Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Léčitel mně zachránil před plešatěním

Autor Léčitel mně zachránil před plešatěním
chuan145
Nevíte někdo jestli je lepek i v pivu a tvrdým alkoholu?
Tommya

Chuan145

Myslím, že lepek tam není, ale je tam něco daleko horšího - cukry, alkohol, barviva, atd.
chuan145
To vím ale mě spíš zajíma jestli tam je určitě lepek
Tommya

Takže, trošku jsem zagoogloval, pivo lepek obsahuje (jsou i bezlepková piva), nevím jak by ovšem na mě čuměli, kdybych chtěl v knajpě bezlepkové pivo...
A u tvrdšího alkoholu jsem nenašel jasnou odpověď, zabýval jsem si tím asi minutu - bechcerovka je prý bez lepku, fernet také, ale ruku do ohně bych za to nedal...
chuan145
Tak je lepek snad ve všem
Tommya

Chuan145
Odhodlal si se držet bezlepkovou dietu? Držím palce!
Tommya

Chuan145
Nicméně, pokud nemáš nějaké potíže, které souvisí s konzumací lepku, tak nevidím důvod proč lepek vypustit úplně. Samozřejmě omezení lepku je něco jiného, ale na druhou stranu když se odhodláš stravovat zdravě, tak ten lepek prostě omezíš tou stravou.... Pokud používáš silné antioxidanty (eckolonia cava....), probiotika atd, tak strava, dle mého názoru - co jsem pochopil, nemusí být úplně košer.... Každý z nás se čas od času nevyhne konzumaci něčeho nezdravějšího - těstoviny, chléb..... Proto se doporučuje taurin před jídlem.
Veve
chuan145
Všechny druhy piva, vč. rýžových, banánových a jiných hrůz lepek obsahují. Obsajuje jej i tzv. bezlepkové pivo - zde je obsah jen snížen pod nic neznamenající hranici 10mg/100g. Podle některých testů v Japonsku je obsah lepku v některých normálních pivech také velmi nízký, problém je ovšem metodika měření. Škodlivý ječný paptid hordein se sice díky speciální výrobní technologii rozpadne, není však jisté, zda jeho fragmenty také nevadí. - zdroj: http://bezlepku.kvalitne.cz/
U tvrdého alkoholu záleží vždy na složení výrobku. Lepek neobsahuje: gin, víno bílé i červené.
chuan145
Tommya
Nicméně, pokud nemáš nějaké potíže, které souvisí s konzumací lepku, tak nevidím důvod proč lepek vypustit úplně. Samozřejmě omezení lepku je něco jiného, ale na druhou stranu když se odhodláš stravovat zdravě, tak ten lepek prostě omezíš tou stravou.... Pokud používáš silné antioxidanty (eckolonia cava....), probiotika atd, tak strava, dle mého názoru - co jsem pochopil, nemusí být úplně košer.... Každý z nás se čas od času nevyhne konzumaci něčeho nezdravějšího - těstoviny, chléb..... Proto se doporučuje taurin před jídlem
.

Taurin pomáhá proti lepku?
Tommya

Chuan145
Taurin zřejmě nepotlačuje lepek... Ale jak říkám, není nezbytné lepek omezit úplně.
Horkypetr
Tommya: na základě čeho si myslíš, že je lepek tak významnou příčinou alopecie? O svojí zkušenosti asi nemluvíš, nedávno jsi někde psal, že u sebe zlepšení nepozoruješ. Jsi si jistý, že lepek má vliv i na AGU (geneticky podmíněnou)?Čemu říkáš " ne úplně lepek omezit" ...dva rohlíky a krajíc chleba denně jsou ok?
Tommya

No právě, čti pozorněji, já si to nemyslím.... Ale když už mluvíš o tom pečivu, tak tam nejde ani snad tak o ten lepek jako o ty suroviny (sacharidy, mouka, bromid)... Candida je z toho nadlábne.. Nevím kolik chleba a rohlíků denně je ok, ale já jím chléb jednou za týden (černý), a to ještě v malém množství..
MasterD
Nemate niekto nejake novinky ohladom toho liecitela z Uherskeho Hradista, uz je totiz november
Tong
Pokud vím, tak pan Pavlica ještě nějakou dobu pobude ve Švýcarsku.
tandy777
Pisal som mu mail neodpovedal zatial uvidime
sun
co náký důkaz foto? nebo tak něco?
MasterD
Tong odkial mas infos, ze je este stale v SUI?
Marťan
Zdravím všechny. Nemáte náhodou někdo tušení jak to vypadá s panem Pavlicou - léčitelem? Zkoušel jsem mu psát na uvedený email, ale bohužel má prý plnou kapacitu schránky.
Nezná někdo nějaký jiný kontakt na něho? Nevím jestli se s ním ještě někdo z diskutujích snažil sejít a jestli má někdo nějaké pozitivní zkušenosti. Díky
indian
Tong
Můžeš se prosím rozepsat o dietě, kterou ti pan léčitel předepsal. Zajímalo by mě co jíš a co nejíš. Zakázal ti jogurty? Jaký je stav tvých vlasů teď? Díky za odpověď.
Tong
indian
Tong
Můžeš se prosím rozepsat o dietě, kterou ti pan léčitel předepsal. Zajímalo by mě co jíš a co nejíš. Zakázal ti jogurty? Jaký je stav tvých vlasů teď? Díky za odpověď.


Indiane, najdi si moje starší příspěvky, podrobně jsem svoji léčbu popisoval. Nebude Ti to ale možná k ničemu, protože léčitel Pavlica každému určuje léčbu na míru, každý máme totiž trochu jinou příčinu plešatosti. Sám Pavlica mi říkal, že jediný shodný bod v léčbě plešatosti, který doporučuje všem, je bezlepková dieta. Ale i v tom jsou rozdíly, protože někomu doporučí bezlepkovou dietu na dva týdny a někomu celoživotně, je to zase idividuální případ od případu. Jinak Pavlica je sice teď ve Švýcarsku, ale když mu pošleš email s fotkou, určí Ti přesnou diagnozu a postup léčby. Kolegovi z práce podle fotky Pavlica zjistil špatnou štítnou žlázu a ledviny, což se na následném vyšetření v nemocnici opravdu potvrdilo. Ten člověk dokáže neuvěřitelné věci.

A když už se ptáš na stav mých vlasů, je to čím dál tím lepší. Skoro už mám tolik vlasů jako v době, kdy mi ještě vůbec nepadaly.
Wazza
Nojo, ale tady kdosi kdesi psal, že na e-maily neodpovídá a že má plnou schránku nebo co
indian
Tong
Díky za odpověď. Tvoje příspěvky jsem samozřejmě četl. Spíš mě zajímalo jaký potraviny jíš nebo naopak, kterým se úplně vyhýbáš. Pana Pavlicu jsem kontaktoval, ale jeho emailová schránka je plná. Tak nic jiného nezbývá, než to pořád zkoušet. Jinak bezlebkovou dietu držím zhruba měsíc, ale nevím, jestli správně.
Gratuluju k tvým výsledkům.
Marťan
Tong
Tohle téma mě fakt zajímá. Doufám, že se mi podaří zkontaktovat pana Pavlicu a že mi poradí nějaké řešení.
Co se týče tvého případu, zajímalo by mě jak rozsáhlý byl tvůj problém s vlasy. Měl si je jen trochu prořídlé nebo to bylo horší? Jak dlouho si s AA bojoval a za jak dlouho se dostavily první pozitivní výsledky?
Ptám se hlavně proto, abych věděl jakou má člověk ještě šanci získat nějaké ty vlasy zpět. Já plešatím již 10 let a i když ještě nejsem bez vlasů, tak už je ten úbytek dost patrný. Zajímalo by mě, jestli i po tak dlouhé době se vlasy můžou opět vzpamatovat....
Díky..
tandy777
Ja mam novu dietu od liecitela z ciech.. vraj bezlepkova nic neriesi.. zakazal mi ovocie jest vraj to zle je pre telo, ziadne jablka, paprika, rajciny.. mozem len ananas a susene ovocie, ziadne prasacie maso, ziadne jogurty.... ale vela kombuchy, psenice varenej a podobne... nevim uvidime
Richard
"Vela kombuchy, psenice varenej" Kterej pitomec Ti doporučil tuhle blbost. Pšenice, to je lepek, nejhorší věc na vlasy! Kombucha, to jsou zase cukry a kvasinky, taky nic moc pro vlasy. Počítej s tím, že po této dietě budeš mít brzo hlavu holou jako koleno.
tandy777
Surova psenica bobule ... nie taka plongova z muky...
Richard
tandy777
Surova psenica bobule ... nie taka plongova z muky...


Pšenice vždycky obsahuje lepek a je úplně jedno, jestli je "surová, varená či inako upravená." Pšenice obsahuje lepek v jakékoliv podobě a tedy v jakékoliv podobě škodí vlasům. Děláš si srandu, nebo máš skutečně tak dlouhé vedení?
tandy777
Ja sa tomu venujem dlhsie a ne ze ty si precitas clanok a si um...
janik1974
Obrátila jsem (mailem) se na pana Pavlicu ohledně AA a pan léčitel mi sice odpověděl hned druhý den, ale jeho odpověď byla "málokdo je schopen striktně dodržovat dietu, doporučuji se s AA smířit". Tak nevím, na základě vašich příspěvků jsem od něho očekávala jinou "pomoc".
Theresa
janik1974
jeho odpověď byla "málokdo je schopen striktně dodržovat dietu, doporučuji se s AA smířit".


Janiku, to je pravda, že ne každý dokáže dodržovat celou léčebnou proceduru pana Pavlici, protože je to fakt náročné. Mně se ale její dodržování vyplatilo, protože po osmi letech nošení paruk mám konečně zase vlastní husté vlasy. To upozornění, že léčba není úplně snadná a vyžaduje úsilí je na místě, pan Pavlica ví, co říká.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Léčitel mně zachránil před plešatěním

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání discussion forum software miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021