Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Seboroická dermatitida, lupy, problematická vlasová pokožkaAutor Seboroická dermatitida, lupy, problematická vlasová pokožka
lVlorf3us
Tak zkus ještě ten cukr (klasický i ve formě džusů, limonád a ve sladkostech). To je hlavní potrava seborrhey.

Jablečný ocet jsem už myslím zkoušel, ten mi to ještě víc podráždil. Ale možná jsem to jen přehnal z konzistencí.. Zatím funguje ten med, takže jsem spokojenej.

H&S hodně lidem na seborrheu funguje, ale to složení není zrovna pěkné a asi bych měl obavy z dlouhodobého používání, ale tak to se asi dá říct o většině sprchových gelů a šampónů. Tak držím palce, aby ti to zabíralo i nadále.
Ladenka
Ahoj, jsem tady nová a rád bych Vás poprosila o radu. Seboreu mi diagnostikoval dermatolog na jaře, v tu chvíli jsem byla asi rok a půl "no poo" a z toho posledního pů roku jsem myla pouze vodou (nic moc...), co víc, asi rok se stravuji téměř čistě vegansky (od děství jsem byla vegetariánkou)a měla jsem čerstvě po státnicích. Dermatolog mi řekl, že je to jasná seborea (svědění hlavy a lupy) a že to mám způsobený stresem. Od té doby používám na předpis dehtový šampón namíchaný z lékárny a mast s kortikoidy (prý jsou v malé koncentraci a ani při dlouhodobé aplikaci by neměl být problém). Myji tedy dvakrát týdně dehtovým šampónem a nakonec provádím oplach roztokem octu (2 lžíce na 500 ml), mast s kortikoidy nanáším na skalp také dvakrát týdně. Problém je v tom, že lupy vlastně odezněly, všechno je ok, ani mě nic výrazně nesvědí, ale jen pokud používám vypsané přípravky. Dermatolog se tvářil trochu divně na to, že mi na hlavě už nic vidět vlastně není, ale pořád to při vysazení masti svědí. Ráda bych slyšela Váš názor a tipy... (P.S. na podzim bych ráda šla na krevní testy). Zdravím L.
lVlorf3us
Ahoj. O-ou. Oni ti řekli, že v malé koncentraci a ani při dlouhodobé aplikaci by neměl být problém? A navíc dokázali jasně určit, že to máš způsobené stresem? Hned bych změnil kožního. U kortikoidů, byť v malé koncentraci, je dlouhodobá aplikace nebezpečná a každý normální doktor ti řekne, že bys to ani déle jak týden, max dva, používat neměla. Pokud to používáš už od jara, tak teda potěš koště, celou dobu ztenčuješ svou kůži, bude daleko citlivější a náchylnější k okolí a budeš mít více problémů. Nehledě na to, že kortikoidy by se měly používat na menší plochy, mazat si celý skalp je šílené (leda jen párkrát a dost).

Kortikoidy jsou skvělé v potlačování. Ale je to asi jako kdybys nepřetržitě krvácela a jen pravidelně měnila obvazy. Tohle nikam nevede, kortikoidy co nejdříve vysaď a zůstaň jen u toho dehtu, i když i toho bych se osobně zbavil. Roztok octu je rozumný, vyvažuješ pH pokožky. Doporučuji se podívat na skindrone.com, kde je spousta alternativních tipů k seborrhee. Kromě octu tam doporučují třeba med (hydratace), mořská sůl anebo soda (exfoliace), naředěný listerine (zbavení se bakterií) atd. Tyhle věci pomohou hlavě více, jak kortikoidy.

Každopádně tímhle se bude stále řešit jen projev, nikoli příčina. Tou může být cokoli a asi se neobejdeš bez nějakého "deníku", abys objevila, co ti stav zhoršuje a co zlepšuje. Vnitřně seborrheu zhoršují cukry, které pak vypocuješ a kterými se seborrhea živí a zhoršuje. Podobně pot (což je teď v létě problém). A pak může jít o jakýkoli špatně funkční orgán, což nejčastěji to bývají játra a pomůže ostropestřec (do začátku tablety, ty jsou silnější, pak na udržování postačí čaj).

Zvenčí to může být jako u mě alergie na sulfáty a látky vyrobené z kokosů, které jsou prakticky ve všech "přírodních" přípravcích, protože ty sulfáty se něčím nahradit musí. Mně tedy pomohlo přejít čistě na vodu a zbavit se šamponů, sprcháče, pěny na holení i mýdla (výjimkou je tekuté mýdlo na ruce). Stav se zlepšil prakticky okamžitě. Ale ty už jsi si tímhle prošla, takže bude příčina pravděpodobně jinde. Zkus se myšlenkama vrátit, jakými změnami jsi prošla v době, kdy se ti seborrhea objevila. Zamysli se nad nejmenšíma detailama z hlediska stravy, bydlení (třeba koupení klimatizace – může to být reakce na sušší anebo naopak vlhčí vzduch), atd.

Možná to bude i tím stresem, ale spíš bych se vsadil, že bude příčina jinde. Bohužel ti ale neřeknu kde, můžu jen držet palce, abys ji objevila a vyřešila.
Ladenka
Díky lVlorf3us, no dermatolog řekl, že se to jasně neví, ale že si myslí, že je to stresem. Btw. jsem fakt stresař a bylo toho hodně, takže jsem na to docela sázela... jinak nemám pocit, že by se něco změnilo. Ještě jsem zapomněla připsat, že na no poo jsem přešla kvůli přecitlivělosti na šampóny, to znamená, což v mým případě bude prostě všechna ta chemie. Než mi začly tydle problém, už jsem byla u dermatologa s tím, že se mi dělají Milia (takový bílý tečičky) v závislosti na použitých hygienických a kosmetických přípravcích. To vše jsem vysadila... no a stejn to vyústilo v Seboreu.

Jinak ostropestřec zkusím. Chystám se teď na pět týdnů na Papuu, tak se obávám zhoršení...
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 .
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Seboroická dermatitida, lupy, problematická vlasová pokožka

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání forum script miniBB™ © 2001-2017  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2017


TOPlist