Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Jsem z toho venku! - vám, ženské části

Autor Jsem z toho venku! - vám, ženské části
ajjja
Tak, Vážené spolutrpitelky.
Půl roku jsem v naprostém zoufalství využívala informací na fórech, a všech možných odkazech týkajících se padání vlasů. Vyzkoušela jsem kde co, ve zběsilé snaze zachránit co jsem ještě měla a co každý den ubývalo.
A slíbila jsem si, že pokud se téhle noční můry, která likviduje jakýkoliv šťastný okamžik mého života, zbavím, dám to k dispozici Vám všem zpět.
Mám androgenní alopecii, zděděnou po mamce (ta od mého porodu nosila roky paruku a odmítala chodit mezi lidi). Je mi 36 let, od puberty, kdy se projevila, až do nedávna byla v poměrně únosném stavu - málo vlasů na temeni, ale s trochou maskovacích manévrů jako např. denní sypání si škrobu do vlasů se s tím dalo chodit.
Před půl rokem, kdy se však poněkud zhoršil můj zdravotní stav - alergie, astma, podváha, nějaké kortikoidy na astma - vlasy začali padat naprosto neúnosně a nemaskovatelně.
Zkoušela jsem, co se dalo. Vitamíny, přísně zdravou stravu bez lepku, cukru s omezením mléčných výrobků, cvičení, masáže, čínskou medicínu, akupunkturu, psychoterapii, vodičky (Neocapil), potravní doplňky se Serrenoa repens s vysokým dávkováním, od kožní lékařky nějaké B12, esenciální bílkoviny, homeopatii. Určitě jsem ještě něco zapoměla. A výsledek? - Vůbec žádný. Začala jsem navíc trpět záněty močovch cest, což znovu jen zjevně zhoršilo situaci.
A teď to pozitivní, proč píšu. Nakonec jsem se rozhodla vyzkoušet poslední, poněkud kontroverzní a rizikovou záležitost: Antikoncepci. Konkétně Yadinne. Tak zcela zázračný a evidentní výsledek jsem nečekala ani ve snu!!! Během 7 dnů od počátku užívání se místo chuchvalce vlasů ve vaně při česání (postupně jsem se vlastně raději česat přestávala) objevilo pouze několik dlouhých už dožilých vlasů a od té doby (začínám čtvrtý měsíc užívání) stav nezakolísal a moje vlasy se už zrestaurovaly natolik, že jsem se mohla naprosto přestat zabývat jejich stavem v zrcadle. Jsem normální! Podotýkám, že ostatní aspekty mého zdravotního stavu se mi zatím výrazněji zlepšit nepodařilo. To přijde na řadu až nyní.
Navíc: netrpím už žádnými potížemi s nadměrně silným a nepravidelným mens. krvácením, podstatně se mi vyrovnal psychický stav a - co se týče hmotnosti - kýžená váha se mi udržuje snadněji než předtím. Nekecám! A to mám sklon k nadváze velmi intenzivní. Nyní mám spíše problém při léta navyklých porcích jídla, které se mi zvětšovat nechce, nepadat pod váhu.
Tak, nikoho nepřesvědčuji, toto je moje zkušennost zcela jednoznačná a nepřibarvená, kterou Vám všem dlužím, naložte si s ní jak chcete. Snad jen ještě, že jsem musela změnit gynekoložku, protože ta má původní nějak na souvislost ovulačních hormonů s vlasy nevěřila a zkoušela na mne různě provokační injekce a kde nic tu nic, takže po čtyřměsíčním čekání ode dne ke dni jsem ji jednoduše změnila a té nové jsem zcela jednoznačně i když pokorně a slušně řekla, že jdu za ní, protože ji žádám o Yadinne, pokud nemá něco závažného proti. A bylo. Přeju Vám stejné absolutní štěstí, jaké potkalo mne, které ovlivnilo veškerý můj život, ajjja.
petrap
ajjja

AHOJ...JSEM MOC RÁDA, ŽE NĚKOMU KONEČNĚ PŘESTALY PADAT VLASY...NEDÁVNO JSEM BYLA NA KOŽNÍM.POTVRDILA MI ANDROGENNÍ ALOPECII.ROZHODLA SE,ZE MI NASADÍ ANTIKONCEPCI,KTEROU JSEM V ÚNORU VYSADILA.MINERVU.RIKALA,ZE TO JSOU DOBRÉ PRÁŠKY.I DIANNE,ALE KDYŽ JSEM JI ŘÍKALA,ŽE JSEM 3 MĚSÍCE UŽÍVALA Yadinne,ŘÍKALA MI, ŽE TA JE DOBRÁ NA PLEŤ,ALE NA VLASY MOC NE.
MYSLÍM SI,ŽE VŠECHNY TYTO TŘI PŘÍPRAVKY JSOU SI HODNĚ PODOBNÉ.NENÍ MOŽNÉ, ŽE TO BYLO I JINOU ZMĚNOU?TŘEBA PO DOVOLENÉ...MÉNĚ STRESU?
Dead Kodet
ajjja: mam radost i za tebe. hodne stesti a do budoucna cim dal vi novych vlasu.
Peťule
ajjja
Gratuluju, díky za info, měla jsi velké štěstí, že ti antikoncepce pomohla. Až se mi tomu nechce věřit, že tak rychle, protože přece znáš růstový cyklus vlasů... nemohlo v tom být i něco jiného?? Mně zatím Diane nepomohla a doktoři tvrdí, že jí musím dát půl roku, takže budu dál čekat a zkoušet.
Moc ti to přeju :-)
skřítek
ajjja
Také se přidávám ke gratulacím..úplně mě potěšilo přečíst si tady něco takového..:-) a navíc si mi pomohla k odhodlání vrhnout se konečně na nějakou antikoncepci, které se trošičku bojím..
Peťule
skřítek
Antikoncepce se neboj, bere to strašně moc holek a je tolik druhů, že určitě najdeš něco, co ti sedne. Já mám teď (za 3 roky) třetí typ antikoncepce a žádné vážné vedlejší účinky jsem u žádné z nich neměla, ani teď u Diane. Pradoxně, problémy bývají spíš po vysazení než při užívání.
Evelyn
Hurááááááá!!! Gratuluju!
Já mám taky příjemnou zprávu, i když asi ne až tak, ale aspoň něco:
Konečně jsem potkala někoho, kdo se se mnou začal vážně zabývat a kdo vypadal, že se opravdu zajímá, co s mými vlasy a vůbec se mnou jako člověkem bude. A kdo že? Tramtarará - moje obvoďačka, kterou jsem v honbě za odbornými vyšetřeními zatím přeskakovala. A víte co mi doporučila? Okamžité vysazení antikoncepce (a změnu kožní).
Peťule
Evelyn
No já bych tak nejásala, nechci být velkej skeptik a kazit ti radost, ale vysazením antikoncepce nastane menší hormonální chaos a navíc už je nás tu dost, kterým právě po vysazení antikoncepce vlasy začaly padat. Ale záleží taky, jakou antikoncepci bereš a jestli je příčina padání vlasů v hormonech nebo třeba v imunitě.
Změnu kožní taky doporučuju, já zatím obchodila 3 a každej měl úplně jinej názor, jedna z nich nadělala víc škody jak užitku.
skřítek
Peťule
Čekám teď na výsledky testů,co mi prováděla gynekoložka,takže čekám a myslím,že mi ji stejně předepíše...tak doufám,že to v něčem pomůže:-)
skřítek
No jasné..já už sem u čtvrté kožní..a myslím,že konečně jsem trefila na tu správnou...:-)...I když neodpustila si poznámku, že mám vlasů dost...hehe..ale je velmi ochotná..až mi to přijde po předchozích zkušenostech jako něco nadpozemského..:-))
Midik
Moc gratuluju:) Myslis, ze ty mlecne vyrobky muzou nejak skodit? Pokud jsou ve velkem mnozstvi? Jedla jsem v podstate jen jogurty, ovoce a musli. Sem tam nejaky tmavy rohlik..Mam to zkusit omezit nebio na to nemaji vliv?
jedna holka
ajjja
Jak se pozná již odumřelý vlas od nového zdravého vlasu?
ajjja
Doplním popořadě, co vás zajímalo:
1) Dám krk za to, že ničím jiným, než antikoncepcí změna nenastala. Od prvního prášku jsem bedlivě pozorovala hromádku vlasů ve vaně, a ta reagovala přímou úměrou až po sedmý den, kdy jich bylo opravdu minimum, a od té doby s už situace nezměnila.
2) Růstový cyklus – spolehlivé vodítko bylo, že přestaly padat. Samozřejmě to dorůstání je pomalé a méně evidentní. Ale potvrzením je i to, že když mi padaly, padaly hojně i krátké, nedorostlé a všelijak pokroucené. Teď, když něco vypadne, jsou to pouze dlouhé vlasy na konci životnosti.
3) Mléčné výrobky – hodně věřím čínské medicíně. Ale co mohu, odzkouším si sama na sobě. Mléčné výrobky prostě zahleňují organismus. Tím ho výrazně zatěžují. Jogurty nevyjímaje. Jsou pro organismus chladné a tvoří se díky nim hustý hlen, který se usazuje porůznu, například v plicích. Kdo má sklon třebas k zánětům dýchacích cest, velmi evidentně to pozná. Ale týká se to i ledvin a jiných orgánů. Takže vliv na vlasy je poněkud nepřímý. Jen ten, že organismus je zatížen, bojuje s ucpáním, celý metabolismus je ztížený a zpomalený, a prostě nefunguje vše, jak má, nebo jak by mohlo. A vlasy citlivě reagují na pohodu či nepohodu v těle.
4) Pro „jednu holku“ – už výše se zmiňuji – nejsem odborník, pouze jednoduchá logika. Když mi vlasy padaly, říkala jsem si, jak mi mohou dorůst, když mezi vypadlými je dobrá polovina vlasů krátkých, tak 3 cm zdéli. Tenké, pokroucené. (Já nosím polodlouhé). A když padat přestaly, prostě mezi vypadlými neexistuje žádný takový neduživý krátký mrzáček. Ty nové, co rostou prostě drží.
5) A ještě poznámka ke kožním lékařům. Já na ně štěstí neměla. Samotná androgenní alopecie je jasně hormonální záležitost. Kožní lékaři se obvykle jakékoliv hormonální léčbě dost vyhýbají. V tom je ten problém. Samozřejmě jsou výjimky, a samozřejmě se hormonální záležitosti dají ovlivňovat také nehormonálně. Já už však na další nepřímé a sporně účinné postupy neměla čas. Situace byla kritická, takže jsem se rozhodla pro sice riskatní, nicméně přímý zásah, a on mi vyšel.
Druhá věc je, když už se oháním čínskou medicínou, že ta antikoncepce oslabuje jiné věci v organismu, které zatím byly zdravé, takže se žádný negativní vliv neprojevuje. Určitě však budu muset neusnout na vavřínech, a ten její oslabující vliv kompenzovat nějakou další bylinkovou podporou a správnou stravou. Tohle byla první rychlá a účinná pomoc, ale zanedbání ostatních aspektů by se časm mohlo vymstít. Tedy, to že jsem své vlastní hormony musela korigovat nějakou antikoncepcí svědčí prostě o tom, že něco u mne nebylo v pořádku. A to něco je slabost ledvin a jater a krve a možná plic, a je to prvotně za příčiněno mou minulou nezdravou stravou, podváhou nezdravým životním stylem. Například. A na to jsem teď získala šanci a čas to řešit, protože se nemusím stresovat svým vzhledem, sebevědomím a dalšími s tím souvisejícími věcmi.

Tolik pro dnešek, mějte se šťastně, víc vám nemohu dát. ajjja
Peťule
ajjja
No pokud to skutečně nemohlo být ničím jiným než Yadinne, tak ti gratuluju, asi se stal zázrak, že ot pomohlo tak rychle. Mně doktoři tvrdí, že musím s Diane vydržet nejmíň půl roku, aby to mělo efekt. Proto jsem k tvým poznatkům byla trochu skeptická, ale oni tomu doktoři sami moc nerozumí, takže hlavně, že ti to pomohlo a my ostatní budem zkoušet dál :-)
Han?a
ajjja
A vy jste nikdy předtím jinou antikoncepci nezkoušela ?
MagdaZ
Vzkaz pro ajjju:
Čtu taky tento příspěvek o tom, jak rychle Ti pomohla na vlasy antikoncepce Yadinne. Taky se mi to moc až nechce věřit, jak tu už někdo napsal. Mně dr.kožní říkala, že co se týká vlivu antikoncepce na vlasy, doporučuje se v tomto směru buď Diane 35 nebo novější Jeanine. Ale prý to chcde přinejmenším půlroční užíván í, než se dá dělat nějaký závěr. A zároveň přiznala, že ale jakmile se tato antikoncepce přestane brát, tak celý problém je zpátky! Když jsem hledala na různých diskusích ohledně antikoncepce a jejího vlivuna vlasy a pleť, tak vesměs, snad až na malé vyjímky se tam všechny pisatelky shodly v tom, že když pilulky vysadily,opravdu se problém vrátil a spousta naříkala, že ještě v mnohem větší míře... Tak já nevím, taky z toho všeho nejsem moudrá a hledám a bádám jako všichni tady. Holky, co jste užívaly nebo užíváte kvůli problémům s vlasy nějakou antikoncepci nebo hormonální léčbu, podělte se o své zkušenosti! Dík! Magda
Peťule
MagdaZ
Jak už jsem tu někde psala, beru Diane 35 právě kvůli vlasům, teď to beru 5 měsíců a padání se zatím nelepší, ale už tak po 1-2 měsících vlasy přestaly být mastné a zlepšila se mi pleť, takže někde to určitě působí.
Po půl roce užívání bych měla jít na kontrolní testy a pokud nebude poměr rostoucích vlasů lepší, tak mi Dr. připíše k Diane asi cyklicky Verospiron na posílení účinku nebo něco podobného. Ještě teďka testuju Prostamax na bázi serenoy repens, taky má blokovat dihydrotestosteron, ale efekt zatím po 7 týdnech nepozoruju.
Pokud mi ty HAK pomůže, tak ji určitě nebudu vysazovat, maximálně přejdu na levnější verzi (Chloe), ale vysadím to, až budu chtít otěhotnět nebo až to bude doktor považovat za nutné. S tím zhoršením po vysazení to bude pravda, protože když už má někdo cibulky citlivé na androgeny, tak to je už napořád, proto to třeba roční užívání HAK nemůže definitivně zažehnat, aby se to už nevrátilo.
tila
beru minervu, ale jen tak, vlásky mi nepadají....ale bojím se, že až jí vysadím, nebo přejdu na jinou (na čež se v nejbližší době chystám), tak začnou :( co myslíte, jaká je pravděpodobnost? :(
Evelyn
Tak já jsem úplně vysadila prášky a po 3 týdnech mi padají o dost míň. Neříkám, že to je úplně ono, ale jisté zlepšení pozoruju. I když ono to může být tím, že už mi skoro nemá co padat, že. :-) A taky piju himálajský čaj, zatím čtyři dny. Potom na mě čeká konečně hormonální vyšetření a vyšetření kožního štěpu, jestli je ještě co zachraňovat. A ptom asi taky léčba a zaručeně paruka - už mám poukaz a intenzívně vybírám. :-)
MagdaZ
Evelyn
A jaké prášky konkrétně užívalas a jak dlouho?Dík.
Peťule
tila
Jako šance, že ti padat začnou, ta je tu vždycky. Pak je tu dost velká pravděpodobnost, že i když začnou díky té hormonální změně padat, tak pak po urovnání (cca 3 měsíce) padat přestanou a dorostou. Nejtragičtější scénář je, že už padat nepřestanou a bude z toho AGA, ale pokud je ta změna HAK nutná, tak na tohle nemysli a prostě si to nepřipouštěj :-)
tila
Peťule
A jak to může přejít v AGA? AGA je hormonálního původu?
Peťule
tila
AGA je androgenní alopecie. Může to na ni přejít tak, že ASI (určitě to zatím nikdo neví) se změní po vysazení antikoncepce poměr hormonů v těle, vlasové cibulky jsou na takové změny citlivé a proto začnou vlasy padat. No a v některých případech získají ty cibulky trvalou citlivost na dihydrotestosteron, takže už ti moc nepomůže urovnání těch hormonů, ale je pak potřeba DHT snižovat (HAK Diane 35, serenoa repens atd.)
Evelyn
MagdaZ

Nejdřív jsem brala Cilest, asi dva roky. Najednou z ničeho nic mi začalo být po ránu hrozně zle, a potom i večer, kdy jsem ten prášek brala. Pak jsem přešla na 4 měsíce na Belaru, potíže se ztratily, ale rozjela se mi štítná žláza. Nevolnosti a únava se vrátily. (Belara je v tom asi nevinně, problém je v rozházeném organismu). Někdy předtím se mi z mé občasné alopecie (kolečka zvíci pětikorun) rozvinulo ukrutné plešatění. A to je celý ten smutný příběh. :-)
Dneska antikoncepci neberu žádnou. Padání vlasů se zmírnilo, každopádně už není dvakrát denně plná vana, ale mám tak třetinu vlasů (nosím už paruku). Zítra jdu na odběr kožních štěpů a na vyšetření rovnováhy hormonů. Jestli mi to naroste zpátky, budu informovat - nad čelem mi malý kousek nově obrostl, ale jinak se zatím nedějí žádné zázraky. Uvidíme.
Peťule
Evelyn
Ale pokud ti na začátku vypadávaly kolečka, tak by to měla být alopecie areata a na tu by hormonální antikoncepce neměla mít vliv. Způsobit to mohla právě ta štítná žláza a nebo imunitní problém.
s
Jej jak čtu o té HAK tak zase začínám mít strach ji nasadit...:-(..Navíc když stále ještě neznám příčinu...Z jakého vyšetření se dá identifikovat androgenní alopecie?...Na gynekologii mi dělali testy na testosteron..To je ono?...Moc se mi bohužel nevyjádřili:-(
Han?a
s

Ne, hladinu testosteronu můžeš mít úplně v pořádku a přesto mít AgA. Na testosteron mohou být přecitlivělé jen tvoje vlasové cibulky. To se částečně může zjistit tím, že ti na imunologii udělají testy na citlivost vlasových folikulů. Když budou pozitivní a vyloučí se, že by to bylo stresem nebo špatnou imunitou, tak by to pak mohla být AgA. Taky zapátrat, zda máte AgA v rodině.
skřítek
Hanča
AgA v rodině není..Nebo o tom alespoň nikdo neví..Mě totiž gynekoložka řekla že když mi změří testosteron,že z toho pozná jestli tedy jde o AGA...Hladinu mám v pořádku,tak mi řekla ať s tím jdu na kožní...hm,tuhle radu miluji,protože je opravdu užitečná:-((( Na imunologii nevím jak se dostat..Volala jsem v brně do nemocnice u sv.Anny a prý musím mít doporučení od jiného doktora..tak nevím jestli mi to někdo napíše..
Han?a
skřítek

Ne, tvoje gynekoložka nemá pravdu, ale oni čeští doktoři obecně nejsou v problematice padání vlasů zrovna na výši, to je věc, se kterou je třeba počítat. Člověk si spoustu věcí musí prostě sám prosadit. Spousta žen s AgA má hormony v pořádku /alespoň ty, co se běžně měří/. Je třeba zjistit co obsahují tvoje vlasové cibulky. Nevím, proč by ti jakýkoli doktor měl odmítnout napsat doporučení na tohle vyšetření, když už ti měsíce padají vlasy. Určitě to zkus.
skřítek
Hanča
pokusím se....když mám ale hoodně neochotnou doktorku,která mi tvrdí,že mám vlasů dost a na pleš nevypadám,tak nevím...zkusím to spíš u kožní..A nebo bych si zajela do prahy do toho centra zdravých vlasů..tam, myslím udělají všechna potřebná vyšetření..nebo alespon doufám..
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Jsem z toho venku! - vám, ženské části

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání easy forum software miniBB™ © 2001-2020  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2020