Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Zajímalo by mě kolik je u nás plešatých žen

Autor Zajímalo by mě kolik je u nás plešatých žen
Nezvolil/a jméno
Maja
Nevím, zda progesteron může způsobovat vypadávání vlasů,myslím si, že nikoliv, má jen velmi slabou androgenní aktivitu, mnohem silnější androgen.efekt mají syntet. gestageny, které se objevují v mnoha hormon.preparátech, kontracepce, hormon. substituce, gestageny užívané na úpravu cyklu atd. U svých pac. při problému s vlasy pomáhám tímto způsobem, vyš. jejich hormon.profil se zaměř. na hl.testosteronu, na bílk, která váže androgeny a tím je udržuje neaktiivní a zjišťuji index volných androgenů, v tom není žádný problém. Pokud objevím ve výsledcích těchto testů patologii , řeším to kontracepcí s antiandrogen. efeketem, preparátů je několik a při jejich výběru v řadě případů rozhoduje cena. Pokud patolgii neshledám otázkou vlasů se nezabývám a dopor. vyš. dermatologem
Martina2
Nemyslím, že větší obsah estrogenů padání vlasů vyřeší, i nízkodavkovaná kontracepce by měla být dostatečné účinná. Pro věk pac. nad 35 a především nad 40 let věku se doporučuje extrémně nízkodávkovaná antikoncepce se zastoupením ethinylestradiolu 15ug. Ostatní běžné preparáty mají EE 20-35ug.
zoufalá
Gynekolog
Tak to mají vaše pacientky štěstí. Já když jsem o svých problémech řekla své gynekoložce, tak mi místo odběru krve poradila, abych jedla ovesné vločky.
Nemohla bych příjít k vám? :-)
Maja
Vážený pán doktor,ďakujem Vám za odpoveď.Ak tieto vyšetrenia robíte štandardne keď sa snažíte svojim pacientkám pomôcť-tak klobúk dolu s hlbokou úctou pred Vami.Môj gynekolog toto nevie??Ja si ani netrúfnem navrhnúť mu to,čo Vy robíte bežne sám,pretože predsa nie každá pacientka má hlbšie vedomosti o možnostiach vyšetrení a liečby.A to teda nechodím ku gyn."tretej kategorie" z malého mesta ale do fakultnej nemocnice veľkého mesta.A nejdem tam ako upratovačka ale ako zdavotnícky pracovník,hoci z iného zdrav.zariadenia.To čo Ste tu popísal je ukážková starostlivosť o pacientku s poruchami cyklu a všetko čo s tým súvisí.Je to veľmi dôležité poznať hormonálny profil a na základe toho navrhnúť HAK.Je presne ušitá na mieru.Vaše pacientky maju veľké šťatie s Vami.Mám rohádzané hormony ale riadne,krvácam v 17.deň cyklu,mám cysty,to je hormon.záležitosť a môj gynekolog mi napíše na Rp-Klimonorm.V mojom veku!!Mám brať sustitučnú hormon.terapiu be akychkoľvek vyšetrení hladiny hormon!Este k tomu také,pri ktorych sa mám inak chránit.Pred týždňom so oslávila 38rokov.Ja naviem čo chce s mojich problémov riešiť?Moje pdadnie vlasov,či moje cysty,Ale veď mi nerobil žiadne obery ako sa môže rozhodúť o takýchto likoch vzhľadom na moj vek ?Poťažkala som si na nepravidely cyklus a padanie vlasov a on mi povedal,že to vyriešime.Vytlačil Rp a podal mi do ruky so slovami"Po tomto budete mať menses ako hodinky.Vyšla som z ordinácie a vypleštila oči na ten Rp-bolo na ňom Klimonorm.No tak to nie!Toto bez ďaľších vyšetrení ja brať nebudem.Čo by Ste poradili Vy pán doktor.HAK potrebujem aj ako kontracepciu,nechcem z nej priberať a hlavne taku,ktora má antiandrog.efekt.POtrebujem posilniť vlasy a zastaviť ich drzosť opúšťať moju hlavu.Mám všetky vyš.v poriadku-labáky biochemia,KO,sono prsnikov v poriadku,stopove prvky v norme,cytologia krčka-I,len tie cysty s čírym obsahomPoraďte ako mám povedaď svojmu lekárovi čo má robiť s pacientkou ak má ona taký problém.Veď sa urazí,to ťažko znesie vobec dáky lekár keď mu pacient radí.Ale keď radí zdrav.sestra,to je úplný horor.Ďakujem,Maja
Nezvolil/a jméno
Maja
Nebudu Vám radit, jak jednat s Vaším gynekologem, věřím, že to nemusí být někdy snadné. Nicméně, kdybyste byla moje pac. domlouval bych se s Vámi na následujícím postupu. Jako gynekolog bych vnímal prioritně řešení ovar.cysty. Pokud máte opravdu cystu s čirým obsahem, negat. TU markry, jedná se pravděpodobně o funkční cystu-dost možná o folik.cystu, většina takových cyst vymizí spontánně, možno tomu trochu dopomoci aplikací Thiamin. inj. 1xd, myslím, že pohodl. způsob je užívát B-komplex 2-3tbl. denně-mnoha gynekolgy považovano za obsolentní, já s tím mám jen dobrou zk. Hormon. preparáty bych nyní nepoužíval. Po vymizení cysty, resp. zmenšení pod 30mm v průměru, event. po vyš. hormon.profilu, nejlépe 2.den cyklu, zvláště při zjištění patologie v hl.TES, indexu volných androgenů, bych Vám doporučil výše zmiňovaný Yadine/ přijde mi vzhledem k Vaším obtížím jako vhodný/,měl by splnit oba efekty/o jeho antiandrogen.efektu se často vůbec neví/. Stále však platí, že jsou preparáty s lepším antiandrogen.efektem, bohužel často i s negat. vlivem na hmotnost. Nasazením HAK byste měla snížit riziko výskytu ovar.cyst až o 75%. K tomu bych dopor. s ohledem na Vaše vlasy zkusit Biosil plus 2x1 event. v kombinaci s Hairboosterem 1 tbl. ob den. Obojí je cenově dostupné. Rád bych, abyste výše uvedené nevnímala jako jediné řešení Vašich problémů, existuje jistě více možnostíí a léčba přes net není zcela jistě ideálním způsobem, jak Váš problém řešit. Přeji hodně úspěchů.
Nezvolil/a jméno
Smím se zeptat, co je to za preparát ten Hairbooster? Díky za odpověď. Zuzka.
Lukáš Vodička

http://www.vicevlasu.cz/hair-booster-2-52-0.html

A používejte prosím funkci hledání (vpravo nahoře) dříve než se zeptáte.
Nezvolil/a jméno
LEno, jak jsi na tom? Ozvi se. Z.
vlcice76
Děkuji všem za gratulace :o). Jsem v 8 týdnu a vlasy mi pořád padají, ale zdá se mi, že mi i nějaké nové rostou. Jestli to tak půjde dál, tak budu muset být těhotná po celý zbytek života :o)))) S dalšími informacemi se zase ozvu.
Sisi
ahoj holky,
mám stejný problém jako většina z vás. Koupání na veřejnosti, silné světlo, sluníčko... (i kvuli spálení prosvítající kůže). Děkuji za všechny příspěvky. Teď mi je 36. Jednou mi zjistili v krvi vysokou hladinu testosteronu a jindy to zas bylo v normě, jsem asi zkrátka napůl chlap. :-( Začalo to už po pubertě a pomalu ale jistě se to zhoršuje. HA přitom brát nemůžu kvůli křečovým žilám. Už asi 2 roky si pomáhám Regainem, ale dávám si ho jen večer právě taky kvůli úpravě toho zbytku vlasů. Zajímalo by mě, co by na takovéhle dlouhodobé užívání řekl odborník, třeba kardiolog... zvláště když se k tomu připočtou ty křečové žíly! Nevíte o tom někdo víc než se píše v příbalových letácích?
tomik
Sisi
Odpověděl jsem Ti v: Regaine + Biosil Plus + Revitalon

Tady ještě dodám: když měl u mě minoxidil to největší zlepšení, tak jsem si ho dával na hlavu rád, vůbec ničemu nevadil nic nebylo vidět a spíš to dodalo vlasům lesk :-)))
Nezvolil/a jméno
Křečové žíly samy o sobě nejsou kontraindikací užívání HAK. Je to pouze mýtus. To samé platí v souvislosti s minoxidilem.
jarek
Sisi
... ten Regaine by si měla dávat 2x denně
Nezvolil/a jméno
Není Regaine v podstatě svým složením podobný jako Neocapil?
V čem se liší kromě ceny?
jarek
Nezvolil/a jméno
Jednak Regaine je 2% a 5% a má několik aplikátorů, Neocapil 2% je v podstatě složením stejný jako Regaine 2%, je tam jenom takový polštářek na roztírání a je ho o 10 ml méně
tomik
Nezvolil/a jméno
Nevím jestli složení je úplně stejné, jestli tam není nějaký malinký rozdíl,
ale to hlavní MINOXIDIL je tam stejné, ten je jen jeden :-)))
Anonym
Ahoj děvčata, přidávám se do diskuze, do klubu zoufalců. Je mi podstatně více let než vám - 55, ale s nastálou situací se neumím vyrovnat. I přes svůj věk jsem měla husté polodlouhé vlasy. Před dvěma roky jsem zjistila vypadaná místa v zátylku, později se slila v jednu velikou pleš. Lékařka mě utěšovala slovy "buďte ráda, že vám to dlouhé vlasy zakryjí", jenže ty dlouhé vlasy z temene už také vypadaly. V současné době už mám jen pár vlasů a ty stále padají. Podstoupila jsem zřejmě všechna možná vyšetření (kromě genetiky) - a nic. Jistě s tím máte zkušenosti kolik stoji revalidy, neocapily, bylinné kůry a vitamíny, homeopatie atd. Neví někdo, co je spouštěcím faktorem pro tuto nemoc.? Jsem ráda za typ na Natur-hair studio. Na jaře jsem si koupila levnou paruku, byla nejpodobnější mým dřívějším vlasům jak barvou tak střihem. Ale nedá se to nosit, je vidět, že je to umělina a ještě to kouše na hlavě. Po svých zkušenostech doporučuji všem nevyhazovat peníze za léky , ale snažit se zklidnit, pořídit si kvalitní paruku a doufat, že si příroda pomůže. Držím všem palce a věřte - tento problém bolí v každém věku.
Sisi
Já jsem si krásné husté vlasy užila jen asi do 16. :-( Škoda, ale na druhou stranu, jak tady hodně lidí píše, že podstoupilo tolik vyšetření a nic.... což v podstatě znamená, že jsou zdraví jako řípy... tak to je přece samo o sobě úžasná zpráva! Neměla by se podceňovat tak nádherná věc, že všechny testy jsou v pořádku :-) Držím palce a zdravím Vás.

Děkuji za uklidnění tomu, který Nezvolil jméno ohledně křečových žil, ale já bych s tím stejně byla opatrná.

Jarku, když používám Regaine 5% jednou denně, je to jako bych měla 2%, ne? Dokonce 2,5% :-)
Sisi
To se mi nějak nepovedlo s tím tučným písmem, no nic, promiňte.
jarek
Sisi

když používám Regaine 5% jednou denně, je to jako bych měla 2%, ne? Dokonce 2,5%

No to si myslím že ne, učinek minoxidilu závisí i na tom, jak často ho používáš. Proč nechceš (nemůžeš?) používat Regaine dvakrát denně? Jestli se bojíš vedlejších účinků, tak by bylo lepší dávat dvakrát denně 2% minoxidil, než jednou denně 5% minoxidil, dostalo by se ti do krve asi o 20% minoxidilu méně.
tomik
Sisi
Přesně tak, taky si myslím že je mnohem lepší dávat 2% minoxidil 2x denně než 5% minoxidil 1x denně. Má se prostě dávat 2x denně a není to jen tak ze srandy, má to určitě nějaké důvody, to pak nemůže působit tak jak má.
Pokud to máš kvůli úpravě vlasů tak to budeš muset nějak vyřešit. Nevím jak je to u dlouhých vlasů ale mě to nijak nevadí.
Sisi
Díky za odpovědi. Možná to zkusím, zvlášť když je ten Neocapil levnější.
Děkuji administrátorovi za úpravu. :-)
Nezvolil/a jméno
Smutná princezna
Jsi pěkná *****,zkus nebýt a nezaměstnaná a popovídáme si,lékaři a sestry jsou v práci pod psych. a fyz.tlakem a neválí se doma jako někdo....a většinou ti "slušní"dědečci jsou ti nejhorší.Pa krasavice!
Verunka
ahojky vsem, vidim, ze to, co jsem chtela napsat, a zeptat se, se tady resi celou dobu, ale presto se zeptam: nevite prosim, co pomaha na rust vlasu, oboci a ras???Nemate s necim dobrym (!!!) zkusenosti?? Uz dva roky mi padaji valsy, tohle leto jsem prisla o vsechny, nedavno i o obci,a ted to zacina i s rasami....je mi z toho dost zle, hrozne, katastrofalne uaaaaaaa no sak to asi znate...proto prosim poradte mi!!!!!!!!!§§
zuzka
pocuvajte,podla novych studii vraj pomaha kofein v pociatocnych stadiach padania vlasov hlavne u muzov-ale pozor,nepit,ale vraj liat priamo(teda kavu na hlavu).pri podobnom ucinku by vraj clovek musel vypit 70 salok denne.zda sa to byt smiesne,ale vraj to pomaha..neskusala som to,ale skuste...
zuzka
Kofein – prevence plešatění
Výsledky nejnovější německé studie ukazují, že ošetřování vlasové pokožky produkty s obsahem kofeinu zpomaluje u mužů ztrátu vlasů.
Profesor Peter Elsner, člen vědeckého pracoviště na Jena Univerzity, říká, že stimulační účinky kofeinu se nejvíce uplatňují u těch mužů, jejichž vlasové kořínku jsou přecitlivělé na testosteron, který podporuje plešatění. Výsledky studie si ovšem nemůžeme vykládat v tom smyslu, že muži, pijící kávu budou ve stáří ušetřeni holé lebky. Kýžených výsledků se dosáhne pouze přímým vtíráním kofeinu do pokožky hlavy. Adolf Klenk, z kosmetického výzkumného střediska Kurt Wolff, říká: „Komu se nelíbí metoda přímé masáže a chtěl by kofein přijímat pouze ve formě kávy, musel by denně vypít 60 až 80 šálků tohoto nápoje. To je minimální množství, které by se dostalo až k vlasovým kořínkům.“ Klenk také doporučuje všem mužům, kteří se bojí ztráty své kštice, aby s péčí začali již v mládí.
zuzka
mozno to taky pomuze zenam,co maji nadbytek testosteronu....
tomik
To jsem na Novinky.cz četl už dávno.
Dokonce se prodávají i přípravky s kofeinem, ale jaksi už podruhé se mi nechce přerušovat léčbu minoxidilem, vypadá to že to bude mít podobný účinek ;-)
Minoxidil u mě dělá zázraky a nechci k tomu ani přidávat kofein, nevím co by to dělalo a už vůbec to nechci nahrazovat kofeinem :-) návat zase k plné hlaě vlasů by byl potom dost dlouhý, procházím se tím teď :-)))
Muhaj
Dneska jsem viděl na ulici jednu plešatku, teda ona nebyla uplně plešatá, měla takové hezké řídké vlasy, já po ní tak neomaleně pokukoval, mno ona si možná říkala, že se dívám na její vlasy, mno už se nikdy asi nedozví, že ten důvod byl jinde :-)
Zuza
Teď se začal prodávat od Alciny šampon s přídavkem kofeinu, myslím, že i při užívání Neocapilu (Minoxidil) nemůže uškodit.
Tomiku, netěš se. Nevím sice, jak dlouho Minoxidil používáš, a v jakém přípravku, já dávám Neocapil už dlouho (samozřejmě s přestávkami) a zdá se mi, že už vůbec nezabírá tak, jak kdysi.
jarek
Zuza
třeba nezabere tak jako napoprvé, ale máme k tomu další doplňky, takže uvidíme jaká kombinace se nám nejlépe osvědčí ;-)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Zajímalo by mě kolik je u nás plešatých žen

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání open source forum script miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021