Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Játra a padání vlasů

Autor Játra a padání vlasů
marrttys
jitule, Peťule:

každopádně musím začít něco dělat s tím organismem :o( pokud to nepomůže na vlasy, tak aspoň pro dobrý pocit organismu.
Máte nějakou zkušenost s tou detoxikací ? Nebo co doporučit na ty játra... a je vůbec nějaký lék na tu hladimu bilirubinu ? Popř. zkoušeli jste už ty bylinkové čaje na játra a ostatní části těla :o)

A poslední věc :o) Máte nějakou zkušenost s detoxikací podle doktora Jonáše ?
jitule
marrttys

určo se snažit uvést organismus do rovnováhy... vlastními silami, s pomocí lékařů...detoxikací a dlouhodobě zdravou nezátěžovou stravou ...bude to alfa a omega, ať je příčina kde je. Z

dá se (jsem tu chvíli) že k.o.k.o.t.a.r.o.v.i pomáhá právě radikální změna stravovacího stylu. Játra přijdou do styku s kdejakým svinstvem a když to nezvládají, tak se to holt musí někde projevit a nejspíš tam, kde k člověk k tomu má dispozice. Ted se soustředím na ty játra, střeva, ledviny, psychiku. Všechno souvisí se vším...a to z čeho žijeme je strava, kyslík..

Co se týče čajů - já zatím naháním kamarádku kvůli tomu čaji - doporučila mi světlík, zlatobýl celík, měsíček a smíl písečný, jenže nevím ty poměry a postup přípravy. A než něco začnu pít, zkusím se domluvit s p. doktorkou, a zkusíme dělat pozorování, co ty játra na to.... švíca takhle u ní na sobě zkoušela tu dietu co zmiňuju níže (koudela), tak třeba se domluvíme. Zkušenost s aloe a ostropestřem nemám. Těším se na výsledky Peťky.

S detoxikací podle Jonáše jsem skončila ještě ten den co jsem si domů přinesla všechny ty preparáty..něco se prostě stalo.. takže nemůžu referovat. Ale to co mi ta paní říkala bylo zajímavé a myslím, že to i sedělo. Diagnostika byla velmi zajímavá :) ale nevím co si o ní mám myslet..těžko se to dá posoudit, někdo by tvrdil, že to je šarlatánství, já nevím přeci jen má blízko k "alternativě", i když má to své hranice. O detoxikaci podle jonáše by ti mohla popo Skřítek.

detoxikaci jsem si dělala podle Lubomíra Koudely - Abeceda přírodního léčení pro každého (H&K Praha 1991) - pije se čistící čaj a drží se dieta 2x ročně, nebylo to špatné, ale dělala jsem to v době, kdy jsem neregistrovala, že se s vlasy něco děje, takže jaký to má dopad na ně to nevím. Cítila jsem se líp, ale byl to boj, vydržet to. Hlavně, když jsem nastoupila na normální sravu (postupně), tak jsem hned cítila, co mi dělá dobře a co ne :) třeba kafe jsem vůbec nemohla pít...chutě všech jídel byly mnohem výraznější...Co játra na to...nevím...zeptám se sestry, na co přišly s p. doktorkou.

Na hladinu bilirubinu asi žádný lék není (pokud vím), protože jeho výskyt v krvi je dán z nějakého důvodu špatným fungováním jater (dědičně, zánět a tak...takže je potřeba zjistit jestli jde zjistit proč máš zvýšenou hladinu bilirubinu). Jsem objednaná na jeterní testy, tak se si na paní doktorku na infekčním připravuju moudré dotazy. zeptám se, jestli je lék nebo ne. Ale tuším, že mi řekne, že vitamíny.

Nevím jak tobě, ale mě opravdu ten stav bilirubinu reaguje na stav psychický a fyzický. Když je mi dobře, jsem v pohodě, dobře vyspaná, tak mám krásný bělmo, kůže je do růžova. Jenže to bych nesměla žít život co žiju :) ...tak se snažím žít co nejvíc v klidu, bez stresu.
marrttys
Jitule

Díky za info :o), hrozně jsem zvědavý co ti pak řekne ta doktorka... I kyž já mám ty problémy spíš dané dědičností, přesto vím, že ty játra na to určo mají taky vliv... a hlavně moje životospráva a taky stres...
Tomáš
Tak strava a to jak fungujou játra právě ovlivňuje celkovou hladinu hormonů v maximální míře, takže podobná léčba se hodí hlavně pro ty co mají AGA
Peťule
marrttys

Bylinkový čaj na játra jsem zatím nezkoušela, páč bych se musela upít :-) Mám teď detox. čaj od Lerosu a až dopiju tu kúru (dám tomu asi 2 týdny), tak si koupím i nějaký jaterní.

Jinak kapu ten ostropestřec a ten je fajn. Vlasy teď padají trochu míň, ale zatím nehodlám vyvozovat žádné souvislosti, protože výkyvy v intenzitě padání se mi stávaly i bez léčby.
sunamon
Holky, asi měsíc piji každý druhý den odvar z čerstvě natrhaných kopřiv a odvarem si po každém mytí přeliji i hlavu. Musím říct, že vypadávání se zmírnilo a hlavně vlasy se mastí o 100 % méně. Je to zatím to nejúčinější, co jsem vyzkoušela. Vzhledem k tomu, že kopřivy máme takřka za domem, i nejlevnější. Snad to pomůže i vám.
Evelyn
kopřivy je dobré smíchat se zeleným čajem a mátou, za prvé je to mnohem chutnější a za druhé se čistící účinek posílí. Potvrzuju. A je to dobré i na kocovinu. :-)
Peťule
marrttys a jitule
Mám novinku: Taky mám zvýšený bilirubin, i když jen mírně, ale doktorka koukala do karty a prý jsem to měla i dřív. Nabízí se tedy možnost, že proto padají vlasy. Chybí mi prý nějaký enzym, co štěpí tuky (mastné kyseliny), a to už tady řešil Dead Kodet, že to tím bývá. Akorát nevím, co s tím...??? Budu hledat info a jestli se ty enzymy dají tělu nějak dodávat a které to vlasně jsou.
Fenixik
Peťule
No..dobrej"detail"tedy:)..že by to byl enzymek lipáza třeba?( http://www.fytozym.cz/cz/jednotlive-slozky-fytozymu/enzymy ) a jak jeho nedostatek Ti byl identifikován krom toho bilirubinu?
Peťule
Mně už to s tou lipázou taky došlo, přípravky za rozumnou cenu jsem našla tyto:
Pangrol 16 000
Enzosystem (Pharma Activ)

ten fytoenzym vyjde kolem 1 000 na měsíc, pokud se nepletu, docela pálka :-(
Jinak nedostatek lipázy je opravdu "menší detail" a snad to konečně vyřeší můj problém, ale když jsem se k těm jaterním testům dopracovala až po 1,5 roce a to ještě z vlastní iniciativy, tak se není čemu divit. Kdyby mi ten test ti *** doktoři udělali před rokem, tak jsem nemusela rok vysávat pojišťovnu za testyna hormony a jiné nesmysly.
Peťule
Fenixik

Doktorka tvrdí, že bilirubinu je v krvi nadbytek právě když se nedostatečně štěpí tuky. Taky to slyším poprvé v životě, ale ve spojitosti s vlasy by to mělo logiku. (Zatím mi to doktorka jen vzkazovala po mámě, v PO tam zajdu osobně a budu chytřejší).
Fenixik
Peťule
Testů na hormony nelituj.Je třeba vědět nejen"co máš"ale k vyloučení dalších potíží taky to,"co nemáš":D
Jinak POZOR ten Fytoenzym lipázu možná ani neobsahuje..jen jsem chtěl ilustrovat nějaký článeček jednoduchý o tom,tak jsem hodil zdroj.Neznamená to,že bych ho doporučoval a ta cena je opravdu nepříjemná(navíc pokud lipázu ani neobsahuje,pač ho nemá uvedenej ve složení v jiný rubrice na jejich webu,tak to není,co hledáte.).Jinak bych ale upozornil na jinou pozitivní látku a to enzym serrapeptáza(nutný v enterosolventním obalu,aby nebyl zničen žaludečními šťávami),který je protizánětlivě působící(co třeba ho využívat na tu"módní"údajnou inflamaci?:) )
A další enzym na který bych upozornil(pravděpodobně ho ten přípravek Fytoenzym taky neobsahuje)je proteáza ..zvláště pro ty kdo se bojí kvasinek jako kandida .."Proteáze je třeba do značné míry děkovat za to, že ve svých útrobách nemáme parazity. Z nedostatku proteázy plynou značná rizika nákazy vnitřností a například také přemnožení kvasinek rodu kandida."
I další enzymy jsou často značně prospěšné a značně drahé..
Navíc určitá část z nich vyžaduje ochranný enterokokový obal,aby vůbec došly trávicím traktem na místo určení(což je často do střev).
Jinak např.zajímavě se mi jeví http://www.lekarna.cz/p/potravni-doplnky/allenzym-tbl-10/
ale je třeba si uvědomit,že 1balení obsahuje jen 10tablet a že také nemusí být enzymy v dostatečných dávkách v něm obsažené a pak je tu to,jestli právě ony enzymy nepotřebují zrovna některé z nich ten ochranný obal proti trávicím šťávám v žaludku.
Bo něco na způsob třeba tohoto? http://www.favea-trade.cz/probioenzym-30-tobolek-23
Určitě se takových preparátů najde víc,tak hledejte hledejte:)

Peťule ..to je zatím průkaz nepřímý a spíše odvislý na interpretaci..neboli co si myslí kdo o tom,proč je ta hladina bilirubinu v ten moment zvýšená.
Peťule
Fenixik

Díky za názor a tipy :-)
Proteázu mám v tobolkách od Medpharmy, ale lipáza tam právě není, tak proto si stoprocentně seženu něco s lipázou. Ty obaly jsou logické, musí se to rozpustit až v trávicím traktu, na to si dám při kupování pozor.

Jinak ten bilirubin prý údajně souvisí se stresem, takže proto může být dost kolísavý. Tu souvislost mezi bilirubinem a enzymy prodiskutuju s doktorkou a pak dám vědět, jak že to vlastně je :-) Ale souvislost vlasy-bilirubin-nedostatečné trávení by celkem leccos vysvětlila.
k.o.k.o.t.a.r tvrdí, že u žen může být alopecie způsobena nedostatečnou schopností trávit aminokyseliny a to je přece taky záležitost enzymů, takže ta věc s nedostatkem lipázy a nadbytkem bilirubinu by byla podobná záležitost.
marrttys
Peťule

Díky moc za info... Ale abych řekl pravdu, už nevím co dělat... V poslední době mi přijde, že vlasy mi padájí ďábelským tempem... A začínám si těžce myslet, že je to i tím stresem. Neboť mě čekají státnice a opravdu pozoruju, že padají fakt hodně...ale to je možná i tím, že sedím doma. Každopádně už to budou dva měsíce co jsem nasadil Finasterid(prý mám hodně mužských hormonů nebo něčeho podobného) a asi dva týdny už zkousím i Minoxidil...ale jakoby to všechno mělo opačný účinek :o((
Fakt krize... Jsem si jist, že stres má na to taky podíl, ale proti němu se bojovat bohužel nedá :o(
Peťule
marrttys

Tak vítej do klubu, já jsem dneska po mytí asi o 500 vlasů chudší a už jsem se stihla psychicky zhroutit a zase uklidnit :-(

Já jsem byla cca měsíc v poho, vlasy padaly 60-90 za den, no prostě paráda oproti minulosti. A stačil mi na to Neocapil, lopuchová voda, Aloe vera na pití a Ostropestřec na kapání. Jinak v doplňcích žádná změna. A taky padaly především dlouhé vlasy, žádné krátké.

Jenže minulý týden mě rozhodily zkoušky a před týdnem jsem si na hlavě našla prosvítající místo, tak jsem to furt zkoušela začesávat a začala se stresovat, celej týden jsem byla podrážděná, do toho těžká zkouška, a dneska mám pocit, že mi po mytí na hlavě nic nezůstalo. Musí to být jedině ten stres, protože když jsem ty vlasy měla měsíc takřka pod kontrolou a teďka tohle... navíc mě nejvíc stresuje, že mám jet na půl roku studovat do zahraničí a s touhle hrůzou mě to děsí čím dál víc.

Finasterid ti trochu pomůže, ale asi ne moc. Protože já taky beru hormony (antikoncepce + spirolactone) a před tím stresovým efektem mi to ty vlasy neochrání. Já už fakt nevím, jak dodělat semestr, přežít pobyt v zahraničí a nepozorovat vlasy, abych mohla být v klidu.
Acid
Peťule
No zvaž spíš na čem ti víc záleží..Vlasy vs. škola.Myslím že otázka k zamyšlení.Bud chceš mít dobré uplatnění nebo dělat parádu s vlasama, něco za něco.Osobně, ted končím Bc. a dál nejdu, právě kvuli tomu stresu a taky vlasům:)
Peťule
Acid

No jo, jenže mě čeká Bc. za 1-2 roky, teoreticky by mi mohlo na čas stačit (a pak Mgr. třeba dálkově), ale já jsem v psychickém rozkladu už teď. Na vlasech se odráží vypětí a stres, pak padají jak svině, já se z toho zase stresuju, páč nechci vypadat jak vypelichaný kuře... starej známej začarovanej kruh. Budu muset zapracovat na odbourávání stresu, nebo aby se mi aspoň přestal projevovat na těch vlasech, protože jinak to ty 2 roky nevydržím ani s nervama ani s vlasama.
Acid
Peťule

Přemýšlej, rozmýšlej.Vlasy - stres to je známá dvojka.Zvaž jestli to za ten papír stojí...jinak hodně zdaru u zkoušek!
Peťule
Acid

Díky, tobě taky hodně zdaru u bakalářek :-) Se školou to není tak jednoduchý, do Bc. to musím dodělat, jinak končí podpora od rodičů, budu muset pracovat na plnej úvazek a kdo ví, kolik bude stresu pak...
marrttys
Acid

Ty vogo... tak ted si me pobavil jak prase... Uznávám, že s vlasy je to hodně krué, ale abys přerušil kvůli tomu školu... tak to je trošku psycho ne ?! Tento týden taky dokončuju BC, ale jdu dál... A jestli si myslíš, že ty stresy třea už mít nebudeš, tak to se pleteš... Jestli mít stresy dvakrát za rok ve škole u zkoušek nebo je mít mnohem častěji v práci ... nevím no... Teda podle toho co chceš dělat... Jestli chceš dělat bezstarostnou pásovku, tak pak hodně zdaru :o) Tam budeš celekm bez stresu
marrttys
Peťule

Tak já byl s tím u speciaisty... byl jsem i na odběrech krve... zjistil mi ,že mám hodně hormonů, které to právě způsobuj...co jsem četl, tak prý to hodně lidem zabralo...hlavně v zadní části a po celém temeni... Tak počkám rok a uvidím co se vyvine... Snad ještě zapůsobí i Kirkland :o)
Hlavně se zaměřím i na boj se stresem... taky je hodně přípravků nebo i bylinek...tak zkusím něco testnout pak. Znám hodně lidi, co jsou stresaři před zkouškama mnohem větší než já... rozklepou se celí... ale vlasů mají jak máku :o))
Peťule
marrttys

Jo přesně, já navenek působím jako totální kliďas, mám takovej naučenej americkej úsměv, takže se umím tlemit i když mám chuť člověka poslat někam, ale uvnitř jsem asi hodně stresovaná, jenže to není poznat a já sama to na sobě blbě poznám.

Pokud ti našli vysoké DHT nebo testosteron, tak to ti ten fin pak pomůže, ale musíš odbourat ten stres. Protože já mám hormony podle testů OK, beru hormonální léčbu pro případ, že by ty vlasy padaly spíš z citlivosti než z vysokých hladin, pak beru milion doplňků, krásně mi ty vlasy podrůstají (dokonce čelo se mi začlo zase zpátky snižovat), padaly už jen málo a hlavně samé dlouhé dožité ... a do toho pak 500 vlasů dole zničehonic. Kdybych nebyla baba a na vlasech si nezakládala, tak to vzteky vezmu strojkem dohola a to by to určo přestalo padat :-)))
marrttys
Peťule

To je taky mořné, že uvnitř jsem prostě stresovaný...kdo ví...
Zkusím s tím taky něco dělat :o)) minimálně sušit třezalku a pít z ní čaj :o)

Jojo nevím přesně co,ale doktor říkal, že je to celkem dost navýšené, tak to snad zabere...
Věřím, že u holky je to dvakrát tak problematické...ale věř mi, že já bych vypdal jak úplný idiot :o)) Nemám na to hlavu,abych si ji oholil :o))
Peťule
marrttys

Já taky nemám zrovna dobrej tvar hlavy, nesluší mi krátké vlasy ani culík, ani to nemůžu česat dozadu, páč mám vysoké čelo. Takže mám značně omezené maskovací možnosti a připadám si jak vypelichanec :-)

Snad se po té dnešní kalamitě zas nějak odrazím ode dna a zas se to zlepší. Zkusím zas mou oblíbenou psycholožku, už mě z toho jednou skoro dostala, ale přestala jsem o zkouškovém chodit z časových důvodů. Dokázala mě přesvědčit, že za to všechno může strach a že určitě nevyplešatím... a jakoby zázrakem byly vlasy 3 týdny dobré.

Zítra nějak vysonduju ten bilirubin a souvislosti, snad bude doktorka sdílná :-)
Amálka
Peťule
Ahojda Peťule,
četla jsem tu něco o tom, že ten papír za to nestojí... Já jsem předminulý týden dodělala Mgr. a musím říćt - stojí to za to. Navíc nechtějte vidět, co přijde po škole - stres s hledáním práce je podstatně větší. Takže vydrž na škole co to jen půjde, je to těžký, mně padaly vlasy od konce druháku ale také jsem to zvládla. Navíc vzdělání je trvalá hodnota (narozdíl od vlasů :-) )

Hodně úspěchů všem a neposlouchejte řeči o tom, že papír za to nestojí (protože by se to dalo vztáhnout na většinu věcí v životě, vždyť já se stresuji i z toho, že mám mít svatbu...)
Peťule
Amálka

Neboj, já se nechystám tu školu vzdát, minimálně Bc. udělám a Mgr. je ještě daleko. Já paradoxně stres s hledáním práce nemám, už při škole bych mohla pracovat skoro na plný úvazek, spíš jsem musela odmítnout hodně nabídek.

Co jinak, přišlas na něco nového? Nějaký posun k lepšímu?:-)
Amálka
Depa,
ale nepozoruju zhoršení - ač státnice byly bezesporu jeden z mých nejhorších zážitků...Tak měsíc jsem nespala a zhubla jsem pod váhu. Ale výrazné zhoršení zatím nepřišlo - co není může být...:(
Ale beru ten ostropestřec už skoro měsíc, ale žádná změna. Ty kopřivy jsou určitě fajn, také se snažím dělat si odvary a tak.

Bylas u toho Klubala? Já mám jít v srpnu, naposled, tak zjistím, estli ty játra na tom můžou mít podíl.
Peťule
Amálka
Ne, u Klubala jsem nebyla, měla bych jet teď na půl roku do zahraničí, tak k němu půjdu asi potom, až se vrátím. Mám obavu, že přes červen-červenec se tam nestihnu objednat, dojet, přijet pro výslekdy testů a něco dořešit. Jaké má objednací doby? Tak měsíc?

Teď mi napsal bylinkovou směs léčitel Wojnar, tak třeba to pomůže. Je to na posílení nervů, trávení, metabolismu a taky na ty vlasy. V podstatě na míru, takže uvidím.

Já kopřivy jenom piju a na hlavu budu lít asi jen lopuchovou a kopřivovou vodičku, protože to zhoršení přičítám i Neocapilu, prostě se mi po něm asi začaly vyměňovat telogenní vlasy za nové, ale to já nechci, mně jde o zpomalení vlasového cyklu, ne o zrychlení. Když jsem si kdysi přelívala kopřivama vlasy, tak pak nešly upravit a byly šíleně suché a rozcuchané.
Amálka
Peťule
Já se objednávala včera a to až na konec srpna..Navíc poprvé si tam přijdeš pro "testy" takže musíš počítat, že než se k nějakým výsledkům dostaneš, bude to trvat tak 4 měsíce :(

S neocapillem nemám moc dobré skušenosti, nepomohl mi a navíc se mi po něm začaly dělat strašné lupy.
Možná zkusím VLASY S (smích) !!!
Peťule
Amálka

Vlasy S rozhodně zkus, podle těch referencí by jsi z nich měla mít trojnásobné háro :-)))

Já tak sleduju, že Neocapil u žen moc neboduje. Já jsem sice lupy pořešila lopuchovkou a kopřivovkou, ale přicházet o dvojnásobek vlasů jen proto, že mi potom MOŽNÁ narostou nějaké nové, tak to fakt nemusím.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Játra a padání vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání simple bulletin board miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019