Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Dlouhodobé padání vlasů

Autor Dlouhodobé padání vlasů
pepi2
Dobrý den,jsem tady nová a prosím kohokoliv o radu či zkušenost.Je mi 27 let a zhruba od 20let se potýkám s padáním vlasů.Co se týká mého zdravotního stavu tak se lečím na autoimunitní funkci štítné žlázy.Užívám střídavě Letrox100 a euthyrox75.Podle poslední kontroly jsou hladiny hormonu i sono štítné žlázy v pořádku.Kontrola 12/2011.Od 17let užívám antikoncepci trinovum.V roce 2009 jsem porodila.Celé těhotenství bez problému a můj problém uplně vymizel.Vlasy byli poddajné,pevné a zcela mi dorostly vypadané kouty.Po porodu nenastalo ani narazové vypadávání vlasů.Jakmile jsem ale začala užívat opět antikoncepci trinovum muj problém s padáním vlasů se začal postupně vracet.Vlasy jsou slabé lámavé a padají především v oblasti koutů až k uším musím ale říct že daleko více na jedné straně.Také nové které tam rostou jsou slabé a rostou velmi pomalu.Rovněž jsem zaznamenala na vrchu hlavy zvýšené šedivění.Šedé vlasy jsou krátké a tak divně pokroucené jako kdyby byli spalené.Jinak celkově mám vlasy jemné a lehce vlnité ještě ze tak jinak už bych na té hlavě neměla vůbec nic.Zkoušla jsem kofeinový šampon a doplněk stravy na vlasy a nehty ale nic.Vhledem k tomu že štítná žláza je v normě napadlo mě zda to nemůže souviset nějakou jinou hormonální změnou jestli třeba nemám více mužských hormonu.Ptala jsem se gynekoložky ale ta mě odbyla s tím že je to tou štítnou žlázou a více se se mnou nebavila.Zněnila jsem gynekologa a ten mi hned na první navštěvě řekl proč beru trinovum že má hrozně moc hormonů 35mg moc tomu nerozumím a napsal mi Logest ten má prý 20mg.Řekl že po třech měsících mám přijít a pokud nebudou vyhovovat zase změníme.Beru zatim měsíc a zádná změna možná ještě horší.Už si nevím rady jsem z malého města v západních Čechách takže o nějakého odborníka tady nezakopnu.Začínám pozorovat jak mě to stresuje a prohlížím hlavu každé ženě která kolem mě projde.Prosím o jakoukoliv radu.Třeba kde mohu požádat o nabrání pohlavních hormonů?Zda mám jít napřed na kožní.Tam jsem byla s timto problémem kolem toho 20roku a opět jsem byla odkázaná na endokrinologii.Nevím zda můj problém souvisí tedy se štítnou žlázou i když jsou hladiny v normě nebo má vliv antikoncepce.Jinak myslím že žiju zdravě jím pravidelně stravu bohatou na vitamíny snažím se sportovat nemám stresové zaměstnání a jsem podle doktorů jinak zcela zdravá tak kde je problém?Skoro mám chuť znova těhotnět protože za těch 9 měsícu se mi dali vlasy zcela do kupy.Omlouvám se za tento román a za každou radu předem děkuji.
Philogia
Ahoj pepi,

vítám tě na našich stránkách a věřím, že se tvůj problém podaří společnými silami vyřešit.

Jak asi víš, padání vlasů může mít mnoho různých příčin. Píšeš, že se příliš nestresuješ a stavu máš pestrou a na důležité látky bohatou. Nedržela jsi ale v minulosti (třeba jen vždycky jednou za čas) nějakou redukční dietu? Nenamáháš vlasy příliš mechanicky (mytí dvakrát denně, žehlení, kulmofání, fénování, nešetrné česání,...)? I to může mít na kvalitu vlasů neblahý vliv.

Pravdou je, že poruchy štítné žlázy mohou být příčinou zvýšeného padání vlasů. V drtivé většině ale vlasy padají pouze před zahájením léčby a na jejím začátku, než se hormony "srovnají" (pročetla jsem ohledně tohoto problému dost diskuzí, měla jsem také náběh na problémy se štítnou žlázou - takhle vypadala většina příběhů lidí). Pokud ale léky na štítnou žlázu bereš už dlouho a hladina hormonů je stabilizovaná, nemělo by to dělat problémy s vlasy. Vyloučit to samozřejmě nelze, ale není to příliš pravděpodobné - bohužel, někteří lékaři mají tendenci se snažit "vymlouvat", aby se nemuseli snažit problém řešit.

Asi nejběžnější příčinou dlouhodobějšího padání vlasů (především u mužů, ale nezřídka i u žen) je takzvaná androgenní alopecie. Tou také trpí drtivá většina lidí na tomto serveru. Problém spočívá v tom, že má člověk v těle příliš mnoho látky, na kterou se přeměňuje v těle mužský hormon testosteron, takzvaného dihydrotestosteronu (DHT). Velmi zjednodušeně tedy jde u ženy o "nedostatek ženských hormonů".
Vzhledem k tomu, že v drtivé většině se tento problém u žen úspěšně řeší právě nasazením hormonální antikoncepce s větším množstvím hormonů, považuji ale za dosti nepravděpodobné, že by tvým problémem byla androgenní alopecie, jestliže tobě začaly vlasy padat v době, kdy už jsi brala vysokodávkovou antikoncepci, tedy nejlepší ženský prostředek PROTI androgenní alopecii.

(K tvému "Zněnila jsem gynekologa a ten mi hned na první navštěvě řekl proč beru trinovum že má hrozně moc hormonů 35mg moc tomu nerozumím a napsal mi Logest ten má prý 20mg." - Jde o to, že tyhle hormonální antikoncepce s vyšší dávkou hormonů by se neměly dlouhodobě vůbec brát, pokud k tomu není závažný důvod (třeba cysty na vaječnících nebo právě androgenní alopecie) - hrozí vysoké riziko zdravotních komplikací jako například problémů se žilami. Nechci tě moc strašit, ale právě po dlouhodobém braní antikoncepcí s 35 mg estradiolu a jejich následném vysazení jsou nejčastější ony komplikace jako padání vlasů a těžké akné, ačkoli předtím dotyčná ničím takovým netrpěla. Pokud dále trváš na braní hormonální antikoncepce, rozhodně už neber nic s 35 mg...)

To, že se během těhotenství ženě výrazně zlepší kvalita vlasů je poměrně častý jev a obávám se, že další otěhotnění by bylo opět pouze dočasným, nikoli skutečným řešením.

Víš ale o tom, že hormonální antikoncepce může bránit správnému vstřebávání některých vitaminů a minerálů do těla (a následně může vzniknout jejich nedostatek, ačkoli se stravuješ správně - ty látky se dostanou potravou do těla, ale tělo je zase vyloučí)? Poměrně zajímavý článek najdeš tady: http://www.celostnimedicina.cz/kdy-vysadit-antikon cepci.htm (primárně se zabývá něčím jiným, najdeš tam ale inormace o těch problémech s vitaminy a minerály). Možná by stálo za to vyzkoušet užívání (v rozumné míře, samozřejmě!) nějakých doplňků stravy, které tyto látky obsahují.

A na závěr asi nejdůležitější věc, kterou bych ti ráda řekla. Víš o tom, že i gestagenní složka kombinované antikoncepce (jedna z látek, kterou obsahují všechny "pilulky") může způsobovat padání vlasů? Gynekologové většinou tvrdí, že určitě ne, žel, mám to potvrzené známou-gynekoložkou (s tím, že pacientkám se to běžně radši neříká, aby se nebály ji užívat, a případné problémy se svádí na všechno možné, jen ne na hormonální antikoncepci)... Jde o to, že každý z nás je na tyhle látky různě citlivý - někomu to nemusí dělat nic, u někoho můžou být problémy poměrně velké.... Po internetu jsem takhle narazila na poměrně dost příběhů "záhadného" dlouhodobého padání vlasů bez zjevné příčiny (jak píšeš - "podle doktorů zdravý člověk"), přičemž si dotyčná s údivem uvědomila, že padání vlasů postupně začalo poté, co začala užívat hormonální antikoncepci. A většina z nich se po následném vysazení hormonální antikoncepce nestačila divit - někomu rovnou po mnoha letech padání problémy samy od sebe přestaly, někomu se nejdříve padání přechodně na pár měsíců mírně zhoršilo, pak ale samo úplně zmizelo... A samořejmě se ale vyskytly i případy, kdy se padání ještě zhoršilo, ale zdaleka jich nebylo tolik. Zkus o vysazení hormonální antikoncepce popřemýšlet. Pro zamyšlení přidám vlastní zkušenost:

Někdy v lednu 2011 jsem začala brát hormální antikoncepci, v srpnu téhož roku jsem si najednou všimla, že vlasy padají o něco víc než dřív (asi 120 vlasů denně). Začala jsem s užíváním vitaminových doplňků stravy, padání ale nejenže neustalo, ale postupně se ještě zhoršovalo... Prošla jsem sérií testů a jediné, co mi bylo zjištěno, byla mírná hypofunkce štítné žlázy. Než jsem se dostala na endokrinologii, padání vlasů se zhoršilo až na nějakých 350 vlasů denně, což při mých dlouhých vlasech byly ohromné chuchvalce, při mytí i 1000 vlasů v odpad a holé zoufalství. Udělalo se mi i několik lysin, největší asi 6 centimetrů čtverečních... Už jsem byla zoufalá a řekla si, že asi nemám co ztratit - hormonální antikoncepci jsem vysadila. Jaké bylo na endokrinologii překvapení, když se štítná žláza sama (!) dala dopořádku... A co je pro tyhle stránky hlavní - teď, tři měsíce po vysazení, mi padá asi 120 vlasů denně, tedy třetina co při hormonální antikoncepci, a troufám si říct (ťuk, ťuk, ťuk), že počet se stále snižuje. Lysiny (ťuk, ťuk, ťuk) mi samy od sebe (snad) zarůstají. Podotýkám, že JEDINÉ, co proti padání dělám, je snaha nestresovat se a braní doplňků stravy, které mi při užívání hormonální antikoncepce nijak nepomohly. Inu, osobně si nyní z vlastní zkušenosti o tom, že "hormonální antikoncepce nemá na padání vlasů vliv", myslím svoje (a to, co si myslím, není zrovna hezké). Popřemýšlej o tom
pepi2
Ahoj Phylogie
Moooc ti děkuji za tvou reakci.Myslím si to už delší dobu že právě ta antikoncepce stojí za tím padáním.Možná né úplně ale určitě tam bude hrát velkou roli.Jasné je že v těhotenství se s tělem dějou různé věci a divokost hormonů může vlasy nahodit do normálu ale hlavně se taky po dobu těhotensví žádná antikoncepce nebere.Což mi stále vrtalo hlavou ale pořád jsem si říkala že to přeci není možné že jí baští každá druhá ženská a to by ten národ byl zachvilku plešatej celej.Zkusím vysadit začnu jíst nějakej ten doplněk a mejt vlasy kofejňákem.Za zkoušku nic nedám.Když to nezabere tak holt mašinka a nějaká paruka to jistí protože už mě nebaví každé ráno stát hodinu u zrcadla a maskovat pleše abych šla do práce aspoň trochu jako člověk.Ještě jednou díky za radu a inspiraci nebýt tohoto portálu tak je člověk na to sám protože ve svém okolí moc lidí kteří si češou vlasy na přehazovačku nepotkám.A těch kteří mají krásné vlasy jen tiše závidím!
Philogia
Vůbec nemáš zač

"pořád jsem si říkala že to přeci není možné že jí baští každá druhá ženská a to by ten národ byl zachvilku plešatej celej" - jak říkám, minimálně podle oné paní gynekoložky je to věc toho, jak moc je na to kdo citlivý. To, že většině lidí z toho vlasy nepadají, neznamená, že ty nemůžeš patřit do té menšiny. Mně taky pořád doma tvrdili, ať si nevymýšlím, že sluníčko mi přeci nemůže výrazně zhoršovat akné, dělat vyrážku a že je blbost, abych se doruda spálila při dvouhodinovém pobytu venku, když je navíc mírně zataženo. Po několika letech útrap se ukázalo, že mám alergii na slunce, takže MŮŽE - a já blbec si několik let říkala, že alergie na slunce je celkem vzácná, takže zrovna JÁ ji určitě nemám, a neřešila jsem to. Teď mám opalovací krém s UV faktorem 50 pro extrémně citlivou pleť z lékárny a jsem spokojená - škoda, že jsem to nezačala řešit dřív, nemusela jsem tak dlouho trápit. Asi tolik k ilustraci problematiky "většině vlasy nepadají, takže mně taky nemůžou".

Smím se zeptat, jak dlouhé vlasy máš a jak zhruba jsi na tom s lysinami? Mně se totiž v době, kdy jsem viditelné lysiny měla, osvěčil trochu "kontroverzní" postup - nikoli vlasy stříhat co nejvíc na krátko, ale naopak je mít pořádně dlouhé. Vlasy sčešeš do copu, "připlácneš" k hlavě a ony tam celý den drží jako přibyté a lysiny ti nevykukují, jestliže se ti podaří udělat pěšinku tak, aby v ní žádná lysinka nebyla. Zato u krátkých foukne větřík a všichni obdivují holá místa. S nějakým stříháním nebo nedej bože sjížděním strojkem bych počkala až do stadia, kdy už to fakt jinak nepůjde. A ty se ještě nakonec budeš pyšnit vlasy, které ti tady budou všichni závidět, uvidíš

Jinak k tématu "hormonální antikoncepce a vlasy" najdeš přes 200 komentářů se zkušenostmi ženských tady: http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=4935&p ostdays=0&postorder=asc&start=210 Pro mě bylo svého času moc povzbuzující to číst - většina příspěvků jsou buď případy "při užívání se mi vlasy zhoršily, po vysazení zlepšily", popřípadě "po vysazení mi vlasy začaly padat, ale za pár týdnů se to samo upravilo a od té doby už je to jen lepší a lepší". Jsem si jistá, že ti tam holky s čímkoli rády poradí bez ohledu na to, jak dlouhé vlasy máš. Na téže internetové stránce a tady na vicevlasu.cz najdeš taky rozsáhlé diskuze o různých konkrétních doplňcích stravy.

Jak říkám - to, že je tvůj problém způsobený hormonální antikoncepcí, ti nezaručím (a nezaručí ti to nikdo). Jestli ale nemáš nějaký závažný důvod ji dál brát a jsi už ve fázi, kdy začínáš pomýšlet na paruku, asi už se vyplatí trochu riskovat.
pepi2
Máš pravdu za risk to stojí!
Jsem objednaná k holiči na středu ale zatim nic radikálního jako strojek ale musí to dolu už jsem to jednou absolvovala nevím zda to pomohlo přímo na vlasy ale určo na psychyku protože krátné vlasy ve sprše snadno splachneš takže mám pocit jako že nic nevypadlo a celkem mě to uklidńovalo než když teď lovim ty dlouhé chomáče vlasů.K tvé otázce:Vlasy mám na ramena delší jsem snad ani nikdy neměla vždy se to zastaví v této delce a pak už to nějak neroste.Vypadavají mi hladně kouty a hodně řídkou mám oblast nad čelem ovšem pravá strana je o hodně horší než levá prostě jsem takový vypelichaný kuře protože ty nové vlasy co tam jakoby rostou a nerostou vypadaj jako by je nekdo vyškubal a upálil.takže u mě culík nejde protože jak to sepnu dozadu tak mi to vše vyleze.U mě už jen ty přehazovačky z té bohatší teda v uvozovkách bohatší strany to házet na druhou a s koutama už toho moc nenadělám.Mám přírodně vlnité vlasy tak až mě to ošmiká tak se to tam nějak pokroutí po svém a zase budu mít chvíly pocit že je to lepší.A pokud nenastane změna k lepšímu tak až budu muset fakt dohola tak to bude menší šok z těch krátkých vlasů než z těch dlouhých.Díky za odkaz určo kouknu
pepi2
Ještě jsem ti zapoměla říct k té antikoncepci že ta vysokohomonální jak se nemá brát dlouhodobě tak já ji brala celých dlouhých 11 let!!!A nikdy mi nikdo neupozornil na to že to může nečemu škodit.Vždy jen za to může štítná žláza a bla bla bla přitom myslím že mám výbornou doktorku jezdím kvůli tomu až do Prahy vic jak 150km abych měla to nejlepší protože u nás v tom Zapadákově je to samej řezník nebo šarlatán.Třeba ty žíly jak píšeš v 27 mám nohy samou žílu a začínaj se rýsovat křečáky přitom u nás doma to nikdo neměl nebo aspoň rozhodně né do 30let.Tak jen jak to do sebe začíná vše zapadat.Možná že původní záměr byl správný protože jsem mívala strašně bolestivou menstruaci a jak jsem začla brát trinovum měla jsem pokoj ale to mi bylo 16 let tak se divím že nikoho až teď nenapadlo mi to změnit když všichni věděli kolik to má hormonů.
žaneta12
Ahoj taky tu jsem nová ráda bych se k tobě přidala mě padání vlasu trápí už 7 let a jsem z toho neštastná vlasy mám dost prohřídlí.Je mi 27 let mám to padání vlasu pořád dokola tři čtyři měsíce mi padaj a pak zase tři čtyři měsíce nepadaj. Vodiček a vitamínu jsem už vyzkoušela hodně a nic mi nepomáhá ztráta peněz a času. Ke kožní chodím už 7 let a pořád mi píše tu samou vodičku Neokapil která mi samozřejmě nepomáhá a nebo mě pošle k obvodní na odběr krve na štítnou žlázu a to je z její strany vše .Testy jsou samozřejmě v pořádku. Přemýšlím že si změním kožniho jelikož mě nikdy neposlala třeba na hormonální testy a neporadila krom Neokapilu proti padání vlasu nic jiného. Podle mě mě jen rychle odbyje a muj problém vubec neřeší Co se týče antikoncepce tak beru Diane35 ale beru ji jen tři roky napsal mi ji gynekolog že by mi mohla pomoc na ty vlasy. Ale vlasy mi padaj pořád stejně. Gynekologa jsem se ptala jestli by mi udělal hormonální testy a ten mi řekl že potřebuji doporučenku od kožního tak si to zítra jdu zařídit. Dám vám vědět jak jsem pořídila. Za každou radu od vás budu taky vděčná.
žaneta12
Ještě jsem zapoměla napsat děti už mám nejmladší je sedm let. A u toho padání vlasu mě bolí pokožka hlavy je to nepříjemné nevíte čím by to mohlo být ?
Papajina
Ahoj lidi, jsem tu nová a bohužel vám nikomu žádnou zázračnou radu nedám. Padají mě vlasy od porodu, což je již 6 let. Vyzkoušela jsem všechno možné a to dlouhodobě. Kopřivy a různé bylinky, vitamíny minerály, zábaly, šamponů nepočítaně, peněz co mě to stálo ... Štítnou žlázu mám v pořádku ... Mám vlasy hodně prořídlé, při každém mytí vyhazuji opravdu dost velkou hrst vlasů asi tak 500ks, kdysi jsem je musela počítat a říkat doktorce kolik jsem napočítala a tak teď už nepočítám, mám odhad!!! Sice mě podrůstají, jelikož bych za ty leta byla už holohlavá... Jen už začínám věřit doktorce, že je to ze stresu, protože si už nedovedu vysvětlit z čeho, že by to mohlo být. Začala jsem si umývat vlasy marockým jílem, používám ho dva měsíce a z vlasů mám opravdu lepší pocit, ozdravily se a ani se tolik nemastí, tak uvidíme jak to bude fungovat do budoucna. Ale veškerou víru na zlepšení jsem už teda ztratila. Taky mě tam hlodá trochu ta hormonální nerovnováha, ale nevím.... Zmíním se na gyndě a uvidím, antikoncepci žádnou neužívám, abych to mohla na ni svést!
žaneta12
Papajina
Ahoj já si myslím že by to u nás u toho dlouhodobém padání vlasů možná mohla být spíš ta hormonální nerovnováha. Taky jsem už sedm let po porodu bylo by možné že se nám ty hormony nedali do původní rovnováhy? I když na kožním mi paní doktorka posledně říkala že by to po porodu být už nemělo že je tomu sedm let. Ale celý roky mi přitom zase tvrdila že to po porodu mám jsem z těch doktoru blbá prostě to na něco hoděj a příčina je na světě. A já tomu samozřejmě věřila a čekala jsem kdy mi konečně vlasy přestanou padat! Ale vlasy padali a padaj vesele dál bohužel. Ale tet jsem v období kdy to vypadávání vlasu mám v normě není to taková hrůza ale to přijde. Už jsem si na to zvykla tři čtyři měsíce dobrý a pak tři čtyři měsíce děs a hrůza. A tet právě čekám až to padání bude horší a pak půjdu na ty hormonální testy.
žaneta12
Papajina
Mohla bys prosím napsat co je to ten marocký jíl ? Slyším o něm poprvé.
pepi2
Ahoj holky,dlouho jsem tady nebyla.Můj stav od posledně tak o 50% lepší Hurrááá.Moje samoléčba:vynechání hormonální antikoncepce po radě Philogie tímto moc díky!Na základě toho i 10kg dole přestala bolet obden hlava a celkově se cítím lépe.Dále esenciale forte na moje oddělaná játra právě díky antikoncepci a vlasy šly dolů střih alá Erbová ale je to bez práce.Při mytí tudíž vlasopád není vidět takže mín stresu a zdá se že i dost zesílily.Určo hrálo roli i stěhování nějak nebyl čas se tolik řešit tak jsem to hodila za hlavu na chvíly.Baštím Biosil Plus a piju kopřivový čaj na čištění a doufám že třeba někdy přestanou padat úplně.Držím moc palce všem snaživcům a bojovníkům za svou hřívu kdyby tak na každého platilo a pomáhalo to samé ale u tohoto nikdy nevíme co zabere a kde je zakopanej pes chce to zkoušet a zkoušet rady stejně postižených protože doktoři většinou neporadi bohužel.
Papajina
Pro Žanet 12
Ahoj,, omlouvám se nebyla jsem tu dlouho. Tak ten marocký jíl je prostě jen suché bahýnko kterým si poslední dva měsíce zkouším mýt vlasy. Hledala jsem něco 100% přírodního na místo šampónu a vyzkoušela a vyhovuje mě to a tak uvidím, jestli by se mě po tom vlasy trochu nesrovnaly. Obsahuje to plno minerálů a můžeš si s tím mýt celý tělo. Uděláš si z toho takovou mazlavou kašičku a s ní si pak umyješ vlasy jako se šamponem. Když jsem si to dala poprvé na hlavu, říkala jsem si , že to nemůže fungovat.... Měla jsem pocit, že se ráno probudím s úplně mastnejma vlasama ale obavy se nenaplnily. Mám dobrej pocit, že si na ně nedávám žádnou chemii... Dá se sehnat na internetu, jen si do vyhledavače zadáš marocký jíl. Nejlevnější jsem sehnala asi za 360,- a je toho asi 400 g.
Já teprve hledám dobrou doktorku nebo doktora, kterej moje problémy s vlasy nehodí za hlavu a udělá mě vyšetření hladiny hormonů, protože nevím, čím jiným by to mělo být. Žanet dej vědět, jestli ti doktoři něco zjistěj z čeho bys to mohla mít. Měj se hezky. Papajina
Papajina
žaneta12
sonka
Dobry den, cetla jsem si zde Vase prispevky a rada bych se zeptala na radu a Vas nazor. HA jsem zacala uzivat tak v 16, v 18 vysadila. Zadny problem. Pak se mi ale zacala zhorsovat plet - doporuceno diane - to se plet za cca pul roku krasne zlepsila. Takto jsem ji brala asi 2,5 roku (bylo mi receno, ze se ma bart nejakou dobu, aby to buec zabralo apod.) Pak uz jsem si rikala, ze ji z jineho duvodu nepotrebuji, tak jsem vysadila. Za par mesicu jsem ale mela osklive stevni potize s dietou asi tak na mesic, kdy jsem na zacatku nemohla snist vubec nic. Asi tri mesice na to mi zacaly vlasy padat neskutecne rychle, chomace vlasu.... zasla jsem si k lekari, opet mi byla doporucena HA, nyni ji opet beru jiz rok. Ze zacatku, asi tak tri mesice po zacatku brani HA se to zlepislo, temer nepadalo nic, pak se to poet rozjelo, uz ne v takove mire, ale vlasy padaji stale.. pri myti to asi nejvic, ale poadaji kazdy den, pri cesani, rano najdu na polstari takovych vlasu... myslela jsem si nejdirv, ze to mohlo byt zapricineno tou strevni nemoci.. ted po precteni Vasich prispevku uvazuji o pretuseni HA. Myslite si, ze ta strevni potiz na to nemela az takovy vliv? Je to spise tou HA? Dekuju za odpoved.
dasky
Ahoj Sonka, som na tom podobne až na to že som HA nebrala. V máji som bola hospitalizovaná kvôli zápalu žalúdka a črevným problémom. V auguste mi nenormálne začali padať vlasy a stále to neprestáva..
sonka
Ahoj dasky, a co Ti bylo doporuceno? Ja k tomu beru ty nejtypictejsi prispravky jako Biosil atd. pak neco od kozni na podporu rustu apod, ale prijde mi, ze to nijak zvlast nepomaha.. ze by padaly min..
sonka
Jeste jedna vec: od tech strevnich potizi je to pres rok, chapu, ze to jiste muzu nejak ovlivnit, cloveka to rozhodi,.. ale zase na druhou stranu, aby to trvalo vice jak rok?? nevim...
barbra13
Nedávno mi kamárádky poradili jasmínový vlasový olej. V praze ho mívají u větnamců nebo kokosový...vlasy se vyživý a kůže také!
barbra13
A hlavně bejt v pohodě a no stress!
MarieW
Ahoj všem.. chtěla bych se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s laserovým ošetřením vlasů - četla jsem o tom na internetu, že prý by to mělo nějak stimulovat pokožku, tak aby vlasy zbytečně nevypadávali, a současně aby byly zdravější a silnější.. našla jsem to třeba ecl cz.. vypadá to jak helma, nezkoušeli jste to někdo? nevíte jestli to mají v nějakém kadeřnictví, nebo nějaká kosmetička třeba? kde by se dala ta kůra vyzkoušet??
Sááriiss
Dobrý den. Léčím se od 5 let se sníženou funkci štítné žlázy, oslabenou imunitou a jsem alergik. Také navštěvuji Neurologickou poradnu, kde se léčím s vrozenou vadou 4-5 krčního obratle. Užívám Euthyrox150 a Xyzal-každé ráno,denně. Také beru vitamíny na růst vlasů a na pleť, ale nepomáhají mi. Je mi 16,5 let . Co se týče mého problémů z vlasy tak jsem se byla poradit s mou lékařkou na štítnou žlázu i u mé obvodní doktorky. Paní doktorka s Endokrinologické poradny se mě ptala jestli jsem brala prášky pravidelně každé ráno. Já jsem se přiznala že sem je o prázdninách minulý rok vynechávala. Samozřejmě mi vynadala a řekla mi, že tělo si vzalo hormon z vlasů, neboť si ho tělo odněkud potřebovalo vzít. Prášky beru každý den, pravidelně, přestala jsem si je žehlit, kulmovat a fénovat také jsem omezila i lak na vlasy jak mi poradila má obvodní lékařka. Samozřejmě mi udělala krevní rozbor ale nic se nenašlo. Už je to skoro rok a stále mi vlasy padají také je mám křehké a řídké, mám strašně málo vlasů a po celé hlavě pleš. Než sem prášky vynechala, měla jsem je husté pro mě teď krásné dlouhé vlasy. Už nevím co mám dělat a proto by jsem se Vás chtěla zeptat jestli by jste mi prosím Vás mohla poradit???
lollipop
Ahoj,
PRO dasky: Vypadávání vlasů může souviset se špatnou funkcí tenkého střeva, ale nedá se říct, že je to přímo tvůj případ, příčin může být více. Zkus se podívat na tyhle stránky:http: www(tečka)ipavelvana(tečka)eu/, byl to velmi dobrý bylinkář, třeba tam něco najdeš, kdyžtak si můžeš koupit nějakou jeho knížku o bylinkách, mám je doma také.

PRO Sááriiss: Je hodně důležité, aby jsi brala léky na štítnou žlázu, ale nejsem si jistá, jestli tvoje řídnutí vlasů bylo způsobeno tím vynecháním. Jestli kouříš a během prázdnin si brala nějaké drogy a hodně ponocovala, mohlo se to spustit i tímhle. V tvém věku jsem taky takhle experimentovala a dopadla jsem tak, že mám tak 20% hustoty svých původních vlasů, přičemž mi stále řídnou. Určitě zkus zařadit do svého jídelníčku hodně zeleniny, ta nikdy neuškodí. A omezit (nejlépe vyloučit) slazené limonády, energydrinky atd, nejlepší je pít pouze vodu ochucenou např. citronem (nebo okurkou) a čaje slazené max. medem. Zkus si dát např. obden jednu menší mrkev (ne příliš velkou, mohla by jsi si podráždit játra), mrkev obsahuje tyroxin. Je tady i vlákno o štítné žláze www(tečka)vicevlasu(tečka)cz/stitna-zlaza-4-1741-0 (tečka)html a uživatelka Alyx tam radí konzumaci Aronií, právě to zkouším, tak uvidíme.

Jinak mám více zdravotních problémů, se kterými mi zatím nikdo nepomohl, snažím se to řešit tak, že studuji na stránkách wikiskripta(tečka)eu (jsou to stránky připravované studenty lékařských fakult), nastudované informace (používám více zdrojů než jen wikiskripta) si dám pak dohromady, sepíši si seznam vyšetření a potom obvolám laboratoře a nemocnice (většinou tyto služby poskytují ve většině nemocnic, ale moc se o tom neví) a požádám o vyšetření, které chci jako SAMOPLÁTCE. Výhoda tohoto je, že si můžete nechat udělat vyšetření téměř na co chcete, nevýhoda ta, že si vyšetření musíte platit. Důležité je vždy s danými výsledky a podezřením na nějakou diagnozu zajít k lékaři a s ním to probrat, nikdy se nezkoušet léčit sama, po přečtení několika stránek člověk stejně nemůže mít takové znalosti a zkušenosti jako vystudovaný a praktikující lékař. Je nebezpečné se léčit sám podle sebe, je tu možnost, že si můžete i poškodit nějaký orgán, který do té doby byl zdravý.
Přeji mnoho úspěchů a zdaru všem v boji s jakýmikoli zdravotními problémy
petrap
Philogia

ahojky. Zdravím všechny.
Pár let jsem zde již nebyla.Ne proto, že bych vyřešila moje mnoholeté padání vlasů, ale měla jsem pocit, že to na mne strašně padá.
O hormonální antikoncepci jsem četla dost. Proto již 6-7 let žádnou neberu. Byla to právě ona, která mi způsobila padání. Nepomohlo ani vysazení, ani změna jiné.... I když po třech letech mi pak kožní nasadila Dianu 35, a padání se zlepšilo. Po pěti měsících problémy se žílami. Váha 10Kg navíc....Vysazení bylo nutné ze dne na den.
Lékaři říkali, to je stres.Přiznám se, že stresu jsem si v posledních 8 letech zažila opravdu hodně.Ale nyní jsem již tři roky rozvedená. Dva roky žiji sama. Nemyslím si, že bych cítila stres. Pokud ano, důvodem jsou padající vlasy.
Roky jsem zjišťovala kde je příčina. Hledala jsem snad všude. Od očisty tlustého střeva, po různé přípravky, chodila na odbloky, k astrologovi, bylinkářům,etikoterapeutovi,kineziologii.
Nakoupila si nejméně 50 knih.Výsledek?
U lékařů defakto vše v pořádku. I když před třemi lety jeden velice ochotný gynekolog udělal další testy na hormony a zjistil zvýšený PROLAKTIN.Estrogen mám snížený.A hrozí mi osteroporoza.To by mohl být důvod padání.Měsíční léčbana zvýšený prolaktin ho upravila.Vlasy padaly dál. Jednou se v krvi ukázal problém se štítnou žlázou. Endokrynolog problém nepotvrdil. Následující testy byly v pořádku.
Rok co rok jsem si nechala udělat testy na štítnou žlázu. Vždy byly v pořádku.
Před dvěma lety jsem přibrala (38let) skoro 15kg. Asi věkem. Protože během jenoho měsíce to bylo i 7 Kg. Byla jsem tehdy u astrologa Havelky z Vysočiny. Který mi hned po příchodu říkal: padající vlasy, nadváha.....Ptala jsem se čím to je. A on mi řekl, že jsou to hormony. Před měsícem jsem u něho byla znovu. Opět mi řekl to samé. Co mi řekl, mě překvapilo, a nevím do jaké míry tomu mám věřit. Prý mám nízký Prolaktin.
Vím, že vlasy v době kojení padají, právě díky vysokému prolaktinu. Ale že bych ho měla nízký a z toho mi padaly???? S tím jsem se nesetkala.A ke všemu, když jsem ho před lety měla vyšší? Vlasy padaly tak i tak.
V hormonech to určitě bude. Potvrdilo se mi to i z kraje tohoto roku. Nějak jsem po krátké známosti nechtěně otěhotněla. Během dvou měsíců těhotenství mi vlasy skoro vůbec nepadaly. Minimálně. Konečně jsem po letech zažila pocit, nebát se učesat.....
Situace ale nebyla pro tehotenství přijatelná. Přítel v té době ženatý. Já samoživitelka, a můj bývalý muž, se kterým mám dvě děti je dva roky nezaměstnaný. Takže i finanční stránka mě donutila se rozhodnout přerušit těhotenství. Uběhl měsíc po zákroku, a vlasy opět začaly padat.Vždy je padání horší v období týden před menstruací a v období mentruace.
Pravidelnost cyklu mám posledních 6 let úplně perfektní. Celý život jsem měla velice nepravidelnost.
Před měsícem jsem si začala kupovat bylinné tinktury na hormony. Určené pro ženy v přechodu....Koupila jsem si i bylinkové čaje. VýsledeK? Pokud ne nulový, tak spíše vidím zhoršení. Včera jsem si myla vlasy. Ukazovala jsem to příteli, a i ten říkal, že je to opravdu hodně. Nejméně tisíc vlasů. V hřebnu naprosto plno. Kdykoliv si sáhnu do vlasů, mám v ruce tak kolem 10 vlasů. A mohu to dělat takto stále, a je to stále stejné.
Máte někdo zkušnost co s tím?
Kdysi jsem užívala Sarapis,ale ani zde jsem výsledky žádné neviděla.
Co by jsi mi poradila Philogia?

děkuji za info.
Petra
Jumbo
Ahoj všem!
Nemá někdo zkušenost s přípravky Marbo aktivátor, tonikum a šampon?
Našla jsem na ně reklamu a nevím zda se jim dá věřit.
Děkuji K.
Ruth
petrap
Ruth
Dobrý večer, před 3 lety mi začaly padat vlasy a nikdo z lékařů nedokázal poradit.Byla jsem na všelijakých vyšetřeních a nic nenašli, všechno bylo v normě.Nebylo to ale tak, že bych měla třeba 100 vlasů denně dole, ale úbytek jsem cítila třeba při mytí vlasů. Tak jsem sama začala zkoušet něco jako pročistění organismu. Prováděla jsem to tak, že jsem úplně vynechala mléko, cukr, glycidy a jedla jen zeleninu, zejména zelí, maso libové vařené a hodně čistících čajů(kopřiva), do 3 týdnů vlasy přestaly padat. Bylo to moc náročné zvyknout si na takovou změnu, ale pokus to je jednoduchý a mně teda pomohl ihned. Teď mám 3 roky pokoj a vlasy v pořádku, už zase dlouhé. K cukru jsem se nevrátila a nejím ani žádné potraviny s umělými sladidly, jako sušenky apod. Chleba jen černý certifikovaný, hodně semínek-slunečnice a rozhodně jsou na vlasy výborné ořechy, pokud není na ně alergie, ty dokáží zázraky. Taky kokos pomáhá, to jsem hodně jedla, ale to pročistění bylo znát dost rychle, zlepšily se mi nehty a pleť jsem měla naprosto suprovou.
Eviik29
Ahoj, s Marbo aktivátorem žádnou zkušenost nemám, ale celkově jsem na přípravky podobného typu alergická. Vyzkoušela jsem už toho celou řadu a účinek žádný. Teď beru vlasovou výživu reneval neo (dostala jsem ho od kamarádky) a jsem za ni moc ráda. Beru to už dva měsíce, každý den jednu tabletku. Vlasy se mi hodně zlepšily a hlavně už vůbec nepadají.
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Dlouhodobé padání vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání web forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018