Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Je mi 17 let a mám na hlavě 1/2 vlasů

Autor Je mi 17 let a mám na hlavě 1/2 vlasů
Dzein
Je mi 17 a tak od mých 12 let mi začali nenápadně padat vlasy, každodenním mytím, melírováním, fénováním a žehlením. Nerostou nové, vůbec. Už tak 3 roky. Jsem z toho hotová, už přestávám v něco doufat. Mám tmavé vlasy takže na temeni hlavy mi dost prosvítá lebka a jde to vidět.. Začala jsem se vyhýbat společnosti a místům kde je spousta lidí. Přemýšlím o psychologovi, protože už mi z toho začíná vážně tak trochu hrabat, každý den se s vlasy trápím, nevím jak je učesat, jak zakrýt holá místa. Je mi ze sebe špatně když jdu po městě a vidím ty vlasaté sebevědomé holky. Začala jsem hodně kouřit ( 20 denně),to prý má taky negativní účinky na vlasy, ale cigarety mě alespoň trochu uklidňují. Zkoušela jsem plno vitamínů (Panthenol,B-komplex,Gs Eladen,Biosil, Revalid), spoustu vodiček a nic. Tolik peněz a žádná změna, dala bych za nové vlasy cokoliv.. Poradíte mi prosím někdo, jak to lépe snášet? Jak si to nebrat a nemyslet na to každý den? Přeji hodně síly a nových vlásků a předem děkuji za odpovědi..
fbx16
Myslím, že si vlasy myješ / myla dost často, proč každý den? Jednou za dva dny by určitě stačilo, častým mytím jim moc nepomůžeš, mytí je na vlasy namáhavé.
Nemyslím si, že odbarvování, žehlení nebo foukání by mělo nějaký negativní vliv, ale nic se nesmí přehánět a navíc mi přijde zbytečné, pokud si někdo žehlí vlasy každý den (?).

Začni dělat něco pro sebe a dostaň se do pořádku po psychické stránce. Přestaň kouřit, úplně. Nejenom, že za to zbytečně utrácíš peníze, ale škodíš svému zdraví. Přestaň řešit, že ti nějaké vlasy padají nebo že jich máš málo a všechno ber tak, jak je. Změň životní styl, dopřej si pravidelné jídlo po menších porcích asi 6x denně.

Píšeš, co všechno jsi zkoušela, ale používala jsi některý ten z uvedených přípravků déle jak 4 měsíce, abys mohla říct, že ani jeden z nich nezabral?
kristyna sedmnact
Dobrý den, je mi taky 17 let, žiju mezi horama už pět let. Trápí mě taky padavost vlasů. Tak k věci. Poslední měsíce si všímám opravdu velkého řídnutí mých vlasů, na umyvadle ani nikde jinde ani v posteli jsem si nevšimla vůbec žádných mých vlasů, a v kartáči jich je sice dost, ale ne až tak moc. Barvím se tmavě hnědou, ale tak třikrát za půlroku. Moje přírodní barva ,špinavá blondýna¨se mi absolutně na mě nelíbí. Nehodí se mi k očím, pleti jdou mi vidět trochu umaštěné vlasy. Hlavu si myju každé ráno před školou. Po sprše si je vyfénuju, mám to tak do 5minut suché, jelikož jsou opravdu měkké a jemné, mám je asi po ramena. Když si vlasy neumyju ráno, odpoledne ve škole už pozoruji jak je mám pomalu mastné. Musím si je mýt každý den, nepůjdu přece s umaštěnou hlavou Jsem napůl vegetarián. Od tří let nejím maso, ale pak jsem začala jíst suché salámy(vysočina, paprikáš, lovecký..) ale šunka nebo něco takového ne. Smrdí mi to, je to pro mě odpudivé a tak samo u masa. Telecí párek ano, ale tam kde jsou ty bílé kousky mi je okamžitě na zvracení jak z chuti tak z pohledu. Poslední dobou mi šéf v práci dával na oběd kuřecí, a přinutila jsem se že to s ním, a snědla, řekla jsem si že mám na to chuť a šlo to.. Nějak velké stresy nemám..Doma se často hádali, ale už to není tak hrozné. Někdy hádka skončila v bitku, mamka se před pěti lety se mnou přestěhovala k příteli kousek od města do hor a já s ní, otec je v městě se svou přítelkyní, ani jeden z rodičů nemá moc peněz, dalo by se říct, že se topíme v dluzích, a často není ani na autobus do školy, ale nevím jestli mám stres, asi to nepoznám.. Mám taky větší přísun cukru ze sladkostí a zeleninu jím skoro každý den, v salátu nebo jen tak, ale ne až zas tak moc. Ovoce ano, když je doma. Poslední měsíce chodím na cvičení- předcvičuji aerobic, teď skončil, ale na cvičení si do tělocvičny zajdu aspoň sama, nechcu opět přibrat, jen tak tak jsem se zbavila obezity.
Zítra jdu na kožní, ale chtěla bych přece jen trochu rady odsud. Bojím se taky že to může být rakovina, nikde jsem o tom nečetla, ani v rodině není, ale mám takový blbý pocit.
Děkuji za udělaný čas na mou odpověď Kristy
Marit
Ahojky. Ke Kristýnce: Třeba to nebude až tak hrozné...Opravdu jsi zaznamenala rapidní úbytek vlasů? Nezhoršila se ti třeba jen kvalita? Může to podle mě být i hormonálními změnami v pubertě...Nezačala jsi brát antikoncepci? Stres určitě může mít na padání vlasů vliv, ale to by muselo být dlouhodobého a závažného charakteru, aspoň si to myslím.
Co se týče barvení, já měla na hlavě jen dvakrát nebo snad třikrát melír a už je to docela dlouho... Teď vážně uvažuju o barvičce, protože s šampony to není ono, brzy se to vymyje...

Ale abych se držela tématu: Neboj se, já si nemyslím, že by ses musela ve svém věku obávat takové nemoci! Pokud nemáš žádné jiné větší potíže, tak o takových diagnózách ve svém věku ani nepřemýšlej...Ale je moudrý, že ses rozhodla jít ke kožní, je to asi nejlepší řešení, když tě to tolik trápí.

P.S. Ještě k tomu BARVENÍ: Mám trochu dilema, zda do toho jít, když mám tak jemný vlasy....Někde jsem četla, že to dokonce jemným vlasům prospívá a přidává na objemu, na druhou stranu si myslím, že jim to dá zabrat a skutečně nerada bych svým vlasům ublížila ještě víc...
Má někdo se slabými vlasy zkušenosti s barvením? V jak častých intervalech si to lze dovolit? Jaké barvičky jsou nejlepší? (Tuším, že černá to nebude )
kristyna sedmnact
Oů..děkuju za uklidnění..mě se taky zdá, že po barvě mám vlasy objemnější a ne až tak moc splihlé, jako když jsem ej nebarvila, ale i tak mi jde na hodně moc místech vidět pleška..ptala jsem se holek ze střední a řekly že si ničeho nevšimly, asi si toho všimám jedině já, která se znám nejlíp a ten kdo se mi hrabe ve vlasech..stejně na kožní zajdu, aspoň pro jistotu, že to není nic vážnějšího a pro pomoc s růstem
kristyna sedmnact
Jo a antikoncepci neberu, ani jsem ještě neměla pohlavní styk, a mám pocit že pubertu mám za sebou, jestli jsem nějakou prošla, sama sobě se zdám pořád klidná, a nevím jesi je to úbytek nějak obrovský, ale když už na místech kde je pěšínka není pomalu nic tak to je dost pro mě poplach. Po stranách hlavy na bocích taky jsou místa kde jsou jakoby prameny ničeho, prostě světlá lebka..a vlasy vzadu musím česat směrem dozadu, protože by šla vidět pleš zezadu
barka
Ahoj je mi 29. a před nedávnem mi umřel můj milovaný otec.Z těch nervů a stresů mi začaly padat vlasy.Užívám pantenol a zatím nic moc.
Marit
Barka: Pokud je to z takového stresového náporu, tak se to nejspíš časem spraví...Zatím snad bude stačit dodržovat životosprávu- zdravě jíst, brát nějaký ty vitamíny a hlavně snažit se překonat tu těžkou situaci...i když to bude náročné...

Kristýnka: Nepanikař. Uvidíš, co ti řeknou na kožním, ale věřím, že to nebude tak zlý. Já mám nekvalitní vlasy od narození a na skráních je mám taky řídký, když si je hodně pevně stáhnu do skřipce nebo culíku, vypadám jako pleška, protože mi okamžitě začne prosvítat kůže...Ale nenadělám s tím asi nic moc, u mě pomáhá jen rafinovanej střih a trochu doufám, že i ta dobře vybraná barva.
kristyna sedmnact
No už jsem celkem v klidu.. Barko: je mi to moc líto a doufám, že se ta bolest časem ztiší, cítím s tebou.
barka
Barka: Ahoj ja se snažím dát se do pohody,ale fakt to mám v sobě.Jsou i dny že mám čistou hlavu ale těch je fakt moc málo.Vitamíny jím s živoutosprávou jsem na tom taky docela dobře tak doufám že se to vše zklidní.Nerada bych byla bez vlasů.Však to všichni znáte.
kristyna sedmnact
Dneska jsem byla na to kožním a ta byla tam snad stoletá ududraná bába..ale stejně mi předepsala mim alpicort 100ml..platila jsem s receptem 100kc takže uvidíme, ale mělo by to zabránit zabránit padání vlasů..je to na masáž hlavy každý večer..jestli s tím máte někdo zkušenost, nebo jste o tom slyšeli dejte vědět..
Marit
Tak o tomhle přípravku jsem ještě neslyšela, ale to bude možná tím, že jsem nikdy nebyla se svými problémy na kožním... Určitě dej vědět, jak to na tebe zabírá. Pokud můžu doporučit za sebe, výborná je i lopuchová vodička, tu pouívají někdy i pacienti po chemo nebo ti, co jim náhle začaly hodně padat vlasy a to padání lopuchové zábaly nebo masáž tím tonikem fakt zastaví.
Mrkev
Alpicort mi předepsala kožní také, používala jsem cca 5 měsíců, brala methionin a kupu dalších vitaminů. Vlasy padaly vesměs pořád stejně, nicméně spravila se mi pleť a narostly mi krásné nehty (je to však malá záplata na každodenní trauma s maskováním plešky a sbíráním vlasů ). Vypatlala jsem běhěm těch 5 měsíců dvě balení Alpicortu a pak si dala oraz s tím, že nebudu vlasy vůbec řešit, stresovat se jejich padáním a tak. A fakt jsem je neřešila. Bohužel po dalších 3 měsících jsem se opravdu zhrozila, vlasy mi zase znatelně prořídly , takže jsem si nechala předepsat nové balení Alpicortu, které možná nasadím jakmile dokončím 6-týdenní kůru aminexilu (která je mimochodem pro mne vyhozením peněz).
Nejsem doktor, ale u alpicort obsahuje kortikoidy a a to prý je svinstvo. Nevím, jestli mi to nakonec nezpůsobilo, že vlasy mi teď padají víc než předtím. Na druhou stranu jsem cetla spoutu komentářů, kdy pomohl.
david24
UŽ JSTE ZKUSILI MANE??já na něj nedám dopustit....Vrátil mi sebevědomí...Sce ta cena je docela vysoká, ale na Aukru se dá vpoho sehnat za méně...
kristyna sedmnact
Nee. kolik se zhruba pohybuje cena a jak to jde s narustem jnovych vlasku??
Nikol1
To david24: opět okatá reklama
barka
Přesně tak opět okatá reklama.Lidi já už jsem vyskoušela spoustu přípravku na vypadávaní vlasů,ale všechno stálo jen nehorázne prachy.Dneska se veškeré zdravotnictví zabíva jan nesmyslama,ale aby vymyslely přípravek pro nás obyčejné lidi co mají problém s vlasy!Tak na to nemají čas.Myslím že to je docela žhavé téma.No nemám pravdu.Barka.
Dzein
Všechny vás moc zdravím.V březnu jsem tu založila toto téma a vůbec nic se nezměnilo snad jen to, že v úterý jdu k psychologovi, trpím depresí a už si nevím rady. Chci se začít zase radovat ze života jako dříve, naučit se mít ráda sama sebe takovou jaká jsem i s tím strašákem na hlavě(pleška) co mě každé ráno v zrcadle přivádí do úzkostných stavů. Člověk si jen říká: Vždyt mi je 17, jak budu vypadat za 20,30 let? Bože
Barko: Je mi moc líto co se stalo, vím co to je ztratit rodiče.. maminka měla rakovinu..všechno jako by se mi hroutilo pod nohama. Vím jaký dělá dopad na vlasech špatný psychický stav, proto jsem se objednala k psychologovi.Je čas se sebou začít něco dělat. Jinak MANE!!! Nekupovat!Zbytečně vyhozené penízky, říkám to ze své vlastní zkušenosti..Zatím jsem nenašla žádný zaručeně dobrý přípravek a to jsem jich zkusila opravdu moc.
barka
Dzein:taky je mi moc líto to s tvojí maminkou.Taková obrovská ztráta je jako by všechno štěstí odešlo navždy.Tak hlavně at ti to sezení u psychologa přinese hodně vnitřního klidu.
Adys
Ahoj, snad nevadí, že Vám vstupuji do diskuze. Chtěla sem se jen zeptat na nějaké ty přípravky na vlasy. Taky mi hodně vypadávají. Začalo to ve 14 když se rodiče rozvedli. Stres. V 17 jsem skončila na operaci se slepákem. Na tom by nebylo nic tak hrozného, kdybych do týdne nebyla na další operaci protože mi tu první udělali špatně. Hematom 20x10x5 cm na játrech. No skončila jsem na jip a tím jak do mě valili samé svinstva a ztrácela jsem pomalu imunitu si myslím, že i tohe hodně přispělo k tomu že mám na hlavě pár chlupů. Před rokem jsem šla na prodloužení vlasů a alespoň to vypadá, že na té hlavě něco mám. Ale pořád vidím svoje vlasy úplně všude. A né jen já. Doma věta stylu: Zas ty tvoje vlasy je tak ohraná, že už ji ani neslyším. Má někdo z Vás odskoušený nějaký přípravek? Nebo nezná někdo nějakou dobrou babskou radu? Děkuji
Narciska
Ahoj také jsem měla problém s vypadáváním vlasů.Je to už 17let a bylo to po porodu druhého mimina.Tenkrát mi na kožním psala lékařka vitamín A,ale jelikož jsem kojila,tak jsem ho nemohla brát.Zajímala jsem se o takové ty babské rady a podle nich se řídila.Jedla jsem ořechy,mandle,pangamin,B komplex, držela párkrát kopřivovou kůru.Vlasy se mi o moc zlepšily.Sice je nemám tak husté jako bývaly,ale nemám jiný problém.Nevím zda můžu napsat název vlasové kosmetiky co používám,ale mě nikdy dřív vlasy nenarostly dýl než po ramena a co používám šampony,kondicionery a sem tam kůry a masky tak mám vlasy k pasu.Myslím si,že mi prostě sedne.Určitě hraje roli styl života,potraviny,stres,prostředí atd.Já se taky barvím.Většinou po osmi týdnech,někdy dýl.Vlasy jsou pak objemnější a ani se nemastí.Myju si je dvakrát,někdy třikrát týdně,né proto,že bych musela,ale pro svůj dobrej pocit.Používala jsem jednu značku a teď jsem přešla na novou a jsem maximálně spokojená.Přeju všem bezproblémový růst vlasů a žádný stres.
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Je mi 17 let a mám na hlavě 1/2 vlasů

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání online community script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019