Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

DHT - laboratorní výsledky

Autor DHT - laboratorní výsledky
HaBuah
Ahoj, dlouhodobě (7 let) tady pročítám příspěvky a dlouhodobě experimentuju zejména s různýma zázračnýma vodičkama na vlasy. Jediné, v čem se osvědčily, že vlasy po nich vypadají zdravější a nesvědí mě pokožka hlavy, ale na vypadávání nemají viditelný vliv. Pokud jde o vlasy, střídají se u mě stavy beznaděje, kdy dospěju k závěru, že se s tím prostě nic dělat nedá a budu mít na hlavě koleno, stejně jako můj strýc a děda, se stavy optimismu a naděje, že s tím přeci něco musí jít udělat.

Momentálně tedy přišla amplituda, kdy s tím hodlám zatočit. Ačkoliv nejsem příznivcem polykání pilulek, řídnoucí temeno mě štve natolik, že od této své zásady asi ustoupím. Jak se zdá, například hojně užívaný finasterid u některých uživatelů má pozitivní vliv. Jiní zmiňují naopak řadu negativních učinků. Nabyl jsem dojmu, že rozdílný efekt na různý lidi může být jejich rozdílnou úrovní DHT. Tak by mě zajímalo, jestli si zdejší návštěvníci nechali dělat testy na hladinu DHT předtím, než ji začali snižovat a zda mají třeba i srovnání před/po nějaké léčbě.

Moje výsledky jsou: 3.53 nmol/l (referenční mez udávaná endokrinologickým ústavem je u mužů 0.9-3.6)

Jsem tedy na horní hranici limitní úrovně DHT a jsem přesvědčen, že důvod výpadku mých vlasů je právě v citlivosti na DHT, který jak známo oslabuje vlasový porost, ale ochlupení naopak prospívá. A já mám hlavně nohy bohužel hodně chlupaté (chlupy dlouhé 4-5 cm) a myslím, že by mi snížení hladiny DHT mohlo pomoct i v tomto. Ale zas bych si k problémům s vlasama nerad přidal ještě další. Myslím si ale, že např. snížení libida, které uživatelé často zmiňují by mohlo být způsobeno třeba původně nízkou úrovní DHT, nebo třeba jen přirozeně věkem, protože problémy předčasného vypadávání lidi nejčastěji pozorují tak nějak po dvacítce. Mně je 26 a snížení libida pozoruju taky, aniž bych zobal nějaký pilulky.

Ještě jednou tedy zopakuji dotaz - máte někdo výsledky testů na úroveň DHT? Před/po zahájení nějaké léčby? Pokud ano, kolik vám je let, jak s vypadáváním bojujete a jaké máte výsledky?
Richard
Já měl DHT před zahájením léčby (dárcovská urinoterapie) 3.75 nmol/l. Po třech měsících terapie jsem měl výsledek 1.15 nmol/l. Kromě nárustu vlasů jsem zpozoroval i snížení ochlupení na nohách a rukách, takže tvoje úvaha je správná, DHT ničí vlasy, ale chlupům naopak prospívá.
lion128
Richard: tuto metodu kterou pises nejakou dobu sleduji a docela ji i verim , dal by si sem -popripade zaslal na muj email lion128@seznam.cz nejake foto pred zahajenim lecby a nyni? jak casto pouzivas darcovskou urinu?
Terezka26
Já jsem ženská, a v době, kdy mi padaly vlasy jsem měla jsem DHT dokonce 3.25 nmol/l. Srazila jsem ho na normální hladinu změnou stravy a hormonální jógou.
lion128
Jak si konkretne zmenila stravu? diky
Terezka26
Lion128, svůj léčebný režim jsem popsala zde v různých vláknech, takže stačí si vyhledat všechny moje příspěvky.
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

DHT - laboratorní výsledky

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání open source forum script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019