Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Komu vypadávají vlasy

Autor Komu vypadávají vlasy
O850126
Příčiny: stres, kouření, anemické stavy, karence Mg, avitaminózy B-komplexu, genetika, alergie na šampony, nemusí být zjevná, postačí jen negativní vliv konzervantů šamponu aj.

řešení: vlasy umívat raději častěji vlažnou vodou, méně šamponu, raději bylinkové, nekouřit, denně ovoce a zeleninu, vlasy potřebují keratin, kolagen a kyselinu hyaluronovou, čili jíst maso.

Osvědčilo se mi Biohar, Fitavol
Peťule
O850126
Od Fitovalu existuje celá řada: šampón, tonikum a tobolky. Co konkrétně se ti osvědčilo?
mario59
Mít vlasy,bylo by to super,lépe by se člověk cítil,pleš mě trápí
já jen já
Holky, taky máte občas vlásky na polštáři, když se ráno probudíte? A na oblečení, když ho před den nosíte? Já ano a hrozně mě to stresuje.
jedna holka
já z oblečení vždycky oberu tak 25 vlasů, děsný
já jen já
Jé, vy se máte, já z oblečení sesbírám za den přes 30 vlasů :((
petrap
usmívám se....30 vlasů?Co to je?
To já si zajedu hřebínkem do vlasů a v hřebínku jich je 50!Strach se učesat...Ale pamatuji si,taky jsem ze zimní bundy sbírala vlasy...počítala.A to jich mohlo být taky tak 30.Šílela jsem.A nyní se usmívám a říkám si: 30?Co bych za to dala.Dnes mě navštívila moje nejlepší kamarádka.Které o mých problémech s vlasy vykládám už rok,vždy co se vidíme.Stále mi naslouchá a chápe mě.A dnes přišla a říká mi: Na polštáři mám ráno stovky vlasů....Manžel říkal, že jsi to na mě přenesla.Opět se usmívám.Říkám ji ne ne, to máš z toho ustavičného barvení vlasů!I tak je to trošku nespravedlivé.Já si nikdy vlasy nebarvila,nekůlmovala, nefénovala.Byla jsem na ně hrdá.Krásné dlouhé kvalitní vlnité vlasy.Ne jeden muž mě chtěl jen pro ty vlasy.Je mi jasné, že již nikdy nebudu mít silné a krásné vlasy, jak dříve.Budu však ráda i za to málo.A to, že budu mít nějaké.
Holky přeji vám, aby se vaše problémy vyřešily a nejdůležitější ze všeho je odstranit příčinu.To, že padají, to je následek.....Moc se tím však nezabírejte.Jinak opravdu den co den budete mluvit jen o vlasech.A pokud nebudete mít dobré přátelé,může se vám stát, že se svým problémem zůstanete sami.Nebude již nikoho, kdo vám bude naslouchat.Hledejte ve všem pozitivní věci a radujte se z mála.Protože nikdy nevíme, jestli zrovna tento den není pro nás dnem posledním.
Přeji hodně sil!!!!!!
já jen já
petrap
Takže se ti to pustupně zhoršilo? No, já si taky barvila, melírovala a žehlila vlásky, asi to bude tím :(
Braňo
100 vlasov denne je norma dievčatá!!!
Peťule
Norma to je, ale může to být začátek AGA, u mě to tak začínalo... Pokud začne padat zničehonic 100 vlasů denně a předtím padalo třeba míň jak 50, tak bych zpozornila, jinak je 100 vlasů OK.
Han?a
jinak je 100 vlasů OK.
Pokud ovšem dorůstají. Pokud ne, tak je po letech vidět úbytek, i kdyby to mělo být jen těch 50 denně.
Peťule
Hanča
Jasně, vždycky jde o to, aby přírůstek vyrovnal úbytek :-) Někdo může mít rychlejší výměnu vlasů, ale taky mu rychleji dorůstají, takže neřídnou.
Han?a
No a když je to AGA, tak po čase prostě už hlavně řídnou. Já myslím, že když někomu předtím nepadaly vlasy vůbec a najednou mu začnou a nepřestává to, tak jsou mu statistiky málo platné. Což se ovšem kožním lékařům těžko vymlouvá. Podle mě fakt, že vlasy začnou zvýšeně padat prostě vždycky něco znamená. Já se do těch tabulek "100 vlasů denně je normální" sice krásně vejdu, ale výsledek je ten, že mám po deseti letech 1/3 z původního počtu vlasů.
Peťule
Hanča
Jsem na tom podobně, už mě přestalo bavit se dohadovat u doktorů, že mi sice padá kolem 100 vlasů denně, dřív i míň, ale že mi řídnou. Doktoři většinou tvrdí, že je to subjektivní pocit a že se vejdu do normálu atd., takže přeju všem pevné nervy při takovýchto rozhovorech s doktorem!
Han?a
Přeji přesně to samé ! Je to fakt o nervy :)
petrap
Padání vlasů

Příčiny Dědičnost, vliv mužských pohlavních hormonů, špatný krevní oběh, akutní onemocnění, operační zákrok, těhotenství a kojení, působení záření, kožní choroby, náhlý úbytek hmotnosti, nedostatek železa, diabetes, poruchy štítné žlázy, léky užívané při chemoterapii, stres, špatná výživa a nedostatek některých vitamínů,mechanické namáhání vlasů (stahování a nadměrné česání vlasů) poškození vlasů chemickými barvami, trvalou a častým mytím vlasů nevhodnými šampóny. Klasická léčba 1. Androgenetická alopecie ( padání vlasů způsobené nadbytkem mužských pohlavních hormonů): Lokální aplikace minoxidilu U žen orální antikoncepce Transplantace vlasů 2. Traumatická alopecie ( způsobená mechanickým zatížením vlasů nebo trháním): Odstranění příčiny, v některých případech psychoterapie 3. Infekční alopecie - přípravky působící na vyvolávající mikroorganismy 4. Alopecie areata (ložiskové vypadávání vlasů, pravděpodobně mající souvislost s poruchou buněčné imunity) aplikace intradermálních kortikosteroidů lokální aplikacve minoxidilu imunomodulace a PUVA terapie (ultrafialové záření a psoraleny) Přírodní a doplňková léčba Zásady přírodní léčby: Je zaměřena především na padání vlasů způsobené celkovým vyčerpáním organismu a chemickým poškozením vlasů 1.Úprava životosprávy - dodržování zásad racionální výživy: omezení bílého pečiva, výrobků z bílého cukru, instantních výrobků a alkoholu (ochuzují organismus o potřebné vitamíny a minerály) strava bohatá na zeleninu, ovoce, luštěniny, celozrnné pečivo a obiloviny, bílé maso, semínka a oříšky 2.Doplnění nedostatku vitamínů a minerálů pravidelným příjmem kvalitních potravinových doplňků Stress B complex - pomáhá v případech, kdy padání vlasů je v souvislosti s velkým fyzickým či psychickým stresem Chlorella - jde o kompletní zdroj všech základních živin, vitamínů a minerálů, nepostradatelný doplněk pro vegetariány Fytominerál - zdroj minerálů organického původu, které se nejlépe využitelné Beta Sitosterol - blokuje vypadávání vlasů podmíněné mužskými pohlavními hormony Gynex - vhodný pro doplňkovou léčbu padání vlasů, které má příčinu v nízké funkci štítné žlázy 3.Používání přírodních šampónů a barev na přírodní bázi 4.Detoxikace organismu a posilnění imunity - např. pití kopřivového čaje 5.Terapie profesionálním biostimulačním vlasovým laserem v salonu lékařské kosmetiky nebo biostimulačním laserem E trans pro domácí použití Měkké laserové záření pozitivně působí na vlasové folikuly, zlepšuje prokrvení pokožky hlavy a tím výživu vlasů a vlasové pokožk
Vanda
Jsem zoufalá, každý podzim už 5 let mi začnou masivně padat vlasy.Tentokrát už mi prosvítán kůže na hlavě.Léčba těžká protože mi zatím nikdo neřekl příčinu. Lékařům je to fuk, těm vlasy nepadaj tak něco doporučej a jde se dál. ví někdo kam se obrátit na odborníka? Který by mohl pomoci? Vanda
petrap
já jen já
ano zhoršovalo se to.Po vysazení antikoncepce se to rozjelo.A po dvou letech padání se to na podzim minulého roku zhoršilo mnohonásobně.Ale to byl následek stresu.Dost silného a dlouhodobého.V podsatě nepomáhalo během toho roku vůbec nic.Ani antikoncepce.Až po půlročním vysazení a znovu nasazení jsem viděla určité změny k lepšímu.Nyní to říkám trošku smutně, protože se to zase o něco zhoršilo.Na jedné straně bych antikoncepci úplně vysadila, protože po ní vždy naberu nějaké kila navíc.Ale strach,že se to zase znovu objeví...ten je moc velký.Před chvílí jsem se česala.Asi 20 vlasů vypadlo.A kdykoliv sáhnu do vlasů,vytáhnu další a další.Najednou jich mám v hrsti 20.Ty malinkaté,těch je taky dost...!!!!
Ale nevzdávám se.To ne.Jinak píšeš , že jsi si různě upravovala vlasy.Mohlo by to mít na to vliv, to jistě ano.Ale nemyslím, že až tak velký.Dnes u mně byla kamarádka a vzpomínala, že ji vždy na podzim padají hodně vlasy.A pak je to úplně dobré.Já si vlasy nefénovala, nebarvila...nikdy nic a vidíš jak jsem dopadla.Jak už jsem psala, přícin může být několik.Já bych asi potřebovala vyřešit doma situaci.Jsem vdaná a přesto si plánuji budoucnost s někým jiným.Ke všemu dvě malé děti.A stěhovat se do zahraničí...je pro mě skoro nemožné.Takže až tohle vyřeším, tak určitě přestanou padat! A jestli ne, oholím si vlasy a koupím paruku! Je mi divné, že za rok jsem vlasy jen zkracovala ...a nikdy mi nerostly.Úplně se růst zastavil.
Důležité je si neustále říkat: Jak nejde o život, jde o .....! A pak to všechno budou jen maličkosti.
Přeji všem mnoho štěstí.
martinaduch
Nikde sem se nedocetla kolik vam je let. Me je 24 a mela sem krasne dlouhe huste vlasy. Je pravda, ze si je obcas barvim, ale nikdy to nebyl problem. Zacaly mi masivne padat vlasy, tipuju to tak na 200 vlasu denne. Jsem zoufala, protoze z myho nadhernyho ohonu je uz jen ocasek. Prisla sem behem techto 3 mesicu o nejmin polovinu vlasu no rekla bych ze mi zbyla tak tretina. No musim se priznat ze drzim dietu (musim) ale zase beru veskere vitaminy a vitaminove doplnky kazdy den a jim zeleninu i cerealie. Zajimalo by me jestli by se to zlepsilo, kdybych si je nechala zkratit...nebo je to zbytecne?
martinaduch
jeste by me zajimalo jestli to nemuze byt z nedostatku tekutin, protoze ja se proste nedonutim a vypiju tak litr max. litr a pul denne. Pokud nekdo vite, poradte prosim!
tohle ne
martinaduch

vynasob si svou hmostnost v Kg koeficientem 0.038 a ziskas pocet litru (predpoklada se voda, sem tam nejaka mineralka, ne slazeny limonady, alkohol, kafe apod.), kterej bys mela vypit MINIMALNE za den

napr. 50kg * 0,038 = 1.9L
martinaduch
No tak to bych mela vypit 2,5 l za den ale z toho se mi dela zle, protoze ja opravdu nemam zizen. No tak sem si koupila sampon na vypadavani vlasu (v lekarne) a umyla sem si s nim hlavu pote sem se zdesila! Vycesala sem si pres 500 vlasu. HRUZA! Nevim jestli to je po tom samponu ale je to des.
Peťule
martinaduch
Taky se mi stalo, že po některým šampónu šly vlasy při mytí hodně dolů. Nebyl to Dercos od Vichy?
Jinak za 3 měsíce jsi nemohla ztratit polovinu vlasů, já už pelichám skoro rok, tak 150 vlasů denně a furt jich mám apoň tu polovinu, taky byly krásné a husté a bezproblémové.
Taky mám subjektivní pocity, že mi ubylo hrozně moc vlasů a prosvítá mi pěšinka, ale nedávno jsem prohlížela staré fotky a o tolik hůř na tom zas nejsem, pěšinka při přímém nasvícení prosvítala i tehdy, akorát jsem neměla důvod si toho všímat a zabývat se tím.
Jinak za těch 9 měsíců "léčby" jsem stačila zjistit hlavně to, že musíš dát dopořádku první celé tělo a pak možná půjde udělat něco s vlasy. Takže pokud jsi na dietě, tak ji třeba skonzultuj s odborníkem, protože tohle může ty vlasy zhoršovat.
PetulaP
Ahoj holky,jste uplne skvely,vzdycky mi cteni vasich zpravicek zvedne naladu.diky!;o)Mne vlasy padaj uz asi tri roky,posledniho pulroku se to dost zhorsilo,tak na 300denne...dneska jsem to uz nevydrzela a sama jsem se ostrihala nakratko,vypadam sice dost legracne,ale aspon to neustaly ztraceni nebude tak viditelny,posledni dobou jsem nosila porad culik,jak jsem se bala videt ty chomace vlasu.Rozhodne ale souhlasim s petrap,ze zivot padanim vlasu nekonci!Uz me ty my dekovy stavy prestaly bavit,copak i holohlava zenska nemuze bejt stastna?Je vnitrni stesti,laska,radost zavisly na tom,jak vypadame?Ne!Zalezi na tom,jak se citime,jestli se mame rady,usmivame se...takze holky,drzim vam vsem pesti,at jste spokojeny,no matter what!A piste,moc mi to pomaha.Zdravi PetulaP
ann
Petulo ty jsi číslo, sama se ostříhat :-)
Taky nechceš, aby ti na vlasy sahal někdo cizí, co?
Já potřebuju strašně nutně ostříhat, ale je pro mě utrpení nechat se tahat od kadeřnice.

Jo a co nechápu, posl.dobou je strašně moc holek s prořídlýma vlasama - to přeci nikdy nebývalo, že bych za den potkala cca 2 holky, které maj prořídlé vlasy.
-no a nebo jsem to dřív tak nesledovala.
Peťule
ann
Taky potkávám dost holek s řídkýma vlasama, ale těžko říct, jestli to nemají tak třeba od přírody, třeba jim nepadají. Když se s některýma srovnám, tak mají třeba i míň vlasů než já po 9 měsících pelichání. Ale každopádně to s kvalitou a množstvím vlasů jde u lidí celkově do háje.
Richard
Je snadné odpovědět na úvodní otázku, KOMU PADAJÍ VLASY?
Vlasy padají tomu, kdo má geneticky přecitlivělé vlasové folikuly na DHT (dihydrotestosteron), nebo tomu, kdo nemá dostatečně prokrvenou vlasovou pokožku. Často bývají tyhle dva problémy spojené a vlasy padají kvůli hormonům i kvůli nedostatečnému prokrvení současně. Léčit se pak musejí obě příčiny současně, ale to jsem už podrobně posal v jiných diskuzích.
Peťule
Richard
Cituji: Richard
Je snadné odpovědět na úvodní otázku, KOMU PADAJÍ VLASY?

Řekla bych, že tady žádná taková otázka nepadla, nikde žádnej otazník... A navíc ta tvoje převratná odpověď je fakt vyčerpávající a docela offtopic :-) Jenom jsme tady (převážně s holkama) porovnávaly množství vypadaných vlasů a různé přípravky.
martinaduch
Ale me se to nezda, ze mam polovinu vlasu. Opravdu kdyz si udelam cop tak je tlustej jako kdyz sem si driv delala 2 copy. ALe nastesti mam takovy ty nacechrany vlasy ze ta ridkost neni videt. Jen kdyz je stahnu tak to vidim. Ja jen mela strach aby mi nevypadaly uplne vsechny! Nikdy sem s vlasama nemela problem, vzdy to byla moje chlouba, dlouhy a husty. Tak sem o ne ted zacala mit strach. Jinak zacala sem brat pilulky Panthenol + Gravital (zbyl mi jeste po diteti) + vitamin c + vlasovy aktivator Reghaar a vlasy si meju Pregaine.
Evelyn
martinaduch:

mně taky vypadala půlka vlasů během dvou měsíců, takže si myslím, že můžeš mít pravdu. Jenom já mám plešatá kolečka, kdežto ty to popisuješ, jako že ti jenom řídnou - to je mnohem lepší situace (aspoň nemusíš hledat, jak bys ta holá místa začesala a pod co je schovala).

Není Pregaine pro chlapy? Jestli jo, tak na to dej bacha. Co je dobré pro chlapy, nemusí být dobré pro ženské a naopak, teda hlavně v oblasti vlasů.
. 1 . 2 . 3 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Komu vypadávají vlasy

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání bulletin board script miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021