Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

CO tedy pomáhá?

Autor CO tedy pomáhá?
Daniela
Chtěla bych se zeptat, s jakými přípravky na vypadávání vlasů máte zkušenosti, které byly dobré, které ne ... už si nevím rady. je mi 20 a strašně mi padají vlasy. a doktor řekl, že je to normální, předepsal mi Alpicort F, který je na nic. brala jsem vitamíny Panthenol, na nic. jediné, s čím jsem spokojená je šampon Pregaine...poradíte mi? děkuji.
tomik
Daniela
Sám o sbě je šampon Pregaine na nic !
Jak dlouho jsi brala Alpicort-F, aspoň 6 měsíců ?
jarek
tomik
to není až tak pravda - na rozdíl od jiných šamponů je velice šetrný k vlasům, vlasy jsou takové zdravější
tomik
jarek
to sice jo, ale když si budeš mýt hlavu jen tímto šamponem a nedělat pro to nic jiného, tak stejně o ty vlasy přijdeš ;-)
jarek
tomik
... ale pouze, pokud se jedná o AA
tomik
jarek
A my tady mluvíme o něčem jiném ?
Descartes
Jakožto chlap se občas podívám po ženské o:), musím říct, že jsem ještě neviděl nehezkou ženskou s řídkými vlasy. Každé to SEDNE. Rozhodně lepší než nějaké překulmované ženské, hlava jako – METEOR Někdy bychom se možná mohli zamyslet, zda máme skutečný-reálný problém, nebo tento „problém“ spočívá jen v naší hlavě o:
Sisi
DES-CAR-TES! DES-CAR-TES! DES-CAR-TES! :-)))
Jak krásný příspěvek!
zoufalá
Descartes
úžasnej názor
Nezvolil/a jméno
Najúčinnejšia je asi parochňa 8-)
Nezvolil/a jméno
Mohla by sa založiť nejaká rubrika - kde by boli fotky pred a po.
Tak ako fotky od tomíka-zlepšenie je fakt dobré.
Dosť by ma zaujímalo ako dopadli ostatný či je viac takých ,,štatlicov" a čo používali.
Daniela
tomik: používala jsem ho asi 3 měsíce...vím, že je ten šampon sám o sobě na nic, ale já už jsem bezradná. je tolik přípravků, ale nevím, který z nich je k něčemu dobrý...
Klára
Descartes
Jak by se změnil váš názor, pokud by žena byla úplně holohlavá?
Descartes
Osobnost člověka se sestává až z příliš velkého množství atributů na to, aby „prostovlasost“ rozhodla o tom, zda se někomu líbíte či nikoliv, zda budete úspěšný… . Bez zabíhání do románových úvah… Nedokáži si představit, že by se mně má nynější přítelkyně, líbila při našem prvním setkání, byla-li by cele bez vlasů méně. Jistě, možná nebudete mít právě takové štěstí jako Backham a prostovlasost Vám právě „nesekne“, nicméně znáte to : „kdo se líbí všem, skutečně se nelíbí nikomu“. Možná nebudete mít za sebou takový houf fanoušků jako zmiňovaný Backham fanynek, ovšem nač také houf, když pro „skutečné“ lidské štěstí stačí „kupodivu jeden "f" “ s nímž prožijete supr život i bez vlasů.
*
Mnohem vážnější riziko vidím opět v lidské psychice. Paruky a podobné rekvizity bych moc nedoporučoval, nemají je stejně tak rády ženy na mužích jako muži na ženách. Nemluvě o nepraktičnosti, a to až v příliš mnoho životních situacích. Paruky také mohou člověka ještě více psychicky „konzervovat“. Nejdříve v případě nutnosti využít rad psychologa. Zvláště pro dítě by absence konzultací s psychologem mohla mít skutečně katastrofální následky na vývoj jeho osobnosti. Jedním dechem však dodávám, že nejsem povoláním lékař ale filozof.
Petra
půl roku užívám antidepresiva a bohužel přicházím o čím dál více vlasů a o nechtách vůbec nemluvím.potřebuji poradit co stím mám dělat.nejen aby přestaly padat , ale i zhoustly alespoň do původního stavu.díky Petra
David
Descartes: omg
Mirek
ZDAR BRANO A VSEM TREBA Z SK, chci se jenom zeptat, jestli nevite o nejake podobne diskuzi jako je tato, treba na Slovenskych serverech. Nenarazili jste na neco?

Diky vsem.
Braňo
Mirek
Sú aj na Slovensku,ale samostatne asi nič!Skús Azet,Post...Sú tam sekcie so zdravím a tam niečo najdeš.Veľa vecí som našiel na ženských fórach.Myslim že jedna z nich bola lady.sk...atď.Alebo edusan.sk
DANA
TAKÉ MI VYPADAVALY VLASY. POMOHLO MI CHODIT KE KOŽNÍ
LÉKAŘCE, KDE MI POTÍRALA POSTIŽENA MÍSTA DUSÍKEM A K TOMU
JSEM UŽÍVALA VÁPNÍK, ZINEK HOŘČÍK.
Skleni?ka
Zdravím všechny, už delší dobu si to tady pročítám..
problém mám stejný jako vy. Je mi 20 let a odjakživa mám vlasy řídké, jemné a rychle se mastící. Geneticky to dané asi není,protože všichni z rodiny mají husté vlasy.

První jsem se začla dívat po netu na různé přípravky, rady atd.
V lékárně jsem si koupila Biohar aktivátor (asi 110,-) -ten používám nepravidelně, ne vždycky mám na vtírání toho gelu čas a náladu :(
pak jsem si pořídila Panthenol 40 (60,-) -tabetky a jím 1 za den, potom šampón Panthenol (87,-) na mastné vlasy,
pak vitamín Riboflavin- B2 (35,-) -ten se při padání vlasů přímo doporučuje,
a ještě Selzink-kombinace selenu a zinku (při stresech, na vlasy atd).
Musím říct, že je to o mnoho lepší, než předtím.

V lékárně jsem se dozvěděla, že je nejdůležitější podpořit vlasové cibulky. Prý jich tam má každý moc, ne ale z každé cibulky roste vlas, tak je potřeba je zregenerovat a oživit.

Výsledky nejsou určitě takové, jaké bych chtěla, ale vlasy mi padají o mnoho méně, a v koutech mi začínají růst malé vlásky.

ještě jsem se chtěla zeptat, jestli při urinoterapii můžu pít svou vlastní moč ??? a jestli zábaly na vlasy z uriny skutečně zabírají a jak dlouho zábal musím mít na hlavě.

zdravím.
Rawen
Ahoj Danielo,
já mám problémy asi od července, vlasy mi padají šíleným tempem (řekla bych že jsem tak na půlce původního objemu vlasů...). Nejdřív jsem si to vůbec neuvědomovala, resp. jsem si říkala, že to třeba přejde, že je to stres nebo tak a začala jsem to řešit až na začátku září, kdy jsem zašla ke kožní. Naprostá klasika - alpicort + doporučení revalidu. V příbalovém letáku alpicortu jsem si přečetla složení a kortikoidní hormony jsem si nechtěla na hlavu dávat, zvláště pak když se tam píše i to, že přípravek nesmějí užívat lidé z periorální dermatitidou, což je můj případ (moje kožařka asi zřejmě zapomněla, s čím jsem za ní přišla poprvé). Takže v současné době beru panthenol 40mg, železo, selen, zinek, biosil plus, pangamin (3x4tablety denně) a od včerejška i methioninové kapsle, které mi předepsal obvoďák, můj známý, (od kožařky nic nečekám, ta je k ničemu...jen mi řekla, že to může mít tisíc příčin a že mi v podstatě neporadí)-polykám víc prášku než moje babička :-) No a zevně pak používám akorát šampon a balzám od Revalidu...vlasy nefénuju, odjakživa nebarvím.
Byla jsem i na gynekologii, doktor mi před třemi měsíci měnil ATK, z Tri-regolu na Regulon, když jsem mu popsala své problémy, dal mi Chloe (nyní beru cca měsíc) a odebral krev - štítná žláza, jaterky, hormonální hladina kvůli AA - vše v pořádku.

Vlasy stále padají, děsím se každého mytí hlavy, česání, luxování, nacházím je na oblečení, prostě všude - však to znáte...:-/
Myslíte si, že pomůže je ostříhat? Měla bych strach, že o to dříve začne ta řídkost prosvítat....

Omlouvám se za dlouhý příspěvek :-)
Všem držím palce, jen kdo tohle prožívá může pochopit, jak moc velký je to stres, člověk pomalu na nic jiného nemyslí a doufá ve zlepšení.
Jessie
Rawen
Znám a soucítím. Vím, že to zní banálně, ale popsala jsi to přesně. Pořád všechno odsouvám a říkám si "...až přestanou padat".Jinak je fajn, že exituje tahle diskuse, protože kdo nezažil nepochopí. Pokaždé když si doma postěžuju, jak padají, tak se dozvím "tak si za ně netahej" ... to chci vždycky začít ječet!

K tomu stříhání - já osobně bych ti to nedoporučila z čistě praktického důvodu. I když vlasy znatelně prořídnou (já už jsem také skoro na polovině původního množství), když je dáš do culíku, není to skoro vidět. Jen nad čelem a po stranách obličeje to může být patrné, ale vzadu sčesané vlasy všechno zakryjí... Jestli doufáš, že ti po ostřihání přestanou padat, tak to dost silně pochybuju (já kdysi zkrátila o 20cm a nebylo to k ničemu...)

Pak dej vědět, jak ti zabítá Chloe... Já teď beru Jeanine a mám pocit jestli není až moc slabá
Peťule
Rawen
Zkus ukecat nějakého doktora, ať ti k Chloe napíše Verospiron 100 k cyklickému užívání (s pauzou jako u Chloe). Mně samotná Diane 35 (=Chloe) nepomáhala, s Verospironem už jo. Za 1-2 měsíce uvidíš výsledek.
Já jsem po 3 měsících Verospiron vysadila, protože mi zatěžoval žíly, ale to nastupovalo postupně, takže trombóza nebo zánět bez pozvolného nástupu problémů by ti hrozit neměla. Čekám, jak to bude bez Verospironu, ale každopádně na vlasy pomohl. Takže pokud jsi zoufalá, tak to na chvíli zkus, to tě nezabije a třeba najdeš řešení.
Jinak vše, co tu popisuješ, jsem v podobném pořadí absolvovala a vyzkoušela taky.
Rawen
Cituji: Jessie
K tomu stříhání - já osobně bych ti to nedoporučila z čistě praktického důvodu. I když vlasy znatelně prořídnou (já už jsem také skoro na polovině původního množství), když je dáš do culíku, není to skoro vidět. Jen nad čelem a po stranách obličeje to může být patrné, ale vzadu sčesané vlasy všechno zakryjí... Jestli doufáš, že ti po ostřihání přestanou padat, tak to dost silně pochybuju (já kdysi zkrátila o 20cm a nebylo to k ničemu...)


Neměla jsem ani tak na mysli ostříhání kvůli naději, že by to vlasům pomohlo, to si nedělám iluze, spíše by to pomohlo mě...on chomáček z dlouhých vlasů vypadá asi o dost hůř než z vlasů krátkých, a při česání pořád vyndavat ten chumel, to je o nervy (o odpadu vany ani nemluvím)....takže spíš jako psychická podpora :-) Hlavně mě štve, že jak se tím vším nervuju, vlasům to vůbec neprospívá, takže je to dost začarovanej kruh...
Jinak máš určitě pravdu, že dlouhými vlasy jde leccos zakrýt, i když na skráních mám dva dny po umytí už vlasy znatelně prořídlé, když si udělám culík vysoko, tak se zadaří zakrýt širokou pěšinku.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cituji: Peťule
Jinak vše, co tu popisuješ, jsem v podobném pořadí absolvovala a vyzkoušela taky.


Taky piju kopřivový čaj, farmaceutický průmysl podporuji jak můžu :-).....:-/
Na verospiron se zeptám, díky...i když, můj gynekolog mi říkal, že hladinu mužských hormonů mám v pořádku, takže tím by to prý být nemělo (ATK Chloe mi předepsal pár dní před tím, než mu přišly výslekdy krevních testů). Jak jsem psala, Chloe beru zatím měsíc a týden, vitamíny se cpu cca měsíc a půl, eventuální výsledky by se stejně měly dostavit až tak po třech měsících, vlasy reagují velmi pomalu. Moc pomalu na to, jak rychle padají.
Evelyn
Ostříhání: J8 se bránila zuby nehty, ale když mi vypadaly vlasy nad čelem a nešlo to začesat a nemohla jsem pořád nosit šátek (proklaté kostýmky!), musela jsem - a bylo to dobře.

Mně pomáhá kombinace neocapil - mazat, vitamín E 400 mg - polykat a hormonální antikoncepce - vysadit. Kdysi mi pomohlo taky jíst třikrát denně methionin, ale to jsem mívala jenom malá začesatelná kolečka.

Ale co mě strašně štve: Když mi vlasy padaly, padaly odprostředka dnešních pleší nebo všechny najednou, a dorůstají pomalu a jenom zkraje, grrrrr. Člověk by řekl, že co první vypadalo, taky první naroste, a bohužel to tak nefunguje...
petrap
Rawen
Já osobně jsem přešla z dlouhých vlasů postupně na krátké.Moc mi nerostou, řekla bych ,že se snad i růst zastavil, nebo abnormálně zastavil.Za poslední rok a půl jsem se ostříhla postupně na kratšší ,asi 6x.Je pravda, že když jsem si umývala vlasy, a měla dlouhé, šílela jsem.Protože to bylo vlasů! Nyní mám krátké, šílím také.
Ale snad i potěším. Ještě před 10 dny mi padaly denně nejméně 300.Při mytí to bylo 600-800.I více. Moc vlasů již nemám. Oproti tomu, co to bývalo.
Začala jsem užívat druhý měsíc Sarapis, a kamarádka mi poslala vzorek tablet, kde je vysoká dávka vitamínu B. Čtyři tablety, to je maximální dávka, obsahuje 900% denní doporučené dávky.Já beru dvě denně a dvě tabletky denně Sarapisu.Dnes jsem si umývala vlasy. Odhaduji tak 50-70 ks.Nic jiného neužívám.Musím říci, že tento stav mi rozjel stres. Dlouhodobý stres.Antidepresiva a antikoncepce mi to jen zhoršovaly.Hlavně u antikoncepce po vysazení.Vlasy se mi mastily úplně strašlivě.
Před měsícem jsem tento stav měla taky.Trval tak10-14 dní a pak padání zase začalo ve velké míře. Nevím, jestli to ovlivňuje i menstruační cyklus. Bez Sarapisu menstruaci nedostanu. Ten mi pomáhá při úpravě cyklu. I když první dva dny je to hodně slabé. Možná je to hormonama....Ale určitě to není tím, že bych měla méně stresu. Řekla bych to jednou větou: více ho mít již nemůžu. Doma se reší rozvod, v práci je to náročné. Ke všemu zjišťuji asi necelý rok, že moje pamět je totálně v háji. Dost špatně se mi soustřeďuje i učí nové věci. Hodně i zapomínám.
Takže holky.Ještě měsíc a půl budu užívat ty vitamíny skupiny B.Balení obsahuje 160 tablet a smí se užívat jen dva měsíce. Zde je to ještě asi neprodejné.Ale až to vysadím a bude to stále v pohodě, pak to buď zabralo a nebo mi pomáhá i ten Sarapis. Možná obojí dohromady.
Budu vás informovat.
Během dne na oblečení mám ještě nějaké vlasy.Ale už ne tolik, jako dříve. Jen mě děsí, že jsou mezi nimi stále ty malinkaté. A ještě stále padají a na konci je bílá tečka.
Držím všem palečky a doufám, že na nějakou léčbu jednou příjdeme.
Kéž by se to již zastavilo nadobro.
Peťule
petrap
Peti, v těch tabletách jsou všechny vitamíny skup. B, nebo jen některé? Mohla bys sem napsat složení? I když se tady nedají koupit, dá se koupit např. B-komplex forte a tím by se té dávky dalo dosáhnout a vyzkoušet to :-)
petrap
Peťule

ahoj Peti.Nyní jsem se dívala na létáček a našla jsem tam internetovou adresu.Našla jsem i přesně tento produkt.Jen se omlouvám, speletla jsem se.Není tam 160 tablet, ale 120. Poslední dobou mám opravdu problémy s pamětí a s tím co dělám.
Zde je ta adresa: http://www.oekopharm.com/pages/frameset/


Dnes jsem se ráno česala.No, asi jsem vyčesala 20 vlasů. Na oblečení najdu teba 5.Včera po mytí jsem se ještě česala.Trošku mě to vyděsilo.Tak ještě 20-30 vlasů padlo.Myslím si, že já to mám opravdu někde uvnitř seklé díky psychice.Moje vitalita, chuť do života.Život bez plánů....Nemám chuť do života.
Rawen
Tak holky, zas po dlouhé době píšu...měla jsem od začátku ledna taktiku vůbec sem nechodit, nemyslet na vlasy a odpoutat se od věčného obírání, tahání, hledání vlasů všude možně...prostě jsem se snažila vědomě se oblbnout.
Ale pořád mrchy padaj, zatím jsem si sice nesedla a nepočítala je, protože mám strach, že bych se zbláznila, kdyby to číslo bylo příliš velké, ale odhaduju, že přes den jich kolem dvoustovek bude, malé i velké s cibulkou (tipuju to skutečně na telogen effluvium, jak to tak vypadá)...no a mytí?...však víte.
Léky beru stále zhruba stejné-pangamin, methionin, biosil+,rybí olej, céčko, křemík, hořčík, železo a zinek. Všechny do jednoho je nesnášim :-) Semtam vypiju kopřiváka a hlavu si myju nizoralem-ten se mi zdá být moc příjemný, narozdíl od šamponu a balzámu revalid, řekla bych, že mě míň svrbí hlava (což je ale možná spíše rázu psychického, protože mě svrbívá, pokud intenzivně přemýšlím, co bude s vlasy dál).
ATK stále Chloe, začala jsem čtvrté platíčko.
Pozitivní zprávy celkem nemám, spíš se začínám řídnoucí kštici přizpůsobovat, takže tolik nešílím, i když jsou dny, kdy mě to dožene a to pak nestojím za nic a jenom řvu.
No, každopádně, v pondělí mě čeká cesta k doktrou Vlasovi na Vinohrady, jsem na to tuze zvědavá...co jsem tu četla z vašich zkušeností, zázraky nečekám. Dají mi alpicort (už mi leží v šuplíku) a methionin(polykám cca 1,5 měsíce). Ale aspoň něco, třeba mi zvednou náladu, ev. poradí piluli, kterou ještě nepolykám :-/
S tím ostříháním...měla jsem vlasy tak 10 čísel pod ramena, ale asi před třemi týdny jsem příteli podala nůžky a požádala ho, ať mi to sešmikne nad ramena, protože ty dlouhé se strašlivě cuchají, ne že bych se nějak moc česala, protože není nic horšího, ale je to asi teď trochu lepší. Trochu se divil, ale ostříhal mně :-) I když dělal co mohl, tak konce mám zvláštně alternativně zubatý, ale stejně nosím věčně culík, teď spíš culíček, tákže je to jedno (ke kadřenici se mi z mnoha důvodů nechtělo...asi už blbnu, ale prostě mi vadí, když mi někdo jiný šahá na hlavu..nejspíš jsem šáhlá hlavně já, a představa, že mně bude rozčesávat po umytí...to ne) Vědět, že nebudu vypadat olezle, tak bych se nejradši vzala strojkem a nashle starosti s česáním...
Držím vám všem upřímně palce, ať se vám daří a vlasy se zlepší co nejdříve.
Peťule
Rawen
Já přesně vím, jak se cítíš, protože tímhle jsem taky procházela a nedělám si iluze, žes e to zase nevrátí...
Pokud ti po 4 měsících nepomáhá Chloe, tak ti na 95% už nepomůže, nejlepší efekt je vždycky vidět první měsíc (potvrzujou to tu všechny holky, kterým HAK pomohla).
Na Vinohradech jim to rovnou řekni, že už jsi všechny tradiční léky zkoušela a že Chloe nepomáhá a že efekt mívá hlavně na začátku. Oni doktoři tvrdí, že má mít efekt až za 6 měsíců, ale to se jim to tvrdí, když to nikdo z nich na sobě nezkoušel. Tak si nenechej nakukat blbosti :-)

Máš ještě např. tyhle možnosti:
-vyměnit Chloe za Yadine - ta má jiné složení, není tak zátěžová a třeba ti může pomoct
- nechat si k Chloe připsat Verospiron, ale tohle by mělo pomoct, pokud ti to apdá z hormonální nerovnováhy mezi androgeny a estrogeny, jinak to nemá moc smysl. Ale kdybys byla v koncích, zkusit to můžeš.
- "předávkovat" se béčkem, tak jak to teď praktikuje petrap, prostě si koupit B-komplex forte a pokud je to jen telogen effluvium, mohlo by to zabrat.

Já mám relativně dobré zkušenosti s Revitalonem (obsahuje to methionin + vše pro vlasy a za slušnou cenu) a s Biohar aktivátorem, ten má u žen hodně dobrý účinek a uživatelská anketa na netu to potvrzuje. Řekla bych, že oba tyhle přípravky mi pomáhají, i když ne nijak zázračně.
. 1 . 2 . 3 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

CO tedy pomáhá?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání bulletin board script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019