Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Jak zjistit zda se jedná o Androgenní alopecii

Autor Jak zjistit zda se jedná o Androgenní alopecii
skřítek
Zlatka
No žádný odběr kůže mi nikdo nedělal..POvažovala jsem za úspěch, že jsem se dozvěděla o té zvýšené hladině testosteronu..aga je však o citlivosti na DHT, tak myslím, že pouze zvýšený testosteron aga vyvolat nemusí .. Každej chlap taky aga nemá ..Ale zase co si pamatuju z biologie a genetiky, tak žena ikdyž zdědí alelu která nese informaci "plešatosti", tak plešatá nebude..ale třeba tím zvyšeným testosteronem se "přiblížím chlapovi" a plešatost je tu Co mám zkušenosti, tak doktoři o aga toho moc neví...někteří snad vůbec..bud udělají odběry na štítnou žlázu, nebo tě pošlou ke kožnímu a žádná moje kožní se nezmínila o tom, že by to mohlo být hormony..Takže vlastně nevím, jestli aga mám, nebo nemám..A ten odběr kůže dělají na kožním, nebo imunologii?
mistule
Já mám taky zkušenosti s doktory spíš negativní. První, u koho jsem byla, je kapacita v kožním oboru, který jen koukl do výsledků krve a řekl, to je jasný to je aga a poslal mě na endo, kde mi Dr. řekla, že jsem úplně v pořádku. Tak jsem šla na gyndu změnit prášky, tam mi Dr. poradil, ať jdu cestou čínské medicíny, že klasická si s tímhle neporadí. A další kožař mi řekl, že můj stav má k aga hooooodně daleko (sám plešatej). Tak v tom aby se prase vyznalo Jestli nezabere změna HA, tak tu čínskou medicínu asi zkusím, ublížit to nemůže, ne?
Veve
to Zlatka:
Výsledky trichogramu si pamatuju asi jen tak orientačně, ale nevím jestli ti to napíšu správně: myslím, že tam bylo 30% výpad a 69% růst, poškození vlasů 1%, ale fakt jen myslím, jistá si tím nejsem, je to přeci jen skoro půl roku a výsledky jsem si nezapsala. Snad jen, že doktorka říkala, že by v mém věku měl být růst přes 80%.
plešatá kráska
to Veve:
Prosím tě, kde jsi byla na tom trichogramu, někde u dr.? Já jsem byla pár let zpátky taky, u jedný ,,šarlatánky,,vyplázla jsem 500 Kč a řekla mi jenom, že vlasy padají a nic víc Ale že se to spraví jejíma ,,zaručenýma,,šamponama
luci1
Veve
taky se přidávám k dotazu.. mám podobnou zkušenost jako plešatá kráska, placení beru, ale taky bych očekávala nějaké informace, ne jenom vnucení protěžovaných předražených přípravků. Mně snad říkala, že moje vlasy prochází rychleji všemi fázemi, tj. že padají dříve než je tomu u ostatních..žádná procenta či odbornosti jsem se nedozvěděla..
nevíte prosím náhodou o nějakém dobrém trichogramu v brně?
Veve
Ahoj holky,
byla jsem u Dr. Korandové v Olomouci na trichogramu cca před půl rokem. Poslala mě tam moje kožní, vypsala mi doporučení na trichogram. Neplatila jsem nic, a výsledek měla asi během 10 minut. Myslím, že snad i v Brně se najde doktor, který dělá vyšetření trichogramem, no není možná.
Zlatka
skřítek

Mi právě taky každá kožní tvrdí něco jiného...kdybych tomu tak rozuměla, co se to děje s mýma vláskama Nejhorší je, že jak se teď furt pozoruju už ani nevím, co je normální-jeslti mi padá víc vlasů nebo ne...jeslti ubývají..auuuu
Jinak já se na to zeptám v té Praze, kde se dělá to vyšetření, že ti vezmou kus té kůže a pak dám vědět.

mistule
Taky jsem teď změnila prášky (na Chloe) a tak čekám, co bude...i když prá se to projeví až za půl roku-nevim teda... A jak bys postupovala s tou čínskou medicínou? Já o ní nějak nic nevím...

Veve
A ten trichogram dělali tak, že ti vytrhávali vlasy a z toho to měřili? Já právě četla, že ti vytrhnou asi 100 vlasů a teda...já nevím, jestli bych chtěla to postoupit. A taky bych brala nějaké místo v Brně...hm...
mistule
Zlatka:
Já o čínské medicíně celkem moc nevím, ale asi bych se poptala v okolí, kliniky čínské medicíny jsou teď dost v módě a určitě i u vás nějaká bude. Já jsem se doteď o alternativní směry moc nezajímala, protože mi klasická medicína vyléčila zatím všechno, ale odhodlala jsem se a byla jsem u léčitelky, která mi příčinu potíží určila v játrech a podle východních stylů medicíny vlasy právě souvisí s meridiánem nadledvinky-játra-ledviny a když je něco s vlasy, většinou je něco i s jedním z těchto orgánů. Je to dost zajímavé téma a určitě se o tom chci dozvědět něco víc, protože začínám věřit, že klasická (západní) ti umí spravit max. tak zlomenou nohu :o(
Veve
to Zlatka:
Doktorka mi vytrhla vlasy. Naráz, z temena, škubla a bylo to. Pak to pod mikroskopem pozorovala a psala si zjištění. Netuším jestli to bylo cca 100 vlasů jak píšeš, byl to jemný pramínek, já bych to odhadla tak na 30 vlasů max. Těch 100 mi přijde nadsazené. Nebolí to a není se čeho bát. Jediné nepříjemné je to, že si 5 dní před vyšetřením nesmíš mýt vlasy. To je ze začátku k zbláznění, protože hlava svědí, myslela sem, že to nepřežiju, ale 4. den to ustalo, akorát vlasy jsou hnusné a mastné, že. Ale to vydržíš, vydrželi jiní, taky vydržíš.
Veve
to mistule:
Naprosto s tebou souhlasím, myslím že i u mě je problém v játrech - ledvinách - nadledvinkách. Taky sem o tom už slyšela, že právě v problémy těchto orgánů se odrážení na stavu vlasů. U mě oslabení jater způsobila nemoc a vlasy mi právě začaly padat v době, když jsem onemocněla a trvá to dodnes.
Veve
mistule:
Můžeš napsat víc o té léčitelce? Co ti řekla a co ti doporučila na vlasy a tak celkově, díky. Taktéž se chystám spojit s léčitelem.
mistule
Veve:
Ona po mě přejížděla virgulí (nebo jak se tomu drátku říká) a právě u jater a u štítné žlázy to ukazovalo na problém (ale testy na štítnou žlázu mi dělali, vše OK, ale možná mám málo jódu, tak jsem ho začala brát v tabletkách) a doporučovala mi nějakou bylinnou směs (tabletky od fy Just a hlavně prý že je výborná Aloe Vera, protože čistí celé tělo. Dala mi čas na rozmyšlenou a katalog, vůbec mi to nějak necpala. Pak dělala nějakou seanci - to sedíš a ona nad tebou různě krouží rukama a k tomu povídá - ono to takhle zní bláznivě, ale bylo to strašně příjemný a asi to má hlavně psychický efekt, fakt jsem se ještě dva dny potom cítila výborně.
Ty preparáty co mi doporučila asi zatím brát nebudu, už takhle toho beru až až, ale určitě léčitele zkus. Mě ta návštěva vyšla na 500, ale nelituju toho.
Mě játra dokonce i pobolívají (nebo mě teda bolí břicho v místech, kde játra jsou), ale mononukleózu jsem měla už před 14 lety a vlasy padají až teď. Možná to u mě může mít souvislost se žlučníkem, který mi při operaci vzali a játra teď chudinky musejí víc makat Chystám se ke svému obvoďákovi a jaterní testy z něj chci vymámit.
Jinak mi dost zabral Alpicort, teď mám druhé balení a už ho pak nechci, přecejen kortikoidy..... a od příštího týdne přecházím na jinou HA, tak si od toho dost slibuju.
Zlatka
Tak po nějaké době všechny zdravím...byla jsem byla v Centru Zdravých vlasů v Praze. Byli tam moc milí, ale žádný zázrak to není-je pravda, nevím, kdo už to říkal, že dobrá kožní je to samé. Doktor mi žekl, že si myslí, že je to u mě androgenního původu a že jsou dvě varianty-buď mám zvýšený testostreron, což je blbé v mém věku a to by se dalo řešit komplexně léky (ale že by to bylo nic moc pro tělo) a nebo že ho mám v pořádku a jen mám prostě k tomu dispozici (nemusí to být vůbec dědičné) a potom existuje zatím jediný lék a to je ten Neocapil. Říkal, že ho mám aplikovat každý den na temeno (nebo teda tam, kde mám pocit, že mi to nejvíc řídne-což je u mě nad čelem) a že do půl roku se určitě objeví hafo nových vlásků Už aby tu byly... Jinak jdu v pondělí na změření těch hormonů, tak doufám, že mám ten testosteron v pořádku... A dál říkal, že vlastně je celkem jedno, jakým šamponem si myješ hlavu, že prostě pokud to není nějaký dryák, že ho máš stejně na hlavě jen chvilku a že ho musíš hlavně hodně opláchnout. Taky říkal, že si nemám kupovat žádné vitamíny (to mi zatím řekli všichni kožní), že pokud nedržíš nějakou drsnou dietu, tak máš všeho v dnešní době hodně. A to mi teda říkala jiná kožní, že když jíš ty doplňky, že si tělo spíš na to zvykne a bude pak líné si brát ty látky samo z potravy... No a Alpicort, že rozhodně neuškodí, ale podle něj ani moc nepomůže. Tak to je myslím asi tak všechno... Nejlepším kamarádem je mi teda teď Neocapil a ještě teda dojídám Panthenol....když ono je to takové lákavé ty vitámínové doplňky....ach jo... Jo a jinak, že prý největším spouštěčem toho padání je stres....jenže co to znamená být v dnešní době bez stresu? Co je podle vás stres?
Zlatka
Ahojky všichni, včera jsem si myla hlavu a vypadlo asi o polovinu méně vlasů než vždycky! Nevím teď, kterým tím přípravkem to je, ale od minulého mytí jsem nově používala Lopuchový výluh od Naděje - je to lopuch v alkoholu....někde jsem četla, že to někomu zázračně a hned pomohlo (možná že aji tady, už si to nějak napamatuju Zkuste to taky-stojí 100Kč a normálně se masíruje do hlavy jako všechny jiné...kdyžtak mi pak napište, abych věděla, jeslti to bylo tím nebo třeba mohl po delší době zabrat ten Alpicort? Hm...každopádně jsem nadšená-mám teď ze svých vlasů mnohem lepší pocit... Tak přeju hodně podobných úspěchů
mistule
Ahoj Zlatko,
díky za info co ti řekli v tom Centru. Nevím, jestli bych věřila té informaci o vitamínech, já o sobě vím, že jich určitě dost nemám, protože zrovna pestrou stravu nemám
Je paráda, že ti vlásky padají méně, asi bych to přičítala tomu lopuchovému výluhu, mně od té doby co si lopuch. odvarem po každém mytí oplachuji hlavu bych také řekla že se to zlepšilo. Ale možná je to i Alpicortem, nevím, zkusím ho vysadit.
Jinak musím říci, že jsem se odhodlala si obarvit vlasy hennou a jsem maximálně spokojená! Sice je s tím strašné patlání a henna docela smrdí, po umytí to ale rychle vyčáchne a já mám pocit, že mám novou hlavu A taky mám pocit, že pro ty vlasy něco dělám, henna jsou přece jen bylinky a vlasům ublížit nemůžou, naopak.
Veve
to Zlatka:
Ahoj Zlatko. Je bezva, že si napsala info z centra. Nejspíš máš pravdu, to co ti tam řekli, by ti měl říct každý zběhlý kožař. Trošku bych nesouhlasila s tím ,že je jedno jaký šampon používáš. Mám zkušenosti, že některé šampony ti vlasy rychleji zmastí a po jiných mě třeba svědila pokožka hlavy. Od té doby, co používám přírodní preparáty mám o problém míň.
K vitámínům a jiným doplňkům stravy - osobně si nemyslím, že vše čerpám ze stravy, pravda je, že je dnes všeho dostatek, ale zásadní nedostatek času a hodně lidí se odbývá nebo prostě některé potraviny nejí pro alergii, nebo zažívací problémy, nebo jen, že jim prostě nechutnají. A ta která dávka vitámínu ne každému stačí, někdo potřebuje větší množství, myslím že je to dost individuální a nechala bych to na uvážení každého.
Lopuchový výluh od naděje používám taky, vyrábí se i balení s rozstříkovačem, lépe se to aplikuje na vlasy, nastříkám ho vždy po umytí a jinak každý den večer do pěšinek ve vlasech a jak to tak pozoruju, začínají mi růst malé vlásky, sice semotamo, ale jsou tam. Jinak používám ještě neocapil, ale nanejvýš tak 3x týdně večer po umytí vlasů. A panthenol baštím taky.
Btw. stres? Ten je asi na denním pořádku každého člověka. Ať už je to honička v práci, nebo učení se na zkoušky či psaní testu ve škole, taky pocit, že prostě něco nestíháš nebo někoho zanedbáváš, každopádně ho musíš odlišovat od frustrace.
Takže přeji pevné nervy, otevřenou mysl, dobrou náladu a výdrž!
Veve
to mistule:
A jakou hennu si použila, že ti přijde že smrdí? Mě třeba ta francouzská od Henné voní krásně po bylinkách a Logona taky voní. Ale co voní mě, nemusí vonět tobě, o tom žádná.
Zlatka
Ahojky, no já o tom s těma vitámínama taky přemýšlím-jako na podvýživu nikdo z nás neumře, ani na kurděje nebo tak, ale podle mě nějaké vitamíny na vlasy prostě zabírají....jen nevím které a nevím, kterých mám nedostatek Jím teda dvě tabletky panthenolu 40mg denně....ale vůbec nevím, jestli je to dost nebo málo nebo jestli to něco dělá (a koho se mám zeptat, když mi doktoři řeknou, ať nic nejím, že?). Ale jak tady čtu nějaké příspěvky, jak lidi polykají hrsti prášků, tak mě to děsí... Co jíte vy? Ráda bych něco kompexního na vlasy, přemýšlela jsem o tom "Inneov-hustota a objem vlasů", je to ale dost drahé...jenže co bych nedala zato, kdyby to vláskům opravdu porspívalo.

Jinak to s těma šamponama myslel proti tomu vypadávání, že nic nepomůže. Souhlasím s tebou, že to jendo není-já jsem teď přešla (od Ducray nebo jak se to jmenovalo, co mi vůbec nesedělo-a stál asi 300 na přírodní šampon s Aloe Vera od Unterkam a je strašně příjemný-a opravdu se mi po něm míň mastí vlasy. Už takhle si myslím, že tím Neocapilem do sebe cpu dost chemie

A s tou Hennou je to super-doporučuju aji vlasový zábal od Henny-je to sice hrozné "bahno" a když sundám ten igelit, tak se musím smát, ale měla jsem ho na hlavě dvakrát a opravdu vidím, že jsou vlasy silnější (a to říká i moje mamka, co si ho dává se mnou a nic jiného na vlasy nepoužívá-ne jak já s tím arzenálem lahviček Takže jděte do toho!

Tak málo stresu...chichi...a hodně nových vlásků
mistule
Veve:
Dala jsem na tebe a koupila si od Henné, dokonce jsem zjistila na jejich webovkách, že je prodávají i dva krámky s bylinkami a čaji tady u nás v ČB, takže jsem nemusela platit za poštovné. No, nemůžu si pomoct, ale smrdí. Po bylinkách. ))) Ale není to tak strašné, já jen prostě byla zvyklá z chemických barev, ty byly různě parfémované, právě aby nesmrděly. Ale opravdu jsem moc spokojená.

Zlatka:
Já teď od začátku měsíce beru Revalid, doporučil mi ho kožař, tak uvidíme. Je teda taky strašně drahý, ale snad pomůže. Vyplatí se ho objednat na netu, ta kúra by měla trvat tři měsíce a kupovat po malých baleních se nevyplatí, celé tříměsíční balení na Lekarna.cz vyjde na 1200,- a neplatíš poštovné.
Veve
mistule:
Jsem ráda, že si s hennou spokojená. Já taky. Akorát poslední dobou mám z těch mých vlasů hrozné deprese, po "sněžení" to řídne snad ještě víc než to bylo před tím. Tak patlám na vlasy lopuchovou vodu, do toho i neocapil. Sestřička, co mí ten dusík dává na hlavu říkala, že to musím vydržet, že je to dlouhodobá záležitost, ale to mi jako slezou všechny vlasy aby potom vyrašily nové? To nepřežiju! Začínám se ze stresu přejídat, přestala jsem chodit cvičit. Vzala sem si tento týden dovolenou, musím se dát psychicky dohromady. A taky musím začít dělat všechno to, co před tím. Přeci si nenechám kvůli vlasům zničit celý život?!
Zlatka
Ahojky Veve,
už jsem ti odpověděla na to sněžení v jiném tématu...ale tak celkově... Taky mě to teď hrozně trápí. Měla jsem pocit, že se to zlepšilo, ale teď se mi to tak vůbec nezdá. Semtam se do toho propadnu a jenom brečím a říkám si, proč mě to muselo potkat....že se ke svému tělu chovám pěkně, že všechno tak vycházelo a bylo fajn, dokud to nezačalo...že si to nezasloužím Ale nesmíme tomu propadat!!! Musíme se snažit pro to dělat, co jen jde...podporovat je zevnitř i zvenku, chodit za doktory a tak, ale není to celý náš život! U mě to jde zatím celkem zamaskovat (i když je to dost práce-umyju to, dám na to pěnové natáčky, používám "super"přípravky nechci ani vědět za kolik), ale až jednou to zamaskovat nebudu mcot (nedej bože), tak si prostě koupím paruku. Důležitější, než jak vypadáš je, jak se cítíš....to z tebe tak vyzařuje. A tak si seženu nějakou z pravých vlasů a prodyšnou a barvu jak mám svoje a budu se cítit líp a nebudu tak proklínat celý vlasatý svět. Kdyby tu přišel člověk, co se třeba po autonehodě dostal na vozík, tak by nám řekl "Ježiši, holky, vlasy??? Vždyť si můžete dát paruku a být kočky, ale co já? Já těžko budu předstírat, že tančím..." Musíme to tak brát. Musíme být silné a nepropadat tomu! Myslím na tebe...drž se!
Veve
Zlatka:
Ahoj, máš pravdu, když se rozhlídnu kolem sebe a vidím lidi, kteří se dostali třeba z rakoviny, tak si říkám, že taková banalita jako jsou vlasy, na tom se přeci život nestaví. Víš co, asi děláš dobře, že si pobrečíš. Já ne, a to je asi zásadní chyba, kdybych si pobrečela, tak se mi aspoň uleví, takhle to v sobě dusím a držím emoce na uzdě.
Můžu se zeptat, jaké pěnové natáčky používáš? Používala jsem natáčky na suchý zip, ale přijde mi, že moc škubaly vlasy. Já jsem kompletně přestala používat na vlasy všechny chemikálie a mám jen přírodní prostředky. Místo tužidla používám komonicové tonikum, lak na vlasy mám taky z "natury", vlasy po umytí buď nechám jen uschnout nebo je lehce vyfoukám fénem do polosucha a nechám doschnout. Na konečnou úpravu používám ale kulmofén, tím že vlasy takto vyfoukám, udělám jim objem a zamaskuju plešky.
Dřív jsem měla na svých tmavohnědopopelněco vlasech blond melír, tím že ty vlasy byly prosvětlené, tak opticky nabyly na objemu a plešky nebyly vidět, obecně ve světlých vlasech se maskují daleko líp. Jenže teď co jsem se vrátila k henně, tak mám vlasy něco mezi kaštanem ořechem, tam už se průsvitům ve vlasech neubráním... Ale k melíru se mi vracet nechce. Když už jsem se dala na boj přírodními prostředky, nespáchám do toho chemii, i když dle dr. to vlasům neškodí. No, nevím, peroxid dle mě vlas oslabí a ztenčí, naruší mu strukturu, nemůžu si pomoct.
Zlatka
Veve:
Tak to jsme na tom stejně s těma přírodníma prostředkama Já už bych si taky na hlavu nic chemickýho nedala. A s tím peroxidem je to podle mě pravda, že vlasy ztenčí....ono je pravda, že všechno tohle vlastně škodí těm vlasům jako samotným a na to jestli padají/nepadají nebo řídnou/neřídnou by to vliv mít nemělo....
Jsou to takové normální molitanové natáčky-zadej si to do googlu na obrázky. Jsou super-ty škubací bych si na hlavu nedala ani za milion-vím, kolik vlasů v nich zůstávalo. Tyhle koupíš v každé drogerii si myslím (hlavně v takových těch starších A když si je dáš po malých pramenech (což už ted u mě není problém, když nemám tolik vlasů tak udělají krásné lokýnky, ty pak rozčešu a mám "bohaté" vlasy Jinak já si vlasy umyju (přírodní šampon+přírodní maska) a před tím, než si dám natáčky si do nich vetřu pěnové tužidlo od Alverde (je to přírodní kosmetika s certifikátem a když si to přečteš, žádná chemie tam není-zpevňuje to chmel a ještě by mělo aji vlasy vyživovat-a ani není tak drahé-99Kč myslím) a potom je mám tak dva dny fakt pěkné....myju si je tak co 4,5 dní-těma kůrama jak na ně dávám se mi o hodně míň mastí totiž... Mám to štěstí, že mám blonďaté vlasy od přírody, takže je pravda, že ta prosvítající kůže tím, když vlasy nadzvednu není skoro vidět (ale já ji vidím
Nesmíš to v sobě dusit. Tím se ti to jen zhorší...a projeví jinde třeba, když se budeš pořád trápit. Já jsem to rodině i příteli normálně řekla, jak moc mě to trápí a aji před nimi mi někdy (když třeba někde jsme a tam je zrcadlo se světelem nahoře a já vidím, jak to prosvítá začnou téct slzy a jenom řeknu...vlasy no...a oni to chápou. Moc mi pomáhají, právě proto, že jim dám najevo, že mě to hodně trápí. Taky to tak udělej. A zkus si dělat radost jinak-mi pomáhá (i když je to asi blbost já nevím), že jsem o sebe začala mnohem víc pečovat i jinak-dřív jsem si na nějaké ty krémy a tak vůbec nepotrpěla a bylo mi to celkem fuk a teď si ráda kupuju různé vonavé olejíčky a mažu se tím a když jdu do postele si dám masáž lufou...a nějak se tím cítím líp... Ale nejhorší je, že co mi ted nejvíc dokáže zvednout náladu je, že mám pocit, že to padá míň...nebo že jich je hodně malých...to jsem pak jakoby vyměněná
Tak se drž! Věř mi, že okolí si toho všímá mnohem míň (jesti vůbec) než ty a spíš budou překvapení tím, že se chováš jinak, než tím, že máš o vlas míň nebo víc. A když mi někdy někdo (teda taková "kamarádka) řekla: "Jé, tys měla vždycky takové krásné vlasy a teď je máš takové nic moc", tak jsem jí normálně řekla, že jsem nemocná a že to je tím a to si pak všichni dají pozor (a jsou na mě i hodnější A já se necítím, jakože lžu. Pro mě to opravdu nemoc je. A prostě jsem měla opravdu nádherné blonďaté superhusté vlasy a teď je nemám a je to pro mě vážné...necítím se, že se rouhám. Jsou na tom lidi hůř, vím, ale nemoc je tak velká, jak moc se tě dotýká...
Tak jsem se nějak rozepsala Drž se! A jdi se projít třeba-je tam tak krásně. Já jdu hned Papa
mistule
Holky máte svatou pravdu. Já zrovna včera prohlížela starší fotky a všude jsem měla tak krásné vlasy.... Asi tak od začátku roku jsem si začala libovat, že už se to obarcí k lepšímu, že už to mám za sebou, že už stačí jen počkat až dorostou nové vlásky... Od začátku února beru tu novou HA, tak jsem vysadila Alpicort, abych věděla co to udělá a mám pocit, že to zase padá nějak víc Jenže já už si tu hnusnou chemii patlat na vlasy nechci, sice mi Dr. řekl, že kortikoidy do vlasů dlouhodobě nevadí, ale v návodu teda píšou něco jiného.
Tužidla a tyhle věci naštěstí nepotřebuji, vlasy umyji, učešu pěšinku a nechám volně uschnout. Fén ráda nemám a za celý život jsem ho použila asi tak desetkrát, myslím, že to pro vlasy vůbec dobré není, ale zase jsou lidi, kteří bez něj ten účes neupraví...
Psychika hraje strašně velkou roli, já se tomu zkouším nepoddávat, jsou na tom lidi milionkrát hůř než já, ale projeví se to na sebedůvěře a tím pádem o mně chlapi nebudou mít zájem a to je začarovaný kruh, protože už jsem bez partnera dost dlouho.... Takže jsem se rozhodla, že svojí psychiku od vlasů přesměruju k postavě a budu se zabývat tím, že jsem tlustá a že potřebuju zhubnout )))) Ne, to je trochu černý humor, ale asi to fakt chce myslet na úplně něco jiného. Dokonce jsem byla i u psychiatra, ale už tam nejdu, protože mi hned na druhé návštěve cpal antidepresiva, asi proto, že od toho výrobce dostává nějaké odměny, protože o můj stav se zas až tak nezajímal...
Zlatka
mistule
Ahojky, taky mám teď pocit, že je to nějaké horší...a nevím proč Na fotky nekoukej-to si zakaž! A jakou antikoncepci ti předepsali? Já beru zatím měsíc Chloe, a nic se neprojevilo...ale aji kožní aji endokrinoložka říkaly, že se to projeví tak do 6ti měsíců... Jinak to s tím hubnutím je dost podobné jak moje taktika s programem "krásná pleť"
Tak ti přeju hodně úspěchů...a už se těším až si budem psát, jak je to super, že nám nepadají...
mistule
Zlatka
Beru zatím asi 14 dní HA Vreya, nepozoruji zatím nic, tedy naštěstí ani žádné negativní účinky, že by mi bylo špatně nebo tak něco, přece jen je to vyšší dávka hormonů.. Ale v diskuzích na netu holky píšou, že se jim po tom zvětšila prsa, tak se těším
Když si teď zajedu do vlasů, tak cítím místy krásné silné rostoucí vlásky, ale jen místy, to mě docela znepokojuje.
Snažím se ale držet od začátku problému stejné léčby, myslím, že střídat co 14 dní, to asi nepomůže, tělo si musí mít čas zvyknout. I proto beru ten Revalid na tři měsíce, i když píšou, že by měl stačit jen jeden... Jo a taky pořád zobu mandle, nevím, jestli mi nějak pomůžou, ale každopádně na ně mám pořád chuť ))) a moje tělo si většinou řekne, co by rádo.
Veve
Zlatka a Mistule
Holky, určitě máte pravdu v tom, že se tomu nesmíme poddávat, i když to nejde ze dne na den. Taky zahajuju odboj, a budu zase aspoň 2x týdně chodit cvičit. Od září sem nebyla a začíná to být znát. Aspoň se tělo prokrví, třeba se k vlasům dostane víc živin.
Zlatka
mistule
Taky už mám doma Revalid na tři měsíce a poctivě jsem předevčírem začala papat Jíš ještě něco vedle něj? Já doufám, že má v sobě všechno, co vlasy měly potřebovat...
Jinak se teď dívám, že Chloe a Vreya mají úplně stejné složení, tak že by se mi taky zvětšily prsa-jéé, to by bylo příjemné zpestření Jo a chci tě uprozornit ať se nevyděsíš, že poptvé budeš mít jinak menstruaci-mi se o 3 dny posunula! Už jsem z toho byla úplně vynervovaná (a kupovala si těhotenský test ale pak jsem mluvila s kamarádkou a ta říkala, že se jí to stalo úplně stejně, když přešla na silnější. Tak abys neprožila takové nervy jak já (dobře víme, jak to vláskům škodí
A jinak mistule nemáš nějaké nové zjištění, čím to u tebe je? Co jsem tak četla, tak jsme na tom dost podobně, že hlavně nevíme tu příčinu proč to začalo Veve oprav mě jeslti se pletu prosimtě, ale mám za to, že tobě se to odstartovalo tou nemocí s játry, žejo? Ale když já pořád nevím, proč to u mě začalo A určitě choď cvičit! To celému tělu prospěje...
Ještě se s vámi musím podělit o jeden poznatek....jeslti to taky tak vidíte. Že má hrozně moc žen řídké vlasy? Já jak měla ty mje úžasné, tak sem se na to vůbec nesoustředila, ale teď jak se na to zaměřuju, tak zjišťuju, že je to dost bídné-že každá druhá je má nad čelem prořídlé a hodně tenké...že je to spíš výjimka, když má někdo silné a husté... Vzpomněla jsem si, jak moje babička nosila drdol (v 70ti letech!) a to takový velký...a moje mamka ještě dlouho po mém narození cop-a tlustý. Říkám si, že to asi bude fakt to, v čem žijeme (myslím živ. prostředí+samozřejmě evoluce-lidi budou bez ochlupení-s prominutím už aby to bylo ale nechci být první Tak jen tak....jo a Kate Moss (zrovna byla v reklamě) má taky řídké a jemné vlasy, hej-budem zas kočky, věřte tomu!
Zlatka
Ahojky holky,
tak mám poslední dny pocit, že se to nějak zhoršilo...a to jsem teď každým dnem očekávala zlepšení. No a včera jsem měla začínat své druhé platíčko Chloe a jak jsem to tak vylupovala tak se ve mě něco zapřelo a řekla sem si: Ne, končím s tím! Nějak mi projela hlavou myšlenka, že prostě si myslím, že to u mě AGA není a že tím, že si teď budu dávat androgeny to spíš můžu rozjet. A řekla jsem příteli, že prostě začnem s jinýma metodama antikoncepce, že prostě už ty hormony nechci. Čímdál víc čtu, že gynekologové to předepisujou jak na běžícím pásu, ale že to není tak super zdravotně nezávadné, jak se říká. Kromě žilních onemocnění to může i rozházet hormony. Kolik ženských teď má problémy otěhotnět, že... A on naštěstí nebyl proti, že pro moje zdraví všechno Tak se vezmu jako pokusného králíka a zkusím, jak se budu cítit třeba za 3 měsíce bez HA (to to beru už asi 6 let)...je to jedniný lék, co jsem kdy brala, tak ty vlasy na to trochu svádím...no a mistule začala s Vreyou, tak uvidíme, jak na tom kdo z nás bude třeba za půl roku, kdy by se podle doktorů měl vliv HA projevit. Tak hlavně ne, že se uzdravíte a už sem nepřijdete! Já jeslti se uzdravím, tak to tu pořádně oslavím!!
skřítek
Zlatka
Myslím, že se tu nikdo nějak rychle uzdravit nemuže
Jo s tou h.antikoncepcí je to hrůza..Gynekologové to cpou i holkám ve čtrnácti a pak to berou kolik let, slýchají o tom jenom pozitiva a pak se mužou divit, co to muže způsobit..Já mám opravdu dobrý pocit z toho, že ji neberu a věřím, že na tom budeš stejně )) Má to jedinou nevýhodu a to takovou, že spolehlivější metoda antikoncepce než HA je jedině sexuální zdrženlivost ...až do svatby
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Jak zjistit zda se jedná o Androgenní alopecii

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání web forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018