Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Jak regenerovat po nemoci?

Autor Jak regenerovat po nemoci?
Rudiment
Ahoj,
díky přemíře stresu, a sledu všech událostí, které zrovna nefandí člověku jsem se dostala do fáze bulimie. Teď už za pomoci pár hodných lidí se z toho dostávám, ale zanechalo to fakt drastický stopy na mým fyzickým i duševním zdraví.
Hlavně se mi strašně zhoršila pleť, zuby, nehty a nejvíce vlasy. To je při týhle nemoci dost známý.
Můj dotaz je ohledně toho jestli někdo nemá zkušenosti s touhle nemocí a jak řešil její následky. Za jak dlouho se vlasy zhruba tak zregenerují a dají se na původní cestu vzhledu? A když jsem si k tomu pořídila ten doplněk stravy Skin-Hair-Nails a držela bych fakt zdravou životosprávu (tedy spánek, pravidelnost atd)?
Moc děkuji, už nechci být taková troska
Mona
Aya
Rudiment

Ahoj,zdravím,jak vidím,moc se nikomu do tohoto tématu nechce...Hm,je to docela těžké.Obvykle si to přivodí ženy,muži vyjímečně,které mají obrovské psychické problémy,začnou je řešit přejídáním,později dietami ...A pak je to kolotoč...Najíst,jít vše rychle vyzvracet,v podstatě bulimie je rodná sestra anorexie.Velmi často se prolínají a střídají obě....Bohužel kromě velmi silné vůle a víry ve Tvé ,,Já",míněno pozitivně,málokdo zvládá toto bez psychiatra.Je třeba brát psychofarmaka,antidepresiva,cvičit,lehce sportovat,hlavně plavání...A výborně sestavený jídelníček!!!Jíst po malých dávkách,přibližně ve 3 hod. intervalech.Snažit se nekoncentrovat na svůj zjev,ne se zanedbávat,ale kila...Váhu bych dala pryč,na čas úplně.Možná i cvičit jogu,není fyzicky náročná a relaxační terapii.k tomu nutné potravinové doplnky.možná nejdříve kvůli žaludku v injekční formě,šetří se,hl. komplex všech B vitamínů,zvl. B12,B6,B8 a B3.Později přidat i potravinové doplnky na vlasy,je jich celá řada na trhu,záleží na tom,co snese žaludek...Zpočátku budou problémy,to je jasné,po všech str.Hlavně ale vyřešit ,,spouštěč" bulimie,atˇvznikla lidským faktorem nebo Tvým,příliš kritickým pohledem na sebe samu...Nutné je přestat kouřit,pobyt na vzduchu,slunci,v přírodě,najít si hobby,které Tě pozitivně naladí.Atˇdomácí zvíře,pes,kočka nebo lehčí sport,ale nyní opatrně...
Vlasy odcházejí první,tělo je nepotřebuje,to je známé.Aby jsi přežila,zařvaly vlasy.Pletˇje taky odrazem toho,jak se cítíme,nehty nemají výživu-vápník + železo + zinek,ale železo asi nestrávíš,pozor,velmi pomalu...Nejhůře a asi nenapravitelně dopadnou bohužel zuby a v budoucnu možná i kosti...O Tvé zuby mám obavy,poškozená sklovina,naleptané krčky,budou i dásně ve špatném stavu...tady je nutné mít trvale dobrého stomatologa...Vlasy,pletˇ-to by mělo jít vcelku dobře,když budeš jíst správně,pomalu,ale i vyrovnaně.Během půl roku,možná i dříve,jsi jistě mladá,by mělo být zlepšení...Rozhodně dostatek spánku a žádný stres...Také se příliš nefixuj na někoho či skupinu lidí,jsi velmi nyní zranitelná...Snaž se o vnitřní vyrovnanost...Jsi jistě hezká dívka,takže na nic nespěchej...Staré řecké filosofické rčení:,,Spěchej pomalu!"Přeji Ti brzké uzdraveníAya.
Rudiment
Ahoj,
moc děkuji za rozsáhlou odpověď, ano v podstatě si za tu nemoc mohu sama, ale je to stresem a jak říkáš, vše strašně záleží na psychice, když jsem v pohodě tak je v pohodě i jídlo, ale pak stačí stres, nadávky další blbosti a člověk začne zase blít jak alík, rozjelo se to když nás opustil táta, pak odešla i segra a jsem s mamou, která moc nejeví zájem. Pak do toho škola, peníze, přátelé.. všechno se to kupí a tak.. známý.
Já vím co dělat a co nedělat při bulimii, ono se to lehce říká, když si to nikdo nezažije, hodně lidí mi radilo to co píšeš, pravidelné jídlo a tak. Vím, že to všichni myslí dobře, ale to prostě nezáleží na tom co vím, ale o tom jak jsem v psychický pohodě nebo ne.
Jinak nekouřím, alkohol jen s mírou, snažím se žít zdravě, občas cvičím, někam se zajedu podívat. Ale pak příjde člověk domů a vidí zas .. hmm domácí problémy... prostě nikde jinde než doma nezvracím...
No s těma zubama co píšeš, díkybohu je mam ještě docela dobré, ale u dásní je to trochu znát. Dnes jsem byla po dvou letech (sem dostala vynadáno) u zubařky, a kupodivu jen jeden maličkej kaz... Ale fakt si musím dávat bacha, ta sklovina, ta to odnáší fest.
A pak se to stejně nejvíce odráží na pleti.
Tak snad to tu dobu ještě vydržím, fakt je to hrozný, člověk si furt říká že to má pod kontrolou ale vlastně je to jen takový sebeklam .
Moc ti děkuji Ayo
Aya
Rudiment

To je těžké,protože za tohle úplně sama nemůžeš.Jsi citlivý člověk.Nevím,kolik je Ti let,ale jistě málo.A to je zapeklitá situace,nejsi ,,na vlastních" nohách,takže jsi odkázaná na společné žití...Prostředí,co stresuje,je strašné.I tom vím,bohužel,dost...Vydrž a snaž se vyhýbat konfliktu s představou,že máš život před sebou...A jistě bude líp!!!Aya.
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Jak regenerovat po nemoci?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018