Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Antiandrogenní léčba

Autor Antiandrogenní léčba
Iva83
Má cenu brát při antiandrogenní léčbě (byla mi nasazena Minerva + Cyproplex + Alpicort F + zinek) ještě jiné doplňky na růst vlasů nebo je to jenom na hormonech? Jaké máte zkušenosti? Mně se po HA vlastně upravily jenonom měsíčky. Vlasy stále stejné, akné se taktéž hojně objevuje. Jinak je mi 24, do 15 let jsem měla krásné, husté, dlouhé vlasy. Teď jsem nakrátko, jsem ráda za těch 5 chlupů, ale pleška už začíná prosvítat, hlavně na temeni, nad čelem nejvíce. Bude to z části i genetika, otec takřka bez vlasů. Jsem smutná.
Dead Kodet
u zen funguje pry velmi dobre spironolactone. ... ono funguje i u muzu, jenze jim pak rostou prsa, a obevuji se i jine nezadouci ucinky, coz kupodivu vetsine z nich vadi
Dead Kodet
ale koukam ten Cyproplex je tez urcenej na tezkou androgenizaci u zen ... tak ti to ssnad zabere ... ale priprav se ze to ted bude trvat ... nebude to ze dne na den ani z mesice na mesic. ale spis tak za pul roku az rok
Dead Kodet
btw ja mam v praci kolegyni ta je na kratko (na kluka), a ma vzadu proridle vlasy - viditelnou prosvitavajici plesku .... a je to uzasne spontani devce a uprime receno z pohledu chlapa mi to vubec nevadi a vzhledem k tomu jaky je o ni v praci zajem tak bych rekl ze rozhodne nejsem sam.

chapu ze se tohle snadno rekne, a hlava dela sve a chmury jen tak nezmizi. nicmene u zen je daleko akceptovatelnejsi nosit paruku, navic antiandrogeni lecba u vas byva daleko daleko ucinejsi nez u muzu. mas imho hodne velkou nadeji ze za rok na tom budes psychicky o hodne lepe.

drzim palec
skřítek
Iva83
Nebud smutná.....:-)
Peťule
Já beru Verospiron (spirolactone) a fakt to pomáhá, akorát se musí vyhmátnout ta dávka, která co nejvíc pomáhá, ale ještě neškodí. Každý snese jinou.

Mně napsala doktorka Diance 35 + Verospiron 100 - efekt super, denně vyčesané do 50 a mytí 1x týdně max 200, takže dost dobrá čísla. Ale po dvou týdnech jsem měla těžké nohy a zatížené žíly i na rukách, tak jsem toho musela nechat. Diane + Verospiron 50 už takový úspěch neměla.

Teď jedu Yadine + Verospiron 100, 2 týdny super efekt, ale teďka rapidní zhoršení, kterému nerozumím...asi stres.

Jinak u mě se padání omezilo vždycky tak po 2-4 týdnech léčby. Dorůstá mi to samo od sebe, ale jelikož jsem to na těch nejsilnějších hormonech vydržela sotva měsíc, tak dlouhodobější výsledky nemůžu popsat.

Ale beru k tomu i jiné doplňky, na snad si to neškodí... beru IH regimen, Revitalon, minerály, mateří kašičku, aloe vera.
Peťule
Dead Kodet
Cituji: Dead Kodet
chapu ze se tohle snadno rekne, a hlava dela sve a chmury jen tak nezmizi. nicmene u zen je daleko akceptovatelnejsi nosit paruku, navic antiandrogeni lecba u vas byva daleko daleko ucinejsi nez u muzu. mas imho hodne velkou nadeji ze za rok na tom budes psychicky o hodne lepe.


Jo, řekne se to snadno, jenže já to teď chodím řešit s psycholožkou a ta je snad první člověk, kterej konečně chápe, že pro holku ztratit vlasy (zvlášť když je na ně tak fixovaná jako já), je skoro jako kluka připravit o jeho mužnost... no prostě blbej příklad, ale některé hoky, včetně mě, to tak vnímají. Ne jako kosmetický problém typu akné nebo jizva, ale jako zásadní problém ve vnímání sebe sama a své ženskosti a přitažlivosti.

Ale máš pravdu, pokud člověk není z principu proti hormonální léčbě, tak jako holka má velkou šanci, že to pomůže. Akorát je problém najít doktora, kterej do toho jde a neplácá blbosti o stresu a častém barvení a nedoporučuje Revalid. Já nemůžu na doktorce vymámit Retin-a. Tvrdí, že Neocapil stačí... kdyby stačil, tak teď nechodím k psycholožce a nemám čelo o 1 cm vyšší.
Richard
Cituji: Dead Kodet
chapu ze se tohle snadno rekne, a hlava dela sve a chmury jen tak nezmizi. nicmene u zen je daleko akceptovatelnejsi nosit paruku

V tomhle má kolega pravdu, Peťule. U žen je celkem akceptovatelné, nosit paruku. Když začne nosit paruku chlap, tak bude všem pro smích. Já kdybych byl ženská, tak jsu do paruky a neřeším to. Dokonce i jako chlap o paruce uvažuju, ale zatím nemám odvahu, nedokážu si představit, jak bych pak šel mezi lidi. Jejich reakce by asi byli úsměvné. Znám ale kluka, co má příčesek, konkrétně integraci, ale ten je asi silná osobnost a reakce okolí ho nezajímají.
Amálka
Peťule

Víš Peťule, ta tvá nesmiřitelnost a ty řeči o tom, že hlavní je pořád proti tomu bojovat a nesmířit se s tím - nevím zda je to dobré řešení. Sama jsem si to dlouho myslela a také to, že bez vlasů prostě dál žít nemůžu a nechci. Ale opak je pravdou, vzít to jako fakt, naučit se s tím žít a přestat se tím zabývat (samozřejmě pokud nejde o nějakou prokázanou nemoc) a trápit je skutečně jediné východisko. Jinak ten život za moc nestojí. A když ani doktoři nevědí co s tím, ty na to stěží přijdeš (bez urážky). Buď to přestane a nebo ne - a pravděpodobně střídáním HA a jiným experimentováním tomu asi moc nepomůžeš. Já Tě nechci nijak napadat a zbavovat naděje - jen mluvím z vlastní zkušenosti (i když fakt, že navštěvuji tyto stránky dokládá, že ani já jsem se ještě zcela neoprostila).

Richard
Cituji: Richard
Když začne nosit paruku chlap, tak bude všem pro smích

Jestli hceš znát můj názor - v některých případech je to opravdu hloupé- třeba trenér hokejové Sparty F. Výborný. To ale neznamená, že bych se mu smála...
Richard
Cituji: Amálka
Jestli hceš znát můj názor - v některých případech je to opravdu hloupé- třeba trenér hokejové Sparty F. Výborný. To ale neznamená, že bych se mu smála...

Jediné řešení, když chce chlap nosit paruku je, musí to udělat tak, aby to nikdo nepoznal. Například houslista Šporcl svoji plešku mnoho let ukrýval pod šátkem a nyní vyrukoval s kvalitním příčeskem (integrací) a snaží se lidem namluvit, že absolvoval pouhé zahuštění vlasů. Stejný trik s šátkem a následnou vlasovou integrací to udělal i Bohuš Matúš. Většina lidí tuhle malou lest neprohlédla a tak se jim ani nesmějí Zmínění trenér Sparty prostě přešel z holé hlavy na paruku rovnou a stal se tématem pro české humoristy.
plešatá kráska
Cituji: Peťule
pro holku ztratit vlasy (zvlášť když je na ně tak fixovaná jako já), je skoro jako kluka připravit o jeho mužnost... no prostě blbej příklad, ale některé hoky, včetně mě, to tak vnímají. Ne jako kosmetický problém typu akné nebo jizva, ale jako zásadní problém ve vnímání sebe sama a své ženskosti a přitažlivosti.Naprosto souhlasím:-) Kolik kluků tady se trápí kvůli vlasům, i když u mužů je to celkem běžné. Nebo na ně nikdo dlouho neciví kvůli pleši a ostatní to berou přirozeně. Naopak hodně ženám se pleš u mužů líbí a jsou pro ně přitažlivé. Jenže u holky to vůbec není přitažlivé. Není jednoduché s tím jako holka žít. Jasně jsou horší věci,jenže takové malé sebevědomí se odráží i v jiných stránkách v životě. Jak v práci, ve škole a hlavně v oblasti partnerských vztahů. Vím očem mluvím..
Peťule
Amálka

Já chápu, že mám poněkud vyhraněný názor, který ty nesdílíš, protože už jsi o pár let dál a prostě ses přes to přenesla. Já jsem se nepřenesla, protože už jsem to měla jednou skoro úspěšně vyřešené, dostala jsem se dost pod 100 vlasů denně a proto tak zatvrzele hledám řešení. Protože když to šlo jednou, půjde to zase :-)

všichni
Jasně, paruky, dejme tomu akceptovatelné... když člověk pomine nemožnost koupání, plnohodnotného sportu a pár dalších. Dost žen to psychicky deptá a konzervuje, vyhýbají se lidem. Já osobně, kdybych opravdu se svou léčbou (braní uznávaných a registrovaných léků pod dohledem lékaře nepovažuju za experimentování a vitamíny v různých dávkách tu bere každej druhej) neuspěju, tak radši zkusím transplantaci, mohlo by to vypadat dobře. Do paruky bych šla, kdybych měla areatu totálku, to bez diskuse.
Peťule
Cituji: Richard
V tomhle má kolega pravdu, Peťule. U žen je celkem akceptovatelné, nosit paruku. Když začne nosit paruku chlap, tak bude všem pro smích. Já kdybych byl ženská, tak jsu do paruky a neřeším to.


No já kdybych byla chlap, tak zase už jsem dávno na 3 mm a taky to neřeším :-) Ty jsi na trojku?:-) Proč to tady desitky chlapů řeší, vyhazujou tisíce za spectral a jiné věci... proč nejdou na trojku?? Tak asi proto to řešíme všichni, každej máme svůj názor a přijde nám, že to druhý pohlaví to má snadnější. Ale asi nemá.

Jinak ten trenér Sparty, ten má totálku, takže asi nechce vypadat jako forbalovej rozhodčí Collina, tak proto ta paruka... Kdyby měl jen koleno na hlavě, tak asi chodí hrdě s kolenem.
Richard
Cituji: plešatá kráska
Naopak hodně ženám se pleš u mužů líbí a jsou pro ně přitažlivé.

No nevím, já jsem takovou ženu, které by se pleš líbila ještě nepotkal. Dokud jsem měl vlasy, ženy mě samy zvaly na rande. Jakmile mi lae vlasy vypadaly, všechny ženy o mě ztratily zájem. Tak kde jsou ty milovnice plešatých chlapů?????
Tomáš
No ono záleží asi v jakém věku a kolik je tomu chlapovi / klukovi. Když je pak dohoda tak to nemusí být takový problém (pro holky), pokud se dobře obléká a má k tomu dobrý obličej. Problém je často v prvním dojmu, nebo prostě to že holá hlava je na každym skoro stejná a je to takový že ten člověk třeba ztratí na výrazu, pokud nemá fakt dobrej obličej k holý hlavě.

Jinak ale byly myslím testy kdy dětem (te přemejšlej intuitivně) ukazovaly fotky lidí s různym úbytkem vlasů a když měly ukázat na toho kdo je podle nich nejvíc a nejmíň zdravej, nejvíc byl ten kdo měl hodně vlasů, nejmíň lidi který neměli žádný nebo jich měli málo. Stejne tak to dopadlo když se jich ptali, kdo je podle nich vůdce tý skupiny. Myslim taky že když do báru přijdou dva lidi, jeden vypadá přesně jako Banderas a druhej jako de Vitto, tak je celkem jasný ke komu všichni obrátěj pozornost, samozřejmě ale taky záleží na sympatiích, holt pak chlap musí zaujmout výhradně osobností.

To mě osobně docela dost vadí, nechci se nikdy dostat do pozice, kdy si ta holka řekne že jsem celkově dobrej a tudíž jí to (pleš, velký kouty) na mě "nevadí". Protože když budou dva úplně charakterově stejný, stejně dobrý ve všem, stejně vtipný, bude tam stejná chemie apod (teoreticky jsou to dva klony), tak ta holka si pak vybere někoho kdo prostě bude v nečem lepší a pokud jeden má hustý vlasy a druhej je plešatej, tak se spíš přikloní k tomu kdo má ty vlasy hustší. Ten kdo je plešatej (a upravenej) musí prostě bejt v jinejch věcech lepší aby uspěch, tudíž už vychází z nějakýho (většího či menšího) hendicapu.
Iva83
Já se léčím už přes rok a žádný velký efekt. Já totiž jsem ani na sobě nikdy nepozorovala markantní vypadávání vlasů, neměla potřebu počítat kolik jich vypadne. Vypadávají normálně, ale nedorůstají a tak postupně řídnou. Proto jsem se začala léčit už dosti pozdě, jelikož jsem nějaké padání nazaznemanala a najednou koukám, že ubývaj a ubývaj, nenápadně ale jistě.
Peťule
Iva83

NO tak buď svým způsobem ráda, že ti nepadají, protože to je děsnej opruz a sbírání vlasů z triček a polštářů ti ten problém neustále připomíná, takže se to blbě ignoruje.

Kolik mg ti doporučila lékařka toho zinku?
plešatá kráska
Richard
Cituji: Richard
No nevím, já jsem takovou ženu, které by se pleš líbila ještě nepotkal.


Plešatí muži mají vyšší hladinu testosteronu a to ženy může podvědomě sexuálně imponovat. A vydím to u mého známého, začíná se mu dělat pleška a úspěch u žen má velikej:-) Je to ale individuální, každé ženě se líbí něco jiného.
Tomáš
No já si právě myslím a i mi to potvrdil doktor, že plešatí muži mají většinou testosteronu stejně jako ostatní, protože je to o tom jestli mají buňky citlivé na mužské hormony nebo ne. Někdo teda může mít super geny na hlavně a mít spoustu testosteronu a nebude plešatej nikdy a navíc mu bude stačit málo cvičit aby měl svaly (díky testosteronu). Druhej bude mít super citlivý buňky a přitom málo testosteronu takže pleš od dvaceti a přitom postavu jak sud :-) S tím testosteronem je to teda spíš pěkná fáma, samozřejmě když má někdo hodně citlivý buňky a k tomu hodně testosteronu plus další faktory, tak může vyplešatět už ve dvaceti...
Metas
mam podobnu skusenost ako richard, ked som mal krasne haro menil som baby po 4 mesiacoch, potom prislo zrednutie vlasov a bola to makacka najst si babu, ale potom som zacal zarabat a strihat sa na 3 mm a som zenaty s krasnou mladuckou zenou :))

v minulosti som mal priatelku co mala vyrazne riedke vlasy, ale mala ich na kratko, na cerveno + super postava a chlapy sa mohli za nou zblaznit, myslim, ze vseobecne zeny maju ovela viac moznosti v liecbe aj v maskovani, ale na druhej strane musi to byt pre ne tazke..
Iva83
Petule: tak ale pak si řikám, kam se sakra poděly. Zinek 30mg.
Iva83
to all: rozhodně to ženský ubírá na sebevědomí, i když to třeba každýmu mužskýmu nevadí, nebo ne nevadí, ale je schopen to přehlížet. Není to moc příjemný, když vystoupím z tramvaje a venku mi pán, co stál nade mnou řekne: "Slečno, dělejte něco s těma vlasama." A to po roce léčby, úžasnej povzbudivej pocit.
skřítek
Iva83
no to byl ale blbec...
Peťule
Iva83

No to byl ale přímo vůl, byl aspoň úplně plešatej?? Že by si to zasloužil...
Peťule
Metas

Podle mě jde o to, jak ta holka celkově vyřeší zevnějšek. Pokud se hezky oblíká, maluje, upravuje a působí žensky, tak řídké vlasy asi chlapům nevadí. Ale já sama na vlasní kůži zažívám to, že když mám z vlasů depku, tak už kašlu i na to, co si obleču a jestli jsem celkově upravená, a snažím se být celkově nevidět. Prostě body pro tu, která to hodí za hlavu a věří si dál.
Iva83
skřítek,peťule: byl už starší a možná byl nasranej,že sem ho nepustila sednout, tak mi to hned vpálil takle. Kolik on měl pačesů jsem si ani nevšimla, pak sem měla akorát depresi.

Peťule: na mě byly vždycky vlasy to nejhezčí, bez nich jsem si sama sebe neuměla představit. Co chodim k holiči nakrátko,tak je mi jedno co mi s tim udělá. Moc hezkých hadrů nosit nemůžu, od mala jsem trochu při těle, a šminky nenávidim a nemám na ně prašule, navíc veškerý okolí by mě lískalo, protože to nesnášej :-)
Richard
Časná androgenová alopecie jako marker inzulinové rezistence?

V posledních letech byl opakovaně popsán zvýšený výskyt závažných kardiovaskulárních příhod, infarktu myokardu a fatální ischemické choroby srdeční, u mužů s androgenovou alopecií. Taková pozorování vyvolávají představu, že by vznik alopecie a některých KVCH chorob mohl být podmíněn společným patogenetickým mechanizmem.

Ve Finsku proto uspořádali studii, při níž podrobně vyšetřili 154 mužů s androgenovou alopecií a 154 kontrol (jednotlivě vyhledaných v zdravotnickém registru tak, aby z různých hledisek co nejvíce odpovídaly „případům“). „Případy“ byli muži ve stáří od 19 do 50 let, kteří měli nejpozději od 35 let androgenovou alopecii alespoň stupně III podle Hamiltonovy, Norwoodem modifikované stupnice.

Porovnání jednotlivých výsledků ukázalo, že muži postižení časnou androgenovou alopecií mají statisticky významně vyšší tělesnou hmotnost (BMI 27,1 proti 25,1 kg/m2), ale ostatními metabolickými parametry se neliší od kontrol (což ale mohlo být způsobeno tím, že častěji užívali příslušné léky a častěji vyhledávali poradu odborníků v otázkách výživy a tělesné aktivity).

Statisticky významná souvislost byla nalezena také s užíváním antihypertenziv a hypolipidemik.

U pacientů s alopecií bylo častěji zjišťováno nakupení rizikových faktorů souvisejících s inzulinovou rezistencí: dyslipidémie (HDL cholesterol pod 0,9 mmol/L, triglyceridy 1,7 mmol/L a výše, užívání hypolipidemika), abnormální glukózový metabolizmus (2x zjištěná hladina glukózy nalačno 6,7 mmol/L a vyšší, užívání antidiabetik), index tělesné hmotnosti (BMI 30 kg/m2 a vyšší) a systolický krevní tlak 160 mm Hg a vyšší. Za „cluster“ byla považována přítomnost alespoň tří z uvedených nálezů.

Riziko hyperinzulinémie bylo u pacientů s alopecií 2x vyšší, než u kontrol.

I když studie, založená na vyšetření jednotlivých případů, nemůže přímo objasnit patogenetické mechanizmy, autoři se domnívají, že souvislost inzulinové rezistence a alopecie je nápadná, a že by inzulinová rezistence mohla časnou androgenovou alopecii vyvolávat, nebo alespoň spolupůsobit při jejím vzniku. Viděno z druhé strany, androgenovou alopecii je možno považovat za dobrý klinický marker inzulinové rezistence.

Zůstává nejasné, které mechanizmy by mohly kauzálně spojit patogenezi inzulinové rezistence a alopecie. Zřejmé ale je, že u mužů s androgenovou alopecií je indikováno vyhledávání rizikových faktorů KVCH a inzulinové rezistence.

Zdroj: V. Matilainen et al., The Lancet 356:1165, 30 September 2000.
Tomáš
Mě by hlavně zajímalo info, jestli by člověk, kterej se dá na 100% do pořádku a vše se mu srovná (s tím že inz rez rozhodí hormony a všechno možný a pak podle teorií vzniká AGA pokud jsou k tomu predispozice) tak jestli se mu AGA zastaví.

Spíš bych ale řekl, že to je spouštěč a že jí pak zhoršuje, ale po odstranění už se AGA nemusí zastavit. Že dojde k výkyvu hormonů a AGA se pak začne projevovat se vším všudy, s tím že i když se tělo srová do normálu tak se nemusí zastavit. Zase podle IH teorií pokud se Inz rez srovná a předejde se inflammaci a hormony jsou v normáluju jak by měly být, tak by se AGA zastavit měla úplně a nepokračovat, viz třeba k*o*k*o*t*a*r*u*v uspech, kdy mu vlasy absolutně neubývají dál.

Podle jiných jim třeba AGA začla nějakým TE po nemoci a pak už jela dál i když se příčina neodstranila, což je dost nepříjemný.
Márty
Cituji: Tomáš
Mě by hlavně zajímalo info, jestli by člověk, kterej se dá na 100% do pořádku a vše se mu srovná (s tím že inz rez rozhodí hormony a všechno možný a pak podle teorií vzniká AGA pokud jsou k tomu predispozice) tak jestli se mu AGA zastaví.

Myslím, že u disponovaných jedinců se AGA nikdy úplně zastavit nedá, ale určitě ji lze výrazně zpomalit, možná i o celé desítky let. Pevně věřím, že například warrior diet a bezlepková bezmléčná dieta by průběh AGA měla zpomalit maximálně.
Iva83
Tak mi doktorka zvýšila dávku Cyproplexu a za půl roku mám přijít na jaterní testy. Co se týká různých prostředků na růst vlasů je to prý moc individuální, někdo nic, někdo je nadšenej. Tak asi nezbývá, než na sobě všechno vyzkoušet.
. 1 . 2 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Antiandrogenní léčba

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání PHP forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019