Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Mám strach...

Autor Mám strach...
Evelyn
Egyptmilovnice
Změnit vlastní já jde jen velmi těžce a vůbec pokud jste výbušnější a chcete být klidnější. To už chce možná odbornou pomoc, a kdo ví jestli... snad by ale nebylo nutné měnit úplně všechno - stačilo by vyvarovat se přílišných extrémů a věcí, které vám samotné vadí (pokud vám vadí všechno, je problém asi někde jinde a místo na povaze byste možná měla zapracovat na vlastním sebevědomí).

Člověk by na sobě měl pracovat celý život, ale není potřeba, aby sám sebe znásilňoval - podle mých zkušeností jakákoliv snaha o osobnostní rozvoj pomůže i ostatním stránkám člověka. Když zhodnotíte vaši povahu a chování, jistě najdete víc věcí, se kterými byste ráda něco udělala. Vyberte si nějakou malou, skoro bezvýznamnou, a zkuste změnit tu - třeba nějaký malý zlozvyk. Jestli se vám to podaří, budete mít radost a posunete se dál, a časem se třeba propracujete i k výraznějším změnám... Já jsem se styděla mluvit na veřejnosti a oblékala jsem se do beztvarých hadrů. Začala jsem oblečením. Dneska je můj šatník úplně jiný (přestože velmi levný) a jen tak mimochodem už při veřejných projevech nekoktám, bez potíží se bavím s cizími lidmi a dokonce už občas dokážu obhájit svůj názor. Do důchodu se možná dopracuju i k tomu, že si konečně řeknu o lepší plat... :-)

Momentálně pracuju na těch pitomých, zlořečených vlasech, čert aby je vzal, a má to výsledky, jenom mi teď zatracené, odporné a smradlavé jaro zase rozjelo štítnou žlázu, hrom aby do toho, a zlepšování se zastavilo. Ale já se nedám. Když to šlo do teď, půjde to i dál.
skřítek
Ahoj děvčata, tak jsem na to asi kápla...Gynekoložka mi předepsala Dianu, kvuli zvýšenému testosteronu....Do antikoncepce se mi vubec nechce, tak ted nevim jestli jít do té lékárny nebo ne...:-(... Jo a když mám větší množství mužského hormonu, myslíte, že to znamená, že jsem ted tak nějak více chlap?:-D :-D :-D
Jinak přeju, at se daří..:-)
Peťule
skřítek

Ne, chlap určitě nejsi, většina z nás tu má nějakého hormonu víc nebo míň, jinak by nás tu ani tolik nebylo... :-))
Pokud máš zvýšený testosteron, tak ti vlasy padají na 95% kvůli tomu a vyřešíš to zase jen na hormonální úrovni - takže HAK. Dianu můžeš zkusit, hodně lidem pomáhá, ale problém je ten, že taky hodně holkám se po ní začnou kazit žíly. Já jsem z toho důvodu přešla na Yadine a jsem maximálně spokojená. Beru s tím i Verospiron, nohy nebolí, žádné jiné vedlejší účinky nemám, vlasy padají o polovinu míň a tak celkově ani nevím o tom, že něco beru :-)

Takže pokud chceš proti těm vlasům nějak zakročit, tak ti náš zdravotní systém asi nic jiného než HAK nenabídne. Otázka je, jakou si vybereš, protože Diane je nejsilnější a nejčastěji způsobuje problémy. Ale na druhou stranu, na netu najdeš ohlasy holek, co to berou 10 let a bez problémů :-) Je to individuální. Ale kdybych byla na tvém místě, tak první zkusím Yadine nebo Jeanine a když budou slabé, pak teprve Diane. Yadine obsahuje údajně progestin nejpodobnější tomu, co máme v těle. A k tomu ber moře potravních doplňků, které snižují testosteron a DHT: sója, zinek, kyselina lipoová atd... viz k.o.k.o.t.a.r.ovy rady.
skřítek
Peťule
Díky Peťule...Právě se bojím hned začít s dianou, když tady čtu o jejích učincích...Moje žíly by totiž podle mě dopadly mizerně, už v 18. letech mám s nimi občas potíže:-( a kdybych dianu zase kvuli tomu vysadila- další hormonální změna-nasazení jiné antikoncepce...a motat se v tom a zpusobovat si jeden hormonální šok za druhým nechci.:-(... Proč se to nedá řešit nehormonálně, vubec se mi tento systém umělých hormonů nezdá, ale dnes je to běžná antikoncepce a mnoho žen se bez ní neobedje...Ach jo:-/... A není třeba možnost, že se mi testosteron sníží sám od sebe a kdybych začala s HAK, tak by si tělo zbytečně zvyklo na takto dodané hormony a už by tedy bez Hak nemohlo nikdy jinak fungovat?
Peťule
skřítek

Skřítku, je to hrozně těžké :-( Šance, že se ti testosteron vrátí do normálu sám od sebe je hodně malá. Pokud si vzpomínám, tak sis tu na vlasy začala stěžovat někdy před rokem a za ten rok se to nezlepšilo, jen občas výkyv k lepšímu. Záleží na tom, jak moc ti o ty vlasy jde. Pokud nejde, neber nic a doufej, snad se to spraví samo. Pokud ti na nich ale záleží, tak bys měla něco dělat, protože čím dýl působí testosteron na vlasové cibulky, tím víc se degenerují... až zaniknou :-( Vzpomenout si za 10 let, že chceš zachraňovat vlasy, by bylo pozdě.

Můžeš to zkusit ovlivnit ještě přírodními věcmi: serenoa repens (Prostamax od Finclubu), Sarapis a další věci s mateří kašičkou, zinek, béčka a pak to, co píše k.o.k.o.t.a.r. A hlavně skoro nesladit, čím nižší hladina cukru v krvi, tím nižší testosteron. Na někoho to funguje, na někoho ne, doktoři tomu většinou nevěří, protože jsou to alternativní teorie.

Pokud máš už teď horší žíly a šla bys do HAK, tak rovnou řekni doktorce, že Diane nechceš kvůli žilám a že chceš Yadine nebo Jeanine, protože známé se stejnými problémy (vlasy i žíly) pomohla. A lhát nebudeš :-)

Já vím, že je to kruté, ale současné zdravotnictví neumí hormonálně podmíněnou alopecii u žen léčit jinak než antikoncepcí a u starších hormonální substitucí. Já jsem kvůli tomu brečela asi půl roku, ale první průsvitná místa na hlavě mě přesvědčily, že radší doživotně umělé hormony, než ve 20 proplešatělou hlavu. Je to věc názoru. Ale máš pravdu s těmi hormonálními šoky, já jsem musela Diane vysadit a takové peklo, co se týče vlasů, jsem nikdy předtím nezažila. Naštěstí to Yadine zase dala dopořádku.

Moc ti držím palečky, ať to nakonec dobře dopadne!
skřítek
Peťule
Peťule, moc dík, ty jsi tady taková ochotná rádkyně..Za chvíli toho budeš vědět tolik, že mužeš dělat chytrou před všemi doktory:-))....vlastně to mužeš už ted, jak mi došlo, že jsou většinou tak bezradní:-(...
Každopádně se o to ted budu zajímat co nejvíce to pujde a asi nasadím Yadine,...ta se mi zamlouvá více, než Jeanine, ani nevím proč:-))...a s tím cukrem je to těžké...to sladké je totiž tak dobré:-(..ale je na čase se o sebe začít lépe starat, to se pak pozitivně projeví na celkovém zdraví a psychyce a to je velice důležité.škoda jen, že je to v této době samých dobrot tak těžké:-(
Peťule
skřítek

No o sladkém mi povídej, babi napekla na Velikonoce a furt mi to nutí... dneska jsem se fakt už neudržela. Ale jinak se snažím, omezuju to na hodně kvalitní čokoládu s vysokým procentem kakaa (Lindt a spol.), ta není tak škodlivá, je dokonce prospěšná :-)

Co se týče těch vědomostí/zkušeností, tak bych rozhodně radši vlasy na hlavě než ty vědomosti v hlavě :-)
skřítek
Peťule
Jej, ted jsem se nacpala bonboniérou...já se asi nepolepším...:-(...no,pokusím se o to znovu,ale mám zítra narozky,tak těch bonboniér bude ještě dost:-D ...
No kdyby si neměla s vlasy problémy, tak zase toho tolik nevíš..Něco pozitivního to přeci jen přináší:-)
Třeba se jednou budeš topit v penězích, protože budeš vyhledávaná doktorka, která pomáhá zoufalým ženám,co doposud neuspěly u žádného doktora se svýmy problémy s vlasy:-))
Peťule
skřítek

Přeju všechno nej k narozkám :-)

Tak ty bonboniéry posílej dál, já už to tak pěkně dlouho dělám a už se mi podařilo naučit blízké příbuzné, že prostě normální čokoládu nejím. Omezila jsem to jen na tu kvalitní, někteří lidi si sice myslí, že jsem snob, ale ať jdou někam :-)
skřítek
Peťule
Díky :-) ...Mám takový biologický dotaz.. Dyhydrotestosteron je androgen testosteronu?
Peťule
skřítek

Ne, androgen je obecně mužský pohlavní hormon, takže třeba testosteron... a jiný ani neznám :-) A dihydrotestosteron vznikne tehdy, když se na testosteron naváže vodík (ovlivňují to enzymy), takže ten DHT je ta sv*ně, která nám ničí vlásky.

Takže tvůj zvýšený testosteron by teoreticky nemusel vadit, ale čím víc toho normálního, tím víc může vzniknout toho DHT a to už vadí :-(

Takže vlasně léčba spočívá v tom, co nejvíc omezit hladinu testosteronu a jeho přeměnu a taky zvýšit hladinu estrogenu, protože se to pak logicky vyrovnává. Proto Sarapis, proto nejíst cukr, proto béčka, zinek atd.

Btw., já chci zkusit Alpecin kofeinové tonikum, protože kofein lokálně by měl pomáhat, nechceš to taky prubnout? Někteří chlapi si to dost pochvalujou a i nějaké slečna odtud to kdysi chválila, akorát už to nějak zapadlo.
skřítek
Peťule
Já bych zkusila klidně všechno..jen jsem ještě s ničím pořádně nezačala a všechno to hned asi nepořídím:-))))
Jinak díky za informace..jsem den ode dne chytřejší a problém mužu řešit tehdy, když tomu sama porozumím, protože co mi doktoři poradí? ...nic:-/...Takže ted místo učení k maturitě zjištuji po netu co nejvíce informací o těch všech testosteronech, dyhydrotestosteronech, androgenech..no prostě o těch všech svinských hormnech:-))))...(snad si u maturity v biologii vytáhnu otázku: " Hormonální soustava":-D)
jo a nevíš taky kolik ten alpecin stojí?
Peťule
skřítek

Ten Alpecin jdu zítra shánět v Brně a čekám cca 150 Kč. Na netu je nejlevnější za 140 Kč, ale poštovné se při objednání jen jedné věci nevyplatí. Kluci říkali, že to ve většině lékáren mají.

No to bys válela, kdyby sis u matury vytáhla hormonální soustavu :-))) Ale jako zákon schválnosti to bude určo nějaká botanika nebo šutrologie :-(
skřítek
Peťule
No, to je fakt, ale já mívám na tyhle věcio štěstí...věřím tomu,že to bude hormonální:-))))....ale zas se na to nemužu spoléhat:-(
Dnes se chystám tátu poprosit o finanční výpomoc, protože to sama neutáhnu...:-(..dnes z toho všeho mám nějakou depku:-(.....
NikolaN
Ahojky je mi 16 let a za poslední 3 - 4 měsíce mi začaly dost vypadávat vlasy,nevím čím to může být jestli dřívějším častým barvením vlasů,častým mytím hlavy a nebo dřívější drastickou dietou,ale tohle všechno už je pryč,ale vlasy pořád padají.Dříve jsem měla krásnou a hlavně hustou hřívu,ale teď mám na hlavě čím dál tím míň vlasů.Prosim poraďte mi někdo co mám dělat..Děkuji
Evelyn
NikolaN:
nejpravděpodobněji v tom má prsty ta dieta. Stravuj se zdravě a pravidelně, jez dostatek vitamínů a bílkovin, míň cukrů a tuků, nestresuj se, na barvení nebo ozdravení vlasů používej hennu. Jestli nemáš i jiné zdravotní potíže, tak ti to pomůže.
A příště se na dietu vykašli nebo jestli máš opravdu nadváhu, hubni pod lékařským dohledem. Jestli se potřebuješ zbavit jednoho dvou dětských špíčků, jde to líp a zdravěji pravidelným cvičením - a vlasům to jenom prospívá.
Renka
Po čtyřicítce se mi objevilo akné. Kosmetička mi to vždy vyčistí a já pak maskuji fleky na obličeji. Beru na tlak concor 5 mg a teď mi kožní napsala verospinor 100. Problémy se objevily po půl roce od vysazení HA. Z těch hormonů mám nepříjemný pocit. Máte s tím někdo zkušenost?? díky
skřítek
Renka
no, z hormonů máte nepříjemný pocit určitě oprávněně ... mohlo by to mít dopad třeba na žíly..není dobré si s tím zahrávat, ale někdo to snáší uplně v pohodě..je to individuální..jinak zkušenost s verospinorem nemám..mě stačila na tři měsíce podle gynekoložky velmi šetrná HA yasminelle a dělalo mi to potíže z žílami...hor.antikoncepce, ikdyž je tolik podporována a doporučována neplodí někdy dobrotu..ženy ji kolikrát berou už od patnácti, i dříve a později po vysazení mají problémy s akné nebo s otěhotněním..ten verospinor je další hormon a já osobně bych se dalšímu hormonu vyhnula a zkusila počkat, jestli se to samo nespraví...
tata123
Ten kdo si dá hodniku na přečtení celé diskuze na 7 stránkách pochopí, že v současné době není pro AA/T řešení.

Jakožto třicátníka žijící s AA, dnes již s AT déle jak 20 let jsem to již bohužel pochopil. Jakékoliv léky jsou jen oddálením, ale to není to proč píši, ostatně i naděje umírá poslední, ale dnes mě dostalo, když při česání mé 4 leté dcery (mimochodem krásnější není, a to neříkám jako otec, ale je to tak) jsem narazil na malé kolečko... Nepřál bych nikomu ten pocit.

Tak si říkám, mám popřít výše uvedené a běhat s ní od doktora k Ďáblu či tomu dát volný průběh a spíše utrácet za psychologické návštěvy?
Evelyn
tata123: dejte tomu volný průběh. Je zbytečné to děvče ničit starostmi a doktory dřív, než situace nastala. Spíš se ji snažte naučit (což už asi děláte) zdravý životní styl a už odmalička ji vést k tomu, aby se dokázala zbavit stresu a odpočívat, protože to se jí bude hodit, i když problémy s vlasy v dospělosti mít nebude.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 .
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Mám strach...

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání simple bulletin board miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019