Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Padání vlasů rok po porodu

Autor Padání vlasů rok po porodu
rencina
Ahoj, tak jak u tebe s vlasama??? U mě to je tak nějak stejné, někdy to je lepší a jindy zas horší. Ale stopro můžu říct že bez antikoncepce by to bylo horší. Ozvi se. R
marunka
Ahojky, tak ti musím napsat, že u mě konečně došlo k zlepšení(t'uk,t'uk) je to ted' asi dva týdny co mi přestali tolik padat,bylo už vážně na čase,protože za chvíli by nebylo co padat.
Ale pořád se hodně bojim a hlavně si moc přeju,aby už to tak zůstalo.
Ted' vyčešu při česání kolem 15 vlasů což je paráda a asi i normální a myju si je každý čtvrtý den.
Začla jsem si vtírat po mytí do vlasů kapky Lichořeřišnice větší,nevim jestli mi pomohlo tohle nebo už se to prostě ustálilo.Beru pořád Methionin,biosil plus,panthenol,b-komlex a ted' jsem dobrala po 3měsících Revalid.Doufám ted',že se vlasy zas obnoví a dorostou a hlavně, že už se nevrátí to padající peklo.
A jak jsi na tom ty s vlasopádem?A užíváš pořád nějaké doplňky?
Kikina666
Zkus na to donnu hair. Nejsem sice po porodu, ale měla jsem problém, při kterém jsem přišla o dost vlasů, tak jsem byla ochotná zkoušet cokoliv. Jsou to tobolky, berou se jednou denně. Ze začátku jsem je brala ve zvýšené míře a vidím efekt. Vlasy rostou, celkově jsou hezčí a lepší a taky mám pocit, že jich narostlo o něco víc. Kamarádka to zkoušela taky po dětech a říkala, že dobrý.
marunka
Ahoj, tak jak jsi na tom?? U mě nic moc, padání teda naštěstí ustanulo,ale vlaů mi zbylo fakt málo, mám tak čtvrtku vlasů možná míň toho co jsem mělaale, že by nějak výrazně rostli vlasy nové, tak to ani ne.A je to horší, když z toho mála vlasů co mi zbylo vypadájí ještě běžně vlasy, při česání atd.Snad se to bude lepšit, ale bude dlouho trvat než se to zas srovná, jestli se to ted zas srovná.A co tobě rostou nějaké nové vlasy, je to lepší?Ozvi se, pa M.
rencina
Ahoj, konečně se ozývám. No mě vlasy rostou, ale jen málo, já jich nikdy neměla hodně tak mi dorůstají ty co vypadly. Nějak se mi ale zhoršila jejich kvalita,tak asi budu muset koupit zas nějaký vitamínový přípravek a tak.
A jak jsi na tom ty teď????
Sněhurka12
Mě začaly padat vlasy v těhotenství a já si myslela že po porodu se to nějak samo srovná. Bohužel i šest měsíců po porodu mi vlasy pořád padaly a já už nevěděla co s tím. Pak jsem si koupila Reneval Neo (vude o něm psali, i kamarádka si ho chválila), který mi fakt pomohl. Jsem šťastná že mám zase svoje zdravé a husté vlasy, které nepadají..
marunka
Ahojky, jsem na tom dost špatně.Vlasy padají bohužel stále, ikdyž ne už asi v takové míře jako dřív,protože už jich je pravdu hodně málo a na hlavě mám vidět už kůži,když si odhrnu vlasy.Nejvíc mi vypadaly postranách. Klid jsem měla asi jen měsíc v lednu, to mi padaly fakt málo.A nejhorší je, že nové vlasy nerostou.Kdyby mi ty místa už aspoň zarůstali,ale nikde nicZačíná být hezky a mě je z toho hůř a hůř, nikdy by mě nenapadlo, že budu řešit vlasy a hlavně, že tak dlouho. A co ty? Kolik ti prosím tě vypadne cca vlasů při učesání???
Děkuji za odpověd',ozvi se prosím až si to přečteš.M.
rencina
Ahoj, no já teď vlasy moc neřešim, protože je teď docela v pořádku, i ta kvalita se mi zlepšila, takže ani nevím kolik vlasů mi vypadne. Ale při česání bych to tipla tak na 5 vlasů, někdy míň a někdy víc. Nejvíc mi jich vypadne při mytí. Vlasy pořád musí nějaké padat, uvidíš, snad se ti to zas srovná. Zkoušela jsi šampon plantur 39? Mě docela pomáhá. A taky jsou dobré zábaly z henny. Vlasy mi nové rostou(zatim), u tebe je fakt divné že ti nové nerostou. Není spíš možné že sis nových vlasů nevšimla? R
hankaa
Před asi 10 lety byl k dostání přípravek (vlasová voda a asi i šampon) - Štěstí baronky V. - vyráběli to manželé z Fary Sv. Johánka - Solopysky. základem byl výtažek z bylinek. Tenkrát jsem měla 1.dítě, po porodu mé dlouhé vlasy začaly padat a vodička mi hodně pomohla - i začaly růst nové. Za 2 roky se narodila druhá dcera, když jí byl rok a půl, našli manželovi rakovinu. Asi po roce a půl se dostal z nejhoršího a všechno se začalo obracet k lepšímu. Vlasy mi sice padaly, ale neřešila jsem to. (Vlas. voda už nebyla k dostání, asi ji přestali vyrábět). Muž měl inv. důchod a já nastoupila do práce, měla jsem i malé lysinky, vlasů asi polovinu než jsem mívala. Byla jsem dost unavená a Posměšky kolegyň mi taky moc nepřidaly. Náhodou jsem potkala spolužačku ze základky, její muž je internista - objednala mi na vyšetření.
Našli mi sníženou funkci štítné žlázy a už 5 let beru léky, které ty chybějící hormony doplňují a vlasy se o dost zlepšily i když původní hustoty nedosáhly. Nosím kratší střih , mám šikovnou kadeřnici a tak to není tolik vidět (moc všem držím palce).
marunka
Ahojky, děkuji za odepsání. Mě při česání vypadne kolem 30 vlasů, což je pořád hodně, no a při mytí samozřejmně ještě víc.Vlasů mi roste malinko pár u čela, ale po těch stranách kde to mám vypadá fakt hodně, tak tam pořád nic Šampon Plantur určitě vyzkoušim, používám ted' taky kofeinový Alpecin c1 a je opravdu dobrý, vlasy se po něm jakoby naškrobí a působí plněji.Pořád užívám i vitamínové doplňky a ty bereš ještě něco?
A ty zábaly z Henny se dají prosím kde sehnat?
Je dobře, že se ti vlasy zlepšili a hlavně, že už je neřešíš.Držím palce at' je to tak už na pořád a jen lepší.
Na vyšetření štítné žlázy se chci taky objednat.
rencina
Ahoj, z doplňků beru cca 2x týdně kapsle Reghaar. Ta henna se dá sehnat v drogerii, ale jen v některých, a nebo pak objednat z netu, je to za pár korun. Já kupovala hennu v drogeriích rossman a dm. Já myslím že už jsi taky na dobré cestě. To že ti rostou vlasy je dobrá známka a na stranách to bude trvat asi o chvilku dýl než narostou. R
mimi89
Ahojky chci se zeptat dneska jsem se barvila henou bordo a chytlo mě to úplně jinak než jsem myslela...stala se ze mě zrzka.nemělo by to být do tmava a s nádechem červena nebo fialova? jsem z toho docela špatná ...můžu to nějak napravit?třeba přebarvit nebo tak něco?
rencina
Myslím že se to brzy vymeje samo... R
Tolman
Moje manželka měla bohužel stejné problémy, byly jsme u dermatoložky a měnili jídlo, ale i tak to mělo docela malý efekt, což mě třeba osobně vůči ní hodně mrzelo, projevilo se jí to na sebevědomí...
petrap
Padání vlasů po porodu

Padání vlasů po porodu se pro mnohé ženy stává noční můrou. Vlasy zdravé, bezproblémové, během těhotenství často i silnější a hustší, najednou vypadávají i doslova po hrstech. Naštěstí jde o jev zcela přirozený, který by do půl roku až jednoho roku od porodu měl ustoupit.
Vlasy

Vlas je derivátem kůže a vyrůstá z vlasového folikulu. Lidský vlas je tvořen látkou zvanou keratin. Podle stavby můžeme vlas rozdělit na vlasový kořen, nacházející se pod pokožkou hlavy, stvol, vyčnívající nad pokožku hlavy a koneček vlasu. Lidský vlas roste přibližně 2-6 let, rychlostí 0,2-0,45 mm za den, a potom vypadne. Asi 70-100 vlasů může denně člověku vypadnout a je to považováno za normální stav.

Příčiny padání vlasů po porodu

Vlasy mají svůj život charakteristicky rozdělený do tří fází. První je tzv. anagenní - v této fázi se nachází asi 85% všech vlasů, které v daném momentě na hlavě máme. Jde o období dvou až osmi let, během kterých je vlas velmi dobře zásoben krví a roste. Na tuto fázi navazuje fáze katagenní, která trvá zhruba dva týdny. Během této doby odumírají buňky papily vlasového váčku, což je místo, kterým se k vlasu dostávají živiny z krve. Díky tomu je vlas odříznut od výživných látek a dostává se do poslední fáze - fáze telogenní. V tomto období trvajícím asi tři až čtyři měsíce se vlas postupně posouvá ve svém váčku až na jeho okraj, načež vypadává. Během těhotenství jsou v krvi ženy zvýšeny pohlavní hormony estrogen a progesteron, které se vzájemně doplňují ve svých funkcích tak, aby těhotenství probíhalo, jak má. Tyto hormony mají kromě toho příznivý účinek na vlasy - prodlužují třetí fázi života vlasů, díky čemu v průběhu těhotenství vypadává mnohem méně vlasů, vlasy jsou na pohled zdravější, hustší. Brzy po porodu velmi prudce klesají hodnoty pohlavních hormonů a tím končí i jejich vliv na vlasy. Ty proto v průběhu prvních několika týdnů začínají ve zvýšené míře vypadávat. Tento jev je tedy zcela přirozený a odráží pouze hormonální změny v těle. Nejčastěji se vypadávání vlasů dostává do intenzity před porodem během následujících šesti měsíců až jednoho roku.
Vyšetření padání vlasů po porodu

Trpíte-li zvýšeným vypadáváním vlasů po porodu, nemusíte se obávat, že byste o vlasy přišla. Máte-li pocit, že je množství opravdu příliš velké, anebo trvá-li tento stav déle než rok, neváhejte a obraťte se na svého lékaře. Ten by měl provést základní vyšetřovací metody, jakými jsou anamnéza, objektivní vyšetření, hodnocení počtu vypadaných vlasů za 24 hodin, tzv. trakční test a trichogram. Hodnocení počtu vypadaných vlasů za 24 hodin je metoda, při které si pacientka celý den počítá vypadané vlasy při běžné péči o vlasy. Počítají se i vypadané vlasy během spánku na polštáři či prostěradle. Tzv. trakční test hodnotí intenzitu padání vlasů. Lékař vezme do ruky snopec vlasů při horní části hlavy a sjede po něm směrem ke konečkům. Hodnotí se počet uvolněných vlasů. Mikroskopické vyšetření vlasů a jejich kořínků se nazývá trichogram. Lékař jím posoudí strukturu, tvar a kvalitu vlasu.
Léčba padání vlasů po porodu

Pokud jsou vlasy i po takto dlouhé době stále slabé a ve zvýšené míře vypadávají, může se jednat o nedostatek různých prvků jako je železo, selen, zinek apod. V tomto případě je vhodné navštívit lékaře, nejlépe kožního. Tak či onak není potřeba se bát, že by důsledkem vypadávání vlasů byla plešatost, i když tomu někdy množství vyhozených vlasů napovídá.
majerka
Padání vlasů po porodu bych neřešila, to je naprosto přirozená věc. Časem se to samo upraví.
VDana
Ahoj, prosím nemá někdo odzkoušený nějaký přípravek pro výživu vlasů? Sem po porodu a připadá mi, že vlasy padají čím dál více. Budu ráda za každou radu. Děkuji.
Aksana
Ahoj, padání vlasů po porodu je obvyklá reakce na pokles hormonů v krvi. Zde nepomůže jen jeden nějaký přípravek, ale je potřeba vytvořit dobré mikroklima ve vlasové pokožce, aby byl zajištěn vyvážený růst vlasů a tím i zdravý vlas. Proto je nejdříve potřeba minimalizovat nepříznivý vliv na vlasovou cibulku a samotný vlas.
To znamená vybrat správnou vlasovou kosmetiku podle typu vlasové pokožky a vlasů. Většina na trhu nabízených šamponů obsahují agresivní mycí prostředek sodium laureth (lauryl) sulfate, tato chemická složka také dráždí mazové a potové žlázky k nadměrnému výměšku, což následně vede k přemnožení bakterií a plísní které se shlukují u vlasové cibulky a narušují jejich výživu.
Takto může dojít k padání i za normálních okolností. O co víc pak když se v těle odehrávají hormonální změny a také v neposlední řadě stres (starost o miminko).

Kromě toho tato agresivní složka bere vlasům lipid který stmeluje vlasové šupinky které se pak odchlípnou a tím nechrání keratinové vlákno uvnitř vlasu. Povrch vlasu je pak suchý drsný, špatně se rozčesává, bez lesku a vyžaduje používání dalších přípravků (kondicionérů, masek) tím se vlas stále víc oslabuje a ztenčuje.

Dalším negativním vlivem je barvení, které by mělo být také co nejšetrnější… Tonika podporující růst vlasů bych použila později až se hladina hormonů vyrovná, tak devět měsíců po porodu.

Jsem kadeřnice, vlasový terapeut technologie LiteRAM, maminka dvou dětí, mohu říci že jsem vyzkoušela mnoho různých vlasových značek jak na sobě tak i na svých zákaznicích i v této oblasti padání vlasů. Mám nejlepší zkušenosti s vlasovou terapií LiteRAM a s jejich přípravky pro domácí péči.
Pokud se chcete dovědět více kontaktujte mě, ráda Vám pomohu.
S pozdravem
Aksana Kavanova
tel 774 575 250
saska46
Ahoj, já už mám dýl po porodu, ale vlasy mi padaly taky strašně. Je to asi normální. Já potom začala brát revitalon a můžu říct, že je vidět změna. Vlasy mi podrůstají, to mi nikdy nedělalo. Mám je celkově zdravější, tak zkus vyzkoušet a uvidíš
VDana
Ahoj, na revitalon sem narazila v několika diskuzích a hodně holek jej chválí. Mé kamarádky ho užívají také a říkají, že sou vidět fakt velké změny. Takže opravdu přemýšlím že si ho pořídím také. Chválí i šampon a kondicionér od nich. Tak aspoň vím, co mi koupí manžel na Vánoce. Díky moc za rady
saska46
Ahoj, nemáš vůbec zač. Já sem ráda když někomu pomůže to, co mně. Má s tím problémy fakt velká skupina lidí a je to dost nepříjemné. Ano šampón a kondicionér jsem měla také, a dokonce i tobolky na lepší nehty. Tak vyzkoušej a doufám, že revitalon pomůže i tobě
<< . 1 . 2 .
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Padání vlasů rok po porodu

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání web forum software miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021