Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Jsem z toho venku! - vám, ženské části

Autor Jsem z toho venku! - vám, ženské části
Rena
Evelyn
Jakou nemoc máš štítné žlázy??Zvýšenou a nebo naopak!!!Před otěhotněním jsem měla sníženou funkci/autoimunitní systém/.Což mi zjistili jen čistě náhodou v testech na krev.Brala jsem ty jejich hormony,Thyroxin,ale po tom mi teprve začaly hodně padat vlasy!!!Tak jsem s tím po 3 měsících sekla,pohádala jsem se s doktorem,protože mi řekl,že bez jeho umělých hormonů umřu!A že nikdy neotěhotním a pokud ano,tak to nedonosím!!!Což zatím žiju,dítě jsem donosila a myslím,že je i v pořádku,doufám!!!!!Takže já už jejich hormony nechci brát!!!Ty jsi taky už maminou??Jo a ještě,jak dlouho už je ta tvoje známá po porodu??
plešatá kráska
Ahojky,všechny vás zdravím.S padáním vlasů mám zkušeností až až.Vlas mi padají od puberty,nejdřív zvýšená hladina testosteronu.Brala jsem a beru 3 roky HAK Minervu. Podle testů mám hladinu testosteronu už v normě,ale vlasy padají a padají dál.Kdybych měla vyjmenovat co jsem všechno vyzkoušela,tak bych to psala hodně dlouho:-)))) Mám pěknou plešku, trpím depresí,ale pořád doufám,že se to zlepší a vlasy přestanou padat.Kolik jsem utratila za to penět ani nemluvím.Ted k Minervě beru i homeopatika.Najde se tady někdo komu přestala padat vlasy s androgenní alopecií a zase narostly??Je vůbec nějaká naděje,že vlasy přestanou padat a narostou jako dřív?? Díky za odpovědi..
Peťule
plešatá kráska

Tak nějak nemám čas ani náladu na vykecávání se, ale když budeš hodně hledat, tak některé holky tady androgenní alopecii zastavily (načas nebo natrvalo) a to je úspěch.
Já na tom usilovně pracuju, pokud ti nestačí k zastavení Minerva, nech si k ní připsat Verospiron 50-100 mg/denně cyklicky. Je to pak skoro dvojnásobná síla, na vlasech je to poznat, mně padalo tak o 30-50% míň než jen s Diane (=Minerva), ale zlobily žíly. Taky můžeš brát Androcur, ale to je hormonální pecka, málokdo ti to napíše a riskuješ trombózu - ale ta šance tu je.
Teď mám Yadine + Verospiron, ale není to dost silné, tak budu experimentovat dál. Normální hladina testosteronu ti nestačí, jakmile jsou na něj vlasy citlivé, tak padají i při té normální, takže ji musíš snížit na minimum.
Přeju hodně zdaru při hledání řešení, kdo hledá, ten najde :-)
skřítek
ajjja
Ajjjo, jestli se zase někdy objevíš tady mezi námi, pověz nám prosím,jestli úspěchy s vlásky pokračují nadále, věřím,že ano:-)
verka
S těmi vlasy mám problém už několik let, také mi padají 3centimetrové, nedorostlé, ale kožní mi nechce udělat další vyšetření. Existuje nějaké vyšetření na androgení alopecii? Může mi ho doporučit i moje obvodní doktorka?
Peťule
verka

Bohužel, nic víc než krevní testy na hormony (většinou nic neukážou) a trichogram, kde uvidí odumřelé maličkaté vlásky, se u nás nedělá. A ne každýmu doktorovi se bude chtít uznat, že je to Aga a ještě k tomu to nějak léčit. Doporučuju změnit kožní, protože s nějakým konzervativcem se nikam nedostaneš.
Evelyn
Rena: sníženou funkci. Děti nemám, ale brzy plánuju.

Moje pokroky:
Přišla jsem na to, že vlasy mi dorůstají ve vlnách. Vždycky dlouho dlouho nic, až jsem z toho zoufalá, a pak mi najednou zaroste velký kus, třeba dva tři centimetry v průměru. Nad čelem mi ještě chybí cca 5 -6 cm2 k úplnému štěstí, zezadu nad krkem jsou to ještě dvě tři místa velká asi jako dlaň, ale to mě tolik netrápí, to by se schovalo pod vlasy, až si je nechám narůst.

Vlasy mi sice ještě trochu padají, ale nová kolečka jsou jenom maličkatá, ani ne centimetrová, a hned jak je vidím, na ně vyběhnu s Neocapilem. Bojuju už skoro přesně rok, ale úspěch je vidět. Jenom to jde zatraceně pomalu. Ale teď se zrovna cítím strašně zdravě, tak snad ... těch pár cenťáků nad čelem...
Consuela
Ahojky,
je mi 23 let a už skoro dva roky trpím zvýšeným vypadáváním vlasů zapříčiněným vysokou hladinou mužských hormonů. Můj endokrynolog mi doporučil zhubnout, což se mi podařilo (stále pokračuji, měla jsem skoro sto kilo, tak mám pořád co sundávat, jde to sice pomalu, ale přece) a žádnou léčbu mi zatím nenasadil. Jsem ted v zahraničí na studijním pobytu a ještě chvíli tu pobudu. Problém je ten, že zase přišlo jedno z těch horších období. Vlasy mi padají fakt hodně, mám už pomalu strach se česat a to nemluvím o umývání vlasů, to jsem vždycky zoufalá. Navíc je mám od přírody jemné a řídké, takže je to už docela poznat. Jsem z toho smutná. Mám tu s sebou anastim (podpůrná vodička, určitě ji znáte) a taky klíčkový olej v kapslích. Už měsíc oboje pravidelně používám a furt nic. Navíc se mi poněkud rozhodil i cyklus a zdá se mi, že mi začaly padat i řasy. Ale možná už jsem paranoidní. Chtěla bych se na vás na všechny obrátit s prosbou o radu. Napadá vás, co bych tady mohla udělat, aby se to zlepšilo. Domů se vracím až za čtvrt roku ...
Předem moc děkuji za odpověď a všem přeji hodně sil do dalšího boje, hlavně těch psychických.
Danica
Evelyn, mne to tiež dorastá vo vlnách. Len Tá prestávka medzi nimi by mohla byť kratšia. Pomáha ti Neocapil? Aké sú ešte príznaky zníženej funkcie štítnej žľazy?
Peťule
Consuela

Asi nejde už poradit nic jiného, než pomalu hubnout a přitom přejít na stravu a la k.o.k.o.t.a.r, na úpravu menses (pokud nechceš antikoncepci) je dobrá mateří kašička (v zahr. asi royal jelly) - je to v přípravcích na klimakterium, ale berou to i mladé holky na úpravu menses.

Dál se zaměř na vyčištění jater - takže čistící čaje, tinktury z ostropestřce mariánského, aloe vera gel, ...

S řasama asi budeš paranoidní, protože já jsem taky měla období, kdy jsem měla pocit, že mi padá i obočí a řasy... ale padalo naprosto normálně. Třeba já při odličování vytáhnu každej večer z každýho oka 2-3 řasy a nic to neznamená.

Takže klid, dá se to dopořádku :-)
skřítek
Consuela
NO s těma řasama...taky mám zvýšené mužské hormony a řasy padají více....jednou, dvakrát na ně sáhnu a vytáhnu jich i 8...a to i obočí, ale jak se pozoruju,tak to zase dorůstá a neřídne narozdíl od vlasů...i chloupky na rukách mi padají a to nikdy nepadaly...ale taky dorůstají, mám pocit, že se jen rychleji vyměňují za nové..ale nic neřídne, ikdyž to padá :-) takže to budeš mít stejně, nebo se ti to tak jen zdá...
funny222
Kam můžu jít na sněžení dusíkem? A kolik to stojí?
Evelyn
Consuela:
Řasy jsou stejné ochlupení jako vlasy, mně vypadaly taky, ale teď mi zase dorůstají.

Danica:
Neocapil mi pomáhá. Jde to pomalu, ale te|ď už skoro každý měsíc najdu o pár vlásků víc. Dobré je nechat si pleše vyfotit a srovnávat fotky, tam je pokrok nejlíp vidět.
Mezi dalšími příznaky snížené funkce štítné žlázy jsem na sobě mimo jiné pozorovala: Poruchy termoregulace (teplo a zimu cítíš jinak než dřív, třeba máš návaly tepla), otoky, hlavně očních víček po ránu a slzení očí, ale i na nohou a rukou, častější depresivní stavy a vůbec přecitlivělost, a hlavně smrtelná únava a nechuť k práci. Já si pochopitelně myslela, že jsem jenom líná, ale když jdeš umýt nádobí a to tě tak vyčerpá, že si musíš na chvíli lehnout, tak to opravdu není normální.
Typické je, když začne vypadávat obočí (směrem zvenčí dovnitř, tedy nad nosem se ti udržuje, směrem k uším vypadává). No a samozřejmě zhoršení kvality vlasů, zhrubnou, zplihnou a zřídnou a někomu i úplně vypadávají.

Ale jak jsem se začala léčit, tak mi už po týdnu bylo líp a vlasy nepadaly, dorůstají, ale hrozně pomalu (na můj vkus).
petrap
Evelyn

ahojky. Musím se přiznat, že příznaky, které zde popisuješ mám i já. Ale dobrý 1,5 roku. Od doby, kdy moje manželství prochází krizí. Minulý rok jsem užívala antidepresiva(bohužel po půl roce jsem je vysadila) a nyní je užívám znovu. Chodím k psycholožce, která mi řekla, že trpím silnou depresí. A řekla mi, že jsem minule prášky brzy vysadila a pak stačí malý problém a deprese je zde znovu! Prý se hladina hormonů nestihla tak brzy vyrovnat. Jinak mi říkala, že i jí padaly hodně vlasy, několik let. Většinou je to problém psychický.Prý hodně jejich pacientek má problémy s padáním vlasů. Každý člověk v těle má oslabený určitý orgán.Při stresu nebo depresi se to pak různě projeví. A na kůži a vlasech jako první. I když jsou lidé, kterým vlasy nepadají, i když si zažijou silný a dlouhodobý stres. To je asi různé.
Z padání vlasů jsem již nešťastná. Připadá mi to jako největší problém, který mám. Dokonce je to pro mě horší, než problém v manželství. I když je mi jasné, že se mi to nejvíce rozjelo právě v době, kdy jsem prožívala strašné zklamání a chtěla jsem umřít. Doktorka mi řekla, že síla naší myšlenky onemocnět je silná. A já místo abych tuto sílu využila ve prospěch sebe, tak jsem ji použila proti sobě. Nevím však jak to napravit. Hledám cestu zpět. Jsem unavená , vyčerpaná, stále zívu a nemám vůbec energii. Ale důvod mého stavu je stres a deprese. Snažím se změnit myšlení a porazit tuto nemoc. Doktorka mi říkala, že na ty vlasy nesmím taky myslet. Ale návyk, který trvá již roky, není jednoduché vypustit. Napříklat tahání vlasů....To dělám neustále. A mě samotnou to již štve. Ale při mytí už na to kašlu a nestresuji se tak. Dokonce se pomalu , ale jistě smiřuji s tím, že když budu muset nosit paruku, tak hold se svět nezboří a život půjde dál....
Drž se. Najdi si něco, co Ti přináší radost. Věnuj se zálibám, koníčkům. Buď šťastná. Přeji mnoho sil a úspěchů!
Aknazuz
Ahojky, chtěla bych se zeptat na takovou drobnost, kterou jsem nemohla najít na internetu, resp. moc jsem to z těch informací tam nepochopila.

Jak dlouho trvá, že místo vypadlého vlasu naroste nový? Než se to tam všechno zaktivuje a vyraší nový vlas? :)

Děkuji.
Peťule
Aknazuz

No pokud jde o normální telogenní padání, tak tam v podstatě ten novej vlásek vytlačuje ten starej a proto ten starej vypadne. Takže otázka týdnů, než novej proroste a je viditelný. Jenže když je nějaká porucha (AGA), tak tam už ty cykly můžou být rozně rychlejší nebo pomalejší, tomu už já nerozumím... a kdo ví jestli vůbec někdo :-)
Aknazuz
Peťule, děkuju za opověď :)

Tak uvidím, jestli mi to někdy doroste, tak jak má. I když při tom mém padání, kdo ví. Už z toho začínám mít depresi. Já nevím, jak vám, ale mě vypadne při mytí (a po mytí) tak 200 vlasů, možná 250....to je hrozně depresivní, hrůza! A během dne, když to sbírám z oblečení, tak bych řekla, že taková 100vka vlasů to bude, příšernej pocit.

Jak jste na tom vlastně momentálně vy? Už jste dosáhly nějakého úspěchu a padá vám vlásků míň? ;)
Peťule
Aknazuz

Já jsem na tom teď docela líp. Při mytí mi vypadne sice 200-300, ale myju jen jednou týdně. Každej den posbírám 30-50, první 2 dny po mytí vždycky míň a pak se to zhoršuje. Takže mám průměr pod 100 vlasů denně, což je podle tabulek normál. Ale pořád ještě to pomalu řídne, protože 100 denně je normál pro vlasy normální hustoty a ne pro ty moje prořídlé. Takže ještě zkouším bojovat proti stresu, ať zachráním pár vlasů denně :-) Jinak jsem si pořídila ty širší čelenky, ať se pořád nepozoruju. Skoro přes ně není vidět, že mám ty vlasy řídké, a cítím se psychicky o dost líp: nepozoruju se tolik, nevadí mi vítr. A vlásky mi pořád podrůstají, z pěšinky mi trčí řada pidivlásků, akorát to ještě nestačí srovnávat ten úbytek. Podrůstaly mi ale vždycky, akorát se třeba dřív dlouho neudržely.

Pokud ti vypadne 200 při mytí, tak to nemusí být katastrofa, pokud teda nemyješ denně nebo ob den. Musíš to rozpočítat na všechny dny, kdy jsi nemyla.

Btw, mně padalo při mytí 500, když jsem to kdysi zkoušela vydržet bez antikoncepce, vydržela jsem to měsíc a nechala si napsat jinou. Jedné mojí známé padalo i 1000, protože se ke všemu ještě hodně stresovala. Takže 200 sice není ideální číslo, ale můhlo by to být daleko horší (to ti ale rozhodně nepřeju!!!)
Aknazuz
Já si vlasy meju jednou za tři dny. Takže když to rozpočítám, tak to ještě jde, ale nic to nemění na tom, že dřív, když jsem si je myla, tak mi vypadlo vlasů třikrát míň.

Mě také dorůstají, ale nestíhají, mám na hlavě prořídlejší místa. Snad se to časem srovná, jinak mi z toho šibne. Já i normálně neměla vlasy nic moc, nebyly moc husté, mastily se víc, než mojí sestře. Teď je to samozřejmě ještě horší, když mi padají.
Aknazuz
Tak jsem se rozhodla vysadit HA a vyzkoušet ten Femigard. Jsem na to zvědavá, příští týden si ho chci koupit a pak začít s užíváním.
Hanicka
Holky holky, ani nevíte, jak jsem ráda, že jsem našla tohle fórum. Dnes jsem absolvovala další anabázi u další kožní lékařky. Řekla mi, že za svou čtyřicetiletou praxi se s takovým problémem nesetkala - což se mi nechce moc věřit. Ustupuje mi čelní hranice, moje vize je, že stávajícím tempem budu tak za rok vypadat jako dekadentní básník Krchovský (jestli znáte). Poslala mě s poukazem na kliniku, tam mi řekli, že nemají jiné možnosti než obyčejný kožní lékař a poslali mě domů. Celé odpoledne jsem probrečela, pak jsem si sedla k internetu s tím, že se pokusím přefiltrovat reklamní žvásty firem, které se snaží prodat svůj zaručeně nejlepší prostředek a našla jsem tady tohle!
Chtěla bych poprosit o radu. Už pět let beru antikoncepci (Novynette, Belaru, Minervu) a pokaždé, když jsem ji vysadila, velice rapidně se to zhoršilo. Rozhodla jsem se darovat vajíčko a u toho je nutné na měsíc vysadit antikoncepci. Moje gynekoložka tvrdí, že měsíc není tak dlouhá doba, ale já vím, že to prostě poznat bude. Pročítala jsem tu příspěvky, ve kterých chválíte sarapis. Co myslíte, je rozumné ho na měsíc začít brát a pak se vrátit k antikoncepci?
Peťule
Hanicka

Pokud ti antikoncepce ty vlasy zlepšuje, popř. bez ní se ti zhoršují, tak je to zbytečný zásah ji na měsíc vysazovat. Druhá věc ale je, že že darovat vajíčko je pro tebe asi z etického hlediska důležité, tak pokud ti nevadí kvůli tomu si rozhasit vlasy, tak proč ne :-)

Jinak tu ustupující vlasovou hranici řešíš nějak lokálně? Mně taky trošku ustoupila (prý to souvisí s věkem), tak na ni dávám 2x denně Neocapil a teď jsem přidala i Retin A (mast na akné-působí antiandrogenně). Díky Neocapilu mi tam vždycky doroste řada vlásků, akorát minule nakonec vypadaly, teďka se celkem drží (ťuky ťuk), akorát mají tak 3 cm a absolutně nejdou nikam učesat.
Hanicka
Peťule
Je to tak, ae chci to udělat už hodně dlouho a teď konečně mi to moje gynekoložka zařídila, už jsem se rozhodla ( a po tom měsíci budu tlouct hlavou o zeď:-) ).

S věkem to asi také souvisí. U některých žen je to způsobeno prý tím, že nosí hodně dlouhé vlasy a jejich vlasové kořínky a kůže tu váhu prostě neunesou, s postupujícím věkem se to začne projevovat. Taky si někdy všimni, že některé holky, pokud si češou pěšinku pořád na stejném místě, tam mají zub, to je prý zase způsobeno těmi mechanickými zásahy. Těžko říct, co je na tom pravdy, jeden lékař na to řekne ano, druhý ne, třetí možná...
Lokálně jsem to řešila Alpicortem a amlulkami Anastim a Klorane absolutně bez výsledku, teď jsem si koupila Neocapil. AGA nemám od lékaře potvrzenou, tak nevím, jestli ho začít používat. (Co jiného by to ae asi bylo...)
To nevadí, že jsou ty vlásky krátké a slabé, aspoň víš, že ty folikuly nemáš "mrtvé" a ty vlásky můžou v budoucnu zesílet.
Hanicka
Peťule
Je to tak, ae chci to udělat už hodně dlouho a teď konečně mi to moje gynekoložka zařídila, už jsem se rozhodla ( a po tom měsíci budu tlouct hlavou o zeď:-) ).

S věkem to asi také souvisí. U některých žen je to způsobeno prý tím, že nosí hodně dlouhé vlasy a jejich vlasové kořínky a kůže tu váhu prostě neunesou, s postupujícím věkem se to začne projevovat. Taky si někdy všimni, že některé holky, pokud si češou pěšinku pořád na stejném místě, tam mají zub, to je prý zase způsobeno těmi mechanickými zásahy. Těžko říct, co je na tom pravdy, jeden lékař na to řekne ano, druhý ne, třetí možná...
Lokálně jsem to řešila Alpicortem a amlulkami Anastim a Klorane absolutně bez výsledku, teď jsem si koupila Neocapil. AGA nemám od lékaře potvrzenou, tak nevím, jestli ho začít používat. (Co jiného by to ae asi bylo...)
To nevadí, že jsou ty vlásky krátké a slabé, aspoň víš, že ty folikuly nemáš "mrtvé" a ty vlásky můžou v budoucnu zesílet.
Peťule
Hanicka

No tak AGA nemá u holek stoprocentně potvrzenou nikdo, pokud teda nemáš zrovna testosteron nad limit, nebo pokud není AGA oblíbená a jediná známá diagnóza tvojí doktorky :-) Doktoři asi nazvou AGA každé řídké temeno, ale že to můžou způsobovat třeba játra, tak to už nevědí. Mojí mámě vypadaly vlasy na kousku temene po mononukleóze, už jí to tam nikdy nedorostlo. Jinde jí normálně rostou. To je pak sporné, nakolik je to AGA.

Neocapil zkus na to čelo, mně pomáhá tam, kde toho roste málo. Ale tam, kde to mám ještě relativně husté, tam teď asi dost uškodil.

S pěšinkou máš pravdu, já už ji 1,5 roku češu furt na tom samém místě a i díky padání ji mám strašně vypelichanou. Prostě furt zarovnávám (když mě chytne posedlost, tak i 10x denně), takže asi pelichá víc. Přitom ve stejném místě na opačné straně hlavy to mám hustší, ale tam mám zas ten "zub" na čele, tak by to vypadalo taky blbě. No nevyberu si :-)

Tak hodně štěstí a hlavně ať se ti ta pomoc druhým nevymstí a vlásky se ten měsíc udrží OK :-)
Peťule
Hanicka

Ještě jsem zapomněla, od kožní si vypros ten Retin A (doplatek jen 3 Kč :-))), kup ten Neocapil a většina lidí to aplikuje tak, že ráno nanese Neocapil, večer natře Retinem a 15-30 min potom zase Neocapil. To by bylo, aby to nezabralo :-)

Kdyby se ti po této kúře ta kůže loupala nebo svědila, tak to já jsem pořešila díky Biohar aktivátoru. Hodně hydratuje, takže v mezidobí (odpoledne) se to dá natřít tím a pomáhá to. Ten Neocapil by měl být na hlavě aspoň 2 hod než si třeba umyješ vlasy nebo to natřeš něčím proti svědění a loupání.
Cibulka
Holky taky se vás potřebuju na něco zeptat. Byla jsem minulý týden u kožní, protože to vypadávání vlasů je šílené. Kožní mi tvrdila, že to u mě na AGA nevypadá, protože u AGA řídne vršek hlavy a zbytek jako temeno a boky zůstavají pořád stejné. (že to je prostě jako u chlapů) a jelikož mi řídnou vlasy po celé hlavě pravidelně tak to spíš vypadá na nějaké nervy. Co myslíte?
skřítek
Cibulka
to nebude pravda, navíc kožní toho moc neví:-))) nechej si udělat testy u gynekoložky a třeba na to kápneš...u holek se to muže projevit jinak než u mužů....mě taky padají po celé hlavě a díky zvýšenému testosteronu je to zřejmě AGA...ale zase tě nechci znepokojit, nenervuj a třeba to bude jen nějaké přechodné období, nedostatek nějakých látek nebo něco takového:-)
skřítek
Hanicka
Ahoj Hani:-) to darování vajíčka zařizuje gynekolog? já jsem to jen letmo četla v šalině a zajímalo by mě to..není to někde na netu třeba? díky:-)
Peťule
Cibulka

Že je to blbost :-)

U AGA můžou vypadávat vlasy po celé hlavě a to hodně řídké temeno se objeví až po pár letech. Prostě argument, odkud ti padají vlasy, není pro diagnózu AGA moc průkazný (myslím u žen).

Třeba mně padají vlasy po celé hlavě, z temene asi víc (ale možná je to tam prostě jen nejvíc vidět), ale i když mám lepší období a zkusím zatáhnout za spodní vlasy, tak vždycky něco vytáhnu. AGA mi diagnostikovala jedna kožní, další 2 ne. Ta, co mi ji diagnostikovala, ji diagnostikuje každému, koho jsem tam zatím poslala :-)))

Takže tou diagnózou je zbytečné se trápit, na AGA i telogen by měly zabírat ty dietní a vitaminové triky, co tu pořád řešíme. Lokální stimulační vodičky jsou taky na obojí, jediný rozdíl je, že při AGA se doporučuje brát antikoncepci nebo i jiné hormony, když to bez nich nejde zastavit.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Jsem z toho venku! - vám, ženské části

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání simple bulletin board miniBB™ © 2001-2021  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2021