Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Darování vlasů

Autor Darování vlasů
Alois
Mému bratrovi úplně vypadaly vlasy od čela, až po týl(kouty ale má). Já ale mám vlasů celkem dost, proto bych mu rád nějaké daroval na transplantaci. Nevíte prosím někdo, jestli je to možné? Musí se dělat předem nějaké testy?
tomik
Alois
Nevím, že by někdo něco takového dělal :) sice jsem četl, že jednomu vědci se podařilo svoje vlasy "přesunout" na ruku své manžekly a pak zpět :)
Když si zajde třeba do GHO, tak mu vlasy "přesadí" a zase mu jich většina vzadu doroste, pokud má hlavu nahoře holou tak to by byla hodně velká částka ...
Peťule
Alois
Myslím, že "nasadit si" cizí vlasy zatím nejde, i když by byly od příbuzného. Je tu ten problém jako při transplantaci orgánů, musela by se nějak složitě upravit imunita, aby nepracovala proti těm "cizím" vlasům.
Můžete se zeptat v GHO, ale myslím, že dělají jen tu "jejich" metodu, takže transplantaci vlastních vlasů.
_ _ _ _ _
Alois
teoreticky to de, ale bracha by musel zrat imunodepresiva, protoze je to "cizi teleso" v tele. Takove leky by mu ovsem tak znicili imunitni system, ze by byl rad, kdyby zil bez nasledku , natozpak s vlasama...
Klára
Na transplantaci vlasů od dárce i příbuzného jsem se také ptala
lékařů s tím, že v podstatě není možná. Snad byla již provedena na rakouské klinice, ale bez většího úspěchu. Je to tak, "cizí tělěso" v těle, ještě hůř¨.. na těle.. nebylo přijato, navíc na rozdíl od transpalntace orgánů, které jsou "schované", na hlavě je stálá přítomnost vzduchu a infekcí, takže povrh hlavy byl neustále
zánětlivý apod. Takže jak se zdá, tudy cesta taky nevede, alespoň
zatím.
halča
Dobrý den, moje mamka právě zjistila že má rakovinu a má strach z plešatosti po chemoterapii, máme stejný typ vlasů, proto jsem se rozhodla jí vlasy darovat, bohužel o tom vůbec nic nevím, ale jak čtu vaši diskuzi, myslím že transplantace není zrovna vhodným řešením, spíš bych jí darovala vlasy na paruku, ale ani v tomto případě nevím jak postupovat ani na koho se obrátit, mužete mi někdo poradit co a jak? díky
kamil
Halca - tak ja myslim ze pri rakovine, je strach o vlasy tym najmensim problemom. A parochnu pri takychto ochoreniach predpisuju lekari na recept. Teda aspon na Slovensku, neviem ako v Cechach.
Kaarkulka
Kolik stoji takova transplantace?
Aya
Halča
U nemocných rakovinou v CR se předepisují poukazy na paruky,ale vím,že je dán finanční limit.Jinak by se bohužel mamince darované vlasy neujaly,protože bude brát léky na potlačení imunity,t.j. imunosupresiva...Hlavně,aby nad chorobou zvítězila!Většině lidí dorostou vlasy zpět po skončení léčby.Dá se koupit i paruka z pravých vlasů,jsou již velmi dobře udělané...Jinak,co se týká autotransplantace vlasů,není znám u žen trvalý efekt.U mužů prognoza dobrá.Je to ovlivněno hormony a celkovým stavem imunitního systému.Platí se dle počtu vsazeným štěpů,cena skutečně je vysoká.U žen opravdu zbytečné...Aya.
jozefelan
Kolko to stoji take nastrelenie vlasou dakujem
jozefelan
A este sa chcem spytat ci ti vlasy potom nepadaju
jozefelan
Kolko vlasov mi musia nastrelit?
Aya
Jozefelan
Co vím,tak záleží na množství štěpů,mají to přesně kluci na diskuzi.Záleží na množství,dle toho cena.Je dost vysoká,co jsem četla,tak minimum cca 160 000 kč a samozřejmě i 250 000 kč,možná více.Jestli padají,tak opravdu nevím.Jaká je záruka,na jak dlouho,taky ne.A pochybuji,že to někdo po pravdě napíše.Občas i zde najdeš dost reklamy,ale to uvidíš sám.Jako muž však máš šanci,u žen nedoporučuji,neznám jediný úspěšný případ!Srdečně zdraví Aya.
Dead Kodet
Alois
sorry alois, to ti nikdo neudela. musel by brat imunosuprosiva ... kvuli vlasum to fakt nestoji za to.
Transplantace vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Transplantace vlasů »

Darování vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání easy forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018