Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Padání vlasů u žen a další ženské problémy....

Autor Padání vlasů u žen a další ženské problémy....
Terezka26
VendyNe
Ahoj, hormonální nerovnováha a vypadávání vlasů mají hodně společného. Nenechte si ale zbytečně napsat antikoncepci, ta má v dlouhodobém horizontu více negativních, než pozitivních účinků.


Souhlasím, hormonální antikoncepce je velký byznys, takže každý gynekolog přemlouvá své pacientky, aby to braly, ale pro ženský organismus je to velké svinstvo.
AlcaVal
Dobrý den, nevím jestli je to tím, ale dostala jsem slevy na různé vlasové masky a do sauny a vlasy mi přestali padat
KačKač
Vlasy mi už padají asi osm let, vyzkoušela jsem také snad naprosto všechno, včetně vpichování kmenových buněk do vlasů, auu. Vysadila jsem HA a nasadila bylinné čaje na vyrovnání hormonů, ale padání a maštění vlasů se zvýšilo na neúnosnou míru, vytahovala jsem úplné chuchvalce, takže jsem se zase vrátila k braní HA. Ta sice pomáhá na maštění a akné, ale padání už moc neovlivňuje. Teď jsem se ještě rozhodla vyzkoušet tradiční čínskou medicínu, byliny ve spojení s akupunkturou, pokud ani to nepomůže, tak už opravdu nevím. A to mě brzy čeká přechod a pak mi vypadne i ten zbytek, co mám na hlavě.
Kateřina, 43 let
Nikol1
KačKač: Mě po vysazení HAK, padaly vlasy nehorázně, že jsem musela znovu HAK nasadit. Zkoušela jsem snad vše, kromě čínské medicíny a akupunktury, ale láká mě to vyzkoušet. Chodíš k nějaké léčitelce? Tak ať čínská medicína pomůže..
KačKač
Ted jsem se objednala na utery k cloveku, ktery to dela. Takze zatim nevim, ale urcite pak napisu, jak lecba probiha. Ted jsem si akorat umyla hlavu a taham ven cele prameny a to vlasy radsi ani necesu. Je to pro mne uz asi posledni, co jsem nezkusila. Jim vsechny mozne vitaminy, nekourim, nepiju, vsechny testy v norme vcetne stitne zlazy. Vsechny ty pokusy mne uz staly desetitisice, jenom ty kmenove bunky sest. Ale budu zkouset dal, i kdyz nekdy uz moc nezbyva sila.
Nikol1
Budu ráda, když napíšeš, jaké máš výsledky. Dostala jsem doporučení na člověka v Praze, že lidem pomohl s různými zdravot.problémy. Máš taky androgenní alopecii? Je to citlivost vlasů na DHT a s tím se špatně bojuje .
KačKač
Nezjistili mi o jaký typ alopecie jde, ale mi vlasy padají po celé hlavě, kořínky jsou skoro neviditelné, prostě ty vlasy nedrží v pokožce. Asi to nějaký typ androgenní alopecie bude, ale výsledky hormonů, které ale dost zkresluje i HA, jsou bez nálezu.
Nikol1
To může být androgenní alopecie. Při AGA máš všechny testy v pořádku, po hormonální stránce jsi ,,zdravá,,. Jde o zvýšenou citlivost vlasových folikul na DHT a ,,vyléčit,, ji v podstatě nelze, jen potlačit..
KačKač
Ted jsem zase nasadila Neocapil, ten jem uzivala asi pred dvema lety, na doporuceni kozni a tenkrat trochu pomohl. Ted mi prijde, ze mi po nem ty vlasy zacaly padat jeste desetkrat tolik, ale zkusim zatim vydrzet
Nikol1
Neocapil a obdobné vodičky s minoxidem nemohu používat. Nejen že mi nepomohl, ale měla jsem nežádoucí účinky, že mi padaly vlasy ještě více a narostly mi chloupky v obličeji. Vydržela jsem měsíc a pak letěl do koše.
KačKač
Jezismarja, nastras, jeste nejake chloupky, to fakt uz nepotrebuji
KačKač
Takže jsem včera v Praze navštívila pána, který praktikuje TČM. Konzultace trvala skoro dvě hodiny a bylinky bych měla mít připravené za cca týden. Také jsem se ptala na možné zlepšení příznaků, mělo by to být v řádech měsíců, pokud budu dodržovat veškerá doporučení. Tak uvidím, jestli se mi to podaří a doberu se nějakých výsledků. Slibuji, že pokud dojde k nějakému posunu k lepšímu, budu ihned informovat.
Veronique13
Ahoj všichni,
Již kdysi jsem na toto forum písávala, protože vlasy mi padají cca 10 let. Začalo to v mých 16 letech a dodnes si myslím, že to odstartovalo dost velké zhubnutí. Nicméně jsem od té doby nabrala (sice jsem stále štíhlá, ale BMI mám v normě) a vlasy padají a pomaličku řídnou dál Vyzkoušela jsem snad vše, utratila od té doby nehorázný peníz apod. Zůstala jsem u Vichy (po kterém mám alespoň minimální objem, vlasy jsou nadýchanější a není tolik poznat jejich řídkost) a u vitamínů, které beru s přestávkami (methionin a biosil). Asi už bych sem ani nechodila, protože i když vlasy padají dle mého pořád docela hodně /hlavně po aplikaci vichy ráno třeba 120 vlasů, přes den už tolik ne), tak prostě stav se nikdy nezhoršil nějak razantně a "přežívala" jsem s občasnými chmurami, ale i maličkými sezónními zlepšeními. Nicméně nyní jsem se rozhodla, že vysadím HA. Jednak ji beru právě stejně tak dlouho, jako mi padají vlasy, tedy cca 10 let (nepřicházel mi cyklus) a druhak si myslím, že už napáchala dost škody, i když důsledky třeba nejsou vidět hned a nebo je to pozvolný proces, chtěla bych také do dvou let mimčo a nechci riskovat, že to pak třeba ani nepůjde díky dlohodobému brání HA (i když už jsem si to těma 10 lety asi zavařila dost). Mám však teď po přečtení většiny příspěvků v této diskuzi velké úzkosti, že mi vlasy tentokrát vypadají definitivně. Po těch 10 letech ji opravdu moc nezbývá (tenkrát mě zachránilo to, že jsem měla v pubertě hodně husté vlasy) a pokud se to ted s vysazením razantně zhorší (neberu HA zatím týden), tak se s vlasama můžu rozloučit. Mám je hodně slabounké, takové lítavé a fakt jich je málo Bojím se, ale HA už brát taky nechci. Gynekoložka mi tvrdila, že mi vlasy nevypadají, ale jim tak něco věřit...když pak čtu vaše zkušenosti, strach mě docela ochromuje. je něco, čím bych jejich růst z té hormonální stránky podpořila?? ale asi jsem se jen potřebovala svěřit někomu, kdo zažívá podobné trouble. Pořád si říkám, že se s tím budu muset smířit, že každý máme něco, ale to se mi moc nevedlo ani předtím..
goldhelen
Moji zákaznici vlasy podali právě z dlouhodobého užívání antikoncepce a právě vysazení jí pomohlo.
KačKač
Je to možné, že braní HA to nastartovalo, myslim, ze to tak bylo i u mne. Ale myslím si, že po letech braní, je uz tělo tak přivyklé ha hormony, že vysazeni se pak většinou naprostá katastrofa. Zkoušela jsem to několikrát, hned jsem nasadila Gynex a jiné preparáty, ale prostě to nefungovalo. Dokonce jsem tehdy psala i panovi, který vymýšlí jejich složeni a ten mi potvrdil, že po dvacetiletém braní HA už mi pravděpodobně jeho bylinné preparáty nepomohou
Veronique13
Já si docela nadávám, že jsem nevysadila dřív...nechávala jsem se chácholit gynekologama a teď vidím, že jsem byla naprosto hloupá. Budu ještě ráda, pokud to odnesou "jen" vlasy...i když se teď po vysazení opravdu třesu, co nastane za horory. A jak je známo, stres vláskům moc nepomůže..naopak. Začarovaný kruh. Někdy si říkám, že se jednoho dne oholím a bude pokoj...ten pomalý proces ztráty je prostě frustrující. Nehledě na to, že třeba přítelovi vůbec nevadí, kdybych měla na hlavě 5 chlupů, ale to, že se u nás věčně řeší vlasy.
KačKač
Chapu, ale ono to proste nejde neřešit i když se člověk snaží sebevic. U nás je úsměvné ještě to, že manžel má opravdu krásné, husté, dlouhé vlasy, které mu vsichni závidí a já s tim malým drdůlkem Vlasy už nenosim rozpuštěné přes pět let, sbirat ty desitky vlasů z oblečení a země každou hodinu mne naprosto provádělo k šílenství.
Nikkee88
Veru193
Budu moc vděčná za každou další radu, co bych měla ještě udělat, co se týče jídla, přípravků na valůsy apod.


Veru, doporučuji TOPPIK - já jsem si prošla šíleným padáním vlasů, měla jsem to ze stresu hlavně, a dost mi to pomohlo zamaskovat "plešinky", co se mi dělaly na hlavě, dokud mi nenarostly nové vlásky
petrap
Ahojky holky.
Před pár měsíci jsem psala,jak úžasně mi začaly pomáhat bylinky. A že jsem po osmi letech konečně přišla na to čím mi padají... Hormonální nerovnováha. Díky těhotenství minulý rok. Jednou nepadaly vůbec a pak zase úplně moc. Bylinky mi opravdu pomohly. Ale nyní už jsem zase tam,kde dříve... Děsím se přechodu,to už tam asi opravdu nic nezbyde. Při česání a mytí jsou to stovky!!!! Kdyby to byla alopecie, v těhotenství by vlasy nepadaly? A za půl roku v druhém těhotenství zase strašně moc? Není to divné v tom těle? Jedno je jasné,když jsem byla podruhé. těhotná,měla jsem špatnou psychiku. Rozhozením hormonů mi to pěkně zamavalo s psychikou.A nyní opět prožívám úzkosti.Jsem přesvědčena,že mi ty psychické stavy způsobily opět hormony. Ale výsledky testů ukazují vše v normálu. Piji kapky a bylinné čaje. Že by si tělo na to zvyklo?Máte někdo podobne problémy? Čím více o tom přemýšlím,tím více si uvědomuji,ze opravdu vlasy padaly nejvíce,kdykdyž jsem se cítila mizerně. Ale nyní bez duvodu. Jsem spokojená. Ale ty stavy úzkosti jsou velmi vyčerpávající.Jak s tím bojovat???? Děkuji za odpověď.
rencina
Ahoj, taky mám stavy úzkosti a deprese, někdy to vydrží i celý den a těším se jen na chvíli, kdy půjdu spát. A to mám 2 zdravé děti a tak.... Dnes mi je příšerně už od rána. Jinak na padání vlasů trpím už dlouho, nepadaly akorát když jsem byla těhotná a asi půl roku po porodech. Po prvním dítěti to bylo jakštakš, ale po druhým se mi padání vlasů rozjelo a trvá už skoro 3 roky. Vlasy mi téměř nedorůstaj a mám hlavě vyloženě pár chlupů. Už mám doma paruku, chystám se ji nosit, jenže musím řešit finanční stránku, paruky nejsou nic levného a peněz nazbyt nemáme. A navíc jakmile bych paruku začala nosit, už by to bylo asi do konce života, protože naděje na srovnání není - mám AGU a na tu není lék. (teda krom antikoncepce, ale tu jsem už zkoušela, zabere jen na chvíli a pak je vše stejné ne-li horší). Asi 3 týdny beru antidepresiva, ale zatim mi moc lépe není. Prostě nevím jak z toho bludného kruhu, přitom by stačilo jen málo, mít normální množství vlasů. Ach jo...
KačKač
Doufám, že mi časem zabere snad TČM. Teď ale ještě zkouším Yadine s Verospironem, napsala mi ho známá obvodní, ale moc se jí to nelíbilo, zatím tedy na vlasech nepozoruji žádné zlepšení. Pořád tahám ven prameny vlasů, tak nevím, za jak dlouho by mohl být vidět nějaký výsledek.
petrap
Verospiron mám ještě doma... Balení úplně celé. Nikdy jsem nenašla odvahu to brát. Velmi mnoho vedlejších účinků. Včera jsem v knize vyléčit nenevyléčitelné našla rady na padání vlasů. Kdo by měl o tuto kapitolu v knize zájem,napište mi email,já to nafotím a pošlu vám to. Píše tam hodně o prokrvení,o stresu,a co je potřeba dělat.
Zjistila jsem,že dělám pravý opak toho,o čem tam píše. Je to ruský biochemik a patří ke světové elitě významných specialistů přírodních léčitelských metod.
KačKač
Holky tady tadily brát 100mg, to se mi zdá hrozně moc, tak beru 50mg. Tak uvidíme, když tak vysadim...
Nikol1
Kačkač: Abych tě uklidnila, beru Verospiron už pár let a žádné vedlejší účinky nepozoruji Užívám 50 mg..
KačKač
To Nikol: Děkuji, také budu zatím pokračovat v braní 50mg a uvidím, doufám, že mi obvodní napíše další balení, když bude vidět nějaké zlepšení. Ale ten zápach tablet je teda úděsný
PavlinaZ
Ahoj děvčata,
přidávám se do diskuze. Zkuste cvičit hormonální jógu - já mám vlasy a chlupy citlivé na volný testosteron - takže vlasy více padají, chlupy více rostou, navíc asi geneticky po tátovi. Navíc mám prý trochu polycystické vaječníky - doposud jsme řešila antikoncepcí - na chlupy to pomáhalo, na vlasy na začátku a po půl roce už moc ne, navíc mne více bolely žíly a byla jsem zavodněná - tak jsem vysadila (měla jsem z toho hrůzu), cvičím už 5 měsíců horm. jógu a skoro 4 měsíce neberu horm. antikoncepce - vlasy více padají, ale začaly mi i růst úplně malinké a docela hodně, více se mastí, chlupy rostou, ale cítím se takové lehčí, štíhlejší, horm. jóga hodně zpevní břicho a celé tělo, zatím to celkem jde, je mi už 40 let a snažím se najít léčbu bez chemie. Uvidíme. Mám naštěstí pevnou vůli a i s 2 dětmi cvičím skoro denně. že to máme v práci takový stres, že vážně uvažuji o výpovědi. Třeba vám to pomůže. Pavlína
KačKač
Chtěla bych se zeptat, beru Verospiron 50mg cca 3 týdny a zatím nepozoruji nějaké větší zlepšení, myslíte, že mám ještě pokračovat nebo lék vysadit, protože na mne prostě nefunguje? Díky.
Nikol1
Kačkač: Už si nepamatuji, po jaké době zabral, ale zkusila bych ještě vydržet, že je brzo..
KačKač
To Nikol1: Díky za odpověď, ještě zkusím vydržet
KačKač
Tak hlásím, že po braní Verospironu padání mírně ustalo. Ne, že by přestaly vlasy padat úplně, ale je to tak o 50% lepší. Jen jsem se chtěla zeptat těch, které ho braly nebo berou, jestli nezaznamenaly nějaké problémy v sexuální oblasti?
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 49 . 50 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Padání vlasů u žen a další ženské problémy....

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání bulletin board script miniBB™ © 2001-2020  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2020