Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Metoda EFT, zkoušel ji někdo???

Autor Metoda EFT, zkoušel ji někdo???
petrap
Už delší dobu hledám, co by mi a mým vlasům pomohlo.Ale stále bez jakýchkoliv úspěchů. Ale o metodě EFT jsem četla již dříve a když se podívám na můj stav, který je opravdu vážný(nyní myslím psychika, únava, stresy, deprese, úzkosti) pak si říkám, že snad tato metoda by už konečně mohla nalézt odpověď na mé padání a další zdravotní problémy.
Tak holky, zkoušel to někdo?
Zita
Co je to metoda EFT?
petrap
EFT - cesta ke zdravá, štěstí a úspěchu

V lidském životě je spousta problémů, bolestí, bloků a zádrhelů, a proto je také tolik všelijakých metod, určených k jejich odstraňování. Od těch klasických až po ty alternativní...

Já mám prostřednictvím vašeho časopisu možnost seznámit vás s revoluční léčebnou metodou EFT, která už více než deset let pomáhá lidem na celém světě a konečně si našla své místo na slunci i u nás.

EFT je anglická zkratka pro emotional freedom techniques, což by se dalo do češtiny volně přeložit jako techniky emoční svobody. Už z názvu vyplývá, že se jedná o metodu pracující s emocemi. To byl opravdu její původní záměr. Postupem času se ovšem přišlo na to, že odstraněním nechtěných negativních emocí jako např. strachu, vzteku, smutku a podobně dochází často i ke zlepšení zdravotního stavu (astma, alergie, různé bolesti bez zjevné příčiny ap.).

Dnes se metoda EFT využívá s úspěchem opravdu téměř na všechno, počínaje psychickými problémy, přes zlepšování výkonnosti v práci, sportu, studiu až po léčbu zdravotních problémů.

V dnešním prvním dílu tohoto seriálu si povíme o jejím vzniku a revolučním objevu, na jehož základě vznikla.

Již před více než 20 lety se renomovaný klinický psycholog a bývalý prezident Americké akademie manželské a rodinné terapie dr. Roger Callahan už rok bezvýsledně snažil pomoci jedné ze svých klientek, Mary. Mary trpěla celý život velmi silným, fobickým strachem z vody. Už pouhý pohled na vodní hladinu, byť vzdálenou, pro ní byl traumatem, nemluvě o několikaminutové sprše, kterou provázely vždy úporné bolesti hlavy. Noční můry tvořily další podstatnou část života Mary.

Kromě klasické psychologie byla zálibou dr. Callahana i čínská medicína. Když se jednou při konzultaci vyjádřila Mary ve smyslu, že ten její strach jí leží v žaludku, udělal experiment. Řekl Mary ať se na ten strach soustředí a ukázal jí bod na jejím těle, na který si při tom měla ťukat. Jaké bylo jeho překvapení, když po několika minutách Mary prohlásila, že je „to" pryč a dokázala to udivenému psychologovi, když se vypravila k nedalekému bazénu, kde si na sebe radostně stříkala vodu. Zázrak, řekli byste. Ano, opravdu to působilo jako zázrak, tím spíše, že dnes už to je víc než 20 let a fóbie ani noční můry se nikdy nevrátily. Bylo to jak se říká štěstí začátečníka, ale od toho byla ještě dlouhá cesta a mnoho práce k vytvoření celé metody tak, aby fungovala efektivně vždy a ne jen zázrakem.

Po mnoha pokusech a spoustě práce pak dr. Callahan představil Americe metodu TFT, která byla svou úspěšností v léčbě psychických problémů nepřekonatelná. Jeho základním objevem bylo zjištění, že příčinou všech negativních emocí je porucha v našem energetickém systému.

Dr. Callahan odhalil spojitost mezi myšlenkami a soustavou meridiánů, což jsou podle čínské medicíny energetické dráhy v lidském těle, v kterých proudí životní energie. Tyto dráhy využívá i akupunktura a akupresura. Dr. Callahan přišel na to, že některé negativní myšlenky nebo prožité situace a traumata mají nepříznivý vliv právě na tok energie ve zmíněných meridiánech. Mohou tak způsobit určité energetické víry nebo pertutbance (jak to nazýval), které zablokují tok energie v příslušné dráze, což má za následek specifickou reakci organismu (strach, pocení, stažení hrdla, bolest ap.). Více se k tomuto objevu ještě vrátím příště.

Callahanova metoda měla takový úspěch, že se zprávy o ní brzy rozšířily a dozvěděl se o ní i standfordský inženýr Gary Craig, který se už dávno rozešel se svou původní profesí a vyměnil ji za práci klinického hypnoterapeuta a terapeuta NLP (neurolingvistické programování). Gary měl ve své práci úspěchy ale i pocit, že by to ještě „něco" chtělo. Když se dozvěděl o Callahanově metodě, nejprve byl skeptický, ale poté, co se s dr. Callahanem setkal, ho jeho metoda nadchla, vystudoval ji a později na jejím základě vytvořil námi popisovanou metodu EFT.

Callahanova metoda byla sice úspěšná, ale i trochu složitá, a možnosti jejího využití byly omezeny počtem „algoritmů" jak to Callahan nazýval. Na každý specifický problém byl jeden specifický postup - „algoritmus". Metoda využívá akupresurní body, stejné jako např. akupunktura.

Zmíněný Gary Craig využil svých předchozích zkušeností a znalostí a původní metodu TFT doplnil, zjednodušil a zefektivnil. Vytvořil novou metodu, kterou nazval EFT. Ta je vypracována tak, že jeden základní postup (algoritmus) se používá na všechny problémy stejně, proto se jí může naučit opravdu každý a používat ji i sám, bez pomoci zkušeného odborníka. To je její jednou velkou výhodou. Další je její univerzálnost, její využití nemá opravdu žádné hranice, stovky terapeutů na celém světě ji denně využívají na všechny možné aspekty lidského života.

Některé z možností využití metody EFT: Obsedantně kompulsivní porucha, partnerské problémy, fóbie, deprese,
Lenkaa
http://www.eft.cz/
http://www.eft-ahc.cz/
Ahoj Petrap, před měsícem mi tyhle odkazy poslala kamarádka, trochu jsem to pročítala i video tam je........vůbec nevím co si o tom myslet. Zní to ohromně, ale že by to všechno bylo tak jednoduché??? Manžel vždycky říká-v jednoduchosti je krása, tak kdo ví.... Kamarádka mi psala, že jde na nějaké školení v červnu, a taky že našla paní v naší blízkosti, co to praktikuje. Bere si za 2h prý 400,- což není tak moc, ale záleží, kolikrát tam člověk jde, pokud 10x tak to tak levné už nebude. Ale kdyby to pomohlo, tak je to k nezaplacení. Taky by mě zajímala praxe-zda to někdo vyzkoušel a pomohlo.... Jinak u mě stejné, volala jsem homeopatičce, prý to se mnou zkusí, ale jinak léčí hlavně děti, protože ty příčiny nemocí nemají tak dlouze potlačeny a zasunuty, u dospěláka to bývá složitější. Pokud neuzraje ten správný čas, nebo to člověk nevědomky řešit nechce, příčina je příliš bolestivá a zasunuta hluboko, tak to nemusí jít. Musí si díky těm homeopatikům vracet jakoby zpět, až do chvíle, která problém vyvolala a musí tím projít a vyřešit, nebo vlastně odblokovat a uvolnit... Jsem zvědavá, prostě musím zase něco zkusit, i když to bude stát trochu peněz i trochu času. Ale přestat můžu kdykoliv, tak abych si to nevyčítala, že jsem nezkusila. Mějte se hezky a držím pěsti všem.
petrap
Lenkaa
ahoj Leni.
Já se o této metodě dočetla již dávno. Ale nějak jsem se toho úplně nechytila. Zajímaly by mě ty semináře, ale dávat třeba 5 tisíc za seminář...to je polovina mého platu. Kdybych věděla, že mi to pomůže, tak to jistě dám.Ušetřím si na to. LAe zase investovat do naděje...a pak ten hluboký propad, když to nevýjde.
U mně žádné změny nejsou.
S manželem jsme se dohodli na rozvodu. Ale vím jistě, že to co se děje se mnou, se děje i s ním. Ani jeden z nás nedokáže s tím druhým dále žít. Ale nedokážeme žít ani vzájemně bez sebe. Já to tak cítím velmi silně.
Hlavně mi chybí energie. Do všeho se musím hodně nutit. Přibírám na váze. Vyprázdňování u mně probíhá sotva jednou nebo dvakrát za týden. Přitom moc nejím.
Kdybych našla příčinu...
Tato metoda mě velmi zajímá. Ráda bych ji dělala s někým. Třeba ve dvou . Myslím, že bychom se vzájemně podporovali.A mohli bychom i vidět chyby, které u toho třeba budeme dělat.
Přála bych si, aby tohle odhodlání neskončilo dříve, než začalo... To jsem celá já.
Myslíš, že užívám pravidelně Yuccu? Na tu detoxikaci? Kdepak. Hlavně , že jsem za to dala dva tisíce....
Jsem tak moc unavená životem. A vím, že musím vstát a jít.
Když se tak dívám kolem, nejsem jediná, kdo tyto problémy má. A kdybych opět získala zpět svoji energii, to by bylo fajn. To jediné mi strašně chybí.
A ty vlasy také.
Jestli se do toho pustíš, tak prosím dávej pravidelné zprávy. Třeba nás to vzájemně ještě více nadchne ....
Musím si napsat plán.A podle něho se budu držet!!!! SLIBUJI

Drž se. A nepřestávej bojovat.
Ty stránky, které jsi mi poslala jsem již četla. Ano, máš pravdu, že kdyby člověk měl dát za sezení částku(ať je to taková nebo onaká) , ale pokud bude potřebovat těch sezení 10, už jsme cenově někde jinde.
Pošlu Ti manuál. Mám ho vytištěný. A můžeš si to dělat sama.


http://www.eft-ahc.cz/cesky/manual.pdf


napiš jak se na to díváš. Není to až tak náročné. Ale ve dvou se vždy dělají věci mnohem lépe. Nemám pravdu???
Lenkaa
Ahoj Peti, dívám se na to dobře a od včera jsem si ťukala... Psala jsem dvěma terapeutům, jedna paní ze Zlína-to mám kousek, ta ještě neodepsala. Pan Jiří Kadlec mi napsal, má své stránky, na diskuzích ho hodně chválili. Ceník u něho-

Úvodní informační rozhovor, v němž budete srozumitelně seznámeni s principem metody, je zdarma. Nezapočítává se do doby vlastní terapie EFT.
Cena EFT sezení:
- 500 Kč za 1 hodinu
- 200 Kč za každou další půlhodinu
Po skončení terapie je možno zdarma využívat následných konzultací (telefonických, emailových, ICQ apod.).
Může za pacientem i osobně dojet (to by bylo snad dražší asi). Napsal mi, že většinou se setká s člověkem jen jednou a záleží jak chce ten člověk, zda chce další návštěvu. On vždy vysvětlí, jak to má správně provádět, aby to mohl už dělat sám a většinou to stačí. Je to prý na vše, psychické problémy se řeší velmi dobře a velmi rychle. Počkám zda mi napíše i paní ze Zlína, jinak budu ťukat i nadále sama. Měj se krásně....ráno jsem si myla vlasy, při mytí velmi málo dole, při česání trochu více, ale pořád se to drží na tom zlepšení. AHoj
petrap
Lenkaa
ahoj Leni.

Já si to pročítala včera ještě ve vaně. Chtěla bych to dělat s někým. Snažím se přemluvit pár kamarádek, aby se do toho pustily. Ale určitě to budu zkoušet
Já to s vlasama nemám moc dobré. Ale vím, že i mé stavy úzkosti, stresy,bolest duše...to všechno mi vůbec k vlasům nepřispívá. Ale nevzdávám to.
Leni, Ty to taky nevzdávej a podávej informace. Odkud vlastně Leni jsi?
Mně při mytí vypadne moc vlasů a při česání také moc.
Kdybych se vlezla do 100 vlasů, budu spokojená.
Lenkaa
petrap
Dnes jsem si zase myla vlasy, i když včera taky. Mám to splihlé, bez trvalé....ale zatím ji nechci. Jdu večer na Screamers, tak ať trochu vypadám. Dnes mi při mytí vypadlo hrozně málo vlasů (že by ťukáníčko!?) a při česání tak nějak skoro jak obyvykle, spíš trochu míň. Paní Martina Pacáková, která je jediná co jsem zjistila na zlínsku, co dělá tuto metodu mi už napsala. Jsem moc zvědavá, napsala jsem jí, ať mě objedná a uvidím, jak to bude probíhat. Prý většinou se změna projeví už při prvním sezení (spíš změna myšlení, nebo prostě psychika) a to fyzické že následuje až později. To je fuk, hlavně nějak posílit to sebevědomí a ty jiné zbytečné věci, co mě otravují (úzkosti, strachy o děti, no je toho spousta). Měj se hezky a necháme se překvapit!!!
Lenkaa
Ahoj Peti,
tak na sezení EFT jdu ve čtvrtek večer a jsem hrozně zvědavá. Určitě jsi se dívala na stránky http://www.eft.cz/pripady.htm jsou tam některé případy vyléčené a taky on-line poradna. Četla jsem už hodně diskuzí a článků a zřejmě na tom fakt něco bude, vypadá to opravdu moc jednoduše, ale začínám doufat.... Já končím s utrácením za vitamíny a minerály a šampony, zřejmě se tu nenajde moc osůbek, kterým na to padání vůbec něco zabralo. Prostě dopapkám, to co mám ještě koupené a konec šmitec. Na rozdíl od jiných lidí žiju poměrně zdravě, nepiju, nekouřím.....strava taky ujde, tak myslím, že to v tom nebude, že by mi něco chybělo. Podle mě je to stoprocentní psychika-blok, který je třeba vyřešit, jinak se nenapraví nic i kdybych do sebe rvala bůh ví co. O tom jsem přesvědčená, je třeba změnit něco v šišce, ale sama to nevzládnu..... Jak pokračuješ Ty? Už jsi na to někoho naverbovala? Já se ani nepokoušela, až uvidím nějaký výsledek na sobě, tak to pak budu verbovat! Nemyslím jen ty chlupiska, i ty stresíky, úzkosti, nebo malé sebevědomí občas. Zatím se měj a drž se!
petrap
Lenkaa
ahoj Leni.
Tak to je super. Musíš potom poreferovat. Už jsem velmi zvědavá s čím příjdeš. Kamarádka si to ode mně okopírovala a kolegyně v práci také. Také je to zajímá. Kolegyně říkala, že má kamarádku, která to s přítelem praktikuje a že je velmi spokojená.
Já se do toho pustím dnes.
Máš pravdu s tím zdravím. I já nekouřím, nepiji. Celkem se snažím žít zdravě. Také si myslím, že problém bude někde v psychice. Prostě blok. Ke všemu u nás je to již delší doba. A tak se v tom jen utvrzujeme, podporujeme.... Vitamíny ještě mám. A celkem dost. Ale postupně je dojím a taky končím. Nehodlám stále do nekonečna utrácet. Když mi nezabraly ani vitamíny v injekcích. Myslím tím Bepanthenol. Tak pak nevím, co si o tom myslet.

Budu čekat.

Měj se moc a moc hezky. Držím pěstičky.
Lenkaa
petrap
Ahoj Peti, tak jsem byla na EFT, fakt je to zajímavé a jsem zvědavá. Když jsem to četla prvně, založila jsem to, že je to blbost a nemůže to fungovat. Pak jsem to pročítala důkladně, vše co jsem našla na webu a fungovat to musí, to by si tolik lidí nevymyslelo. Peti, ťukám jak divá, jak mám chvilku a na vše možné. Cokoliv na sobě vidíš špatného, co Tě trápí, nelíbí se Ti, co uděláš špatně. U těch vlasů... např. přestože mi padají vlasy....hodně se mi mastí.... mám je řídké..... málo mi rostou nové..... jsem jak zmoklá slepice..... bojím se, že mi metoda nepomůže.....nevěřím že mi něco pomůže..... bojím že budu plešatá....vlasy jsou špatně vyživované...... přesto se mám ráda a přijímám se (akceptuji se) ale to už určitě zkoušíš. Jakákoliv obava či zlá myšlenka Tě napadně, hned ji vyťukej, nebo si zapiš a až budeš mít čas, tak potom. Nebo že se pohádáš s manželem, nebo že ses zlobila na děti, prostě co se ti honí v hlavě....přesto se mám ráda atd. Včera jsem si myla hlavu a vypadlo mi jich o poznání míň, ale uvidím dál, mohlo to být něčím jiným, ono se to v tom měsíci mění ten výpadek. Uvidím po 14 dnech a dál. Chtěla jsem vědět, zda to dělám dobře, paní to dělala stejně, tak jsem se spíš dozvěděla, co všechno vlastně mám vyťukávat (všechno). Včera mě napadlo, že nemám tak často a tak silně takové to úzkostné sevření na hrudníku, když si na něco vzpomenu, nebo mám něco řešit důležitého. Pokud ano, zase vyťukat, proč to máš, jaká myšlenka to způsobila. Napiš jak Ty pokračuješ. Sepsala jsem si obr papír s tím, co mě trápí, nebo nelíbí na sobě a je toho teda asi přes 50!!! Ale to je i to, že se mi nechce cvičit na klouby, nebo se bojím řídit auto, neumím říct jasné NE, někdy se zlobím na rodiče, nebo si připadám jako šmudla (díky vlasům samozřejmě) atd. A tohle postupně vyťukávat, dokud to nepřestane trápit. Ale přiznám se, že zatím dělám hlavně to akutní-vlasy, dásně, klouby, hluché ucho....a nějaké ty úzkosti, když vím, z čeho plynou. Peti, zdar a sílu a dej info!!!
petrap
Lenkaa
ahoj Leni.
Tak se tak dívám, že naše téma nikoho nezaujalo a přitom si myslím, že na tom něco je.
Jak pokračuji já? Vlasy padají moc. Učešu se a 100 je dole! Jsem z toho zoufalá.Metodu EFT jsem vyzkoušlea asi jen třikrát ,ale nějak mi to na ty vlasy nezabírá! Nevím, co dělám špatně!

Doma je to stejné. Samá kritika.
Seznámila jsem se s jedním rozvedeným mužem. Příští týden jdeme na kafe. Třeba je to neděje. Jen mě přišel pozdravit do práce. Nikdy jsme se předtím neviděli. Líbí se mi.Je to sympaťák.Snad by z toho mohlo vzniknout něco víc. A třeba se i dočkám změny ve vlasech.

Nechtěla by jsi se někdy sejít? Udělat si výlet a s dětmi někam vyjet? Třeba jden den o víkendu. Sejdeme se třeba na poloviční cestě. Ráda bych tu metodu s někým probrala. Kamarádka slibuje, slibuje. I dnes měla dojet, ale zase to zrušila. Jsem z toho zklamaná. Najednou mám pocit, že na mně všichni kašlou

Pěkný víkend Ti přeji a hodně úspěchů.
Pigi
holky,
četla jsem vaše příspěvky i stránky které doporučila Lenkaa,zaujalo mě to,mohly by jste mi napsat co znamená to "oťukávání" asi jsem to někde přehlídla,jen jsem v rychlosti nakoukla a každý tam píše že oťukává a já nevím co to znamená.Moc děkuju.
petrap
oťukávání znamená klepání asi 7x na určité body po těle.
zde je manuál, mrkni se na to:

http://www.eft-ahc.cz/cesky/manual.pdf
Pigi
Teď jsem se koukla na to video a opravdu mě to moc zajímá.Dá se to dělat doma?A kde zjistím kde se mám ťukat a jiné podrobnosti?Odkazy co Leni píšeš mi nejdou otevřít,nemohly by jste mi poslat něco víc na mail,budu vám moc vděčná,už nevím co se sebou,podle doktorů jsem úplně zdravá,ale pořád mi padá 150 vlasů denně.
Pigi
petrap
dík,Peti ale když to otevřu tak se mi ukáží jen písmena a znaky a nedává to smysl
Pigi
cokoliv je pdf,tak mi to nejde
Pigi
Jsem asi počítačovej analfabet,pořád mi to nejde.Prosím nemohly by jste mi to některá popsat do mailu?Co přesně a jak dlouho si mám ťukat.
petrap
Pigi
asi nemáš něco nainstalované, zkus otevřít tyto stránky :

http://www.eft-ahc.cz/eft/cz-skripta
Pigi
petrap
Dík moc,už to jde.
Lenkaa
Pigi
Když si to pročteš, tak to není tak složité. Přesto jsem chtěla navštívit paní, která to dělá, abych věděla,že to nedělám blbě. Ta místa oťukávám všechna, která jsou v manuálu. On to prý může být konkrétní bod, ale někdy se obtížně hledá, který na to či ono je, tak se to pro jistotu ťuká na všechny dle návodu. Někdy se prý to ťukání na správný bod pozná podle reakce-slzy v očích, nebo nějaký jiný signál... Já jen cítívám takový trochu jakoby horký pocit na hrudníku (prý to může být, něco se odblokovává, no uvidíme).
petrap
Peti, má se ťukat co nejčastěji, já to dělám poctivě každý den, občas přes den (není ale moc klidu většinou) a večer (no, spíš v noci) jak je klid, tak si sednu a myslím na ten problém a ťukám... To, co mě trápí nejvíc, ono se vynořují i jiné věci, dle času toho dělám co nejvíc. Zabere mi to i půl hodiny. Musíš být co nejvíc konkrétní. I věty jako-připadám si jako šmudla, bojím se, že mi vypadnou všechny vlasy, stále se mi moc mastí, nevěřím, že mi něco může pomoci.... prostě to negativní co se ti honí v hlavě. Terapeutka mi řekla, že mám počkat i 14 dní než něco zpozoruji. A taky i déle, nejlíp by bylo najít příčinu (dobu) kdy to nastalo. Je to těžké, já vůbec nevím. Ťukám i na to-že jsem si od mala říkala, že mám hnusné vlasy, že jsem vlasy záviděla ostatním,... prostě zkouším, to co se mi vybavuje, jak jsem se kritizovala a chtěla mít jiné, než mám (rovné, mastné, málo). Nebo, že mi roste málo nových a silných podrůstků... Holky zapátrejte v šišce a ťukejte, je to zadarmo, snažte se na to myslet a představovat si ten problém nebo situaci. Včera myla vlasy a před tím obden, zatím spokojenost,ale není to tak jak by mělo. Při mytí je toho velmi málo, ale u česání je toho víc (ale i tak se mi zdá, že míň než před 14 dny). Zaznamenala jsem ještě toto-občas při představě něčeho nepříjemného mě vždy sevřela taková úzkost na hrudníku (něco mám řešit, nebo někam volat, kam se mi nechce) a je to skoro pryč, jen občas a to je jen velmi slabá úzkost. Ťukám i na to-např. přestože mě ten dopis rozlobil, přesto se mám ráda a přijímám se.....
Žádné vitamíny a nic neberu, sice je cosi na dojezení, ale kašlu na to, musela bych si vzpomenout, nevěřím, že mi něco až tak chybí a druhým ne. Tak se holky držte. Jo, Peti a ty jsi odkud? Někdy bychom se mohly sejít, ale s dětmi...no náš malý je rarach, to by moc klidu na povídání nebylo. Kdyby to šlo, utrhla bych se i bez nich, když nebude nic naplánováno. Nevím, zda bych někam dorazila sice, jsem velmi dezorientovaný člověk, zabloudím i za barákem, no vidíš, stále je na co ťukat . Tak uvidíme, hlavně to zkus pravidelně, jinak nečekej zázraky, a ťuká se i na to, že se Ti nechce ťukat. Díky tomu, se děti začnou (prý) raději učit, nebo cvičit na páteř atd. Ahoj holky.
petrap
Lenkaa
ahoj Leni.
Děkuji za Tvé hezké psaní. Mám dnes dosti špatný den. Nějak jsem zavzpomínala na dětství s moji mamkou. Vynořily se nám oběma slzy... Celkově jsem dnes na měkko.
Já jsem z Lipníka nad Bečvou. Je to 13km od Hranic na Moravě.
Ty jsi přímo ze Zlína?

Budu se muset dokopat do toho cvičení. Alespoň jednou za den. A že toho mám co odblokovávat.....

Stále se snažím a k ničemu to nevede. Musím tuto kapitolu uzavřít a jít dál. Cítím, že v tomhle manželství mě láska nečeká. A toto zjištění bolí
Pigi
Lenkaa
Leni píšeš že ťukáš na všechno možné,při každém novém slovním spojení(i přesto že ......mám se ráda a plně se akceptuji) děláš celou sérii ťukání dvakrát?
Lenkaa
Pigi
Já ťukám 2x pouze na vlasy, tzn. sérii, pak bod na ruce a pak sérii. Jinak jen 1x, je toho i tak požehnaně, trvá mi to tak půl hodiny pozdě v noci, jak je klid. Dnes mi poslala paní, co jsem u ní byla ten manuál od Sindy, je to obsáhlejší, ještě jsem to nečetla, až bude klid. Ona mi to posílala 2x, ale mě se to nikdy neuložilo a pokud ano, nevím kam... Tak už ho mám, pokud by někdo chtěl, tak na mail, jinak to asi nevložím. Musím letět, děti mají vernisáž, zahájení výstavy LŠU, tak jdem zvýšit účast!
petrap
Lenkaa
Leni,posli mi to prosím na email prettyheart@seznam.cz
díky.Mrknu se na to.Asi to taky dělám špatně, nebo co...
Pigi
Lenkaa
Lenčo taky mi to(od Sindy) prosím pošly na mail když budeš mít přes víkend chvilku volno.Dík moc.
Lenkaa
Pigi
Tak mám problém, já nevím, zda tu je někde uvedený Tvůj mail, pokud jo, nevím kde.... Petře jsem to poslala, tak mi napiš mail a já pošlu, nebo mě naveď, kam Ti to mám poslat, měj se hezky.
Pigi
Lenkaa
Když mi klikneš u jména na profil,měl by se ti mail ukázat.Radši ti ho písnu rovnou ruzena.hajncova@seznam.cz
petrap
Lenkaa
ahoj Leni.
Tak jsem trvrdě zapracovala na těch bodech.přesně měřila pravítkem, kde ty správné body jsou. U toho podrobnějšího návodu chybí ten bod na temeni hlavy. Tak jsem se do toho zase po dlouhé době pustila.
V práci jsou mezi majiteli hádky a já to těžce prožívám. Vrací se mi deprese, stavy úzkosti, do toho ty vlasy, které padají až po hrstích. Paměť mi selhává, dělám v práci jednu chybu za druhou. Stále prožívám silné napětí. Prožívala jsem to minulý rok, jak jsem dělala ve Philipsu. Začalo to tím, jak jsem byla nevyspaná a nemohla jsem se toho zbavit. Úzkost se vrací. Jsem z toho nešťastná. Nechci takto žít. To není život , to je peklo, co prožívám.
A tak jsem se předevčírem pustila do metody EFT. Říkala jsem si, že bych se chtěla zbavit deprese a úzkosti. Dělalal jsem to snad 40 minut. A ráno? Deprese jako hrom. Nebyla se mnou řeč. Plakala jsem, chtěla skočit pod vlak. Nevím co dělat, aby se mi stav zlepšil. Jsem si jistá, že takto to dlouho nevydržím. Kamarádka mi říká, abych si zašla pro prášky. Ale já už je nechci. Jen jsem po nich unavená a stejně mi to od ničeho nepomůže. Stačí malinko stresu a už je to zase zpět.
Nevím co mám dělat..........
Jsem přesvědčená, že je u mně zablokovaná energie. Možná proto i ty vlasy padají. Ale nemohu sehnat nikoho, kdo by mi pomohl. Někdo komu by na mně opravdu záleželo a nešlo jim jen o peníze.
Lenkaa
Peti, to mě mrzí, že jsi na tom takhle. U mě je to pořád stejné, uvažuju, že si občas udělám i urinozábal zase. Nové vlasy rostou, ale pokud se víc neomezí to padání, tak se tam nemají šanci setkat a zahustit hlavu. První den po umytí dobré, další den jak mastná šmudla. Trvču nechci, tak budu umývat a umývat.... a padat a padat. Tu depresi a úzkost musíš konkretizovat, ne jen- přestože má depku, úzkost, tak se mám ráda... Musíš popsat přímo tu situaci, možná to děláš, já nevím, ale musíš říkat např. přestože mě v práci šéf vytáčí, nebo přesto, že se bojím, že to a ono nezvládnu...... ten pocit proč tu úzkost máš, tak popiš. Já ťukám taky, uvidím, vždycky se těším, co když.... a pak vezmu hřeben a je po radosti. Ale zatím nevzdávám. Drž se taky, jdu uložit děti, malý tu křičí, děs a hrůza....
. 1 . 2 . 3 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Metoda EFT, zkoušel ji někdo???

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání simple bulletin board miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018