. A nevím, který by pro mě byly vhodný, proto chci zkusit ten od Kapydermu.
A máš ještě nějaké ty přípravky?
Nikol1
Miska
Jj nic jiného kožní nevymyslí, naopak do tebe cpou chemii. Belohair vyzkoušej v případě, kdy vlásky budou padat více. Může ti to pomoci, ale jen po dobu užívání, pak vlásky stejně vypadnou. Diane35 je svinstvo a neměla by se užívat dlouhodobě, ale pokuď máš opravdu AGA, tak se na to předepisuje. Já po ní (Minerva) jsem měla vlásky stabilizované. Co píšeš, tak jsem pochopila, že ti vlásky hodně nepadají? Zkoušela bych to nejdříve přírodní cestou bez chemie. To až v případě, kdyby ti nic nepomáhalo. Tělo si pak navykne na hormony a chemii a pak už neumí ,,pracovat,, samo.
Miska
Nikol1

No, mě padali hodně, měla jsem jich plnou vanu, koupelnu i polštář, ale teď bych řekla, že ani tak ne.
Hned po tom, co jsem vysadila tu antikoncepci, tak mi padali hodně, to bylo hrozný období, ale teď, je to 6 měsíců, co jí neberu, a nijak výrazně mi už nepadají.
A i mi rostou nové, ale asi jim to holt trvá trošku déle než dřív Jelikož mi furt řídnou. Takže nemám používat ten Belohair?
A já jsem se k těm vlasům zrovna dvakrát nechovala vzorově. Používala jsem denně žehličku na vlasy, fénovala, často barvila a tak. Takže teď jsem na tom docela blbě i s kvalitou vlasů, mám je suchý ale jemný a roztřepený. Dřív jsem je měla hustý a hlavně zdravý.

Já chci právě taky zkusit nejdřív přírodní věci, jako to SP, tu chlorellu, teď beru Panthenol, jíst víc zeleniny a tak. A hlavně s nima šetrně zacházet. Takže žádný žehlení, fénuju si vlasy jen u hlavy a zbytek nechávám uschnout a právě chci nějaký ty šetrný šampony bez silikonů. Šampony v drogeriích nechci už ani vidět!
A uvidim no. Ale furt tak nějak doufám, že to nebude AGA. Mě vlastně nikdo nikdy ani nedělal žádný testy, zda mám opravdu AGA. Jen na kožním mi doktorka vzala krev na hormony, ale testosteron a i ostatní hormony mám v normě. Takže to usoudila jen na pohled.
Takže furt tak nějak doufám, že se to vitamínama a šetrnější péčí spraví
Nikol1
Miska
Vlásky ti padají z vysazení hak a ve většině případů se to spraví. Je dobře, že už ti tolik nepadají, nevypadá to na AGA. Belohair vyzkoušet můžeš, ale zkus nejdříve přírodní věci, to děláš dobře. Určitě se vlásky zlepší, neboj
Miska
Nikol1

Já taky právě doufám, že se mi to dá zase do kupy. Ale ta moje kožní je tak přesvědčená, že jsem jasný případ pro AGU. A tricholog mi právě zase řekl, že je to HAK.
A přitom v rodině nikdo podobný problém nemá. Mamka má sice míň vlasů a jemný, ale normálně jí rostou nové.

Ale je pravda, že než jsem brala HAK tak jsem měla vlasů hodně, ale to už je taky 6 let zpátky Teď už mi nijak výrazně nepadají, ale jako jsou řidší. Hlavně nad čelem.

A teď, tak poslední dva měsíce, mi nové vlasy rostou, ale zase mě hrozně začala svědit pokožka, koliikrát se i v noci vzbudím a škrábu se, jak mě svědí hlava. Mám lupy a musím si mít hlavu každý den, protože se mi hrozně mastí. No pohroma
Proto chci vyzkoušet ty přípravky od Kapydermu na to svědění, k tomu pár vitamínů. A třeba se to zlepší

A ty, když máš AGU, tak ti vlasy padají hodně? A rostou ti nové vlasy, i když slabší, nebo ti vůbec nerostou? A jak máš dlouhé vlasy?
Tak já Ti držím palce aby tvoje léčba byla úspěšná
Miska
Nikol1

Ještě jsem se chtěla zeptat, myslíš, že může mít na vlasy a vypadávání vliv to, že jsem po operaci slepého střeva a že jsem měla různé gynekologické problémy, a i s HA?
Nikol1
Miska
přeji ti, aby kožní neměla pravdu a AGA to nebyla. Myslím, že to AGA není. Je dobře, že ti vlásky výrazně nepadají a po hak se dávají do normálu. Chce to vyřešit i lupy a to svědění. Vlasy se mi taky hodně mastí, myji je každý den nebo obden. Jj teď padají fakt hodně a nové nestačí dorůstat. Mám je hodně slaboučké, ale to může dělat i Verospiron. Gynekologické problémy by mohly mít vliv, ale nevím, pokuď už jsi v pořádku, tak snad ne. A slepák to si myslím, že ne.
Miska
Nikol1

Děkuju, snad to bude v poho
Už jsem zjistila zřejmě proč ty lupy a svědění, bylo to nejspíše šamponem, zkusila jsem ho změnit, a už mě pokožka tolik nesvědí, určitě ne tolik, jako předtim
Takže nejsem jediná, co si je musí mýt každý den Já se snažím alespoň obden, přinejhorším si to dám do culíku a ten jeden den to vydržím no

Takže koukám, že ti rostou nové..tak alespoň že tak i když pomaleji. A bereš ještě Diane nebo si se na to už vyprdla a brala to jen na nějakou dobu a pak si jí musela zase vysadit? Ta se taky nemůže brát nějak dlouhodobě nebo jo?

No ty gynekolog. problémy, v pohodě ještě nejsem, bohužel. Po tom slepáku jsem tam měla cystu, která mi sice praskla a na gyndě mi doktor řekl, že už by to mohlo být snad v pořádku, tak teď se mi tam začaly dělat zase srůsty a břicho mě teda bolí ostošest
Takže je možný, že půjdu znova na operaci, ale snad ne

Teď bych řekla, že ty vlasy mám o malinko lepší, od tý doby, co neberu tu HA. Lesknou se, jsou silnější, i když stále jemnýy a nový mi rostou taky, jen jemnější no.
Ale je pravda, že vlasy mi řídly i před tím, než jsem jí vysadila. Řekla bych, tak poslední dva roky...No, budu doufat, že se to dá zase do pořádku
Quidka
Ahoj, můžu se prosím zeptat, kdo má diagnostikovanou AGA, kolik vám tak za den asi vypadne vlasů? Je mi jasné, že je blbost to počítat ( i když lékař na dermatologii se na to orientačně ptá). Je to rok, co jsem vysadila HA - užívla jsem ji něco přes 6 let, a asi už půl roku mi padají vlasy. Jak už jsem psala, hormonální testy byly v pořádku, androgeny dost nízké (0.39 testosteron). Vlasy řídnou difuzně, takže nedokážu posoudit, zda to je AGA. Otec je plešatý, může to být dědičné - zvýšená citlivost vůči DHT? Nedokážu si jinak vysvětlit, že vlasy padají stále i rok po vysazení. Stres je pochopitelně obrovský, padání vlasů tomu nepřidá. Vitamíny a ampulky i šampon s aminexilem nemají na mě žádné účinky.
Děkuji a všem přeju, ať drží...
Miska
Quidka

No mě kožní diagnistikovala AGA, a vlasy mi ani tolik nepadají, řekla bych, že možná ani ne ta stovka denně, což 1OO vlasů je prý normální.
AGA si myslím, že se ani tak nebere podle toho, kolik padá vlasů, ale spíše podle toho, že nedorůstají nové vlasy, a řídnou hlavně nad čelem a dělají se kouty. Ale jen můj názor. Já mám třeba dole hodně vlasů, mám je i dlouhý, ale mám výraznou pěšinku a málo vlasů nad čelem a hlava mi prosvítá. Ale taky stále doufám, že AGA nemám, měla jsem taky hodně stresu, brala dlouhodobně antikoncepci a teď se teprve snažím dávat nějak do kupy, a že mi to teda dává pěkně zabrat
U tebe si myslím, že půjde spíše o výpadek kvůli stresu. Pokud ti padají difúzně. Mé babičce, když umřel děda, naráz vypadlo obrovský množství vlasů, měla vzadu takové kolo, a po čase, když se dala zase do kupy, jí nové vlasy dorostly a ani by to na ní člověk nepoznal. Takže to bývá většinou stresem, a vlasy pak zase normálně dorostou. Tím, že si vysadila HA, tak tvému tělu bude trvat nějakou dobu, než se dá zase do pořádku a zvykne si, že nemá přísun hormonů, jako doposud, 6 let je docela dlouhá doba, taky jsem brala 6 let antikoncepci, a je to půl roku co jsem jí vysadila a věřím, že si na to tělo ještě nezvyklo, měla jsem každých 14 dní menstruaci, teď zase pro změnu nemám vůbec žádnou a doktor říkal, že se to dá zase do kupy, že musím být trpělivá. Takže i na vlasy to má samozřejmě velký vliv. A může to trvat taky dost dlouho.
Takže radím, být trpělivá a hlavně v pohodě a žádný stres. A myslím, že se to u tebe dá do kupy
Smutněnka
Dočetla jsem se tady v diskuzi o čaji z byliny Vrbovky malokvěté. Prý by mohla pomoct při padání vlasů způsobené AGA, tak jsem čaj koupila, není to drahé a uškodit to nemůže právě naopak, pokud vydržím a budu dodržovat pití 2 x denně a uvidím nějaké výsledky, dám vědět.
Kikina666
U mě se výsledky nedostavily.
Ila
V červenci 2012 jsem našla na spánku pleš. Navštívila jsem dermatoložku a ta mi řekla, že se jedná o alopacii. Je to z toho, že mám rozdílné dioptrie na očích a do půl roku prý budu plešatá. Obvodní lékařka mi udělala vyšetření krve-vše bylo v normálu. Začala jsem užívat antikoncepci, kupovala prášky na vlasy a kvalitní vlasovou kosmetiku. Na podzim se mi v zátylku objevila druhá pleš. Antikoncepci jsem vysadila, začala pít detoxikační čaje. Navštívila jsem soukromou kliniku na vlasy. Dostala jsem šampón, kondicionér, vitamímy za 7tisíc. Vlasy se mi vylepšily, méně padaly, ale pleše zůstávaly. Šla jsem na kožní do nemocnice Karlák - bylo mi sděleno, že se s tím nedá nic dělat. Nakonec jsem navštívila Vinohradskou nemocnici. Tam mě otestovali na nějakou látku - jestli na ní reaguji a po 4 návštěvách jsem si koncentraci určenou pro mě, nesla domů. Potírala jsem si tím pleše. Nyní, po 2 měsících, mám na zadní pleši 1cm tmavé vlasy, na spánku mi rostou šedivé. Ale jsem ráda i za ně. Vím, že se nemoc může vrátit, ale musím věřit.
Miska
Http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/291915-fra ncie-zakazala-lek-diane-35-uzivany-i-v-cesku.html

Doporučuji přečíst!
Ila
Uplynuly 4 měsíce od začátku léčby mé alopacie - 1 pleš na spánku, druhá v zátylku. Moc děkuji kožnímu oddělení, Centrum zdravého vlasu - Vinohradská nemocnice. Po aplikaci jejich látky začaly růst slabé bílé vlásky na spánku a na týle rovnou černé. Nyní mám na obou místech 3cm černé vlasy. Moc děkuji paní doktorce a vřele doporučuji - vynikající přístup lékařů.
Miska
Párkrát jsem sem už psala rady,tipy..i se dělila o své problémy..

Dneska bych ale chtěla napsat, po dvou letech, co mi byla diagnistikována Androgenní aloepcie, prosvítala mi pokožka hlavy, a byla už jsem tak zoufalá, že jsem přemýšlela o transplantaci a paruce, jak jsem dopadla. Třeba si to někdo s podobným nebo stejným problémem vezme ode mě jako radu.

Dříve jsem pořád běhala po doktorech, moje kožní doktorka viděla jako jediný řešení nasazení antikoncepce,která obsahuje hodně ženských hormonů, bohužel má spíše vedlejší účinky, než to, že omezuje tvorbu testosteronu a působí tak na růst vlasů...To jsem ale odmítla, jelikož jsem brala antikoncepci 6 let v kuse, s tím, že mi byla třikát měněna, jelikož jsem měla vždy nějaké problémy. . To mi i potvrdil a zároveň i poradil tricholog, u kterýho jsem byla v Praze na diagnostice, jemu patří také mé velké dík ...Rozhodla jsem se, že žádnou hormon. antikoncepci brát prostě nebudu a uvidím!
A jsem si jista, že jsem udělala správně! Sice ano, byla to jediná pořádná ochrana proti otěhotnění, vyčistila se mi hodně po ní pleť a tak, ale přišla jsem, myslim si, že můžu říct, o polovinu vlasů na hlavě.
Rok neberu antikoncepci, sice se mi pleť trošku zhoršila, objeví se mi někde občas nějaké to akné, ale vlasy? paráda! Vlasy mi začli růst nové, přidala jsem k tomu i nějaké vitamíny ( v mym případě Biosil plus) a začla pít čaje na pročištění organismu, jelikož po 6 letém braní prášků to dá organizmu, hlavně játrům, pořádně zabrat, i když se to nezdá.
Myslím, že se mi vlasy dali zase do pořádku, jako jsem to měla dřív, možná jich mám dokonce i víc Hlava už mi neprosvítá, vlasy se mi lesknou a vypadají zdravě. Dokonce mi rostou i tam, kde jsem snad i dřív vlasy ani neměla Když jsem přišla, po roce k mé kadeřnici, ke které jsem dříve nechodila, (jelikož jsem se styděla chodit moc tam, kde bude hodně vidět, že mám málo vlasů) pomalu mě ani nepoznala

Takže u mě zabralo to, že jsem uplně vysadila hormon. antikoncepci a ani nemám v plánu jí brát. Samozřejmě každý gynekolog vám bude tvrdit, jak je to výborná věc, ale opak je pravdou. Cpát si do těla umělé hormony, nikdy není dobré! K tomu trošku vitamínů na pročištění a podporu..a zázrak je tu
Doufám, že to třeba někomu pomůže, a věřim, že ne každý, kdo tu píše, je uplně ztracený a musí se smiřovat s tím, že vlasy mít prostě nebude..
Podívejte se na mě
Jumbo
Ahoj všem!
Nemáte někdo zkušenost s přípravky Marbo aktivátor, tonikum a šampon?
Děkuji K.
Genny
Ahoj vsem! Jsem tady nova, ale problemy mam stare Sad
Uz nekolik let me trapi padani vlasu, po kazdem umyti ve vane zustava cela hrst. Byla jsem s tim jiz u tri dermatologu, u engokrinologa, u gynekologa a odvodniho lekare. Taky jsem byla u trichologa v Kapyderm. Nikdo na nic neprisel. Dokonce jsem byla i u nejakeho cinskeho lekare, ktery predepsal nejake pilulky na ledviny a plice, ty jsem uzivala pul roku a nic se nezmenilo.

Revalid, Panthenol, Alpricot, Methionil, ruzne sampony, vitaminy, vodicky a td uz mam za sebou.

Zbyla me jenom tretina vlasu nez jsem mela pred 5 lety. A jeste jsem v tu dobu studovala a mela porad stresy. Ted' je klid a pohoda.

HA nepouzivam uz asi 2 roky, nic se taky nezmenilo.

Chtela jsem se obratit na centrum Zdrave vlasy ale zadne pozitivni nazory jsem na internetu neobjevila, takze uz ani nevim kam s tim...

Nevite o nejakem odbornikovi, prosim pekne?
lam0
Založ nové vlákno na fóru na immortalhair.com

Je tam sposta odborníků a určitě ti poradí víc než běžný doktoři. Za zkoušku nic nedáš, když je to zadarmo. Doktoři ti předepíší jen prášky a nikdy nic nevyřeší, to sama poznáš. Jestli jsi senzitivní na teplotní výkyvy a máš studené ruce, nohy nebo jen pomalý metabolismus, zaměřil bych se na štítnou žlázu. Protože metabolický stres je také častá příčina padání vlasů. Dále můžeš vyzkoušet scalp exercise
https://www.youtube.com/watch?v=j3Dp6XX3x94

Něco jako dělá tento kluk.
Na štítnou žlázu platí dostatek kalorii, budeš pak cítí, že tvoje tělo generuje dost tepla a nemusíš se tím pádem starat o zimu. Voda s citronem, voda s jílem (jílová voda odstátá přes noc) je ultimátním zdrojem minerálů a také zdrojem elektronů. Déle to luxusně vylučuje těžké kovy z těla. Voda se solí (salt water) vylučuje bromidy a další toxiny.
NajkErr
Minoxidil to vyřeší si myslim
NajkErr
Jak u mužu tak i u žen určitě pomaha Kirkland Minoxidil, treba tadyk jsem to nasel http://hustejsi-vlasy.cz/e/zahusteni-vlasu-1/bloka tor-a-zhustovac-vlasu-4-4/
Terezka26
Minoxidil nic nevyřeší, neznám nikoho, komu by dlouhodobě pomohl. Taky jsem ho kdysi ze zoufalství zkusila, ale vlasy se mi po něm ještě zhoršily. Navíc má minoxidil mnoho vedlejších účinků.
VendyNe
Ahoj, pokud chcete najít pěkný [url=http://www.leky-poradna.cz/potize/vypadavani_ vlasu .htm]přehled přípravků na vypadávání vlasů, hledejte zde[/url] Mimo jiné mezi volně prodejnými doporučují Methionin a Revalid, se kterým mám dobré zkušenosti.
Terezka26
Methionin a Revalid jsou k ničemu. Kdysi jsem je taky zkoušela a vlasy padaly dál, jsou to vyhozené peníze. Pomáhá jedině úprava stravy a hormonální jóga.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Androgenní alopecie u žen

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019