Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Jděte svou cestou

Autor Jděte svou cestou
Tommya

Před rokem jsem se rozhodl obětovat vše pro to, abych zachránil své vlasy.. Nebudu sumarizovat, zda to bylo špatné či dobré rozhodnutí, protože vše má své PRO i své PROTI. Když vše děláte skutečně naplno - 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, tak se může stát, že vám to skutečně začne lézt na nejen na mozek, ale i do peněženky. Poznal jsem pár důležitých věcí ohledně lidského těla a tyto zkušenosti jsou k nezaplacení. Nicméně jednoho dne jsem se podíval do zrcadla a začal přemýšlet nad tím, zda-li mi to utrpení za ty vlasy stojí. Věřte mi, že kdybych skutečně pokračoval, tak vlasy na hlavě udržím. Nicméně můj osobní život jaksi stagnoval. Řešil jsem pouze vlasy a vše jim obětoval.. Vše bylo špatně.
Potýkám se s vypadáváním vlasů 4. rok a až tento rok můžu říct, že jsem konečně dostáhl smíření. Pochopil jsem, že člověk není posuzován podle hustoty vlasů, a že lidi to absolutně nazajímá. Nezáleží zda-li máte vlasů plnou hlavu nebo ne, pokud máte osobnost a charisma (tím nemyslím krásně tvarovanou hlavu!), tak je to zcela jedno.
Dnes svůj boj nazývám jakýmsi kompromisem. Už neobjednávám zboží z USA za tisíce, ale jsem na režimu, kterému věřím. Nestojí mě v podstatě nic. To je onen KOMPROMIS.
Dnes už se pouze směju chlapům nad třicet, kteří mají milující rodinu a slušnou práci a dokáže je to rozhodit.
Toto je můj poslední příspěvek a prosím vás, už mi nepište zprávy.
Díky
Tomáš
robot
Myslím,že nakonec tak dopadlo většina lidí,co sem přispívali.Já za poslední rok,taky řešim pořád jenom vlasy,vlasy...myslím,že jsem kvůli tomu přišel částečně i o vztah,protože mě osobně vzaly dost sebevědomí.Pamatuju si,když jsme se seznámili,že mi ex říkala,že by plešatého nechtěla a už v té době jsem věděl,že brzy budu..
Musím též pokračovat v terapii smíření se,a pro ty co trpí AA nepomůže ani ta vysněná transplantace,na kterou ani nemám.Raději peníze vložím do rekonstrukce baráku.Děsivý příklad je třeba transplantace Petra Jandy z Olympicu.Po ni na hlavě prakticky nic.Držim ti palce,jako sobě
Acid
Tommya
...supr jak ses kdysi vynořil, zčeřil to tu často polopravdami a teď si odplul. Přeju hodně úspěchů. Ať se vede chlape!

Můj pohled na to: s AGA jsem smířen už leta, vadí mi to, že jednou budu buď s podkovou jak idiot nebo že se budu muset často holit, což mi taky moc nesluší. Když máš tmavý vlasy, je hned hairline vidět, musíš často holit, což bude nejspíš otrava větší než řešit padání vlasů. S tím jak mě vidí ostatní problém nemám, mám problém s tím jak se vidím sám. Samotnýmu mě to vadí, což je nejhorší a tak s tím něco málo dělám. Nemám ztoho mindráky, nemám z toho depky ani stresy, jen občas zamrzí když třeba při zbytečném stresu vidím jak ze mě doslova sněží vlasy nebo jak odplouvají do výlevky. Byl sem na vlasy prostě zvyklý, těžko se mi jich vzdává. Ale jedno vím jistě, pokud to zbrdíte na chvíli, nemáte vyhráno, jednou vám to stejně prořídne...někomu v 25ti někomu v 35ti někomu po 40tce. Jestli řešíte ženský, tak fajn v mladí to přibrzdit, ale pokud vám to vadí samotným stejně jako mě, jednou vás to čeká. Neexistuje nic, co by to dlouhodobě vyřešilo (horizotn 10let a více) a vy se nestaly "proplešatělými"
lukso
Tommya:
Strata vlasov je jednoznacne dobra skola do zivota. Vsetci sme sa pri tom mnoho naucili, hlavne ti, ktori zachranu vlasov pretavili do starostlivosti o svoje zdravie a premenili hendikep na prednost. Riesim to podobne uz takmer rok - nikdy som sa necitil lepsie. Prajem vela zdaru a uspechov!
jade
Tommya:

Já taky přeju hodně štěstí. Tvoje příspěvky jsem vždycky ráda četla, přijde mi, že problematice padání vlasů hodně rozumíš. Tak sem někdy ještě nakoukni.
Marťan
Tommya
Gratuluju ti k úspěchu, protože smířit se s tímto problémem já považuji za větší úspěch a vítěztví, než když pomocí nějaké chemie udržíš vlasy o pár let déle. Já jsem bojoval s AA několik posledních let a myslím, že to má i svoje pozitiva. Změnil jsem životosprávu, přestal jsem kouřit a musím uznat, že mě osobně to jen prospívá. Dnes by mě ani nenapadlo se někomu smát, kvůli jeho vzhledu, takže i po morální stránce mě můj osud poučil - zkrátka - všechno zlé k něčemu dobré. Bohužel vlasy se nelepší, není jich více a stav se postupně zhoršuje. Letos v létě mám v plánu revoluční rozhodnutí oholit si hlavu. Věřím, že mi to pomůže v procesu smiřování se s tím, že dříve či později budu bez vlasů. Hodně zdaru a drž se.
Jee
Smířit se není řešení! ..pokud někdo trpí AA tak mi nikdo nenamluví, že je zdraví. Naše tělo nás tak upozorňuje na nějaký problém. My už víme, že tím hlavním problémem je u mužů prostata, takže pokud si člověk vyléčí prostatu přestanou mu padat vlasy a v mnoha případech i velká část znovu naroste. Napsal jsem to jen velmi obecně, ale myslím si, že by to mělo stačit k pochopení, že vypadávání vlasů není v žádném případě jen kosmetický problém.
Franta
Jee
Ty asi vubec nechapes o co v tomhle vlakne a v podstate i celym tomhle foru bezi...Naprosto souhlasim s celym Tommyovym prispevkem do posledniho pismenka, protoze jsem na vlastni kuzi zazil neco podobnyho... Je to vsechno o kompromisu, jinak budes zit zivot jen kvuli vlasum a to te uprimne lituju...
Muhaj
Souhlasit s Tommyovým příspěvkem lze tak na půl. Bylo by krásné lusknout prstama, otočit se na kramfletu a říci si - "nebudu řešit vlasy". Ve skutečnosti to tak ale nefunguje. Člověk. který sem chodil léta a žehral na to "chci mít vlasy" bude vždy tím jedním z nás, jedním z "vícevlasu.cz". Je jedno jestli si to připustí nebo to bude vytláčet do podvědomí a kdo ví kam ještě. Je jedno jestli sem přestane chodit nebo bude chodit jinam – nebo nikam. Lidé jako jsme my vědí co chtějí a sledování toho, jak se nám leskne na hlavě pleš to rozhodně není. V každém případě bych se rád pletl. Také přeji všechno nejlepší.
Hujer
Tommya přišel pouze na to, co všeci tak nějak ví, ale nechtějí si to připustit. Každopádně mu držím palce a doufám, že v sobě nalezne nové a daleko důležitější hodnoty, než jsou tři zachráněné vlasy...

to Muhaj:
Jasné že nejde jen tak ze dne na den zcela změnit od základu svůj život, ale Tommya udělal první krok k tomu, aby byl v životě daleko šťastnější než doposud, protože jeho život se do teď točil jen okolo vlasů. Vím že není jednoduché pochopit a příjmout naprostý opak toho, co do teď dělal, ale kdo to dokáže tak je více než vítězem.

Já sem nikdy nepatřil k těm, kteří by pro vlasy dělali první poslední. Tak od těch 16-17 sem věděl že mám AGA a už tehdy sem byl rozhodnutý, že jak trochu dospěju a vlasy mi více prořídnou, tak půjdu dohola. Proto je pro mě zase nepochopitelné, jak někdo může obětovat celé své drahocené mládí, také nervy a celkově zdraví tomu, aby zachránil pár chlupů na hlavě. Záleží čistě na tom, z jakého úhlu pohledu se na věc každý z vás dívá.
marcus
2 Hujer:

Možná, že v tomto případě už boj s AGA neměl smysl, ale obecně si myslím, že tento přístup není zrovna ideální. Pokud by se člověk měl vzdávat bez boje, čeho by pak v životě dosáhl?! Samozřejmě se to nesmí přehánět, zničené zdraví a promarněné mládí opravdu za vlasy nestojí, ale pokud je tu schůdná cesta ke kýženému výsledku, proč se jí nevydat? Mě AGA nehorázně štve a právě to mi dává motivaci a sílu s tím něco dělat. boj o vlasy jsem pojal jako svoje hobby, stejně tak jako se věnuju kytaře, herectví atp.

Je tu dost velká šance, že se tu za pár měsíců objevím a řeknu: ,,Jo, chlape, měls tenkrát pravdu, byla to ztráta času," ale přišlo by mi nehorázně srabský to alespoň nezkusit. Jsem ještě mlád a třeba mi tvoje myšlenky dojdou později, určitě tě nechci shazovat, ale zatím jsem přesvědčen, že člověk by si za svými cíli měl tvrdě jít. Amen
Muhaj
Hujer
..ale Tommya udělal první krok k tomu, aby byl v životě daleko šťastnější


Bohužel lidské postoje a hodnoty se budují dlouhé roky a desetiletí. Stojí za nimi množství existenciálních prožitků, zážitků, které postupně naše postoje a hodnoty přirozeně proměňují. Lidské postoje se nemnění takříkajíc od stolu - na povel a mnohdy nemají na první pohled dohledatelný racionální počátek:

Tommya
protože vše má své PRO i své PROTI


Když se vám líbí v dětství například fialová barva nelze si jen tak říct "bude se mi víc líbit červená". Když si bez vlasů připadáte jako opelíchaný kocour, kupujete na "netu za tisíce", jako Tommya, potom marná sláva, marná teatrální gesta - ale sebeosvícenější rácio analýzou pro a proti plného klidu nedojdete.
yoda
Jee ma pravdu. Padanie vlasov netreba zaslepene riešiť, ale ani netreba nad tým mávnuť rukou. Ak je človek chorý, padajú mu vlasy (nie na 100%, ale väčšinou áno). Chrípka trvá pár dní a človek to nerieši, ale prísť napríklad o obličku, len preto, lebo som robil tvrďasa a mávol nad padaním vlasov rukou je prinajmenšom hlúpe.
Ak človeku zrazu padajú vlasy, treba sa dať minimálne vyšetriť (bez ohľadu na názor na zdravotníctvo..).
(to nepíšem pre stálych členov fóra, ale chodia sem aj rôzni "cudzinci" priamo z vyhladávačov..)
Marťan
Rád bych se podělil o svoji nedávnou zkušenost a rád bych ji všem doporučil. Patřil jsem k těm co mají ze svých vlasů pořádný mindráky a nemohl jsem se s tím donedávna vyrovnat. Nedokázal jsem o tom ani s nikým mluvit a snažil jsem se to maskovat. Věděl jsem, že jestli se to neobrátí k lepšímu, což se nestalo, už to nebude možné maskovat a bude třeba vzít do ruky strojek. Sebevědomí pochopitelně na nule. Tím jak jsem si upravoval vlasy, abych skrýval místa, kde už to jaksi prosvítá, jsem pomalu ale jistě spěl k budoucí přehazovačce, což je pro mě osobně naprosto slizká záležitost. Zároveň jsem se bál si hlavu oholit, že to přitáhne pozornost všech okolo a budou mi civět na kebuli a komentovat, jak mi ubylo vlasů. Nicméně jsem se odhodlal, pořídil strojek s nástavcem od 3 do 21 mm a šel na věc. Vzal jsem to pro začátek na 21 pak asi na 15 mm. Bál jsem se toho a v prvních momentech to byl trochu nezvyk, ale po chvilce jsem si na to zvyk a cítil se mnohem, mnohem lépe. Vlasů jakoby vizuálně přibylo a působí to celkově lepším, mladším i zdravějším dojmem. Když někdo okomentoval můj nový sestřih, tak že mi to sekne. Místa která jsem měl nejvíce prořídlá tolik nevynikají a nejsou tolik patrné. Dříve jsem si myslel, že se mi to schová v delších vlasech a teď vím, že to byla blbost. Můžu si teď klidně namočit hlavu a nebojím jak to bude vypadat. Vypadá to pořád dobře a není třeba se o to jakkoli snažit. Je mi jasný, že mi to nezastaví výpadek vlasů do budoucna, ale minimálně jsem se tím dostal do stavu psychycké pohody kdy vlasy neřeším a tudíž se nestresuji, což si myslím že je pro vlasy jedině přínos. Moje sebevědomí se rozhodně zlepšilo a po letech se cítím fajn.
Franta
Martan
Taky uz covece o tom strojku nejakou dobu premyslim...zatim jsem se ale neodhodlal...
pajule
Zdravím všechny!
V současné době aplikujeme přírodní léčbu na dg . alopecia areata.
Budu hlásit výsledky.

Pokud by měl někdo zájem, kontaktujte mě na email.

pajule
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Jděte svou cestou

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání light forum script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019