Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Játra a padání vlasů

Autor Játra a padání vlasů
jitule
Tak nevím jestli je to na samostatnou sekci, ale třeba... článek, který jsem našla na http://www.celostnimedicina.cz/padaji-vam-vlasy-to-neni-jenom-dedicnos t.htm
a níže jeho část uvádím, je minimáálně zajímavým podnětem k zamyšlení (teď myslím spíš na ženy a HAK). Autorka tam uvádí nějaké dva preparáty, co by mohly také pomoci. Nemáte někdo s nimi zkušenost? je to: Wild yam a Maximol Solution.

A konečně pohled celostní medicíny:
Díváme-li se na člověka jako na celek, je problém kožní jen zrcadlem vnitřních poměrů. Takže cokoliv budete dávat na kůži, děláte to jen z kosmetických důvodů.
V celostní medicíně nacházíme obvykle problém ve střevu, v játrech, ledvinách, v hormonální dysbalanci, v psychice apod.
Ve své praxi vidím často souvislosti s játry asi tak 80%- alopecie je pak zrcadlem jejich činnosti. Jaterní buňky jakožto detoxikační továrna jsou přetěžovány chemickými prostředky, hormonální antikoncepcí, léky i toxiny, které vznikají ve střevu a které produkuje například kvasinka, dále těžkými kovy z amalgámu, vdechovaným smogem, kouřem. Dost často je ve střevu dysbióza střevní, tj. nesprávné prostředí, zhoršená schopnost vylučovací a v tenkém střevu zase vstřebávací, vnitřní prostředí je pak překyseleno. Hormonální antikoncepce toto prostředí také negativně ovlivňuje. Když se provede toxikologické vyšetření vlasu, jsme pak překvapeni, co všechno vlasem z těla vychází.
Hormony:
Všechny hormony pracují jako kolektiv, soubor, jsou vzájemně propojeny na ose hypofýza, štítná žláza, nadledvinky... Jeden podáte a druhý bude chybět, nikdo na světě nedokáže vypočítat dávku hormonu, který potřebujete, protože záleží na mnoha faktorech: fyzické a duševní zátěži atd.. Endokrinolog má sice možnost udělat hormonogram, ale stejně do vzájemných vztahů nevidí. Příroda si to udělá po svém a individuálně... Hormony jsou navíc úzce spjaty s psychikou. Regulaci v takovém případě provádíme pomocí fytohormonů -DHEA matečného hormonu ( Wild yam). Ústřední myšlenka je následující:
Do těla dodáváme rostlinný derivát, který si tělo může kdykoliv přetvořit na lidský DHEA a tím zvýší nabídku pro tělo- ono samo si pak vyrobí ten hormon,který potřebuje, v takové dávce, jakou potřebuje, a když ho momentálně nepotřebuje, tak si ho prostě nevyrobí.
Dále se snažíme redukovat faktory, které organismus stresují, posilovat obranný systém, doplňovat do těla vše, co organismus potřebuje (stopové prvky, minerály, enzymy) a to nejdůležitější: "odlehčovat" detoxikačním orgánům, jako jsou játra a ledviny.
jitule
řešil jste to někdo "přes játra"? nebo jakou s tím máte zkušenost?
skřítek
jitule
tak to je zajímavé....No jo, HAK bych taky nebrala za řešení problému...někomu sice padání zastaví, ale pouze problém potlačí, nikoliv vyřeší...A působení vnějších faktorů, to je jasnačka, to ovlivňuje člověka celkově a když je narušena celková rovnováha, pak se jakýkoliv problém může projevit..
Jinak chodila jsem na detoxikaci, ale nikdy mi nepřišla na hormonální problém...furt ledviny, pak slinivka, pak štítná žláza, pak zase elektrosmog...prostě pokaždé mi našla jiný problém, kvuli kterému mi prý vlasy padají..a není to vubec levná záležitost.Ale určitě je to prospěšné celkově pro organismus, jen se musí najít dobrý léčitel, který tomu bude opravdu rozumět.
Peťule
Holky, já ty játra taky podezírám. Mojí mamince spustila AGA mononukleóza, takových případů jsou spousty, takže 100% věřím tomu článku a souvislostem s játry. Já jsem si je asi pokazila HAK a taky nevhodnou stravou. Takže teďka se chystám na přípravky na podporu jater (asi Ostropestřec), HAK vysazovat nebudu, protože když už na ní člověk jede, tak se toho blbě zbavuje (myslím bez rapidního zhoršení vlasů).

Pokud můžete, zkoušejte první ty fytohormony a harmonizovat játra a HAK si nechte až na "horší časy" :-)

Jinak na detoxikaci je super Aloe vera gel nebo chlorella, ale tady netuším,jesli mají s játry souvislost. Každopádně vyplavují bordel z těla. Aloe občas někomu zastaví padání vlasů.
Barča
Peťule
Mě začaly vlasy padat taky po mononukleoze a jeden můj známý má stejnou zkušenost, ale doktoři v tom žádnou souvislost nevidí, nebo spíš videt nechtějí, je to tak pro ně pohodlnější. Prostě pokud padání vlasů není učebnicový příznak zrovna u téhle nemoci tak to s tím určitě nemá nic společného.
Peťule
Barča

Já už k doktorům cítím převážně despekt, protože co mě už nakecali blbostí: prolaktin určitě nesouvisí s vlasama, vlasy se po HAK začnou spravovat až tak za 3-6 měsíců (vždycky do měsíce nebo vůbec :-))), fytohormony jsou podvod atd. Nechápu, proč prostě nemůžou říct "Nevím", než takhle bludit pacienty.

Jediné, co mě teď potěšilo je to, že když to mámě spustila mononukleóza, že by to nemusela být ta geneticky podmíněná varianta. Prostě jsem si asi taky shodou náhod zhuntovala organismus.
Amálka
Moje kamarádka také měla nějaké trable s játry a přišla o vlasy a já, když jsem po dvou měsících co mi začaly padat byla na krevních odběrech, vyšly mi tehdy zvýšené jaterní testy! Ale od té doby nic...
Dobrá věc na játra a detoxofikaci vůbec je prý čaj Lapacho,ale ta chuť..:(
kokotar
http://www.healingdaily.com/liver-detoxification/liver-flush.htm

stranka venovana vycisteni a zlepseni funkce jater
Márty
Na problémy s játry se většinou doporučuje bylina ostropestřec mariánský.
Fenixik
Ano a na ochranu například fosfolipidy.Sám jsem jednu dobu bral a řekl bych že jo..něco to umělo.Jinak metod a prostředků na játra je hafo:)Jinak škoda,že toto téma je ač založeno ženou,tak v oddílu ženy..což přeci se nedá takto zůžit:)Zároveň souhlasím,že u někoho můžou být nějaká vnitřní onemocnění(i proběhlá)skutečně spouštěčem nadměrného padání vlasů a dalších problémů.S některými chorobami je to spojováno i v knížkách(např. i některé infekční).Zároveň ale bych přikládal u klasického geneticky podmíněného plešatění zvláště u mužů..vliv jaterních potíží více do pozadí..nicméně..ne zcela docela.Opět já to řikám furt..je třeba neposuzovat obecně,páč v první řadě..u každého může být větší dílek příčin někde jinde než u jiného.Takže nejdříve na to jděme od podlahy..Anamnéza,analýza,pak praktické pokusy teprve a nakonec nalezení dlouhodobější specifické strategie pro daného člověka.
jitule
Cituji: Fenixik
Jinak škoda,že toto téma je ač založeno ženou,tak v oddílu ženy..což přeci se nedá takto zůžit:)


Rozhodně to neměl být diskriminační akt :))) ...vytvořila jsem to v tomto oddílu, protože (není to moc sofistikované :)) ) jsem tu prostě byla... játra máme všichni, že... no tak snad pánům nebude vadit přijít do dámského oddělení ;)
jitule
no právě, taky jsem měla mononukleózu a navíc odmalinka zvýšenou hladinu bilirubinu a vlasy padaj. Je možný, že jsem je měla oslabené...na to jsem začala brát antikoncepci... což asi bylo pro ně těžké...pak to vysazení, další šok pro organismus... no :(

...hmm netuším jestli je v souvislosti s vlasy problém v tom, že člověku ve stresu běhá v krvi 2x-3xnásbná standardní dávka bilirubinu v krvi a nebo jestli to ničemu neškodí ...no neškodí :-/... někde ve wikipedii jsem četla, že právě zvýšená hladina bilirubinu = novorozenecká žloutenka může mimču poškodit mozek a může být příčinou ADHD... což možná vysvětluje spoustu mých problémů :))))
v každým případě, podle toho co píšou ve wikipedii o játrech, tak ta hladina bilirubinu (vyvozeno) ukazuje na to, že játra nestíhají, protože jedním z jejich úkolů je vychytávat bilirubin z krve. Takže prostě stejně jde hodně o činnost jater. Tož šetrný přístup ke stravování, odpočinek... a detoxikace. Jen nikde zatím nemůžu najít jestli něčemu vadí ten nerozložený bilirubin natož najít souvislost s vlasy....

Říkáte ostropestřec mariánský? :) v Zentrichovi (byliny v prevenci,1991), že je mimo jiné uvedena jako dobrá včelí mateří kašička (s.236), kořen pampelišky (s.85) a rozrazil (s.104)... u rozrazilu píše recept na čajovou směs - profylaxe jaterních chorob a rehabilitace po žloutence: po 50g kořene pampelišky a nati rozrazilu a po 25g nati svízele vonného a kořene nebo nati čekanky. Užívat po doušcích 1/2 litru nálevu denně v profylaxi nebo 3/4-1litr denně v léčbě. :) ještě se chystám na anglický ********* tip.

Když už se bavíme o bylinkách, mám potřebu vám z bezpečnostních důvodů říci svoji zkušenost... Jednou jsem pila bylinu (nevybavuju si zda šlo o přesličku nebo pelyněk)podle standardně stanovené dávky a s tím jsem několik dní trpěla na šílené křeče v zádech a v žaludku...tak jsem pátrala co se děje... léčitel mi řek, že to mám z toho čaje, že to je sice dobrá bylina ale ne pro mě..tak jsem podle doporučení dávku snížila asi tak trojnásobně a vše bylo do jednoho dne ok. Z tohoto důvodu univerzální recepty beru s rezervou... jenže jsem ještě nevyřešila, jak to dělat, když nemám po ruce léčitele, co by mi poradil dávku dobrou pro mě :(

pro zajímavost, co všechno játra mají nastarost...: http://cs.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1tra#Nemoci_jater

Funkce jater

* je to exokrinní žláza - produkuje žluč
* je to endokrinní žláza - produkuje hormony
* slouží jako sklad glykogenu, ferritinu, vitamínu A, D, B12.

* mnoho metabolických pochodů probíhá v játrech, např:
o glykogeneze (syntéza glykogenu)
o glykogenolýza (rozklad glykogenu)
o glukoneogeneze (syntéza glukózy)
o syntéza cholesterolu
o syntéza tryacylglycerolů (tuků)
o syntéza lipoproteinů (VLDL)
o degradace lipoproteinů
o degradace inzulinu
o syntéza faktorů nutných pro hemostázu (zástavu krvácení)
o syntéza kyseliny močové
o syntéza hormonu kalcitriolu
o syntéza hormonu erytropoetinu
o odbourávání xenobiotik, léčiv, jedů
o vychytávání bilirubinu z krve

Játra jsou tedy skutečnou chemickou továrnou organismu.
jitule
Cituji: Fenixik
Anamnéza,analýza,pak praktické pokusy teprve a nakonec nalezení dlouhodobější specifické strategie pro daného člověka.


tak s tím naprosto souhlasím :) ...jen jak najít nějakýho odborníka co do toho půjde se mnou ...zatím se mi nezdá, že by tu byli jedinci, co by měli dobrou zkušenost s lékařskou pomocí.... mám dojem, že v tom lepším případě je neutrální než pozitivní. Takže leda "sám si", takže zdar těmto stránkám.
jitule
Cituji: jitule
ještě se chystám na anglický ********* tip


:))) ty tečky to bylo k.o.k.o.t.a.r.uv ...akorát bez teček, tak to systém asi bral jako sprosťárnu..
Peťule
Já jsem od včerejška začala tinkturu z ostropestřce mariánského, je to od Valdemara Gřešíka za cca 50 Kč, k dostání v herbách a zdravých výživách. Tak uvidíme. A taky jsem zvedla aloe na skoro 50 ml denně, dřív jsem pila jen půlku. Ještě jsem si koupila detoxikační čaj od Lerosu... jsem fakt zvědavá, ale rozhodně si vybojuju ty jaterní testy. Třeba je problém tam, akorát to ještě doktory nenapadlo.
jitule
Peťule

Peti, ty se pohybuješ v Brně, ne? a máš za kým jít s těmi testy?
jitule
koukám do Atlasu fyziologie člověka (grada 2004) a tady píšou (je to hodně složitý...teda ne až tak :) popisujou to docela lidsky, tak doufám, že má redukce nepovede k zásadní deformaci informace a pomýlení):

Bilirubin pochází z 85% z hemoglobinu, vzniká při jeho odbourávání. Volný bilirubin (nepřímý bilirubin) je špatně rozpustný ve vodě a díky své rozpustnosti v tucích je toxický... proto se v krvi váže na albumin... pak se s ním cosi děje..... bilirubin se vylučuje žlučí
- část jde do střev - stolice a něco se vrací organismu zpátky
- a část cca 1% se dostává do velkého oběhu a je vylučována ledvinami
.... při poškození jaterních buněk se toto renální (tedy asi ledvinové) vylučování zvyšuje. Existuje normální hladina bilirubinu v plazně, ale pokud stoupne nad 30mol/l tak dochází k zabarvení skléry a později i kůže do žluta (žloutenka - ikterus .... tedy asi ne ve smyslu hepatitidy=zánětu).

Takže poškození jaterních buněk, masivní hemolýza kterou játra nestíhají, záněty (hepatits), ucpaní žlučových cest... a další mohou být příčinou vyšší hladiny bilirubinu, která se objevuje při vyšetření krve.

No bohužel...tady explicitně v té variantě, kdy je nadměrný rozpad krvinek = masivní hemolýza (z čeho to může být?? (jak je to u jiných typů poškození jater nepíšou) píšou, že "může vzniknout tolik bilirubinu, že játra mohou s jeho vylučování udržet krok pouze za cenu zvýšení jeho hladiny v plazmě. Přitom se zvyšuje hlavně nekonjugovaný (nepřímý) bilirubin" (str. 250) ... no a jak psaly dříve, tak ten nepřímý bilirubin je špatně rozpustný a je toxický...na to vlasům asi nepomůže a játrům, když se to vrací zpátky taky ne, pak asi všechno včetně ostatní detoxikace nedávají... hmm
Peťule
jitule

Právěže já nepůjdu do Brna, ale pěkně ke svojí obvodní doma... a když to nezabere, tak ukecám gynekologa. V Brně nemám šanci pořídit, doktoři mě tam nechtějí brát, když tam nemám trvalé bydliště.

Kdesi jsem četla, že jako dospělá mám nárok na preventivní zdrav. prohlídku jednou za 2 roky. Takže ty testy by snad měly být součástí, tak se budu domáhat svých práv :-)
marrttys
Jsem rád, e je tu takové téma !

Už jsem tady párkrát psal... už hodně prosvítám a je to čím dál tím horší... Takové věci jakými jsou kirkland, Regaine atd... je nesmysl! Často mám hodně žluté bělmo... což je jasné, že mám problém s játry... Mám nadměrné množství bilirubinu... Doktorka mi řekla, že normální množství má být cca okolo 20% a mi naměřili poprvé téměř 60%. Po druhé asi kolem 40%. Ale i tak... Ale bohužel prý se s tím nedá nic dělat :o((
Každopádně to může být jedna z příčin :o(

Pokud má - měl někdo s tímto taky problém a něčím tu hladinu bilirubinu zredukoval, tak dejte určo vědět...
Detoxikace není špatná,ale rozhodně to není to pravé... spíš je to drahé než účinné
Peťule
Cituji: marrttys
Detoxikace není špatná,ale rozhodně to není to pravé... spíš je to drahé než účinné


Záleží na tom, čím se detoxikuješ. Naštěstí existují ještě nezkomercializované věci. Ale platit stovky léčiteli za to, že kolem tebe něčím mává a tím tě jakože detoxikuje a dobíjí, tak to rozhodně považuju za zbytečné vyhazování peněz.
jitule
Cituji: marrttys
Pokud má - měl někdo s tímto taky problém a něčím tu hladinu bilirubinu zredukoval, tak dejte určo vědět...


no mě se zvyšuje když jsem ve stresu nebo mám na svůj aktuální fyz. stav velkou fyz. zátěž, také alkohol.

Tzn. si myslím, že je dobré vypozorovat, kdy ti to naskočí (kdy žloutneš)... a těchto věcí se vyvarovat nebo na nich pracovat... myslým,že tady (jako i u vlasů) hraje obrovskou roli psychika, postoje, pozitivní náhled na věc... i když ...je to těžké

mě pomáhá zachovávat klid, nenechat se vytočit, mít v hlavě jasno, když to příjde tak emoce nedusit a řešit probém hned... když jsem to tak nedělala, tak jsem se v tom hnípala, stresovala...no a hned to šlo nahoru...

hodně spát (tělo i pych. si odpočine), relaxovat

přiměřeně sportovat - nepřehánět to

nemít hlad :)

nepřepínat se (..v práci, studiu) ;)

...to je to co mi pomáhá
jitule
jo a vitamíny! doktorka mi kdysi dávno předepisovala Simepar forte a flavobion... ale nevím jestli si to dobře pamatuju...
jitule
http://www.medest.cz/archiv_cs/archiv_6/vypadavani_vlasu____alopecie.p df

Znalosti důsledků poruch vlasového cyklu a správné klinické hodnocení vlasového úbytku je základním předpokladem
úspěšné léčby. Při vyšetření je nesmírně přínosnou podrobná osobní a rodinná anamnéza. U pacientů monitorujeme následující
údaje :
1. menstruace, puberta, těhotenství, porod, menopausa
2. celková onemocnění (štítná žláza, játra, ledviny, střevní onemocnění, nádory, atd.) v průběhu posledních 3 měsíců
3. operace
4.horečnaté stavy
5. léčba během posledních 6 měsíců (vitamíny, hormony, cytostatika, beta blokátory aj.)
6. redukční diety
7. stres
Důležité jsou údaje kdy, v jakém rozsahu a čase ke ztrátě vlasů došlo. Zda vlasy padají s kořínky nebo jsou ulámané, dorůstají,
jaká je frekvence mytí, fénování, barvení a jiných procedur, používání sponek, gumiček do vlasů, atd.
Nezbytné je vyšetření kůže kštice, jednotlivých vlasů, event. histologické vyšetření postižené kůže. Užitečným doplňkem je
laboratorní vyšetření: krevní obraz, sedimentace, hladina železa, zinku, hormonů štítné žlázy, androgenů, testosteronu. Vyšetření
funkce jater a ledvin. V některých zemích častou příčinou ztráty vlasů je lues (syfilis) - vhodné vyšetření protilátek.
jitule
nevím jaký máte kdo vztah k čínské medicíně...kde si jsem se teď dočetla (nemám jak potvrdit věrohodnost tohoto "tvrzení"), že meridián játra- ledviny-slezina ovlivňují menstruační cyklus a souvisí s padáním vlasů... což jsem slyšela už dříve několikrát, nic méně kvantita neznamená důvěryhodnost.... nic méně teoreticky, proč ne. Je tady někdo kdo se věnuje čínské nebo indické (ayurvédské) medicíně?
jitule
Takže ke své "sadě" přidávám lecitin :)
Peťule
jitule

Lecitin je super věc, určitě prospívá, ale jako vždy, 50 vlasů denně ti nezachrání. Ale je to určitě nezbytný součást těch našich vitamínových bomb :-) Viděla jsem kdesi na netu, že doporučují na vlasy dávkování 3x2 tbl. denně (toho 1200 mg), ale na mě je to s tím ostatním moc polykání, tak beru 2tbl. ráno.

Jinak můžu doporučit od MedPharmy Křemík+biotin+PABA+selen - určitě se vstřebává, zpevnily se mi nehty, takže do vlasů to půjde taky. MedPharma dělá i dobrej b-komplex+C+E, je tam vysoké %DDD těch béček.

S názorem čínské medicíny, že vlasy souvisí s játry a menstr. cyklem, rozhodně souhlasím. Naprostá většina žen, co má jeden z těhto problémů, má i nějaký jiný z té trojice.
jitule
Peťule

moc polykání...to jo... s tou mojí sadou za den spolykám 35-40 tabletek :( (přidala jsem i Lepicol, který pomáhá dobrému fungování střev...ať mám vůbec šanci ty vitamíny vstřebat :) ).

Lecitin -Hlavně, že může pomoct svojí troškou ... líbí se mi, že napomáhá správnému fungování jater, také v případech vysokého cholesterolu,posiluje srdce,slabé cévní stěny,kloubní bolesti,vypadávání vlasů,ekzémy,zlepšuje paměť,nechutenství,špatná nálada,změkčuje stolici .. tak ho beru všemi deseti :)... je mi milý ten vliv na paměť a na špatnou náladu (když "pominu", hlavní důvod - játra a vlasy)

Jak půjdu na jaterku, tak se dokotrky optám na ten inozitol.

Zkoušela´s ho dodat do těla ve větším množství?

A s těma doktorama to je fakt mazec...nechápu to, když tu studuješ, tak nemají mít problém, trvalé bydliště má jen evidenční charakter...čl. nemůže přeci jezdit za lékařskou pomocí tam, kde má trvalé bydliště...když třeba studuje v brně ale bydlí na šumavě... grrr... asi záleží na doktorovi...
Peťule
jitule

Průšvih s brněnskými doktory je ten, že hlavně ti endokrinologové mají všichni plnou kapacitu pacientů a už neberou další (aspoň přesně před rokem to tak bylo). Doktor, který má na starosti okrsek, kde máš trvalé bydliště, tě ze zákona musí vzít. Jenže když tam to bydliště nemáš, je to jen na jeho dobré vůli... takže po třech obvolaných a obešlých doktorech jsem to vzdala. Kdybych musela na pohotovost, tak tam mě v Brně vezmou, ale tiodborní doktoři, kam docházíš pravidelně, mě prostě vzít nemusí.

Já denně polykám tak 25 tbl. a kdybych měla kdy polykat další, tak bych si určitě ještě hafo doplňků vybrala :-)
skřítek
Peťule
Kolik stojí ten lecitin a ty dva preparáty od Medpharmy? díky:-)....za chvíli se budu topit v dluzích:-D
Peťule
skřítek

Lecitin je na trhu asi od 10 firem, možná víc, ale výhodná balení bývají za 140-160Kč za 100 tbl. Dražší už nekupuju, přijde mi zbytečné platit za značky typu GS.

Na ty ostatní věci mrkni na www.medpharma.info, mají tam strašně velkej výběr vitamínů a všechny prodávají v malém balení (37 tbl.) nebo větším (67 nebo 107 tbl.), ceny mají umírněné. Dá se to objednat přes net (e-shop dobře funguje, pro registrované 5-10% sleva, nakupuju tam půl roku) a pošlou to poštou nebo brňáci si to můžou vyzvednout na prodejně kousek od Botanické.
. 1 . 2 . 3 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Játra a padání vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání discussion forum software miniBB™ © 2001-2020  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2020