O této diskusiDiskuze Více vlasů.cz » O této diskusi »

Moje procitnutí/změna priorit

Autor Moje procitnutí/změna priorit
Noli
Doufám, že jsem příspěvek vložil do správne sekce, pokud ne, prosím admina o přesunutí

Dobrý den,
dopředu bych chtěl avizovat, že tento příspěvek nenabízí žádnou zázračnou léčbu pro záchranu vlasů, přesto věřím, že některým z vás může pomoct v boji s tímto problémem.

Už je to nějaký čas co jsem zpozoroval, že mně nadměrně padají vlasy, mám velké kouty, atd., však to znáte. Začal jsem panikařit a hledat nějaké řešení. Takto jsem narazil na tohle forum. Nikdy jsem neměl potřebu se zde registrovat, proto mě ani nikdo z vás nezná. Každopádně já znám hodně z vás. Na tomhle foru jsem strávil spoustu času. Sledoval vaše pokusy, pokroky, fandil vám a taky sám se snažil sestavit plán pro obnovení své vlastní kštice. Našel jsem zde spoustu užitečných informací, které mně pomohli získat, pro mě tenkrát tolik potřebnou naději. Od jistých události, které zmíním níže, jsem sem chodit přestal. Až nedávno jsem narazil na odkaz na toto forum a uvědomil jsem si, že by můj příběh mohl být jakou si formou odměny za služby z minulosti, které mně toto forum poskytlo. A dnes jsem se k tomu konečně dostal.

Tady je tedy můj příběh. Vlasy mně začali padat v poměrně mladém věku a bylo to hodně rychlé. Do té jsem byl metroseksual (vím jak se to píše, ale forum to jinak blokuje) posedlý svým vzhledem, který každý den trávil s formováním účesu skoro hodinu. Není proto divu, že mě zjištění, že budu plešoun nesmírně zdrtilo. Ale jen na chvíli, pak jsem to začal řešit. Nejdřív nějaké levné přípravky, vitamíny...žádná odezva. Tak jsem začal investovat do nákladnějších prostředků, odezva byla, ale ne taková jakou jsem chtěl. Šel jsem tedy ke kožnímu, který mně sice předepsal nějakou další vodičku, ale také mně oznámil, že jen oddaduluju nevyhnutelné. Od této doby jsem žil ve velkém stresu, neustále jsem se chodil dívat do zrcadla a přemýšlel nad tím, jak to vypadá hrozně a co bylo horší, věděl jsem, že to není konečné stadium.
Trápilo mě to kudy jsem chodil. Nebylo to sice tak, že by mě to úplně vyřadilo ze života. Ale vzalo mně to radost a vyrovnanost. Kdykoliv jsem někde zahlédl svůj odraz, nebo uviděl nějakého nagelovaného frajera, tak má nálada klesla. Také jsem přestal navštěvovat všechny diskotéky a vůbec, už mě to tak netáhlo do společnosti. Tento stav trval asi půl roku a jsem si jistý, že by trval mnohem déle, kdyby mně život do cesty nepostavil dvě příhody, které úplně změnili můj pohled nejen na mé trápení s vlasy, ale troufám si říct i na život.

Během doby co jsem pročítal tohle forum, jsem si uvědomil, že spousta lidí to prožívá podobně. Někteří to snáší dokonce hůř, někteří líp. Každopádně všichni máte společné to, že vás vlasy trápí, jinak by jste sem nechodili. Následující dvě události mi pomohly se přes tento problém dostat. Je mně jasné, že na vás nebudou mít takový vliv jako na mě, ale věřím, že vás přivedou minimálně k zamyšlení.

Obě tyto příhody se stali ve velmi malém časovém intervalu, i proto byl jejich dopad na mě samotného tak velký.

Přítel mé tety, vášnivý cyklista, byl sražen opilým řidičem, následkem toho zemřel. Nebyla to však tato tragedie, která mě přivedla k zamyšlení. Asi za týden, jsem o něm mluvil s matkou a zjisitl jsem, že před třemi měsíci absolvoval transplataci vlasů.

Tehdy mě to nalomilo, začal jsem přemýšlet, jestli všechno mé snažení o vlasy stojí za tu námahu. Denodenně přeci můžeme zemřít vinou nějakého pitomce. Také jsem si uvědomil, jak zanedbatelný faktor vlasy v životě jsou. Nikdo nikdy neřeší, jestli to co jste v životě vykonali bylo s hřívou vlasů nebo s pleškou. No a definitivně mě přesvědčil následující zážitek.

Bylo to tehdy, když jsem jel poprvé se svou přítelkyní navštívit jejího bratra do nemocnice. Věděl jsem, že je vážně nemocný, ale to co jsem uviděl v nemocnici jsem si nedokázal představit ani ve snu. Podle jeho fotek na kterých jsem ho předtím viděl, jsem mohl z jistotou tvrdit, že je nejmíň 5x takový metroseksual jako já a že by mohl okamžitě začít dělat modeling. Nicméně v nemocnici jsem viděl jen zničenou vyhoublou schránku, která vůbec nepřípomínala opaleného playboye. I přes jeho nemoc byl však plný optimismu. S radostí nám oznamil, že postup nemoci se skoro zastavil a proto bude moct jít snad příští týden ven na procházku. A možná to teď bude vypadat trochu jako z amerického filmu, každopádně je to pravda. Když jsme odcházeli tak mně řekl, že by dal cokoliv za to, aby mohl být ten kdo opouští nemocnici.

Doma jsem si pak uvědomil jaký povrchní hlupák jsem byl. Zbytečně jsem si otravoval život řešením problému, který stejně úplně vyřešit nejde. Místo abych byl vděčný za to, že jsem fit. Problém je ten, že čím víc máme, tím ví chceme......

Ještě ten den jsem se nechal vyholit na 1mm. Ze začátku si sice kámoši divili, ale trik je v tom, že pokud to sami neřešíte a vaše okolí to nevidí jako vaši slabinu, tak vás nechají být, každý má dost starostí sám se sebou.

Od té doby se už o vlasy prostě nezajímám. Vím, že nevypadám tak dobře, jako dřív, ale změnil jsem své priority. A musím říct, že když se na to dívám s odstupem času, tak nemůžu jinak, než si blahopřát. Znovu si užívám svůj život a mám v plánu v tom pokračovat, dokud budu moct.

Závěrem bych rád řekl, že účelem mého příspěvku není znevážit vaše snažení, nebo vás demotivovat. Chtěl jsem jen přinést trochu jiný pohled na věc, doufám, že to možná někdy někomu pomůže zbavit se těchto starostí. Pravdou je, že stejně většina z vás dosáhne po jistém čase smíření se situací. Mým účelem tedy bylo přivést vás k tomotu smíření o něco dřív. No a vám, kteří zůstávte neoblomní přeji do buducna hodně trpělovosti a štěstí.

Vlasům zdar!
Noli

Omlouvám se za případné chyby, nemám čas na korekci.

Tohle bylo moje rozloučení s forem, to znamená, že už mě tu neuvidíte.
Každopádně, případné otázky vám zoodpovím na nollii seznam cz
Koutař
Ano ale s tímto přístupem by jsi mohl ale kašlat uplně na všechno protože jsou důležitější věci. Není tak důležitý co si vezmeš na sebe, není tak důležitý kde bydlíš, kolik vyděláváš atd. Určitě by si měl člověk uvědomit, že vše je dočasné a nejdůležitější je zdraví. Člověk by ale měl prožít život aby byl spokojený a plnit si své sny. A pokud k tý spokojenosti patří vlasy, má smysl se tímto problémem zabývat a řešit ho a bojovat. Protože pak se už můžeš vykašlat uplně na všechno a vzdát se, jelikož vlastně vše je povrchní.
Rony
Hmm, takovej příběh ti vždycky změní pohled na svět, ale fakt je ten, že po čase tě semele zase tvůj život a budeš to zase řešit ze svýho pohledu.. Fandím ti, aby ti to vydrželo, ale souhlasím s příspěvkem od "Koutaře" ..to bys pak opravdu nemusel řešit vůbec nic a zjistil bys, že ten život byl o ničem, protože jsi neřešil "nedůležitý"..
Acid
Noli
Potřeboval si se vypovídat a doufám,že ti to pomohlo. Přirovnal bych to k dnešní době - rozhodujeme se, jestli koupit IPhone nebo Blueberry nebo jestli si koupit minerálku s příchutí kaštanu či marakuji....Kdyby došla ropa...budeme řešit to jak se kam dostat a kde něco sehnat (ptz. by se to nedovezlo), abychom alepson něco měli.... a když by byla válka, řešíme co jíst, abychom nepošli.
Takže dnes řešíme jestli máme malá prsa, vrásky, velká prsa, nemáme vlasy....za pár let můžeme řešit jestli venku přežijem v mrazech pár nocí bez jídla...
Osobně se v mém okolí je tolik "málo vlasatých lidí" že o jednoho víc nebo míň....to už je fuk a ti lidé mají pohledné ženské a plnohodnotný život...a ti z vás s duší "ženy" budou se sebopu pořád nespokojeni a pořád se budou zkoumat - tak jako já....protože já to mám jak s oblečením, někdo nasadí katě, triko a neřeší nic....někde ohákne oblek, oholí se, naleští boty, navoní se a teprv potom vyrazí. Takže někdo řeší vlasy někdo ne..já rozhodně nemyslím na okolí, ale jde jen o můj pocit....nicméně nen to pro mě priorita...pouze doplněk toho jak se prezentuju a to chci vždy pozitivně!
ClavoAntonio
Noli, otevřel se mi oči a ať mi nikdo netvrdí, že je šťastnější jen proto, že musí řešit jak si udržet svou zvětšující se plešku nebo jak vhodně ji zamaskovat a co všechno tomu musí obětovat, ať už jde o peníze nebo čas, nebo, což je asi nejhorší zdraví. Pokud to člověk přestane řešit vyrovná se s tímto problémem a zvolí střih na 1mm, je na tom hned po psychické stránce daleko lépe a pozná to i okolí, hlavně opačné pohlaví. Hodně z vás se tu neustále diví proč když někdo má částečnou pleš nebo úplnou, nemá takové úspěchy u žen jako s hlavou plnou vlasů. Není to vlasy, (pokud nemá někdo "přehazovačku" nebo nehezký účes s pleší např. jako Ondřej Hejma), nýbrž tím jak působíte na okolí. Pokud je někdo nevyrovnaný s tímto "problémem" je to na něm vidět.
robot
ClavoAntonio
Pokud je někdo nevyrovnaný s tímto "problémem" je to na něm vidět.

V tom souhlasim,protože znám chlapa je plešatý 30 let a povídají si to o něm i ženský,že z toho má mindrák a je to na něm poznat.A je díky tomu pořád bez ženské.Myslím,že ženské kolem 50 koukají na něco jiného,než co má pán na hlavě.A jinak je upraven.Ale třeba se pletu.
lucie25
Velmi trefný fejeton
O této diskusiDiskuze Více vlasů.cz » O této diskusi »

Moje procitnutí/změna priorit

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání easy forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019