Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Krizová situace

Autor Krizová situace
arci
Ahojda všem.
Pečlivě to tady všechno už nějaký čas pročítám, tak jsem se rozhodla, že taky napíšu svoji zkušenost.
Před cca 3 lety mi začaly hustě vypadávat vlasy (podotýkám, že jsem měla krásné husté vlnité) a postupem času se mi začali tvořit flíčky bez vlasů. Jelikož jsem pracovala jako zdravotní sestra, okamžitě naklusala ke kožnímu, ten mi předepsal Alpicort F. Samo se to zlepšilo. Jenže další rok na jaře to samé ale fleky už byly větší. Opět kožní, Alpicort F, různá vyšetření (oči, štítná žláza, krev, gynda.. - vše absolutně O.K.) injekce do ložisek Diprofosem. Trochu to pomohlo a aspoň se mi zastavilo vypadávání. Doporučili mi změnu zaměstnání. Sebrala jsem se a odjela pracovat do Anglie. Vše už vypadalo O.K. vše postupně zarůstalo. Jenže další rok v léťe ouha a opět vše nanovo...padání, ložiska. Zkusila jsem od čínské medicíny v Londýně po Regain a Methionin snad vše, co jsem kde vyčetla. To už jsem se vrátila zpět do ČR a začala pracovat v Praze pro jednu firmu, žádný stres a pohoda...ale vlasy padaly pořád a holá místa přibývala, spíš se ve spodu spojila v jedno velké. Pořád se to dalo zakrýt zbytkem vlasů, ale když jsem začala mít ložiska i nahoře, tak to už byl problém. Mezi tím jsme začala navštěvovat kožní Presbyo v Modřanech. Opět injekce Diprofosu, tekutý dusík, Alpicort F, vitamíny, Methioni atd. Nic. Tak jsem se rozhodla ostříhat dohola. Sice už mi vlasy tolik nepadají, ale musím nosit šátky, na paruku se zatím necítím. Bohužel jsem zjistila, že mi začínají vypadávat řasy, chlupy a obočí. Má to jednu výhodu, nemusím se holit, ale jinak.... Mimochodome má diagnoza byla Alopecia Areata. Paní doktorka z Presbya šla na mateřskou a její náhrada, paní doktorka z Bulovky konečně začala něco řešit. Řekla, že bohužel já potřebuju komplexní léčbu a všechna možná vyšetření, případně hospitalizaci, jelikož to co mě na hlavě zbylo se dá definavat jako téměř holé nic.POslala mě do centra vlasů na Vinohrady, kde mě slušně řečeno vyfakovali s tím, že si mám koncem srpna objednat a že třeba ještě bude v říjnu místo. Tak jsem zašla do Všeobecné nemocnice na kožní polikliniku, kde mě sestra řeka, že mi stejně nepomůžou, ale jestli chci, tak mě teda jejich doktor milostivě vyšetří. Už jsem z toho opravdu unavená a finančně celkem vyřízená. Je mi 23 let a od včerejška mám diagnózu Alopecia Totallis. Teď momentálně jsem v práci a každou půl hodiny volám na Karlák, jestli teda už můžu přijít, jelikož jsem tam ráno byla s doporučením, ale je tam jen jeden doktor a asi 1000 lidí, tak řekli, že se mám vrátit za dvě hodiny. Podotýkám, že to bylo před 4 hod. O transplantaci se nedá uvažovat, jelikož by mě neměli ty štěpy odkud brát a hlavně by to vyšlo asi na 200 tis, vzhledem k tomu, že na té hlavně vlastně skoro nic nemám.Dědičné to není, celá naše rodina má husté vlasy až do dob Marie Terezie. Antikoncepci beru Diane.
Tak Vás prosím, pokud máte někdo nějaké podobné zkušenosti jako já, tak se prosím o ně semnou podělte.
Texaska
ARCI
já zatím mám jenom jednu zkušenost a to že kožní se podívala a řekla, že moje padání obočí, ( ve kterém mám úžasné lysiny a vypadá to spíš jako černé ostrůvky, které si musím dokreslit), řas a teďka to přišlo i na vlasy je stresem. Toť vše.
Prý se mám jít odreagovat, najít si koníčky a bla bla bla...
Vyšetření na štítnou žlázu mám ok.
Nic víc jsem zatím neabsolvovala, ale ono možná ani není CO :-(

Ta transplantace se dělá za jakých podmínek, jakože musíš mít ještě nejaké vlasy nebo co?? Vůbec netuším..
arci
Ahoj Texasko,

já jsem to měla defakto na začátku stejné, s tím rozdílem, že nejdřív vlasy a pak zbytek. Taky mi na začátku řekli, že to mám ze stresu, ale to mi přijde jako nesmysl, jelikož jsem celkem flegmatil a optimista. Změnila jsem kvůli tomu zaměstnání, ale stejně nic...

Určitě se nenech odbejt tím, že si máš najít koníčky atd.... Rači změn doktorku, nebo se zkus poradit s nějakým doktorem, ke kterému máš důvěru.... Nesmí tě takhle vyfakovat :o)

Určitě bych požadovala imunitní vyšetření krve, v Praze dokonce dělají spec.vyšetření proti vlas. folokulům v Krči (Thomayerovka) Já teprve čekám na výsledky a je to moje takřka poslední naděje.

S tou transplantaci je to horší. Za prvé je to strašně drahý, a pokad by jsi si měla nechat dělat kolečko třeba o průměru 5cm, tak tě to vyjde asi na 80tis. Dělají to z tvých vlasů tak, že ti vezmou vlastní kořínky jakoby ob jeden a rozesadí je tam, kde je nemáš. Ale myslím, že to nedělají, pokud máč Alopecii Areatu, jelikož je tam pořád možnost, že ti vlasy narostou. A zatím jsem nenašla nikde, že by to dělali z jiných, než tvých vlasů.
Texaska
ARCI -
změnit lékaře...znáš to..je jich plno, ale na jedno brdo, krčení rameny a slva "ale mě se nezdá, že jich máte málo"
Začnu u obvodní a znovu na endokrinologii.
Jsem zvědavá na ty výsledky tvých folikulů tedy...
A kde jsi se informovala o té transplantaci vlasů, někde vyloženě
konkrétně?
Já teprve info sbírám, dá to docela práci..
arci
NEco mi rekla doktorka kozni, ktera teprve se mnou zacala neco delat, jinak jsem prosmejdila ruzne kliniky, ktere se tomu venuji, jak u nas, tak ve svete.
Pokad ti neporadi obvodni, ani tva kozni, tak si najdi jinou. Odkud jsi? Pokud jsi mela UZ stitne zlazy O.K. tak si nech raci udelat krevni testy na imunoligii a celkove, jeslti t treba neco nechybi. Hlavne se nevzdavej a bojuj, at nedopadnes jako ja :o)
Dead Kodet
arci
transplantace ti pro areatu neudelaj. problem neni ve folikulach ty porad na hlave mas, problem je v tom ze imunitni system ti na ty folikuly utoci jako na cizi material.

Transplantace navic neni reseni nikde kde chybi trosku vetsi misto, pokud ztratis vic jak tretinu folikul tak uz proste z toho zbytku nikdy nepolepis tu ztratu. transplantace nevyrabi nove folikuly ony je jen presouvaj.

pokud vim tak na areatu se hleda lek, je spousta klinickejch pokusu v ruznejch fazich. ty ty folikuly porad na hlave mas, jakmile imunitni system prestane na ne utocit ony se zas zregeneruji a zacnou produkovat vlasy. tenhle mechanismus zkousej doktori pouzit k nalezeni leku.

chapu ze to je dost nahouby ale o transplantaci s areatou ani nepremyslej, to proste neni reseni, ty transplantovany vlasy by stejne vypadly, a v pripade ze se areata jednoho dne zhorsi tak bys jen mela na hlave o jizvu a tudiz problem vic.

Pokud vim tak nekteri doktori zkousi areatu lecit ruzne, a obcas maji i uspechy. Je to jen o tom najit nekoho kdo je ochotnej zkouset vse co muze aby ti pomohl.
arci
To Dead Kodet - good to know, že to je kvuli imunitě, ale mě ještě nezjistili, jestli to je imunitou, ale já si myslím, že ano.

Sama jsem psala, že transplantaci udělají jen, pokud máš malé ložisko...Když by mi to rodělili, tak mám na hlavě asi 100vlasů na každé straně :o) a ještě bych si na to musela brát hypotéku :o)

Doufám, že ten lék brzo najdou, už mě to neba.

Nejvíc mě zaráží to, že i když jsem se nechala vzít strojkem na holo, tak je to už 2 měsíce, a tam, kde ty vlasy mám, spíš teda černé tečky.... tak se nic neděje a vůbec nerostou...někde dokonce vypadávají, ale hned tam jsou zase tečky, takže to moc nechápu. Taky jsem zjistila, že mi buď začnou padat na jedné straně nebo na druhé. Např. levé obočí mám skoro pryč, ale pravé je O.K a zase řasy na levé straně jsou O.K. a na pravé straně nemám spodní. Ať už to rači vypadá všude stejně, ať aspoň nevypadám jak trubka... :o)

Chci se obědnat do Královských Vinohrad, ale nikdo to tam nikdy nebere.
Texaska
ARCI - nechala sis nějak vizuálně spravit to obočí třeba tím tetováním??
egyptmilovnice
Arci..ahoj,mám něco podobného.
Akorát že já vím, že u mě příčinou byl stres ve vztahu, kde mě partneři ponižovali a uráželi.... Je mi 33, před 13 lety mi začaly vypadávat vlasy do holých míst. Rozvedla jsem se..a vlasy krásně zarostly. V r. 2001 jsme se seznámila s jedním super člověkem, kterej mě začal mlátit a podvádět....začala se mi opět objevovat holá kola....poté jsem se seznámila zase se super člověkem, který fetoval...jak jsem skončila? "alopecia totalis". V lednu 06 my zjistili nedostatečnou funkci štítné žlázy a autoiminutu. Protilátky v těle proti vlastním vlasovým buňkám. Beru na štítnou žlázu Euthyrox 50 V listopadu 2006 jsme se rozešli. Začala jsem sama v sobě nacházet klid, zhubla jsem 11 kga začala jsem se sama sobě i jinejm líbit. Na hlavě mi začalo růst bílé chmýří. které nyní postupně nabývá na síle a tmavne. Na hlavě se mi objevují i další malá ložiska, kde vyrůstají vlasy...:o)))). Lékaři, rodina, v televizi, všude mi říkali, jak ty vlasy vypadají už nedorostou. A nyní, to vypadá tak nadějně. Hele, arci, měj se ráda? začni si sama sebe vážit...kup si paruku...podívej se na sebe se zalíbením...začni si sama sebe vážit....i tak jaká jsi. Fandím ti, ostatním i sobě!!...Ať nám ty vlásky dorostou..:o))))))))))))))))
arci
To Texasca -
zatím nic s tím obočím nedělám. Uvažovala jsem o tom tetování, ale pořád doufám v nějakou naději. I když už teď dokresluju tužkou, ale je to pěkně naprd. Už se ani nemaluju.... Teda, ne že bych se nikdy nějak malovala, ale vzhledem k tomu, že dělám v jedné zahraniční firmě, tak upravená chodit musím.

Dokonce máme teď v pátek ve Stromovce sportovní den...jak ve školce...bedeme mít sport.disciplíny a tak...no trapárna.... :o) a každej tým bude mít stejnou barvu trika a na tom nějaký obrázek...Tak jsem přemýšlela, že si ten obrázek místo na triko nechám nakreslit na hlavu... :o) hihihi

To NecrogeniC - dík za podporu, ale já si taky někdy večer pobrečím, abch to nějak ze sebe dostala a pak jsem zase v pohodě. Nikdy jsem si nemylsela, že pro kluky to musí bejt taky děsný, až jsem si tady přečetla pár přízpěvků.... Můj brácha má taky dlouhý háro, krásný černý vlasy, ale po dědovi se mu začíná dělat kolečko, tak má holt o kolečko navíc.... :o)

To Egyptmilovnice - by the way - taky zbožňuju Egypt... :o).....
Jestli se mám ráda? Myslím že jo..... Nikdo přece není lepčí než, já, ne? :o)...... ne vážně... mám fakt v poho práci, která mě baví, přítele, kterej mě má rád i tak, stojí při mě (když jsem poprvé přijela s přítelem domů a byla dohola... tak první co mamina se zeptala přítele, bylo..A jaké je to s ní v posteli? - no, vzhledem k tomu, že jsme spolu 2roky, tak se zajímá fakt brzo.... :o) ale asi myslela, jaký to je, že jsem holá :o) )
Paruku fakt zatím ani ne. Možná na zimu místo čepice :o) Zatím to šátky jistěj a ani jsem žádnou pěknou zatím nenašla a 15tis za pravé vlasy se mi fakt dávat nechce...

Jo, taky jsem napsala ještě jeden článek do OSTATNÍ a jmenuje se sraz alopecáků, ale asi se nechce nikdo slízt na kafe :o( a vyměnit si recpty na vlasové masky a kondicionéry a jaké jsou nej hřebeny a tak... :o)
si piš
arci
Klobouk dolů před Tebou Arci. A Jestli půjdeš do Královských vynohrad nenech se odbít.Po měsíci a půl co jsem byl objednaný jsem tam byl asi 5 minut a to za 300stovky,které vybíraj.Koukla se mi na hlavu,dala mi letáček neocapilu,popřípadě jestli budu chtít,
ať si dojdu do GHO klin.na transplantaci.A to všechno suveréně a s vážnym obličejem.Nic víc.
I když ty jsi žena a možná k tobě budou přistupovat jinak.
No,s tím srazem to byl zajímavý nápad.Ale já si myslim,že tady je to dosti diskrétní diskuze a stěží se tady dočkáš jen fotky,Natož nějakého srazu.Já osobně bych při větší účasti přijel.
Je obdivuhodné,že lidé co jsou na tom nejhůř,jsou pro takovouto věc,stejně jako ten 53letý pán co tam psal v tom příspěvku pod tebou.Ale na druhou stranu i po tak těžké nemoci s kterou se musel porvat,je bohužel i stráta vlasů tak nepříjemnou věcí i u nás mužů.
si piš
arci
Klobouk dolů před Tebou Arci. A Jestli půjdeš do Královských vynohrad nenech se odbít.Po měsíci a půl co jsem byl objednaný jsem tam byl asi 5 minut a to za 300stovky,které vybíraj.Koukla se mi na hlavu,dala mi letáček neocapilu,popřípadě jestli budu chtít,
ať si dojdu do GHO klin.na transplantaci.A to všechno suveréně a s vážnym obličejem.Nic víc.
I když ty jsi žena a možná k tobě budou přistupovat jinak.
No,s tím srazem to byl zajímavý nápad.Ale já si myslim,že tady je to dosti diskrétní diskuze a stěží se tady dočkáš jen fotky,Natož nějakého srazu.Já osobně bych při větší účasti přijel.
Je obdivuhodné,že lidé co jsou na tom nejhůř,jsou pro takovouto věc,stejně jako ten 53letý pán co tam psal v tom příspěvku pod tebou.Ale na druhou stranu i po tak těžké nemoci s kterou se musel porvat,je bohužel i stráta vlasů tak nepříjemnou věcí i u nás mužů.
Evelyn
To arci:

tetování obočí doporučuju, mně strašně zvedlo sebevědomí a byla hrozná úleva, že se každý ráno nemusím domalovávat a přesto vypadám dobře. A poslední týden slavím malé výročí, protože mi konečně levé oko znovu obrostlo řasami - vypadám sice blbě, jedno oko holé a druhé s řasami, ale kašlu na to a doufám, že pravé oko na sebe nenechá dlouho čekat... Jo, a taky jsem si přestala holit hlavu (už před dvěma měsíci) a dorostlo mi to, takže už vypadám z některých úhlů skoro jako člověk i bez paruky. Ještě tak měsíc, dva, aby zarostla ta největší díra vzadu nad krkem, a budu zase vlasatice... neztrácejte naději!
arci
To Evelyn - s tetovanim raci pockam....co kdyby to treba zase zhoustlo.... :o) uvidim par tydnu, popr. mesicu a kdyztak na to hupsnu... Ale jinak ti strasne gratuluju a moc ti preju, ze se ti to lepsi....Doufam, ze takovych je tady vic a dodava to nam, kteri stale nic, aspon najakou nadeji..... :o)

To Si piš - To si pis, ze se nenechav v KV odbejt...jsem uz tak nastartovana, ze se jim tam rozbijou okna, jestli nekdo bude mit nejaky stupidni odpovedi.... :o)
A jak jsi rikal o tom diskretnim foru, tak jsem se rozhodla, ze sem dam par svych fotecek, aby jako vsichni vedeli, ze se nemaji za co stydet..... Asi budu prvni, ale nekdo holt zacit musi :o)


IMG_0707.JPGPřipojený soubor: To jsem já, na ostro :o)
 
P1020583.JPGPřipojený soubor: Takhle me muzete potkat ve Stromovce :o)
 
arci
A jeste prikladam fotecku, jak jsem vypadala pred 3 mesicema.....podotykam, ze jsem v te dobe mela cca 1/3 vlasu pryc, ale diky prirozene hustote a vlnitosti to nikdo nepoznal :o)
arci
Sakra, je to moc veliky...once again :o)
arci
Do pr.... tak jeste jednou...ani nevim jak se zkazeny prispevky mazou...

IMG_0233.JPGPřipojený soubor: June 07
 
arci
No, tak mě dneska přišly výsledky z imuno lab z Krče - protilátky proti vlasovým folikulům a mám je jen mírně zvýšené, jsem v pořádku a další lěčbu nedoporučujou. Jen možná vyš. štítné žlázy. kterí mi dělali už asi 3krát. Docela pozitivní, ne?
Evelyn
to je opravdu pozitivní. Blbé na tom je, že nemáš nic, s čím by se dalo bojovat - ale vědět, že jsi zdravá, taky není k zahození...:-)
Fylosof
Cituji: arci
No, tak mě dneska přišly výsledky z imuno lab z Krče - protilátky proti vlasovým folikulům a mám je jen mírně zvýšené, jsem v pořádku a další lěčbu nedoporučujou. Jen možná vyš. štítné žlázy. kterí mi dělali už asi 3krát. Docela pozitivní, ne?

Tyhle vyšetření nejsou úplně směrodatné, jelikož pro zjištění skutečné příčiny by se muselo testovat velmi mnoho různých faktorů, protilátek v krvi, antigenů, alergenů atd. Ono je to všechno hodně složité a nikde Ti nudělají testy na všechno, oc má na vlasy vliv.
Radana
No já jsem si už taky byla na výsledky na autoimunitu a mám je OK.Přesto mám na hlavě jak už jsem psala 2 holá místa a vlasy padají i po celé hlavě.Je to pořád horší a horší.Moje kožní (FN Olomouc) mi řekla,že i když jsou výsledky dobré,nemusí tomu tak ve skutečnosti být.Prý na žádném pracovišti u nás se rutinně nedělají testy,které by toto stoprocentně vyloučily.Jediné co u mě zjistili,je málo železa,ale já jsem chudokrevná odmalička,takže to rozhodně není příčina mého výpadku.V roce 2004 jsem měla železo ok a přesto mi vlasy téměř vypadaly.
ajjja
Ahoj arci,
tedy - klobouk dolů za tu odvahu - zveřejnit fotky, odkrýt identitu, vůbec - se nechat fotit.
Jsi pašák! A mluvím - li za sebe, moc jsi mi tím pomohla. Dnes si jdu vybrat paruku.
Po shlédnutí Tvých fotek mám konečně odvahu do toho "praštit" shodit ten stresující zbytek, a začít si znovu budovat kousíček sebevědomí a dobré nálady.
Díky!!!
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Krizová situace

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání free forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019