Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Má někdo zkušenosti s Rocartrolem?

Autor Má někdo zkušenosti s Rocartrolem?
Eva100
Vlasy ve větším množství mi začaly padat asi před rokem a od té doby je to někdy horší a někdy lepší, podle toho jak zapomínám brát methionin. Teď jsem změnila doktora a kromě methioninu, alpicortu, biosilu, panthenolu, vápníku a piridoxinu mám začít brát i Rocartrol. Podle příbalového letáku není úplně bez vedlejších účinků, tak bych ráda věděla, jestli s ním má někdo zkušenosti.
MagdaZ
Eva100
Ahoj,vůbec netuším co to je ten Rocartrol, ani ve vyhledávači mně nic nevyjelo,jestli jsem hledala dobře.Co to je za lék? Jinak methionin taky užívám,je součástí i Revalidu,ale to už tu všechno bylo zmiňované,i diskuze,jak dlouho se může nebo má methionin užívat, ale když jsem to četla,tak názory a postřehy se taky lišily. Tak až sem zas zavítáš, napiš nám co to je ten Rocartrol...
Eva1000
ahoj, já jsem to asi napsala špatně - je to Rocatrol, ale doktorka mi říkala, že tady se na vlasy moc nepředepisuje - je to prý nějaká vzácná forma vitamínu D nebo snad vápníku a při vypadávání vlasů je prý dobré ho brát. Co se týče toho methioninu, tak mě kožařka řekla, že 3x denně měsíc ano, pak měsíc pauza atd, po dobu půl roku. Já si ale myslím, že kdyby měl nějaké nebezpečné vedlejší účinky, tak by asi nebyl i volně prodejný a to je...tak nevím, já ho beru už třičtvrtě roku a hodlám v tom pokračovat. Nevím jaké množství methioninu obsahuje Revalid, ale mám zkušenost, že komerční přípravky neobsahjí ani polovinu co ty klasické tablety vyráběné v lékárně a toho methioninu se musí jíst poměrně dost, aby zabral.
Taky další zajímavou věc mi řekli při diagnostice vlasové cibulky - prý veškeré léky a vitamíny na vlasy se musí brát ráno se snídaní, protože když se to bere později, tak už je metabolismus pomalejší a k těm cibulkám se ty účinný látky nemusí dostat. A taky se prý musí vypít minimálně 1,5 až 2 litry vody, aby byla řidší krev a ty látky se vlásečnicema dostaly k cibulce. Možná už jsi to slyšela - jen se snažím reprodukovat to málo co mi kde řekli a podělit se o info:-))
Peťule
Ahoj, Rocaltrol je běžný vápník s vitamínem D, aby se vápník líp vstřebával, nežádoucích účinků si nevšímejte, je to stejné jako jakýkoliv potravinový doplněk, ale na těch to není napsané. Klidně si to nahraďte jakýmkoliv vápníkem s vit.D, který se vám třeba bude více líbit, významný rozdíl v tom není. A Revalid obsahuje pouhých 100mg methioninu v 1 tabletě, zatímco Methionin vyráběbý v lékárně 500mg a ceny jsou jaksi neporovnatelné:)) O tom metabolismu ...no, přiznám se, že pochybuji.Sice je pravda, že metabolismus se mění po celý den, ale vstřebávání vitamínů rozpustných ve vodě, což většina preparátů na vlasy je, se výrazněji nemění ani ráno ani večer. A pitný režim je velmi důležitý, když je tělo dehydrované, tak se krev sice zhušťuje, aby pokryla ztrátu vody, ale pokud za den vypijete 2,5-3,5 litru, tak žádné další "ředění" nepotřebujete. A navíc, když to vypijete najednou, zatěžujete žaludek a ledviny, nic si nenaředíte a naopak se vám vitamíny, které tělo nevstřebalo, rychleji vyplavíte...
Peťule
Peťule
Mohla by sis, prosím, odlišit svůj nick nějak od toho mojeho, já jsem tu trošku dýl, tak abysme se nepletly :-)
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Má někdo zkušenosti s Rocartrolem?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021