Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Finasterid nebo Dutasterid ?

Autor Finasterid nebo Dutasterid ?
mainstay
Otazka: precitala si uz vsetko ??? Sledujes len tie hlavne, no ved pre teba to aj staci! Dam ti ale link, aby si mala co citat a nemiesala karty ostatnym:

http://www.vicevlasu.cz/co-beru-jak-2-458-3.html

Inac ma nezaujima co v Kanade robia, berem cesky Penester, proste nemam zbytocnych par tisic mesacne na FIN a ostatne!
Hanz
Romana2
Pěkně kecáš a nic o tom nevíš, Hanzi!!!!


U parciálních forem deficitu alfa reduktázy probíhá zcela normální pohlavní vývoj a my užíváním finasteridu ani dutasteridu samozřejmě nemůžeme dosáhnout inhibice alfa reduktázy o něco málo víc než o 50 % a jsou samozřejmě indikovány nejdříve po dokončení pohlavního vývoje, takže prezentace takových případů je naprosto absurdní. Nejsou sekundárním následkem inhibice alfa reduktázy, ale vznikají primárně při absolutním deficitu alfa reduktázy během prenatálního vývoje, což je nesmírně vzácné.
Dále benigní hyperplasie prostaty není rakovina, je to jen prostá hypertrofie tkáně a je to něco zcela jiného než rakovina prostaty, která se léčí antiandrogeny. A muži, kteří se léčí s BHP rozhodně nemusí být impotenti, ale mají potíže s močením a určitě se neléčí inhibitory alfa reduktázy s vědomím, že by se z nich impotenti stát měli.
Podstatou tohoto fóra byla výměna zkušeností o tom, co je jako léčba účinné a co nemá význam. Nevím, proč by se z něj měl stát brak nějaké vyschlé, vystrašené panny. Místo toho, abychom uváděli pozitivní zkušenosti, kterých by mohlo být daleko více, vždycky se najde nějaký dement, co tu začne nesmyslnou agitaci o škodlivosti jediné účinné léčby a výhodách vývarů z dubové kůry. Jestli tu má někdo hemeroidy, tak prosím, možná mu tyhle informace přijdou užitečné, ale většina z nás je tu proto, aby zachránily své vlasy a někdo je tu Romano jen proto, aby korespondoval s dalšími sebetrýzniči a chudáčky, kteří si stěžují, že je všechno marné - podle tebe jsme my něco jako středověcí kacíři a MERCK je vůdcem naší reformace Nechceš se léčit, nemusíš, takže tady taky vůbec nemusíš být.
Hanz
Romana2
Ale Hanzi! jak víš, kolik alfa reduktázy ti dutas zinihibuje?třeba 0,5 mg dutase ti sníží dht v séru o 90 procent, ve skalpu nějak přes padesát..., ale jak můžeš z těhle čísel zjistit, jestli jí máš ještě dostatek? to prostě nezjistíš...třeba ji máš už rapidně málo a povede to u tebe za pát let ke vzniku Alzheimera... no, užívá se i jako prevence rakoviny, ale bylo to nasazené i při, ale máš taky pravdu, jenže já si tohle už moc dobře nepamatuju a jsem líná to hledat.No, dement, OK není zas takovej dement, kdysi fin taky zvažoval, teda aspon to psal.Jen jde o to, že ty bastardi nám lžou!!! Ale já se léčím, Hanzi.Jen mám strach o tvoji chloubu! aby ti ji tam tvoje stará za chvíli nelovila pinzetou...ne, promin, to bylo ošklivé, ale to máš za tu starou pannu!!


Ale copak Romano, neozývá se tu tvoje uražená ješitnost? Já se divím, že vůbec nějakou máš Myslím, že tvoje infantilní příspěvky už nehodlám komentovat. Nejdřív by si asi měla vědět o čem mluvíš a až budeš mít aspoň trochu o něčem páru, tak sem prosím něčím přispěj. Každý kdo tu chce pro sebe něco udělat si už o tvojí inteligenci obrázek udělal. A tudhle stupidní diskuzi s tebou s dovolením ukončiji a už se k tobě nebudu vyjadřovat.
cubeless
Ahoj, co se týče než. účinků, tak bych o nich uvažovl spíš u dutasteridu, než u finastridu..nejzastoupenější jsou v těle receptory I,IIaIII, ve vlasech je hlavně II, stejně jako v prostatě, v mozku jsou všechny zastoupeny zhruba rovnomětně. Vzhledem k tomu, že dutas inhibuje jak I, tak II narozdil od fina(selktivni pro II), očekával bych u duta častější psychické změny. Podle mě a mých zkušeností jsou ale nežádoucí účinky nadsazené a nevyskytují se často, souvisí to s gen. predispozicí a u 5mg dávky(léčba karcinomu prostaty, BHP)jsou popisovány max v 10% a většinou jsou pouze přechodné. Při léčbě AA jsou dávky menší, a i když dojde k blokaci přeměny na DHT, samotný testosteron zůstává účinný(asi 25x méně, ale je schopen nahradit fci DHTna důležité tkáně). Fin. prodlužuje anagen vlasu(blokací DHT-které způsobuje snížení prokrvení->atrofii vlas. kořínku--proto je účinný minoxidil:původně vyvinutý jako rozšiřovač cév na léčbu hypertenze->výrazně zlepšuje prokrvení pokožky), ale co já vím tak by rozhodně neměl podporovat tvorbu nového vlasu-každý vlas vyroste asi 12-14x za život a pak končí-AA je zjednodušeně pouze to, že těch 14cyklů se vypotřebuje rychleji než normálně-krátký anagen(normálně asi 6let)-rychlý přechod do telogenu-katagen a výpad. Nedělejte si proto falešné naděje.

Btw:normální výpad vlasů denně má horní hranici kolem 100takže s 50vlasama denně nemusíte stresovat

Jo a užívám cca 1,8mg finu denně-výpadek vlasů kolem 40
sonyk
cubeless
nechci se hádat,ale finem se neléčí karcinom prostaty


Finasterid je kompetitivní inhibitor lidské 5alfa-reduktázy. Finasterid snižuje plazmatickou hladinu DHT aniž by ovlivňoval hladinu testosteronu, nemá vliv na kvalitu spermatu a neovlivňuje kostní denzitu. Léčba finasteridem v dávce 5mg denně po dobu 12 měsíců snižuje hladiny PSA o 50%. Finasterid je účinnější u pacientů s objemem prostaty větší než 40 ml a hladinou PSA vyšší než 1,5 ng/ml, snižuje objem prostaty, zlepšuje skóre symptomů a rychlost průtoku moči. Maximální účinnosti finasteridu dosahujeme po 6 měsíční léčbě.

Finasterid zastavuje přirozenou progresi BHP u mužů se zvětšenou prostatou, významně snižuje akutní močovou retenci a potřebu chirurgické léčby. Nežádoucí účinky finasteridu jsou minimální.

Věřil jsem ,že po finu rostou vlasy,ale výsledek předčil očekávání.
Jak si přišel na 1,8mg?
Darksider
Ja som užíval finasterid 8 mesiacov a vôbec mi nezabral... Možno že keby ešte počkám nejakú dobu, tak by mi možno zabral. Ale ja som už nechcel strácať čas (a vlasy) pri fine a tak som prešiel na účinejší dutasterid. Ten užívam momentálne asi tak 4 mesiace a zatiaľ nevidím žiadne výsledky. Ale všimol som si že vlasy ktoré mi vypadnú sú na konci pri korienku hrubšie ako kedysi. Možno je to tým dutasteridom...
laksa
Hojte

Tak patřím k těm vyvoleným (chytrým/blbým) co berou avodart...teď první dojmy...nasadil jsem ho před měsícem postupně jsem přecházel s finu na duta...vedlejší účinky? Najednou mě péro stojí jako o život neskutečné, větší elán do života aj víc energie a pevnější svalstvo...je mě záhadou proč? když fin měl dost blbejch vedlejšáků toto nemá...je tu někdo kdo má podobnou zkušenost? díky
asdfg
Sice neberiem dutasterid ale viem ti povedat ze presne tak isto som sa citil ked som nasadil fin prve 3 tyzdne som bol neskutocne nadrzany a skoro furt mi stal a potom to poslo do normalu.
Motlova
Finasterid
Maty24
Http://www.vicevlasu.cz/finasterid-vysledky-2-127- 74.html

mrkněte na tuto fotku...je možný, aby ty vlasy vysrostly (byly už v takovéto fázy) po dvouměsících na finu? Nikdy jsem takový nárůst nepozoroval(od doby co bojuju s AGA), tak pěkných a tmavých vlasů ...protože jestli jo, mám chuť ho zas zkusit, ale vím, že po něm mám problémy s erekcí a to jaksi nechce akceptovat...tak si říkám, že dva měsíce na finu toto nemohly udělat s růstem...přece se píše, že se to projeví až tak nejdřív 3 měsíce po
před tou fotkou jsem popsal všechny faktory, co to mohly ovlivnit... mohl by i k tomu někdo něco napsat...čím si myslíte, že jsem dosáhl takového přírůstku? vážně by mě to zajímalo...když se mi to jinak nikdy nepodařilo (přimět vlasy, aby tak rostly)
taky nevím, co si myslet o minoxu...jestli ho nevysadit...ale bojím se masivního výpadky a dlouhodobějšíh hlediska...
asdfg
Skus menšiu dávku finu 0,5mg alebo 0,25mg
Maty24
Zkusím, ale nevím, jak to budu dělit...btw. vidíš ten přírůstek? Tobě fin něco takového udělal? Nebo je to z něčeho jiného? Nikde jsem tu nečetl, že by někomu finasterid takto viditelně pomohl.
tandy777
No mladi pani, finasterid nerobi moc dobre na falus, mne to pokazilo vela....
Maty24
Já vím, já když byl na finu dvě měsíce, taky mi nefungoval...po vysazení ok. Ale když nemůžu mít sex, tak tahle léčba nemá smysl. Zatím tu ještě nikdo nenapsal nic, co by na vlasy s AGA fungovalo :/
<< . 1 . 2 . 3 .
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Finasterid nebo Dutasterid ?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019