Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

K čomu je dobré DHT ???

Autor K čomu je dobré DHT ???
David
tohle ne
no já myslím, že většina z nás co už sem chodí nějaký ten čásek se snaží najít, třeba googlováním, něco novýho...
Wok
Tomik
Můžeš to upřesnit co myslíš tou lokální aplikací můžeš dosáhnout něčeho lepšího. To myslíš jako lokální aplikací něčeho celkově snížit DHT?
Já vim že to neni tak jednoduchý s tim DHT, ale kdybych tu měl můj názor ( částečně podložený fakty) rozepsat bylo by to tak na dvě stránky a já teď na to nemám bohužel tolik času, ale zejtra bych to sem mohl napsat fakt by mě zaímal tvůj názor na to.
Každopádně jdu ve sředu ke kožní tak ji poprosim o testy na DHT.
Beru folixil tři tejdny takže by to nemělo bejt tak znát tak uvidíme za půl roku.
Pro TOMIKA
Tomik

No hele podle mě je to tak, že Serenoa repens nemůže zabránit tvorbě DHT úplně. At´ už z důvodu, že jí tělo není svhopné za den vstřebat dostatečné množství nebo není tak účinná. Každý máme taky jiný metabolismus a jinou trávící soustavu s jiným množstvím různých enzymů. Dále bych zařadil fakt, že někdo bere folixil(atp.) po jídle, někdo na lačno atp. Někdo to rozpůlí. Je dokázáno, že když budeš jíst 10x denně malé porce jídla, tělo si z každé porce vezme 90 procent, ale když se jednou denně přežereš tak si tělo z této porce vezme jen 10 procent. Otázka taky je jestli tělo je vůbec schopné vstřebat ty dávky Serenoa Repens co jsou ve folixile natož pak v nějakém Proval EPI. A pak: na krabičce s folixilem(i jinde) je napsáno výrazně snižuje přeměnu DHT na testosteron. Snižuje, ne úplě zastavuje. A tak v důsledku výše uvedených věcí to taky může snižovat přeměnu T na DHT u každého jinak. Třeba i u někoho vůbec. Otázka je také co se myslí tím výrazně, může to být 20,30 i 50 procent, čert ví.
No a konečně, když teda snížíš tvorbu DHT, ale nezastavíš ji úplně , tak je jasné že přírustky DHT do organismu budou stále, jde jen o to jak rychle se DHT vylučuje z těla:

Např: Když denně tvoje tělo vytvoří 100mg DHT a vyloučí 100mg DHT, v těle ti koluje10000mg této látky tak když serenoa repens sníží tvorbu DHT na 90mg denně a množství vyloučeného DHT se nezmění, tak ti v těle ubude 10 mg DHT denně, z čehož vyplývá že množství DHT v tvém těle klesne na polovinu za 500 dní což je rok a půl.

To vše za předpokladu že se tělo nepřizpůsobí a nezačne vylučovat ménně DHT nebo více tvořit. K tomu si ještě přidej, že každý znás má možná jinou tvorbu, vylučování a množství DHT v těle a tak tisíc faktorů které to nějakým způsobem ovlivňují a je jasný že to na každýho působí jinak.

Wok
Pro TOMIKA
Pardon Testosteron na DHT :-)
WOk
Pro TOMIKA
?
Kubik
WOk
Nenašel jsem jedinou studii, která by potvrzovala, že SR jakýmkoli způsobem snižuje hladinu DHT v séru nebo ve skalpu. Psal jsem už to tady několikrát :-) Podle mého působí na prostatu jiným způsobem, než snižováním DHT. Možná tím, že látky v ní osažené mají větší afinitu a navážou se na buňky citlivé na DHT, kde pak DHT nemůže působit (moje teorie). Jako podpůrný prostředek budiž, ale stavět na tom, že budu brát SR a nevypadají mi vlasy je dle mého dost pošetilé :-) Ale jak se říká proti gustu žáden ...
Pro TOMIKA
Podivej se do sekce folixil pokračování a nemel
Tohle neni pro TOMIKA ale pro KUBIKA
Kubik
WOk
Už jsem něco málo o SR přečet :-) Nikde, ale opravdu nikde není vědecky podloženo, že snižuje množství DHT. Ale věř si čemu chceš. Mimo jiné v tom Tvém odkazu (a že jich na Netu je spousta) taky není napsáno, že snižuje DHT krvi nebo skalpu. A když už snižuje, tak v prostatě. Což jestli sis všimnul, je trošku dál od vlasů :-)
Wok
To si zas jednou použil klávesnici dřív než mozek, co? No jasně že se tam nepíše nic o snižování DHT. Píše se tam ale , že oba finasterid i serenoa pracují na bázi inhibice 5 alfa reduktázi, která přeměňuje testosteron na dyhydrotestosteron čili DHT. No jasně že blbcům co nechaj vyhledavači nají spojení DHT na nějaké stránce to z toho nevyjde. Tak tady máš ještě jeden odkaz
http://en.wikipedia.org/wiki/Serenoa_repens

Máš rozhodně pravdu že odkázů existuje stovky ale jen na pár z nich se o tom píše. Ale ty bys tu studii nenašel i kdyby to byla jediná stránka na internetu kromě googlu.

A mimochodem myslíš, že když si někdo zaplatí studii za miliony dolarů tak jí hned druhej den zveřejní spolu s tim jak se má vyrobit lék a všichni ho předstihli a on na tom prodělal.
Věř tomu že dřív bude lék než nějaká zveřejněná studie.

.
Wok
A ještě dodatek k tomu tvýmu snižuje DHT v prostatě.

Když zablokuješ tvorbu DHT,který se mimochodem jak jistě nevíš tvoří v hypofíze,ale i kdybyse tvořilo na chodidlech dočasně shromažďovalo na zádech a vylučovalo očima,tak když zablokuješ jeho tvorbu tak ho prostě nebudeš mít nikde o tom tě snad přesvědčovat nemusim.

Je mi jasný že svoji chybu nikdy neuznáš, a přesto zejtra poběžíš pro folixil, no některý lidi takový prostě sou, s tim se nedá nic dělat. Jinak já proti tobě nic nemam, dyť tě ani neznám a beru tě jako anonymního kohosi.
Dead Kodet
Wok, dht se tvori i primo v kuzi.
Dead Kodet
a vubec ty tve teorie jsou trosku zcestne, cim mene dht, tim vice volneho T tim vice sance ze se DHT pomoci 5AR z toho T vytvori, takze snizit DHT rozhodne nejde do nekonecna, a bylo prokazano ze i finasterid snizuje DHT ve skalpu jen o asi 30%. Serenoa repens je slabsi nez finasterid, zadne konkretni studie ale moc nejsou a nebudou v tom mas pravdu. anyway, ja osobne bych serenoe repens moc neveril jen tak na zaklade nakeho pokusu v bance se da tezko urcovat jak to je veskutecnosti v tele a hlavne ve skalpu pak
Wok
Dead Kodet

Jestli si nečetl pozorně tak sem napsal za předpokladu že se tělo nepřizpůsobí, což jak řikáš se pravděpodobně stane a pak sem psal přidej si těch tísíc faktorů které to ovlivňují. A dále je podle mě kolik máš T ale důležité je kolik máš schopné 5-AR
Wok
Myslim podle mě jedno kolik máš T
Kubik
Wok
Budu se snažit být objektivní a neurážet Tě jako to děláš ty. K nadávkám typu
Cituji: Wok
To si zas jednou použil klávesnici dřív než mozek, co?
apod. se opravdu snížit nechci!
Jinak by mě docela zajímalo co všechno jsi už vyzkoušel, že tady rozdáváš rozumy. Něco málo sis přečet o SR a teď ji tady vychvaluješ. I z vlastní zkušenosti vím, že prostě nefunguje.Taky ale vím, že když něco nefunguje u mně neznamená, že nefunguje u jiných. Ale i na tomto fóru je spousta dotazů a odpovědí, které jsou z přípravků z obsahem SR typu folixil značně zklamáni. To, že výrobce folixilu smíchá dohromady několik látek a přidá k tomu SR a udělá tomu bombastickou reklamu v TV a na Netu bohužel nedokazuje, že to působí proti vypadávání vlasů. Kdyby jenom část peněz, které vrážejí do reklamy věnovali na jednoduchou studii, která by dokázala, že jejich produkt opravdu snižuje DHT, mělo by to mnohem větší váhu. Jenom tahají z lidí peníze. Ale na druhé straně musím uznat, že to dělají chytře.
David
Kubik Wok
hoši hoši, vyste si nějak vjeli do vlasů... nebo snad do plešek? :-D
Wok
Kubik

Dobře uznávám že sem tě urazil a omlouvám se. Nemoh sem si pomoct nějak si mě něčim nasral. Pravděpodobně tim že sis ten odkaz ani nepřečet a do toho si začal psát co tam je a neni napsaný a ještě k tomu pak napíšeš snižuje DHT jenom v prostatě.
No tak to byla pro mě konečná pěna. Takle to opravdu být nemůže.

A jen tak mimochodem já nevěřim nikomu a ničemu ohledně vlasových přípravků, proto si taky zkusim požádat o testy na DHT u kožní a pak uvidim co a jak za půl roku. Jenom aby mě místo na testy neposlala někam jinam.
Wok
Kubik

A kdyby sis přečetl všechny mé příspěvky tak bys věděl že tu nic nevychvaluju. Na minulé stránce sem ostatně napsal pozitivní účinky DHT, kde sem mimo jiné napsal že při snížení DHT u mladých lidí dochází k zmenšování prostaty. To sem našel na jedný stránce. Na druhý stránce zase že serenoa nemá na velikost prostaty vliv. Na další stránce že serenou blokuje 5 alfa reduktázu a tím zabraňuje tvorbě DHT. Pak sem taky našel že serenou používají ženy pro zvětšení prsou, jelikož jsou v ní nebo působí jako phytoestrogeny. Jak píšeš něco málo sis přečet o SR, tak to máš pravdu asi tak 100 stranek většinou furt to sami, nic jineho tam neni, ale o ty 5 alfa reduktaze je skoro na kazdy strance tak jako nevim. Mimo jine sem take nasel stranku ze kdyz nekdo dela pocitacovy vyzkum serenoi, nemel by zapomenout slovo "sabal". Jako ty napises nikde sem nenasel studii ktera by dokazovala ze SR snizuje hladinu DHT kdekoli. A nasel si studii ktera to vyvraci. Chapes? Takovoudle vetu uvest jako argument ze SR nesnizuje DHT.... Myslíš jako když já napíšu nikde jsem nenašel studii, že olej nesnižuje DHT, všichni si proto patlejme na hlavu olej, tak je to někomu k něčemu?

Ja se zkratka jen snažim najít odpoved´ na to za co mám vyhazovat prachy ohledně vlasů a ty napíšeš todle.
Wok
Kubik

Takovoudle vetu uvest jako argument ze SR nesnizuje DHT.

Tim myslim dyž člověk skoro nehledá, a s tvých příspěvků to prostě vypadá že si nehledal téměř vůbec.
Wok
Kubik

No zas. 5 minut hledání a nalezeno toto:

Serenoa repens: the dwarf palm and source of the active herb used in saw palmetto preparations such as permixon. Serenoa blocks various pathways in testosterone metabolism such as the conversion of testosterone to androstenedione as well as the conversion of testosterone to DHT. By itself, Serenoa repens is used in the treatment of LUTS. See the July 99 issue of Insights (page 2-3) for details on Serenoa repens.

druhá věta:

Serenao blokuje různé destinace testosteronu v metabolismu jako přeměnu testosteronu na "něco" stejně dobře jako přeměnu testosteronu na DHT.

Zdroj:
http://www.prostate-cancer.org/resource/gloss_s.html#serenoa_repens

Tak já nevim jako jak ty si hledal když já během 5 minut najdu tohle.
Wok
A teď nakonec:

Díky tomu,že ty si nic nenašel( patrně si skutečně moc nehledal) sem se do toho fakt pustil a našel. Našel jsem studii, na kterou dám odkaz v samostatném tématu, aby ji každý našel. Ta studie je otištěná v jednom z nejprestižnějších časopisů ohledně medicíny vůbec.
Výsledek:
No přečtěte si to je to velmi zajímavé ale nepotěší.
Měl si pravdu, že to nefunguje, ale stejně si myslim žes hledal prd.
Kubik
Wok
Připadáš mi jako samozvaný soudce. Je velmi jednoduché napsat:
Cituji: Wok
ale stejně si myslim žes hledal prd.
Jak to vůbec můžeš vědět? Něco málo jsem třeba konzultoval s Deat Kodetem (jehož vědomosti a názory tady považuji asi za nejrozumější), když už, ale alibi nepotřebuji. Na druhé straně oceňuji, že jsi veřejně přiznal:
Cituji: Wok
Měl si pravdu, že to nefunguje
a změnil svůj názor. SR se zabývám už nějakou dobu a hledal jsem a docela dost. Jenomže jsem opravdu nic přesvědčivého nenašel. Jsem poměrně technicky založený člověk, takže hledám studii, kde je napsáno, že pokud člověk veme 150 mg SR sníží se DHT v krvi o např. 15 %. Pokud 300 mg tak to bude 25%. Takovéto studie existují o finasteridu, ale bohužel jsem nenašel nic co se týká SR. Byl bych ochoten připustit, že SR působí jiným způsobem, např. tím, že se váže na receptory a pak již DHT nemůže působit. Jenomže praktické výsledky osob, které ji baští v různých připavcích nenasvědčují o tom, že by po ní docházelo byť jen k mírnému nárustu vlasů. Taky jsem byl velmi nadšený, když jsem zpropočátku četl o jejím působení. Přírodní přípravek, v podstatě bez vedlejších účinků jako ma finasterid. No prostě fantazie. Koupil jsem si Reviprosat, Prostenal a Proval Epi. Po půl roce užívaní výsledek nulový. A myslím, že nejsem sám. Jenom mě tady na tomto fóru docela štvou názory lidí, kteří svými příspěvky a názory (a mnohdy neprověřenými) matou lidi, kteří tady hledají v dobré víře pomoc. Věřím tady lidem, kteří ukáži fotky a pokud si dobře pamatuji tak to tady byli Tomik a Arcus (Arcus tady moc pěkně popsal působení finateridu).
Wok
Hele kámo to už přeháníš četl jsi vůbec co jsem tady napsal.
A podívej se do sekce co Serenoa asi nefunguje, já jsem studii našel, takže z toho se dá usoudit že si moc nehledal,pač já ji našel za 2 hodiny.
dorje
Na cistenie krvy a tympadom aj na znizenie dht pijem uz dlhsi cas zihlavovy caj,neviemako je to po cesky,anglicky NETTLE. Ked som sa dostal na toto forum ,myslel som ze tu o tom nieco najdem,zatial nie. Tak poculi ste uz o tom nieco?
tajemstwi
Tak "staci" a "oplati" sa znizovat to DHT??nejake new studie?
buggg
tajemstwi
Tak "staci" a "oplati" sa znizovat to DHT??nejake new studie?


Celá "DHT teorie" je zastaralé paradigma a jen zjednodušený zlomek (ostatně stále málo známého) problému. Pokud se zaměříte jen na likvidaci DHT, IMHO se nevyhnutelně vystavujete riziku vedlejších účinků, ať už to bude dělat finem, palmetem nebo kdoví čím. Například Immortalhair už dávno vede boj na jiných frontách, doporučuji studovat tam...
tajemstwi
Bugg a nemozes nieco new napisat?za inteligentne poznatky vopred dakujem,nech tu tato stranka aj k niecomu sluzi..diky
buggg
tajemstwi

Bugg a nemozes nieco new napisat?za inteligentne poznatky vopred dakujem,nech tu tato stranka aj k niecomu sluzi..diky


Nezastávám žádnou souhrnnou teorii ani nejsem immortalhair teologem, nemyslím si, že v současnosti existuje nějaké univerzální řešení.

Plešatění je velice komplexní problém a pravděpodobně existuje mnoho typů (resp. mnoho příčin) toho, co se označuje jako androgenní alopecie. Proto příliš nevěřím na nějaký zázračný univerzální lék, který jen čeká na objevení, a taky si myslím, že pokud má člověk silnou genetickou zátěž, tak prostě svůj osud nezmění.
Domnívám se však, že radikální (a včasnou!) změnou životního stylu může velká část potencionálních holohlavců svůj úděl zvrátit nebo alespoň značně oddálit.

Nechci dělat chytráka, sám mám všechny informace z druhé ruky, tak po mě nechtějte, abych, to, co tady napíšu/přeložím, bod po bodu obhajoval - nemám na to potřebné znalosti. Jen se mi to jeví jako zatím nejúplnější a nejpoučenější pohled. Každý ať si z toho odnese to, co mu dává smysl, tak to dělám já.
Abych si usnadnil práci, našel jsem tady http://immortalhair.forumandco.com/t7795-current-o verview-of-hair-loss velice pěkné overview, jehož volný a jistě ne bezchybný překlad přikládám níže. Pokud vás něco zaujme, vyhledejte si podrobnosti (s google překladačem a pop-up slovníkem to myslím nebude problém pro nikoho). Sorry, ale toto je na nějakou dobu můj poslední delší post, opravdu teď nemám času nazbyt.

Proč se MPB zpravidla omezuje jen na vršek hlavy? Podle všeho má tato oblast nejslabší prokrvení v našem těle a tato řídká síť kapilár (která pomáhá udržovat tuto oblast v optimální kondici - působit proti infekcím, inflamaci, parazitům, jako regulátor mazu...) může být snadno narušena. Také kyslíková deprivace (oxygen deprivation, rovněž související se špatným stavem kapilární sítě) v této oblasti způsobuje, že se alpha-5-reduktáza chová mnohem agresivněji. Testosteron se jeví jako nestabilní hormon a tělo aktivuje konvertující enzymy (jako právě třeba alpha-5-reduktázu) ve zvýšené míře kdykoliv je (např. díky špatné stravě, nahromaděné toxicitě, vyššímu věku) v nerovnováze. Například vyšší produkce DHT je zřejmě způsob, jakým si mužské tělo snaží udržet svou maskulinitu např. v případech, kdy klesá v těle testosteron (Toto může mnohé vysvětlovat - testosteron a počet spermií historicky v mužské populaci jako celku klesají , proto je dnes více plešatých než dřív. Testosteron rovněž klesá s věkem - tělo se jej snaží dorovnat produkcí potentnějšího DHT, proto čím je člověk starší, tím je k MPB náchylněší a mnohým se projeví MPB až ve stáří). Ukazuje se, že není ani tak důležité aktuální množsví DHT v tělě, ale poměr T k DHT. Pokud má člověk nízký T a začne brát fin, znemožní tělu produkci DHT a tak mu zároveň znemožní bránit se estrogenu a výsledkem jsou vedlejší efekty jako gynekomastia, snížené libido, vyšší tělesný tuk... Dalším negativním faktorem v redukci hormonů je nízká hladina SHBG.
Dále toxicita způsobená těžkými kovy a špatně fungující štítná žláza (velké IH téma) dále narušují tělesnou rovnováhu, na což tělo reaguje imunitně a výsledkem je inflamace (Mimochodem, o tom, že MPB má primárně inflamační základ a úzce souvisí s imunitou, pojednává hned několik příspěvků přednesených na současných dermatologických konferencích - dr. Rassman z nich občas píše na baldingblogu reporty, tak se tam mrkněte). Právě inflamace dále poškozuje kapilární systém. Inflamaci samozřejmě radikálně zhoršuje nedostatek omega3mk a vitamínů a minerálů (zinek, selenium, jod, měď, hořčík, A , B, C, D, E, K etc) v současné stravě a sedavým životním stylem.

Právě změna životosprávy může mnohé napravit - má zásadní vliv na (jak už bylo řečeno výše) klíčový kardiovaskulární systém (včetně kapilární sítě ve skalpu), hormony se vám upraví do žádoucího stavu odpovídajícímu zdravému muži (testosteron se zvedne, estrogen a DHT sníží na minimum), sníží se inflamace a mnoho dalšího. Je to ale celoživotní proces. Nemyslete si, že budete dva měsíce dodržovat pár principů a stanou se z vás chewbaky.
Do půl roku rovněž napíšu svůj report ohledně mého experimentu se scalp exercise, který do výše uvedeného schématu výborně zapadá, ale na immortalhair se o něj bůhvíproč moc nemluví.
kokso
No neviem, táto teória sa mi nezdá. Mne začali vlasy padať 18, v 22 to bol prázdny predok a vrch. Od 16 mi začali masívne rásť chlpy, nik v ročníku sa vtedy nemusel holiť, len ja som mal zachpatenú celú tvár aj na lícach. Testosterón je zodpovedný za rast ochlpenia. Nemám problém bez doplnkov a vo vyššom veku nabrať svaly, keby som mal nízky testosterón, tak by to šlo asi ťažko.
tajemstwi
Bugg dik,ale ak zdvihnes T,nezdvihnes tym aj DHT?i ked taka rovnica asi neni..
Ty na akom regimente ides??
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

K čomu je dobré DHT ???

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání PHP forum software miniBB™ © 2001-2020  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2020