Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Anémie

Autor Anémie
Maybe
Ahoj.
Je mi 15 a v červnu mi zjistili středně těžkou anémii. Začala jsem teda brát železo, vitamin B a kyselinu listovou. Od té doby mi padají vlasy - teď už pátým měsícem. Každé ráno a každý večer mám úplně plný kartáč vlasů a vždy, když si jen třeba přejedu rukou po hlave, mi jich v ruce minimálně dvacet zůstane. Vždycky jsem měla řídké a jemné vlasy, ale teď jich mám tak polovinu. Máte s tím někdo zkušenosti? Kdy to zhruba přestane? Nebo co na to aspoň trochu pomáhá.
Děkuju moc
Aya
Maybe

Ahoj,Tvůj příspěvek je zde dlouho a nikdo nepíše,tak to zkusím.Byla jsi od června na krevních odběrech?Anémie je několik druhů,ale tím Tebe nebudu zatěžovat.Jsi ve vývinu,krev se tvoří z kostní dřeně,takže je možné,že máš málo vápníku,vitamínu D3 a jak píšeš,železa.B-vitamin je dobrý,rovněž kys.listová.Od těchto prvků a vitamínů padání být nemůže,naopak,by se Tvůj stav měl zlepšovat.Možná budeš mít hormonální nerovnováhu,která je v tomto věku téměř u každé dívky,to by se mělo srovnat.Doporučila bych Ti znova zkontrolovat krevní obraz a případně endokrinologické vyšetření,neměj obavy,vezmou jen krevní odběry .Potom nám napiš,jaké jsou výsledky.Může to být i růstový faktor,mnoho věcí,ale budˇ v klidu,je to dospívání.Doufám,že Tvůj cyklus je pravidelný a nemáš velké krevní ztráty..To vše lékař vyšetří.Neměj strach,vyšetření zopakuj.Srdečně Tě zdravíAya.
Barča
Maybe

Tady je docela zajímavý článek o padání vlasů z nedostatku železa, je to ovšem v angličtině.

http://www.hairlossclinic.com.au/articles/Iron_Def iciency_and_Hair_Loss.html

Jinak jsem četla na zahraničních forech o dívkách, kterým padaly taky vlasy z nedostatku železa a pomohlo jim, když začly brát "Black Strap Molasses", u nás je to třtinová melasa. Jinak pokud se bere železo v tabletkách, je lépe vstřebatelné, když se bere současně s vitamínem C, vitaminem B12 a L-Lysinem.
aneken
Barča
Je fakt, že dvakrát, když mi v posledních letech brali krev, tak jsem měl železa nedostatek. nicméně, teď jsem zase na zahraničních fórech četl, že z miliónů vitaminu a doplňků se snadno může stát, že ho člověk bude mít přebytek, což taky není dobře. tak si říkám, že tím by se to mohlo u mě ustálit . Chystám se ale na nějakou zevrubnou zdravotní prohlídku, tak se jich budu ptát i na železo, jsem zvědavý, jak to dopadne po roce cpaní se vším tím zhmotněným zdravím .
Barča
aneken
Pokud ti budou brát krev, nech si nabrat i Ferritin, je to vlastně zásobní protein pro železo (nebo tak nějak). Jeho referenční meze se uvádějí asi mezi 20-300 uq/L, ale právě v tom článku tvrdí nějaký doktor John Lee, že pokud je hladina ferritinu nízká, sníží se metabolická a detoxikační funkce jater, játra se přetíží a vznikají hormonální poruchy a bunečná toxicita. Nato zareagují nadledvinky a zvýší hladinu testosteronu jako alternativní zdroj energie a tím dojde k vypadávání vlasů a jiným hormonálním poruchám.
Podle jeho výzkumu je třeba mít hladinu ferritinu vyšší než 70 uq/L po dobu nejméně tří měsíců k uskutečnění výrazného snížení padání vlasů a zvýšení růstové fáze vlasů do normálního poměru.
Dr. John Lee tvrdí, že úroveň ferritinu by měla být v ideálním případě asi 125 - 150 ug/L pro dobrou metabolickou činnost štítné žlázy, činnost jater a detoxikaci.

Hladinu železa v krvi můžeš mít totiž uplně v normě a nízký jen ferritin.

Je to tedy hodně laicky přeloženo a vysvětleno, takže případné stížnosti nepřijímám
A zkušenost s tím také nemám, takže jen předávám, co jsem se dočetla, ale je to docela zajímavé.
Aya
Anémie

Hlavní otázka je,jak jsem psala v jiné debatě,zda naše laboratoře toto zjištˇují,budou schopny analyzovat přesně a zda lékař dá žádanku na takové vyšetření.Anémie je asi 9 druhů této diagnozy,neuvádím je,nebudu tím plést Maybe hlavu a příp. stresovat.Jistě každý pochopí,že už vůbec anémie-diagnoza má mnoho příčin,ze které vzniká.Někdy to může být i banální příčina,jednostranná strava,dieta,zvýš.krvácení,ale ve věku 15 let to mohou být i hormony,protože Maybe léky na anémii bere od června.Aneken má pravdu,zvýšení erytrocytů není dobré.Kdysi jsem měla velké problémy s anémií,nezhoubný nádor,železo nesnesu v žádné formě tbl.,bohužel, kupodivu mně napsal lékař tehdy u nás neznámý lék Essentiale forte,původně jaterní regenerátor.Skutečně během 3 týdnů všechny testy O.K.Aya.
trojan1673
já mám taky anémii už léta a vlasy mi padají pořád.Skoušela jsem už dost vytamínů jako Revalid,( měla jsem problém s pálením žáhy),ale nic tak ted skouším In Cardio společně s Famili In a vypadá to že je to lepší.Vlasy padají mín a navíc k tomu chci přidat nutricap.Dost si ho chválí tak to chci skusit.
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Anémie

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání online community software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018