Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Jak jsou na tom mé vlasy ?

Autor Jak jsou na tom mé vlasy ?
bzuzulu
Dobrý Den,

Je mi 17, Vlasy mam poměrně husté když je pořádně vyčešu.
Ale poslední rok zaznamenávám dost vypadnutých vlasů. A velké měštění vlasů, někdy až přiliš zplyhlé prostě se snadno zamastí a jsou poměrně zničené.
Myju si tedy vlasy každý den. Po každém umytí mi vypadne určitě již +- 30 vlasů.
Potom následně když je rozčešu tak bych řekl že dalších 30-40. Denně si myslím že to bude přibližně +- 100 vlasů. Taky jsem si všiml že se mi zvětšují kouty vlasů a vlasy u koutu jsou kratší než ostatní. Když si rukou-prsty přejedu ve vlasech, zustane mi vždycky nějaký v ruce, kolik toho mam na posteli a na oblečení ani nemluvím

V rodině nikdo úplně plešatý není, otec má kouty taky (Ale dříve je až tak neměl jako ted)

Přikladám fotografie. (kouty a temeno hlavy) foceno bleskem.

!!!!!!PROSÍM o odpoved zda li se mam připravit na něco, nebo jsou me kouty prozatím v pořádku a jak s tím vypadavaním vlasů.


kouty
kouty
temeno hlavy
temeno hlavy
23092011235.jpg
23092011235.jpg
bzuzulu
Opravdu nevím přesně s tim denním výpadkem. Jediné co můžu potvrdit je že mam výpadek tak okolo 40-50 vlasů (Za umytí a následné důkladné rozčesaní) každý večer . Opravdu nemůžu spočítat kolik my jich vypadne mimo. Je pravda že dříve co jsem si vlasy žehlil (Teďka už ze strachu ne) to bylo horší.

spíše mam strach abych ve 20ti neskončil uplně holohlavý, když všichni v rodině maji krásné vlasy i v 60ti, to by byla čistá nespravedlnost

Jinak tedka mam ty vlasy ještě opravdu dost husté, když jsou rozčesané je to pořádná přilba a jde to vidět Tak snad to ještě nějaký ten rok yvdrží :/

Spíše mě zajimá jak to vypadá podle těch fotek.
Jinak diky moc za odpoved.
bzuzulu
Mužu se jen orientačně zeptat jak z toho jde poznat ta Alopecie ? Moc jste mě nepotěšil : ) .
bzuzulu
Tak ja pořád doufám že ty kouty jsem zdědil po dědovi a otci, protože oni maji taky značné kouty celkem ale vlasy jinak dobré : ) A ta AGA mě nějak vyrazně nenapadne dokud jsem ještě pod těch 20 let : /.

Diky moc za rady : )
buggg
Obyčejnej kluk
Jinak klasika-koukni na pár vypadnutejch vlasů a jestli bude u většiny z nich dolní polovina tenčí(méně kvalitní)než ta vrchní(starší část), tak se tvůj stav zhoršuje-aneb vlasy se vlivem dht ztenčují, slábnou=proto předčasně vypadávají


To je zvláštní metoda. Kde jsi k ní přišel?

bzuzulu:
Z těch fotek těžko říct, dost jsi to přehnal s bleskem... Kolečko vypadá v normálu, ale tvá vlasová linka může vypadat na AGU - když se dívám na vlasovou oblast bezprostředně za vlasovou linkou, tak to vypadá, že je v oblasti koutů řidší než uprostřed čela. ALE - fotka (zvlášť s tím bleskem a z tohohle úhlu) může dost zkreslovat - nafoť se čelem k foťáku. Navíc se může jednat o tzv. mature hairline - mezi 16 až 23 (v extrémním případě i 29) rokem se některým mužům o pár centimetrů zvyšuje čelo, a to aniž by měli AGU.
Jinak opravdu v tvé rodině nikdo neplešatí? (podívej se i na pradědy, AGA přeskakuje generace...)
bzuzulu
Posilam fotku bez blesku a přimo ze předu čela.

U nás opravdu nikdo neoplešatěl. Muj Otec ma 40 a ma stále vlasy, děda 65 - také vlasy. Druhý děda ma meně vlasů, ale ten tvrdí že hlavně kvuli cukrovky, má silnou cukrovku. Muj pra děda ještě když žil si vzpominám že nas svuj věk měl opravdu stále moc vlasů. Je pravda že se mi změnila poměrně stavba obličeje. Dřive sem měl vice kulatější hlavu. Tedka jsem posledni dobou zhubnul 15 kilo a hlava je ted spíše oválnější.

Tady jsou fota čistě bez blesku:
(v uvodním přispěvku jsem přidal ještě náhled na vlasy celkově)


foto.jpg
foto.jpg
foto2.jpg
foto2.jpg
foto3.jpg
foto3.jpg
buggg
bzuzulu
Posilam fotku bez blesku a přimo ze předu čela.

U nás opravdu nikdo neoplešatěl. Muj Otec ma 40 a ma stále vlasy, děda 65 - také vlasy. Druhý děda ma meně vlasů, ale ten tvrdí že hlavně kvuli cukrovky, má silnou cukrovku. Muj pra děda ještě když žil si vzpominám že nas svuj věk měl opravdu stále moc vlasů. Je pravda že se mi změnila poměrně stavba obličeje. Dřive sem měl vice kulatější hlavu. Tedka jsem posledni dobou zhubnul 15 kilo a hlava je ted spíše oválnější.


Nechci nic vylučovat, ale být tebou bych nepanikařil. To, že by jsi měl AGU bez rodinné historie a zvlášť v tomhle věku je nepravděpodobné. Tvoje vlasová linka vypadá silná a pravidelná. Jediné, čeho bych se trošku obával, jsou ty kratší vlasy v koutech, ale to může být klidně ta mature hairline (pokud umíš anglicky, zajdi si baldingblogcom, tam se o tom dozvíš víc).
bzuzulu
Buggg:
Děkuji moc za tvuj názor, ja se modlím ať máš pravdu.

Opravdu jste moc hodnítady na foru : )
Moc rád si vyslechnu ještě další nazory pokud bude možnost...dodal jsem ještě další fotky.
Chapete, dělám to spiše ze strachu a je lepší začit dřive než později.

EDIT:
Přečetl jsem si o mature hairline a miniaturizované vlasy (nebo jak se tomu řiká) mohou doprovázet tenhle jev, pokud miniaturizované vlasy nedosahuji déle než prvních několik cm vlasů, mělo by snad být všechno v pořádku. Takže mohu jen doufat.
fbx16
"Jak jsou na tom mé vlasy ?"

No zatím líp, než ty moje (ale taky mi je o 6 let víc) Na tvým místě bych asi začal používat nějaký šampon proti vypadávání vlasů jako prevenci proti případnýmu dalšímu padání... Dál bych to asi neřešil a nestresoval se. V poslední době jsem někde četl podle nového výzkumu, že to nemusí mít za vinu genetika. Máš vlasů ještě dost, tak si nedělej starosti.
bzuzulu
Když se podívám na vypadnuté vlasy, nijak se neztenčují. Jsou stejně tlusté a všechny jsou délky mých vlasu, semtam nějaký kratší.

Diky moc za odpovedi.
buggg
Obyčejnej kluk
tohle mi slouží k porovnání výsledků léčby různými-rozdílnými preparáty, hlavně jsem to pozoroval kdysi.
Musíš mít samozřejmě trochu delší vlasy-alespon 5 cm, když budeš mít moc krátké, nemáš co porovnávat...
Tvoje oko lehce postřehne, když se podíváš na vlas pečlivě, jestli je jeho dolní polovovina(tak od kořínku do poloviny vlasu)slabší než ta už trochu starší, odrostlejší...
Když víš, co jsi kdy bral a jak dlouho, dá se to pak orientačně určit.
Samozřejmě za předpokladu, že tvý vlasy nejsou tenký, slabý po celý svý délce, to pak prostě není co řešit, že


Nebyl bych si tak jist, že se dá takhle něco určit. Třeba miniaturizaci tím nezjistíš. Vlas podléhající procesu miniaturizace (tedy "plešatějící" vlas) mění svou tloušťku v období mezi cykly a ne v průběhu růstu. Tedy buď roste celý "normální", nebo celý tenký a slabý. Výraznější ztenčení u kořene spíš odkazuje na nějakou nemoc (areatu) než na AGU...
petromacka
Nevim hosi ale AGU preci nejde poznat jen jestli je jeden vlas je silnej druhy slabej 100% agu poznas podle krevnich vysledku a trichogramu .. to ze vlasy rostou slaby a vypadavaj muze jit o nejake onemocneni stitna zlaza .dermatida .spatna funkce pokozky atd to vsechno muze narusit rustovy cyklus .......
buggg
Obyčejnej kluk
To já si jist jsem
Hele-kdyby se tlouštka vlasu nemohla ztenčovat v období růstu, tak bys na vlasech ztenčení pozorovat samozřejmě nemohl. Každý vlas by byl stejný po celé své délce, to je samozřejmě nesmysl.

Vlas je zdravý, pak začne působit dht a vlas se ti ztenčuje, pak vypadne-předčasně...nový vlas už je slabší-dejme tomu na úrovni tlouštky vypadnuvšího vlasu.

Slouží ti to jenom jako pomocná "metoda" a jenom v případě, že je co pozorovat, k tomuhle bys měl mít silný vlasy, ne chmýří...

Já nemyslel úplné ztenčení u kořene, ale prostě-vypadnul ti vlas-mrkneš na něj...a...zjistíš, že poslední tři centáky rostl o dost slabší než o dva centáky vejš, kde vypadal ještě relativně silně a zdravě...

That's All, nehledej v tom zase vědu


Nejsem vědec , jen se rád nechám poučit a pak to papouškuju dál...

Keratincom:
Q) Can the hair change thickness in mid-stream?

A) No. The follicle has to stop making one hair fiber, switch into a new mode, and make a brand new hair fiber. This is a problem because it means that when treatment is applied to defective hair follicles, they cannot improve the hair fiber they are currently growing. Rather, the hair follicles must stop growing the old, sick hair fiber, go through a telogen rest period and then reform and start growing a new improved hair fiber. This situation relates to the size of the dermal papilla structure at the base of the hair follicle. Dermal papilla cells cannot divide and make new cells while the hair follicle is producing a fiber. They can only proliferate when the hair fiber is entering an new anagen state after being a telogen state. At this time there is a brief window when more proliferating cells can be recruited into the dermal papilla. The more cells and the bigger the dermal papilla, the bigger the hair fiber that will grow from the hair follicle.
Neporazitelný
Zdravim.,
Když se kouknu na tvoje vlasy, vidim sebe před 2-3 rokama. Teď mi je 23 let. Rozhodně neotálej, ikdyž si myslíš, že AGA ve Vaší rodině není, tak ty ji můžeš mít (třeba jen velmi slabou, ale s rostoucím věkem může sílit ). Já mám AGA velmi silnou (všichni v rodině plešatěj nebo mají slabší vlasy). Když mi bylo 19-21 let použival jsem Alpecin a v té době jsem si na něho nemohl stěžovat (teĎ už bych si ho na hlavu asi nedal) a vůbec jsem vlasy nemusel řešit, ale začalo to v době špatný objemovky, stresu a bohémském způsobu života, kdy jsem Alpecin zahodil a dal se na dráhu experimentů. Tyto experimenty mi stav vlasů ještě zhoršily, hlavně nikdy nezkoušej nějaké kortikoidy a podobné srance.., Věř, že jsem vyzkoušel mnoho přípravku a našel jsem si svůj režim. V tvém věku bych omezil konzumaci alkoholu, přestal kouřit, začal jíst zásadité potraviny, omezil konzumaci lepku a kaseinu, koupil bych si sojovej protein a každý den bych konzumoval několik mrkví nebo si dělal mrkvové šťávy + Alpecin a snad nebudeš muset delší dobu nic řešit.. Líbí se mi Tvůj přístup, když budeš o vlasové problematice vědět už v těhle letech, předejdeš škálou omylů.
Neporazitelný
Já jsem momentálně na Rogainu + Retin A + Nizoral + Revita + vitamíny, minerály + svůj stravovací (možná i životní ) režim. Jsem na tom zhruba měsíc a půl zatim se zázraky nekonaly, ale pomalu a jistě se to dává do normálu..,
Neporazitelný
Obyčejný kluk:
Zdravim.., Koukám, že začánáš být nový mentor Vícevlasů.cz, proto bych tě poprosil o poslání Tvého režimu ( po případě, jaké přípravky používáš) do zpráv, abych si mohl Svůj režim patřičně upravit (vylepšit).,
Předem děkuji..,
bzuzulu
Takže je tedy možné zjistit zda-li mám AGU, pomocí krevních testů které si nechám udělat u doktorky? Ja bych jen chtěl nějak dožít alespon 25 narozenin aniž bych měl pleš.

Neporazitelný:
Jak tady píšete "bohemský způsob života". Vlasy jsem žehlil žehličkou a neůstale nějak upravoval když jsem chodil na akce, jsem stále pod stresem, spánku vůbec pořádně nedávám (+- 4-5 hodin spánku přes týden v noci) a to ani nemluvím o té stravě a totální absenci jakékoliv zeleniny, ovoce či vitamínu (Což se také projevilo na mém žaludku a bolesti břicha což mi ještě přidává na stresu - bolesti břicha mě zahadně stresujou a vyvadějí z míry), cigaretou jsem taky nepohrdnul. (Ale alkoholu opravdu neholduju a nemám ho rád) + ma dieta kterou jsem nastavil tak že jsem přestal jíst a za posledního pul roku zhubnul poměrně rapidně 16 Kilo (me BMI je momentálně 20,8 - 196cm a 75kg). je možné že mi vlasy padaji pravě kvuli mému životnímu stylu a vubec ne kvuli AGA ?
Bude nejlepší když začnu pravidelně jíst, přestanu upravovat vlasy a budu vice odpočivat a spát + nasadím nějaké vitamíny či multivitamíny a ten Alpecid a za jak dlouho by se mohla dosatvit změna ?

Mimochodem, opět děkuju za odpovědi.
Proton
Jo jo vždy když jdu spát hodně pozdě a pak třeba i málo spím, tak vlasy další den padají jako o závod. Jsou zcela bez života. Takže opravdu to chce 8-9 hodin spánku denně a nejlépe usnout před půlnocí.

Každopádně pro doplnění vitamínů, minerálů nemusíš brát doplňky stravy. Když budeš jíst v syrovém stavu zeleninu a ovoce, tak tam máš všechny vitamíny k dispozici.
K tomu častý pobyt na slunci, kvůli vitamínu D.
Občas nějakou tu rybku či jiné (bílé) maso, vejce (alespoň jedno, max 2 denně), případně zdravé oleje.
Zkontrolovat stav jodu, atd..
Vynechat lepek, odkyselit organismus, atd..

A zjistit zda máš přemnoženou candidu (asi pravděpodobně ano) z té stravy.
Takže zkusit plivací test (nebo máš možná i povlak na jazyku, apod..).

Je to všechno na delší povídání.

Ale pokud samozřejmě má člověk deficit nějakého prvku nad limit, tak je třeba ho rychleji doplnit a tam jsou různé přípravky vhodné.

Nejlepší je si udělat vlasovou analýzu, to se dozvíš zcela kompletně dlouhodobý stav tvého těla co se týče vitamínů, minerálů, ..


Jinak přímo ohledně vlasů bych viděl jako vhodný doplněk živin Capimin.
Případně jiný, podobný (i DermaX se mi zamlouvá).
Na webu Galenus máš srovnání produktů.
Mimochodem ten server je pro mne uplně skvost co se týče zdraví - informací (jen nechápu proč je na tomhle foru blokace těch odkazů).

Ale jejich samozřejmě více.
bzuzulu
Prozačátek začnu s delším spánkem, zdravější a častější, vyvaženější stravou + vice ovoce a koupím si vitamíny v tabletách, popřípadě ten alpecin. Rozhodl jsem se že budu i aktivně jezdit na kole a běhat a využívat školní posilovny. Jsem rád že mám konečně motivaci ke změně a to pravě mé vlasy.

Doufám že razantní změna životního stylu mé vlasy výrazně posíli a AGA to nebude, strašně by se mi ulevilo.

Díky všem za odpovědi, posílejte i další připomínky k fotkám. Moc vám děkuju za odpovědi. Opravdu skvělé a napomocné forum. děkuji moc.
bzuzulu
Ještě nějaké názory od uživatelů ? Děkuju : )
TombaBomba
Ty jsi ještě hodně mladej takže si myslim čas řešit to a pořádně nastudovat kdyby náhodou přišli horší časy máš dost. Mě začali padat vlasy ve 22, ve 23 stále hodně ale linie hustota atd. stále všechno v pořádku tudíš sem si řikal tak mi to trochu ustoupí zase s eto zastaví, ve 24 se to velice zhoršilo a za poslední 3 měsíce jsem přišel o kouty linii po stranách čela a v koutech vidim horší hustotu nevypadá to se mnou vůbec dobře a jsem z toho hodně smutnej. Teď si řikám kdybych to začal řešit před rokem jestli bych to zachránil? Neřeš to jako já za 5 minut dvanáct. Obyčejnej kluk mi naordinoval Saw Palmetto extrakt 320mg denně jako blokátor DHT. Hádám pokud to má fungovat tak minimálně se to projevů za 6-12 měsíců už teď si myslim že sem začal dost pozdě na to aby se to dalo zachránit. Ale někde jsem četl od jednoho prodejce, že je možné po Saw Palmettu aby po 2-3 letech vlasy dorostly i tam kde vypadali viz můj připad před těmi 3-4 měsícemi. Moc tomu nevěřim, ale bylo by to fajn. 5% Minoxidil váhám jestli začít nebo ne, udajně to má pak stejně vypadat.

Určitě spi 8hodin, pokud dlouhodobě nespíš nebo špatně spíš jako já tak organismus je oslabený a z dlouhodobého hlediska to vede k zhoršení kvality života vliv to může mít velk.

A co se týče vitamínů v zelenině a ovoci pozor na to pokud to nemáte z vlastní zahrádky. Co vím tak dnešní ovoce a zelenine zdaleka už neobashuje množství vitamínu co obsahovala tudíš doplňky stravy jsou na místě B komplex forte (B1,B6,B12), zinek 30mg denně, horčík-vápník-železo..
janno
Tak ja by som bol rad keby som bol na tom ako ty na tvojich fotkach, mam 31 a nejak som to neriesil tiez, urobil som si fotky nedavno a zhrozil som sa, mam pocit ze za posledne 12 tyzdne mi vypadalo viac vlasov nez za posledny rok, moze to byt NEOCAPILOM? pouzivam ho asi 3 tyzdne,vlasy suche, slabe,trosku ma svrbi pokozka, cakam na kirkland tak som si zatial kupil tento neocapil, a este som zabudol asi 2 tyzdne beriem penester 0,5mg stve ma ze som zacal az tak neskoro a pochybujem ze to dam nejak do poriadku, som prave ten tip ktory bez vlasov ................ ((( skuste este nieco poradit niekto co k tomu, dik
janno
Este ma zaujima, ci mozem brat aj saw pallmento, ked beriem finasterid, alebo si kupit nieco ine ako doplnok namiesto saw
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Jak jsou na tom mé vlasy ?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání bulletin board software miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021