Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Léky, lékaři, lékárníci

Autor Léky, lékaři, lékárníci
Norbetr
Můžete mě prosím někdo poradit, kde bych sehnal lékaře ,který by mě předepsal Penester(evidentně nejúčinnější lék pro ty co nemají dost peněz na Propecii) v okolí Moravy?
Kdyžtak na tomto odkazu můžete psát dobré doktory i pro ostatní.
Děkuju moc
seven
hoj, muze mi prosim nekdo poradit dermatologa z Brna co se vyzna v dedicnem vypadavani vlasu? diky
Nezvolil/a jméno
Dobrý den,

můžete mi, prosím doporučit nějakého rozumného lékaře - dermatologa v Brně (nebo třeba i v Praze - dojíždět se tam kvůli tomu dá), který je ochoten léčit androgenní alopecii Penesterem? Budu jeho vděčným pacientem. Měl jsem dneska v lékárně v ruce krabičku přípravku Penester 5 mg Zentiva 30 tablet za 535 Kč. Při rozčtvrcení tablet mi to stačí na 3 měsíce. Poradila mi to i lékárnice, ale prý proti SÚKLu nemůže nic dělat. Tuto cenu rád uhradím, protože nechci být kvůli ouřednickým hajzlům ze SÚKLu a neschopnosti některých felčarů holohlavý. Za poslední roky se mi hranice vlasů na čele posunula asi o 1,5 cm. chci to prostě vyzkoušet, a to i na případné vlastní riziko a na vodičky typu Regaine nebo Vichy nevěřím. A platit za Propecii nekřesťanské peníze, když u nás vyrábíme to samé - to jistě uznáte, že je hloupost. Promiňte poněkud hrubší vyjadřování, ale zase se projevuje byrokracie a dobré péče se člověkasi normální cestou dočkat nemůže. Jsem vysokoškolsky vzdělaný člověk - bohužel ne lékař. Díky za všechny Brňáky. Pavel
Nezvolil/a jméno
Penester se dá sehnat na Internetu pod názvem Fincar 5mg, (výrobce Cipla, www.cipla.com), zadej název a vyber nejlevnějšího distributora. Možná by zde mohly být časem zkušenosti s jednotlivými zahraničními distributory finasteridových přípravků. Jinak souhlasím, že návštěva většiny "doktorů" je na h...., rozumní a progresivní lékaři nechť mi prominou, chce to akci i za cenu např. pašování léků.
Nezvolil/a jméno
Lékopis Fincaru z www.cipla.com
**************************
Fincar Tablets
Composition
Each film-coated tablet contains Finasteride 5 mg

Indications
Fincar is indicated for the treatment of symptomatic benign prostatic
hyperplasia (BPH).

Dosage and Administration
Fincar is recommended for use in adult males. The recommended dose is
5 mg once a day with or without meals. Although early improvement is
seen, at least 6-12 months of therapy with Fincar, it may be necessary in
some patients to assess whether a beneficial response has been achieved.
Periodic follow up evaluations should be performed to determine whether
a clinical response has occurred. Dose adjustment is not required in geriatric
individuals with impaired renal function. No dose adjustment is required in
impaired hepatic function. Since finasteride is metabolised extensively in
the liver, the drug should be used with caution in patients with hepatic
impairment.

Contraindications
Hypersensitivity to any component of this medication.
******************************************

Přípravek je bez lékařského předpisu a při rozumné objednávce vychází levněji než Penester.
Nezapomeňte čtvrtit! Tablety jsou 5x silnější než Propecia. Předávkování nehrozí, ale je to dost záhul na sexuální funkci.
Doporučuji svému lékaři sdělit, že užíváte finasteridový lék, při kontrole PSA v krvi (specifický prostatický antigen - marker případné rakoviny prostaty) jsou po finasteridu falešně nižší výsledky. Jinak žádné problémy nejsou. Tedy - až na to získávání preparátu ;)
Nezvolil/a jméno
Jo, souhlas, ta kontrola PSA je každopádně nutná, dále pak kontrola DHT v séru, jinak doporučuji stáhnout lékopis Propecie (ne Penesteru, protože to dávkování na vlasy je jako u Propecie). Každopádně sdělit doktorům, že užíváte finasteridový lék, i když by ho oni sami nepředepsali. budou možná trochu remcat, ale nakonec to spolknou (co jim zbude...). Finasterid mění hormonální bilanci organismu a působí na prostatu - maskuje tumorové markery (nejen PSA), takže při vyšetření krevního séra je ve výsledcích nutno počítat vliv finasteridu a naěřené hodnoty "přepočítat".
A pro sportovce upozornění: Finasterid a dutasterid je (nově) zakázaná látka Antidopingového výboru (podrobnosti na http://www.antidoping.cz ). Je to sice pitomost, může to spíš tlumit než zvyšovat výkon, ale oni mají svá pravidla. Pokud bych měl sportovce - hypertonika nebo kardiaka, asi ho musím nechat na bylinkách. Takže buď výjimka u tělovýchovné instituce nebo neužívat nebo obětovat sport.
Jsem čerstvě vystudovaný doktor, bohužel bez atestace, takže zatím nemohu předepisovat žádné léky. Ale problémy s vlasy řeším rovněž.
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Léky, lékaři, lékárníci

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání web forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019