Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Místo hormonální antikoncepce přírodní preparáty pro ženy-Sarapis,Sarapis Soja

Autor Místo hormonální antikoncepce přírodní preparáty pro ženy-Sarapis,Sarapis Soja
petrap
Již před rokem jsem se dozvěděla o přírodních preparátech pro ženy.Nějak jsem tomu nevěnovala pozornost, protože cena je dost vysoká.Moje maminka tyto preparáty nějaký měsíc užívala(v přechodu) a byla velice spokojená. Také ji padaly vlasy. Říkala mi, že se jí padání zastavilo. Jsou to vlastně přírodní hormony. Uvažuji o tom, i když mi má kožní lékařka předepsala Diane 35. Nejen , že cítím, že se mi vrací velké deprese.Ale také začínám mít problémy s křečovými žílami,a za 4 měsíce jsem přibrala 5 Kg. Kamarádka mi zrovinka včera říkala, že právě u této antikoncepce přibrala 10 Kg a hned po vysazení šla s váhou dolů. Rozhodla jsem se, že bych po dobrání antikoncepce Daine 35 začala s touto léčbou.I kdyby to mělo být doživotní užívání, je to bez vedlejších účinků.Příznivě to ovlivňuje ještě celou škálu dalších zdravotních problémů.Chtěla bych se zeptat, máte někdo zkušenosti s těmito výrobky?
MagdaZ
Pro petrap
Taky by mě to zajímalo, přidala bych k těmto přeparátům ještě dotaz na Gynex, Estrozin... Sama jsem v létě užívala nějakou dobu kapky Jeřáb ptačí,které by taky měly harmonizovat hormonální hladinu,ale myslím,že efekt jaký jsem si od toho slibovala, se nedostavil. Když jsem se na to ptala doktorky(kožní),jestli by to mohlo nějak suplovat horm.antikoncepci(taky si říkám že je to svinstvo,nebýt těch problémů s vlasy)tak to víceméně odmávla jako v tom smyslu,že to jsou vyhozené peníze.
Peťule
Holky, mě při té Dianě taky dost zlobí žíly, dneska jsem byla u obvodní, ale zatím to zkoušíme léčit. Myslím, že ty přírodní preparáty můžou pomáhat, ale jsou daleko slabší než HAK. Já používám serenou repens, to dokáže upravit tak maximálně libido a chuť k jídlu, ale padání vlasů to nezastaví. Jako podpora fajn, ale samo mi to nepomáhalo. Třeba to, co Peťa uvádí, pomoct může, ale fakt neznám nikoho, kdo by zachránil vlasy jenom tímto :-(
petrap
no děvčata, musím ještě podotknout , že tyto dva preparáty ,které uvádím, užívá i od mé kamarádky maminka.Asi již dva nebo tři roky.A říkala, že nikdy tak perfektní a kvalitní vlasy neměla. Já do toho určitě půjdu.Ještě dva a půl plata Diane 35 a pak najíždím....To budete čučet :-) Trošku pozitiva neuškodí, co říkáte?
sunamon
Taky jsem byla plná optimismu, když jsem užila poslední tabletku Diane 35. řekla jsem se HA už nikdy. Po 3 měsících strašně lituji. Už poslední měsíc užívání HA jsem najela na Sarapis, ptačí jeřáb, který jsem kombinovala s bílým jmelím, zinek, biotin....., no a nyní se pokorně vracím k antikoncepci (zkusím Chloe), tak si to Petrap dobře porozmýšlej. Ale třeba to na tebe zabere.MOC ti to přeji
Darca
Asi důvodem je, že naše bylinky tolik nereagují jako ženské hormony....

například v zahraničí používají v angličtině - Vitex, Maca, Donq Qui, Wild Yam, Lecorice a přírodní progesteronový krém....myslím, že to funguje trošku lépe.....

Ale nevyzkoušela jsem

když používají na potlačení mužkých hormonů něco , tak je to serenoa repens, nettle extract, green tee extract, pygeum africanum, betasitosterol- dohromady....


No a pak taky na někoho funguje akupunktura a léčitel....ten co by to zvládl , tak si myslím, že jsou tak 2-3 v ČR. Znám ty nejznámější a vy jich znáte taky dost....ale myslím, že ani jeden mezi ty 2-3 nepatří.....

Doufám, že ženy, kterým léčitel takto pomohl po uzdravení napíšou a nevzdají to....jako že už nemají problém, tak se o druhé nepostarají...takhle jsem to dělala já 10....a proto se to možná vracelo....

Jinak s mojí zkušeností za 10 let....když tvá víra , že něco zabere je tak silná...a nemáš obavy....a hodně jsi si jistá tohle zabere...tak mozek prostě tělu a tomu co má to způsobit pomůže....

zní to divně, ale je to tak...

Bohužel takhle to na mě fungovalo posledních 7 let-...a ted co se mi to stalo, jsem měla velký strach jestli to zabere, začala číst tyhle stránky a viděla , jak to některým nezabírá...nebo za dýl...nebo to způsobuje....byla jsem na těchto stránkách třeba 5x denně....a co se nestalo....to co mi zabíralo za týden, maximálně za měsíc...za 4 měsíce nezabralo....je pravda....přestat na to myslet a soustředit se na něco , že zabírá....nehledat.....myslím, že i vy jste prostudovaly vše možné nemožné....prošly archívy všude....takže už i vše víte.....a tak si myslím, že by vesměs se sem mělo chodit, na začátku a až něco zabere...jak sem chodíme a čteme jak někdo se trápí...jak někomu co mi bereme a v co věříme , že zabere, nezabírá.......tak pak se vnitřně naprogramujeme.....


Proto apeluji na všechny, kdo se sem podívají a dostanou se z toho, že by mělo být jakousi morální poviností, jen to sem napsat.....taky s těch stránek bude více pozitivní energie a naděje vyzařovat......


Napsala jsem jen to co si myslím a co se mi stalo.

Darca
Majda
Darca

naprosto souhlasím a rozumím Ti.
Peťule
Holky,
taky s Darčou souhlasím. Já, když jsem byla v těžké depresi a pořád jsem na těhle stránkách něco hledala, tak mi je máti normálně zakázala a hlídala mě. Pro někoho fakt může být to množství informací nebezpečné a některé špatně dopadlé příběhy můžou člověka podvědomě naprogramovat, že jemu to taky nepomůže.
Strašně ráda bych těm přírodním preparátům věřila, ale jak říkám, u mě Prostamax (serenoa + zlatobýl) efekt jen na libido, imunitu (zarazilo mi to rozbíhající se zánět močáku) a chuť k jídlu, beta-sitosterol mi gynekolog zakázal (prý je to podle něj hazard, když ještě nemám děti, může to ovlivnit schopnost otěhotnět) a moje kožní (odbornice) mi narovinu řekla, že serenoa a spol. nemají vědecky dokázaný účinek na vlasy a jejich efekt je srovnatelný s placebem.
Je totiž asi rozdíl, když to bere žena na přechodu, jako Petina mamka, nebo třeba já ve 20. Diany se taky chystám zbavit, zkusím se vrátit k něčemu hodně slabému + ten Verospiron, třeba to bude stačit.
Když už bych do toho šla, tak bych zkusila Prostata formula od Medpharmy (mají svůj web), má to sympatickou cenu, ublížit to nemůže a složení je taky lákavé.
petrap
Teda co mi to holky děláte? Já jsem se tak těšila....Musím s vámi se všemi souhlasit, je to tím, že na to myslíme. Říká mi to úplně každý. Věřte nebo ne, i to, že sem nahlížím mi způsobuje určitý stres.Ale stále doufám...Jako vy všichni ostatní. Pomoc máme v hlavě, do jisté míry rozhodně. Jen najít v sobě tu sílu. Po určité době je člověk zoufalý a přestává doufat, věřit. Je to asi tím, že to trvá již tak dlouho. Úplně mě vyvádí z míry to, když si vezmu domácí oblečení v barvě černé a pak obírám a obírám.Dokonc zimní budnu, když ji vysleču, vždy tam mám 30-50 vlasů. Poslední dva dny jsem si řekla, že musím nosit takové věci, kde to nevidím. Na kožené bundě vlasy nezůstávají a je mi hned lépe:-) Pokaždé, když jdu z koupelny, podívám se do zrcadla, pohladím si vlasy a řeknu:Bude to dobré, my to zvládneme.A mám pocit, že se pak cítím mnohem lépe.
Dneska mi napsala kamarádka, která právě něco o preparátech Sarapin ví.Doporučuje mi je.Psala mi, že má nějakou známou doktorku v Brně a že je odpůrcem hormonální antikoncepce. Napíšu tam: CENTRUM NADĚJE A POMOCI.A zeptám se na antikoncepci Diane 35 a na radu. Kamarádka mi napsala, že na vlasy je dobré FEMIGLANDIN GLA+E. Mám pocit, že jsem to zde již viděla. Co vy na to????
Han?a
petrap

Femingladin jsem brala, i jejich šampón a kondicionér, ten byl příjemný...Mě to sice nepomohlo, no určitě to neuškodí. Nechci být negativní, zvláště po těch dnešních apelech tady, ať nepřevažuje jen beznaděj. Jinak co se té sóji týče, hm ehm, taktéž nechci být negativní, beru jí každý den už půl roku, výsledek si domyslete :-). Ale četla jsem o lidech, kterým zabrala. Hlavně zkoušet dál, nenechat se odradit, v tom s holkama souhlasím.
Rena
Ano Femiglandin Gla..... opravdu pomáhá vyrovnávat hormony!!Už za krátkou dobu jsem to poznala!!!!Brala jsem to už dávněji,zkusím zase to brát!!!
sunamon
petrap
ahoj, na FLEMIGLADIN..... jsem slyšela hodně chvály, u mě je možná chyba, že házím brzy flintu do žita. Asi nemám trpělivost. Když vidím, že i po třech měsících zobání různých preparátů vlasy letí víc a víc, tak začnu panikařit a vzdám to. Pořád si hrabu do vlasů a když NÁHODOU nevytáhnu žádný vlas jsem šťastná. Poslední dobou nosím hodně šátky, tak si tam nemůžu hrabat a cítím se lépe. Tak bojuj, já na to nemám.
Evelyn
Ahoj,

jenom bych ráda upozornila, že Sarapis, jakož ani jiné přírodní prostředky harmonizující hormonální hladinu NEJSOU přírodní antikoncepce. V jejich účinek na vlasy a hormony věřím, protože Sarapis obsahuje mateří kašičku a vitamíny a to jsou věci fungující a historií prověřené. Ale z toho, co tady píšete, by méně zkušený uvěřil, že taky zabrání otěhotnění. NE, nezabrání.
Ano, existují i přírodní preparáty, respektive bylinky, které početí zabrání, Sarapis to ale není - přestože se o něm píše jako o přírodním hormonu, hormony neobsahuje - jenom zabírá stejně dobře a šetrněji v situacích, kdy se jinak používá hormonální léčba, třeba u problémů přechodu, na pleť a na vlasy. Předpokládám, že totéž platí i u ostatních přípravků, na které tady upozorňujete. Na vlasy můžou účinkovat skvěle, antikoncepce to ale není.
Evelyn
P.s. Darca upozorňovala na americké (asi) preparáty. Předpokládám, že mezi nimi může být některý, který opravdu přírodní formu ženských hormonů obsahuje, takže opravdu jako antikoncepce může sloužit, ale nikdy to nebude dost spolehlivé - v HA máte ty hormony přesně odměřené, ale v bylinných přípravcích nikdy nevíte, kolik toho tam je. Obvykle příliš málo, než aby to zabránilo početí a naopak to potom může poškodit plod. To už je HA zdraví míň škodlivá.
Peťule
Evelyn
Jasně, možná to tak vyznělo, ale já třeba věřím (možná trochu najivně) v inteligenci naší populace a že každému dojde, že nějaký Sarapis není antikoncepce, když je to z mateří kašičky a volně prodejné :-)
A ty přírodní prostředky (fytohormony atd.) většinou nefungují tak dobře jako HAK. Já mám zkušenosti s Prostamaxem (serenoa repens), hormony trochu urovnal, ale na vlasy efekt nula. Ještě někomu to třeba pomůže s akné nebo mastnotou vlasů, ale pokud padá třeba 300 vlasů denně, tak by to byl spíš zázrak, aby tohle pomohlo.
petrap
já jsem začala užívat ten Sarapis asi před 10 dny. Původně jsem ho ani nechtěla začít užívat, protože po vysazení antikoncepce byl skoro 14 dní tak velký úspěch, že už jsem si myslela, že jsem z toho venku. Místo 500 vlasů tak 100-150.Na bundě jsem pokaždé obrala tak 30-50 vlasů a v této nadějné době 2-3 vlasy.Myslím, že jsem hodně uvěřila tomu, jak jsem byla u toho psychoterapeuta. Když mě přestaly naprosto bolet žíly v lýtkách....a vlasy do třech dnů skoro nepadaly...Jenomže nyní jsem tam, kde jsem byla. Nevím čím to je. Jím stále všechno stejně. Jen jsem se hodně pohádala s mým manželem. Až mi z toho bylo špatně. A večer už to začalo. Neříkejte mi, že by to mělo na to vliv? Věřím, že stres udělá svoje. Ale přeci mi nemůže způsobit tohle? Nebo, že by hladina hormonů po 14 dnech tak klesla? Užívám dál Sarapis. A doufám, věřím, no snad "v zázrak"
Ale stále přemýšlím čím to, že se mi ty vlasy tak zlepšily v tom padání. Takový úspěch jsem neměla už 4 měcíce. Naposledy, když jsem v létě začala užívat Diane. Tak se mi to po prvním měsíci užívání zlepšilo.Ale po pár dnech zase hrůza.A nadále celé měsíce.
Možná od ledna půjdu do práce. I když to bude pěkný záběr, snad mi to pomůže na ty vlasy nemyslet!
Já myslím, že všem je jasné, že Sarapis není antikoncepce. Hodně zdaru všem!!!!!
inna
Holky přeci není možné, že se ráno pohádáte s manželem a večer začnou padat vlasy. Vlasy mohou padat ze stresu, ale ne ze stresu způsobeným před hodinou.
Ani po vysazení antikoncepce, ani po začátku užívání HA ani po návštěvě kohokoli nemůžete změnu vidět do 14ti dnů.
Vlasy začnou reagovat nejdřívě po měsíci - ale spíše déle.
Takže není možné psát to, že jsem 4dny po nějaké změně a s vlasama to dělá tohle.......
petrap
inna

Divné to je. Ale představ si, že ten psychoterapeut, který se specifikuje na čakry,auru,energii, mi říkal, že to takto je. Že si málo lidí uvědomuje, že třeba ranní bolest kolene je způsobená večerní hádkou s přítelem. Čím to tedy je, že zlepšení se dostavilo na pár dní a už je to zase v háji?
inna
Ty časné změny - že se to zdá dobré a podruhé je to zase na rozbrečení také nechápu,ale vlasy mají přeci růžné fáze - s těmi je to jiné než s bolestí kolena. Koleno může začít bolet hned, hlava začne bolet hned - vlas ale ještě dost dlouho drží na hlavě a vypadne nejdříve po měsíci po prožitém stresu.
Proto je tak složité dopátrat se toho, po čem vlasy padají a po čem se nám zlepšují.
Když se nám zdá, že vlasy vypadají lépe, musíme zapátrat tak cca 3měsíce zpátky - co jsme v té době užívali.
Kolikrát si i mylně myslíme, že nám pomohlo, nebo naopak uškodilo to, co zrovna užíváme, ale ono to tak být nemusí a za změnou může být něco, na co si už ani nepamatujema a stalo se to před klidně i půl rokem.
M
petrap
Tak to čtu a říkám si do háje! To přece musí být teď už jenom hlavně v té "hlavě"..., to, proč to furt nejde! V tom, že máš uložené v paměti ty úseky prožitků, kdy problémy s vlasy a samozřejmě nejen s nimi byly hodně nezvládnutelné a vyvolávaly pocity paniky a beznaděje a a teď při sebemenším náznaku zhoršení jak psychického stavu tak i vlasů se spouští zas ten bludný řetězec špatných reakcí, mezi které patří i ten projev zvýšeného padání... Chtělo by to "zresetovat" hlavu, úplně vymazat a nebo aspoň potlačit úplně na minimum všechny ty negativní myšlenky a vzpomínky a pořád si opakovat že je líp a líp a že to bude všechno dobré, a to i za cenu, že můžeš sama sobě v té chvíli připadat jako blázen, když se budeš takto přesvědčovat, protože se tak zrovna přece vůbec necítíš a to co se ti právě děje tomu neodpovídá, té přesvědčovací pozitivní formulce... Ale přesto! Buď proto radši tak trochu "blázen", hlavně jen pryč od toho toku negativismů!
Peťule
inna
Taky jsem strašně dlouho věřila, že vlasy reagují na různou léčbu a podnětu (stres, nemoc) 3 týdny až 3 měsíce, ale díky vlastním zkušenostem jsem změnila názor. Pokaždé, když jsem nasadila nějakou hormonální léčbu, zlepšení tu bylo za 2-3 týdny a do těch zmiňovaných 3 měsíců se to už většinou zas zhoršilo. U přírodních preparátů platí delší doba, ale HAK může opravdu pomoci za 2 týdny, to ti potvrdí víc holek.
inna
Peťko fakt tomu nevěřím - přirodní preparát má pomalejší nástup - to je sice pravda, ale s vlasama to nemá co dělat. Vlasy přeci mají 3růstové fáze a každá trvá nějakou dobu. Ta doba se až tak nemění.
Takže když má HA nějaký vliv na tělo, tak všude možně na těle se to může projevit hned - ale vlasy prostě, tak rychle nic nezmění. Ona na ně třeba začne působit hned - ale abychom to my poznali, bude to trvat.
Vlas nevypadne hned, jak pocítí nějakou neg.změnu. Prostě na tý hlavě měsíc - ale klidně i půl roku ješte vydrží, ale už neroste.
Zkuste se na to zeptat lékaře.
Nebo i kluků tady.
Když se vám zdá, že víc padaj vlasy - bude za tím nejspíš něco, co se stalo před více než měsícem. (jedna kožní říkala, že se kolikrát stane, že se paní rozvede a v době, kdy už se s tím začíná smiřovat, tak jí teprve začínají padat vlasy, protože se projevil ten velký prožitý stres).
Stejně když se vlasy zlepšují a objeví se spousta nových, není to po tom, co užíváme týden, ale bude to potom přípravku, co jsme užívali, nebo užíváme už nejméně měsíc.
Peťule
inna
Tohle já všechno vím a slyšela jsem to z různých zdrojů milionkrát a sama si připadám mírně blbá, když to medicínské vysvětlení růstových fází popírám, ale prostě moje zkušenosti + zkušenosti druhé Petry a pár dalších holek tady jsou stejné: prostě nám HAK působí už 1-3 týdny po nasazení, když teda působí. Nevím, jestli jsi to na vlastní kůži zkoušela, protože jinak tomu asi věřit nejde, když to člověk nezažije. Asi je to jedna z věcí, nad kterýma nemá smysl moc bádat. Napadá mě jediné logické vysvětlení: máme zkrácenou katagenní a telogenní fázi a proto se vlastně efekt HAK dostaví tak rychle. Protože hormony třeba proti otěhotnění fungují od prvního dne užívání.
Jinak stres se mi třeba projevuje na vlasech po 3 týdnech nebo víc.
Evelyn
Řekla bych, že padání vlasů je citlivější na změny v organismu než jejich růst. Mně taky přestaly padat velmi rychle (do 3 týdnů), jenom ten růst se nedá ničím urychlit...
petrap
Sarapis užívám necelý měsíc.Zatím nic. Holky, je to horší. Ke všemu jsem se ocitla v bludném kruhu mezi dvěma muži. Začala jsem chodit do práce na dvanáctihodinové směny a na noční.Již druhý den jsem byla na hromadě. Spánek minimální. Jednou jsem šla na dvanáctku noční a spala jsem před tím jen hodinu. Byla to smrt.,Vyvolalo to vě mně strašlivý stres a deprese. Vlasy padají dále po stovkách denně. Učešu se a je 100 pryč.A a padají a padají.Je to asi stres.Ale jak s ním bojovat? Před pár dny jsem viděla jen smrt.Žádnou budoucnost. Už pryč s bolestí a strachem! Musím se z toho dostat. Zjistila jsem, že si manžela stále moc vážím. Nemohu být bez něho. 15 let života nemohu vymazat. Nikomu bych nepřála být v mé situaci. Manžel mi řekl, že jsem všechny city zničila, že ke mně nic necítí. I přesto chci mít dál svoji rodinu. Je to v životě základ všeho. Rozejít se s přítelem, nedokážu.Mám ho ráda a on mě. Tak tady vidíte, jak si člověk dokáže udělat ze života peklo. A pak se těm vlasům ani nedivím, že na té hlavě nechtějí být....Až budu plešatá, nebude mě chtít již nikdo! Sarapis chci užívat dále.
katie01
Užívam vyše mesiaca SARAPIS. Asi pred rokom som vysadila antikoncepciu a cyklus odvtedy som mala strašne nepravidelný (na menzes som čakala aj 2mesiace). Neviem, či to je len nejaká náhoda, ale odkedy užívam Sarapis, dostala som to po roku načas! Uvidím ešte ďalší mesiac, kým ho budem ospevovať. Žiaľ, na vlasy zatiaľ žiadny vplyv nemá....
katie01
Po čase môžem potvrdiť (na sebe), že Sarapis mi pomohol zrovnať cyklus...Zdá sa mi, že aj mierne zmenšil menštruačné krče (ale to zdanie bude asi tým, zže viem, kedy to mám očakávať, keď to mám pravidelne, tak ma kŕče neprekvapia) - ale na vlasy nezabral vôbec, nezmenila sa ani kvalita, ani sa neznížilo vypadávanie, nič...
petra22
Sarapis mi vyhovuje nejvíce, nepadají mi po něm vlasi.
Pari
Beru GYNEX od energee půl roku, přestala jsem mít bolestivou menstruaci, ale na vlasech to zatím vidět teda není. Prý jsou tam bylinky podobné ženským hormonům a doporučují to hlavně na přechod, ale u mě na vlasy zatím nic...
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Místo hormonální antikoncepce přírodní preparáty pro ženy-Sarapis,Sarapis Soja

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání free forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018