Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Barvení jemných vlasů

Autor Barvení jemných vlasů
Marit
Ahoj všichni, zejména dámy. Prosím Vás o radu ohledně barvení vlasů. Mám velmi jemné vlasy, což jim na objemu rozhodně nepřidává a už jsem z toho docela nešťastná. Nicméně rozhodla jsem se, že bych šla do nějaké barvičky. Barvím se jen smývatelnými šampony, ale ty se brzy vymyjí a výsledný efekt není tak dobrý, jako by byl u kvalitní barvy.

Chemii jsem měla na vlasech asi dvakrát (melír) a tenkrát mi to s vlasy nic zlého neudělalo, ale už je to delší doba.

Samozřejmě barvení hodlám nechat na profesionálech v kadeřnickém salónu, přesto mám určité obavy, abych vlasům ještě víc neuškodila, už tak si připadám, že mám šest chlupů v osmi řadách.

Někde jsem dokonce četla, že barvení je pro jemné vlasy vhodné a může jim dodat na objemu...ale zároveň si nedělám iluze, žy by ten chemickej zásah nebyl pro vlasy zátěž...

Má někdo se slabými vlasy zkušenosti s barvením?? Můžete mi prosím poradit, v jakých časových odstupech je barvení ještě ok a jaké barvy jsou pro jemné vlasy s malým objemem optimální? Budu moc ráda za každý tip.
Děkuji.
lucie25
Ahoj!!Já Ti dám radu zřejmě poněkud neobvyklou, nicméně tak jsem svůj problém vyřešila já.
Má barva je myší šeď a vůbec se mi nelíbila, nadruhou stranu ale zas problém s jemnými vlasy, háklivými na jakýkoli zásah...A víš jak jsem to celé vyřešila??Používám MANE!!jE výborný v tom, že používám tmavší odstín, který mi dodá barvu, která mým vlastním vlasům chybí, na druhou stranu je natuží svou přirozenou konzistencí, takže po 1/2 hod je nemám opět zplihlé...dokonce ani po dvou hod ani na konci dne!!!A myji od té doby jen jednou za 3dny jak hezky drží...!!..No a už jsem s tím i zmokla a nic!Drží skvěle!!No a to nejlepší na závěr!dodal objem, který jsem neměla nikdy a který mi neuvěřitelně zvedl sebevědomí!!Takže veeelice doporučuji..(Jo a...tip!!Nakupuj na Aukru( je to levnější!!!!) mě to prozradila kamarádka, že to tam je až o 400kč levnější , tak jsem si hned udělala zásobu)
Marit
Hm, já stála spíš o nějakou radu nebo zkušenost, ne o reklamu.
Casio
Ahoj, taky mmám moc jemné vlasy. To mi ovšem nazabránilo udělat si melír. Nemyslím si, že by chemické barvy byly na jemné vlasy úplně mimo, je ovšem důležité o jakou barvu se jedná a o jaký odstín. Pokud máš moc tmavé vlasy a chtěla bys jít na blond - nedoporučuji, vlasy by ti musela kadeřnice nejdříve odbarvit a pak až nabarvit. Takže doporučuju najít si opravdu kvalitní kadeřnictví, kde ti poradí správnou barvu a poté o vlasy správně pečovat. Tzn. používat masky a kúry na barvené a jemné vlasy. Mě se velmi osvědčil balzám na vlasy Wonder, ale zese nejlépe ti poradí kadeřnice.
Marit
Děkuji za radu.
Iviny
No holky, chemie a jemné vlasy, princip chemického barvení je asi takový že se vlas nejprve naruší a následně zevnitř obarví, častým opakováním dojde k tomu že vlasy prostě slábnou, tak to prostě je, takže já osobně bych jemné vlasy chemií nebarvila. Nikdy.
Kubanita
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mamky máma mi dělala melír a nechali jsme ho na hlavě cca hodinu a teď se mi strašně lámou vlasy a padají, a mám to fakt hrozný, je to úplně bílý a není to melir ale na pul obarveno a teď mám asi 4 barvy na hlavě pač jsem to měla kdysi podbarvený na fialovo a ještě tam něco bylo, tak se chci zeptat ty kusy co se lámou spadnou celý a za jak dlouho si můžu obarvit vlasy? děkují za odpověď...
Marit
Iviny: Děkuji za doporučení. Jak to tak čtu, asi zůstanu u šetrnějších šamponů, s těmi mám zatím celkem dobré zkušenosti, svůj účel také jakž takž splní a neobsahují peroxid a amoniak, takže ta zátěž pro vlasy by měla být o poznání menší než s chemickým barvením. Moje vlastní barva je dosti nevýrazná, taková ta typická "poch.aná sláma", takže jinou možnost zřejmě nemám.
Kubanita: Blond melír jsem měla celkem 2X snad ve 14-15 letech a tenkrát jsem s ním tak špatnou zkušenost, jak popisuješ ty, neměla. Zvýšené padání jsem nezaregistrovala, možná ty vlásky byly lámavější, ale už je to nějaký ten pátek, takže už to nemohu objektivně posoudit. Nicméně svěřila jsem se tehdy do rukou odborníků.

Můj názor laika je asi ten, že s dalším barvením bych počkala klidně tak půl roku a mezitím se snažila zachránit, co se dá vlasovou péčí-vlasové masky a kúry, výborná je lopuchová voda (dá se koupit v drogerii a když ne tam, v lékárně na 100% a je cenově v pohodě dostupná), jako prevenci proti vypadávání bych zvolila vitamín B, dobrej preparát je Panthenol (kapsle).
Mruška
Ahojky já používám jen šampon 24 umytí když už se barvím nebo zkus hennu,ale tu já nemužu mám světl. odrosty.
Reviťák
Čauky, já bych ty vlasy zpevnil Revitou od DSLaboratories. Nejsem dealer, dostal jsem se k tomuto šamponu už ani nevím jak. V roce 2008 a 2009 byl vynikající, v roce 2010 se jeho kvalita (nevím proč) zhoršila, a letos jsem si ho objednal z Německa na konci prázdnin a je zatím prima!!! Uvažuju, že si koupím přes net 1litrové balení. Vlasy jsou určitě pevnější, plnější, září zdravím. U nás v ČR se to taky prodává, ale jen 180ml, letos jsem ale objednal jen jednou v Německu, tak nemůžu srovnat s dodavatelem v ČR, mělo by to být stejný... Je to ale poměrně drahý šampon!!! Ale kvalitka.
Kaxik
Koukám, že už je diskuze neaktivní, škoda. No, kdyby na ní někdo narazil, tak jako já, tak přidám své poznatky - aktuální....
Revitu jsem začala také používat ( cca 4 roky zpět po porodu) a v Čr jsem sehnala také jen 180ml, ale už nějakou dobu teď mají i 100ml - asi cestovní balení, nebo nevím a ten velký. Není to litr, ale 925ml tuším. Ten je super. Má pumpičku, takže dávkování lepší a i když stojí nekřesťanský peníze, vydrží, takže to tak hrozný ve finále není...No a na barvení chodím normálně ke kadeřce, ale jen jednou za čas...když mám odrost, používám taky zesilovač, jak psala lucie25, jen tedy jinou značku. K tomu jsem přišla tedy až nějak loni, kdy mě začlo štvát, že mám takovou řidší pěšinku a když si udělám culík, mám ty boky takové "průsvitné"...no a jsem celkem spokojená, že jsem nad tím jakoby vyzrála a nemám nervy.
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Barvení jemných vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání light forum script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019