Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Na koho se obrátit ohledně vyšetření vlasů?

Autor Na koho se obrátit ohledně vyšetření vlasů?
jitule
Zdravím vás. Jsem ráda za každý řádek, co jsem přečetla. Nejlepší jsou ty pozitivní :) Doufám, že jich přibude. Je to hrozné...ale tak nějak jsem "ráda" že v tom nejsem sama. Chtěla bych se vyptat jaké máte zkušenosti příp. na koho se obrátit ohledně vyšetření vlasu. Dočetla jsem se tu, že rozbor hormonů snad tedy nemusí být vůbec k ničemu... Nevím co se děje ale hrozně mě padají vlasy cca poslední 4 roky mám asi polovinu... a jemné. Dneska mě zase svírala úzkost při pohledu do zrcadla. Obvoďačka mi řekla, že to je tím, že je mám dlouhé, tak jsem je ostříhala, a padají stejně. Víc mi neporadila, že neví, že to nemám řešit. :( Ale to dost dobře v konfrontaci se zrcadlem a hůře se zrcadlem a přímým sluncem nejde. Na hlavu jsem si napatlala kde co od L-recapinu, Vichy, po nutricap a jiné roztoky. Padání např. po Vichy šamponu i roztoku přestalo na pár dní, vlasy rostly rychleji, ale nové nerostly, povysazení, zase padají; po L-recapinu mi hlava smrděla a měla jsem vlasy ulepené. Z antikoncepce mám strach..brala jsem Logest cca 4roky. co jsem ho vysadila, tak jsem na 1/2roku přestala menstruovat a pak velmi "divoce" někdy jo někdy ne a tak. Po dvou letech se to srovnalo. Tedy vlasy mi padaly během užívání i po vysazení. CHtěla bych to víc řešit, ale netuším na koho se obrátit. Existují nějaké specializované kliniky? Nebo dobří lékaři? Kožařku nemám, na imunologii nikam nechodím a gynekoložku ... s tou jsem to tedy neřešila...je dost drsná, asi bych se dověděla, že jsou i horší věci na světě... jsem z Brna. Díky.
plešatá kráska
jitule

V Praze ve FN na Vinohradech je "Centrum zdravé vlasy" při dermatologii. Kožní doktorka se zabývá přímo padáním vlasů.Sama tam jezdím, ale žádné velké úspěchny nemám. Můžeš to vyzkoušet,kdyby jsi měla někdy cestu do Prahy:-)
Vyšetření vlasů dělá i tricholog, ale to nedoporučuji, akorát jsem vyhodila peníze, koupila drahé "zaručené" šampony a nic z toho:-(
Jinak takypořád bádám:-)
petrap
jitule

Když si čtu Tvůj příspěvěk, jako kdyby jsi psala o mně. I já beru ,neberu antikoncepci.Výsledky jsou akorát rozdílné v tom, že vlasy se méně mastí.Ale padají stále. Už jsou to také 4 roky. Padají ty malinkaté, a vlasy mám úplně jiné.Jemné, nepodajné.Jedním slovem strašné.
I já jsem vyzkoušela snad co se dalo. S mensruací jsem měla po vysazení antikoncepce také problémy. Nyní užívám Sarapis.I když to nemám úplně perfektní, alespoň to dostávám. Protože jinak jsem to celé měsíce neměla.
Kolik Ti je prosím let, a jak dlouho jsi užívala antikoncepci.Myslím celkově za všechny roky?
I já se nemohu dívat na sebe do zrcadla. Dlouhé vlasy jsem postupně zkracovala a zkracovala.Nyní mám zcela krátké. Ale ani to mi od padání nepomohlo.
Ráda bych Ti poradila. Sama nevím, na koho se obrátit. S gynekoložkou jsem to probírala.Dělala mi testy.To samé moje obvodní lékařka.Jezdila jsem ke kožní do Olomouce.Kde jezdí i Peťule. Nasadila mi hormonální antikoncepci, kterou jsem musela vysadit.Měla jsem problémy se žílami.Jen pozoruji, že po každém vysazení antikoncepce je to horší a horší. Od prosince jsem ji už nenavštívila. I přesto, že mi řekla, že v lednu nasadíme nehormonální léčbu.Ale obávám se, že se jen mé tělo bude zanášet svinstvem a nic z toho. Vyřeší to problém? A nebo až tuto léčbu přeruším, bude to zase tam, kde to bylo a nebo dokonce bude i zhoršení????
Mám z toho obavy. Sama vlastně nevím, co udělat.Doufám jen, že pomoc najdeš.A pokud ji dříve najdu já, určitš dám vědět. Drž se. I když vím, že to není jednoduché!
jitule
Krásko

Díky za tip. A prosím Tě jméno té doktorky? Ráda to zkusím :)
Jak´s psala o trichologii, tak mě došlo, že jsem v Brně jednu paní, tím se zabývající, navštívila...jen jsem nevěděla, že se její odbornost skrývá pod tímto slůvkem. Překvapilo mě, že se nejednalo o doktorku. - původně profesí. Byla docela fajn, ale nebyla jsem si jistá... zda jsem na správném místě. Analýzu mi udělala během 10 minut a dala mi nějaký seznam šampónů a harmonogram jejich užívání, samozřejmě jsem hned šla a koupila je :) nemůžu říct, že to bylo úplně na nic...ale že by mi vlasy zhoustly se říct nedalo.... si nejlépe mi zatím působil šampon a ampule od Vichy-pro ženy. Ale laický rozum mi říká, že to takhle nejde pořád, sice se ozdraví, ale tím jak rostou rychleji (na délku ne monožství) tak se jen vyčerpávají...no nevím. :) přemýšlím co zkusím dál...jen mám pocit, že bych na to měla jít víc "vědecky", ať vím co pomáhá...;) tak za čas určo přihodim něco k bádání a hledání....
jitule
Petrap

Peti, díky :) Koukám, že padání vlasů je podobná záhada jako atopický ekzém...nikdo neví co s tím, tak se na to používají hormony.. :( ... ale jak jsem četla ty články, tak zaberou jen u někoho a někdy. No já zní mám vysloveně hrůzu. Je mi 27, brala jsem ji celkem ty 4 roky a po vysazení jen při nějakém selhání antikoncepce postinor, jinak žádné hormony. Usoudila jsem, že mám příliš "křehkou" hormonální rovnováhu a nechci ji znovu nabourat. Jsem ráda, že jsem se "srovnala". Nechci trápit játra- od dětství mám zvýšenou hladinu bilirubinu, takže jsem pod dohledem na "jaterce", i když mi podle nich vlastně nic není. No když jsem Logest brala, tak mi narostly prsa :) což bylo skvělé :D, ale po delší době mě začaly bolet a to nejen před menzes, ale furt. Měla jsem měsíčky pravidelné a nebolestivé. Vlasy byly kvalitou smíšené - některé velmi pěkné, jiné velmi slabé až nemocné. Padalo všechno - jak maldé tak staré. No a taky mi hodně otékaly nohy... tak jsem to vzdala. Následky byly šokující. Ale pravou příčinu, proč mi začali padat a padají nevím. Nevím jestli je to hormony, nebo stresem ...v době kdy mi vypadalo nejvíc vlasů jsem vysadila HA a rozešla jsem se s dloholetým partnerem a navíc jsem byla neštastně zamilovaná ... ehm... tak nevím...asi všechno do hromady. A od tý doby to je různý. Chtěla bych nejprve zkoušet nehormonální cesty...ráda bych našla někoho s kým můžu hledat to optimální pro mě - tzn. zjisti co mi schází a přebývá a doplňovat. Bohužel zkušenost s lékaři mám špatnou. Problém je vůbec nezajímá a rigidně předepisují to co mají zažité...obyčejně funguje toto - prásk, tady to máte.
Nechtěla bych, aby hned na mě zkoušeli HA, třeba mě docela překvapilo jak píšeš že ti nejprve nasadila hormony a teprve potom chce zkoušet jiné možnosti ... no, asi chtěla aby to zabralo rychle, což je jasné. V každém případě držím palečky, ať něco objevíte. Hlavní je, že máš s kým to řešit! :)
jitule
říkám si, kolik vlasů mi vypadá jen z toho, že řeším, že mi padají vlasy.... Cítím se s tím strašně nesvobodná...nejraději bych šla do hola...ale na to nemám hlavu :D .. Libí se chlapům, ženský bez vlasů?
plešatá kráska
Jitule

Jmenuje se dr. Michallíková a je tam nejen ona. Musí se tam ale objednávat. Kdybys pak chtěla mohla bych Ti na ní dát číslo. Já tam zrovna ke konci dubna jedu.
Trichologie jsou podle mě vyhozené peníze za šampony co nepomáhají. Kdyby to tak fungovalo, nebylo by plešatých žen.Ale i já jsem tricholožce nalítla a uvěřila. A doktroské vzdělání neměla vůbec. Ale vyzkoušet se musí vše a já se jen tak nechci vzdát. Ale je to těžký a cesta na dlouhou trať:-(((
Pro nás ženy je to obzvlášť težké a stres je u mě na denním pořádku. Omezuje mě to ve všem, vlastně už ani nežiju normálním životem "zdravého" člověka. Nechodím do bazénu, musím si mýt denně hlavu a hodinu na ní patlat všelijaké přípravky na objem a zakrývat na temeni plešku. Je to dost flustrující:-(((( Někam na dovču ani nejezdím, mé myšlenky by byly jen jak to zamaskovat atd..
Doktoři jsou k tomu úplně lhostejný, mám taky jen samé špatné zkušenosti. Je jím to úplně jedno, asi myslí,že je to jen kosmetický problém. Přesně jak píšes, předepisují to co mají zažité..
Na Tvojí otázku, zda se chlapům líbí ženský bez vlasů, by ses měla zeptat nějakého chlapa, ale nic přitažlivého to není. Vlasy jsou bohužel podvědomě známkou sexuality:-((
I když jsem někdy z toho hodně psychicky špatně a nemám dost sil, snažím se nevzdávat a bojovat. Snad se nám to podaří,ženy splutrpitelky:-)
plešatá kráska
Jedna otázka co se týká oťěhotnění.Může se pak snadno oťěhotnět po vysazení HAK např. Minerva? Bojím se,že když už mám testosteron v normě, ale jinak celé tělo asi hormonálně v nerovnováze (jinak bych neměla AA), že bych mohla mít problémy..
To už by na mě bylo vážně moc. Nebo jsou jen vlasové cibulky citlivé na testosteron a tělo jinak hormonálně ,,v pořádku,,??
plešatá kráska
Jitule
Ještě dodatek k těm chlapům. Já věřím, že se najdou tací, kterým nebude záležet,zda holka má či nemá vlasy a budou jí brát takovou jáká je. Je to dost povrchní a někdo,kdo Tě má opravdu rád, mu může být jedno co máš na hlavě, důležitější přeci je co máš v hlavě a v srdíčku. V takové situaci se pozná na čem je pak vztah založený..najdou se ale i tací,kteří nezapomenou dodat nejapnou poznámku a ta v duši zabolí,ať člověk chce či nechce, pokud ještě není psychicky obrněnej..
skřítek
jitule
Ahoj jitule...Také jsem z brna a nevím kam jít...první obvodačka mi řekla, že mám vlasů dost a že je to počasím...druhá obvodačka mi řekla, že mám vlasů dost a že mě pošle na kožní...první kožní mi řekla, že mám vlasů dost a dala mi alpicort..druhá kožní mi řekla, že mám vlasů dost a dala mi prozměnu alpicort a neocapil...třetí kožní mi řekla, že mám vlasů dost a řekla ať se ostříhám...takže z toho vyplývá, že když mám vlasů ještě dost, je to v naprostém pořádku...a jestli nedejbože nastane den, kdy už nebudu mít na hlavě nic, vsadím se, že mi všichni doktoři prozměnu řeknou, že se s tím už nedá nic dělat..
skřítek
a co se hormonů týká, zatím HAK neberu...sice by se mnohdy hodila, ale mám z toho strach..je mi 18, menstruaci mám v pořádku a obávám se, že by mi to mohlo ublížit spíš, než pomoci:-(
...ted nemám moc času to řešit, protože mám před maturitou , ale snad v červnu s tím začnu konečně neco delat a snad konečne najdu doktora, co mi dokáže pomoct...ale tak co, zatím mám vlasů dost:-)))
Peťule
Cituji: skřítek
a jestli nedejbože nastane den, kdy už nebudu mít na hlavě nic, vsadím se, že mi všichni doktoři prozměnu řeknou, že se s tím už nedá nic dělat..


Jasně, tohle je strategie kožařů: vlasů dost, vlasů dost... a pak už zase že je pozdě. Ve skutečnosti to znamená, že neví, co s tím. A ti, co ví a nebo alespoň zkouší, dávají holkám většinou HAK. Mírně rizikové, ale zase to ve většině případů funguje, protože jinak by jim to riziko nestálo za to.

Skřítku, pokud nechceš zrovna HAK, tak zkus lokální léčbu: Neocapil, Lopuchový výluh (fa Naděje), Propolisová vlasová voda (fa Pleva), Biohar aktivátor, Wella Balanced tonikum proti padání vlasů, Alpecin kofeinové tonikum... všechno tohle má dobrou pověst a určitému procentu lidí pomáhá. A nemá to fatální následky, maximálně tě bude pálit kůže, když ti to nesedne.

A pak samozřejmě vitamínky: Aloe vera gel, minerály, koňské dávky béček... to taky lidem různě pomáhá, ale je potřeba strašně moc zkoušet a být trpělivá, což já sama neumím :-(
skřítek
Peťule
Jojo....taky to neumím...za něco utratím plno penět a výsledek nikde.....a už mě to nebaví kupovat nové a nové přípravky, ale děkuji za typy..snad mi naši přispějí na nákup dalších potenciálních přípravků:-)))
filip
Já jsem si nechal udělat bezplatnou vlasovou diagnozu v salonu Fame, je to v Praze, roh Anglický a Legerový, salon Fame. Mají tam speciální kameru která zvětší vlas a pokožku a určí Vám diagnozu, měl jsem z toho dobrej pocit.
posílám odkaz www.atelier-fame.cz
Adina
Ahojte. Ani nevíte, jak se mi alespoň částečně ulevuje, když si tady čtu. Tady je pro změnu můj příběh. Je mi 25. Vlasy mi vždycky padaly, ale podrůstaly mi nové a byly silné a lesklé.....no ale už to bude rok, co mi padají snad mega rychlostí. První kožní lékařka mi řekla, že mám vlasů dost a napsala mi Alpicort F. Když po 3 měsících žádný efekt nenastal, řekla mi, ať si koupím šampón Analphase a že po dlouhodobém užívání se to zlepší. Nic. Říkala jsem si, mám to z nervů anebo jako následek častých angín. No, ale vzhledem k tomu, že denně přicházím asi tak o 250 vlasů (mám to zprůměrované .... poctivým počítáním) dohnalo mě to k jiné kožní lékařce. Napřed mi nasadila vodičku Triamcionol a želatinu a oplachování vlasů po mytí kopřivovou vodou. (Mám je totiž za 2 dny mastné a mám i lupy). Ještě musím podotknout, že beru už 4 měsíce Revalid.Za 4 týdny jsem byla na kontrole a vzhledem k tomu, že tato kůra na moje vlasy neměla žádný vliv, naordinovala mi tzv. sněžení. To je ta masáž kusem ledu o teplotě mínus 90 stupňů na prokrvení pokožky. Chodím tam jednou týdně a tak opět čekám zázraky. Mezi tím jsem si koupila Denoxinal na detoxikaci organizmu a podle čínské medicíny lék na posílení funkce ledvina a jater (protože podle čínské medicíny tyto orgány jsou propojené právě s vlasy), který se příznačně jmenuje: Tajemství havraního copu. Já ten boj prostě nevzdám !!! Vlasy mi padají úplně po celé hlavě a za ten rok jich zůstala jedna třetina. Doktorky mi nic o alopecii neříkaly, myslíte, že by mi to řekly ? Není možné, že by to třeba nepoznaly? Víte, prosvítá mi kůže a ještě k tomu mám hnědé vlasy a je to docela vidět. HA beru už 8 let, gynekoložka mi řekla, že nemá smysl to vysazovat. Že to většinou funguje obráceně. Když padají, napíše se HA.
Chtěla bych slyšet pár vašich názorů, co jste vyzkoušely a jestli znáte případy holek nebo dam, kterým se to padání podařilo zastavit ?
Amálka
Adina

Mám kamarádku, které během tří let vypadaly vlasy tak na 1/4 původního objemu. Je to dva roky co jí to přestalo, ale do původní nádherné kštice už nedorostly (alespoň zatím ne) a to ani z poloviny. Ani z příspěvků holek odsud se nedá říci, že by snad někomu narostly. Když jsem se ptala doktora zda vlasy dorostou, pokrčil rameny a řekl, že je to individuální. Obecně prý pokud je padání rychlé a intenzivní ze zjistitelných důvodů, objem se při nasazení léčby obnoví, při dlouhodobém padání, jehož důvod lékaři neobjeví je obnovení spíše výjimkou :( Ale věř doktorům a navíc naděje umírá poslední!
Adina
Amálko, kolik je kamarádce? A měla nějaký problém ? Mně ta druhá kožní doktorka řekla, že něco podroste, ale ať nečekám zázraky....
Peťule
Adina

Adi, určitě ti ještě něco podroste, ale musíš první nějak zarazit to padání. Běžní kožní většinou s léčbou moc úspěchů nemají, takže prostě najdi doktora, kterej ti nechá udělat hormonální rozbory a popř. i alergologické testy.

Pokud se ti to i hodně mastí, může to být testosteronem, pak by stálo za to zkusit vyměnit tvou HA za Yadine, Jeanine nebo Diane 35 (= Minerva a Chloe). Akorát po vysazení těhle preparátů se to většině lidí zase zhorší zpátky, ale farmaceutický průmysl ještě nic lepšího na trh neuvedl.

Jinak pokud jsou to ženské/mužské hormony, dá se to klidnit i přírodními přípravky na klimakterické a ženské problémy - Sarapis atd. Taky to můžou být hormony štítné žlázy - na to existují fungující léky.

Hlavně nevěš hlavu, já s tím bojuju už víc jak rok a s vlasy postupně odchází moje sebevědomí, ale čas od času nastane zlepšení, které mě vždycky nastartuje :-) Teď zrovna to vypadá relativně dobře, přijdu denně max. o 100 vlasů a to je podle tabulek normál, i když u mě to nikdy normální nebývalo.
Adina
Jejda. Diky moc! Ta moje kožní mi řekla, že jak to "sněžení" nezabere, tak bude potřeba udělat rozbor krve.... tak to asi bude ohledně tý štítný žlázy.... A proč na alergologii? Jako že jsem alergická na něco a projevuje se mi to padáním vlasů ????? Já se v tom nijak neorientuju.... jen kupuju různý přípravky v lékárně a na internetu.... a to mám ještě relativně slušný plat. Nedovedu si představit dělat pokladní v supermarketu a z tý výplaty si zachraňovat skalp.
S tím testosteronem je to jak? Mám ho moc nebo málo ? A kam k doktorovi ? Na Endokrinologii ?
Amálka
Adina
Když jí začaly padat vlasy bylo jí tak 20, 21. Snad jí teď její psycholožka tvrdí, že je to skutečně stresem, depresemi atp.

Čím dál tím víc si začínám myslet, že ta psychická situace v tom opravdu hraje obrovskou roli. Když jsem jí potkala před 5 lety a viděla co se jí stalo, okamžitě jsem toho měla plnou hlavu a říkala jsem si co bych já na jejím místě asi dělala. Nebála jsem se že dostanu rakovinu, nebo cukrovku, ale nejvíc jsem se začala bát toho, že by mi mohly vypadat vlasy (směšné že?). A o dva roky poté začaly... Možná jen hloupá náhoda, možná taky ne.
Poslední dobou jsem měla pocit, že se to začíná lepšit (po třech letech), ale v březnu jsem měla spoustu starostí s diplomkou a situace se nyní začíná rapidně zhoršovat.

Snažím se neupínat na vyléčení i když se o to snažím, třeba až mi na tom přestane tolik záležet se to samo vyřeší.
Peťule
Adina

Na alergologii musíš vysvětlit, že ti padají vlasy a kožní nenašel příčinu, takže oni ti udělají imunologické testy. Můžeš mít zvýšené protilátky na něco a z toho ti padat vlasy.

Na endokrinologii ti zjistí ty hladiny hormonů. Můžeš mít vysoký testosteron, nízký estrogen, nebo jen na výkyvy citlivé vlasy. A nebo štítná žláza - to se většinou podaří dobře vyléčit.

"Slepým" kupováním přípravků jenom podporuješ farmaceutický průmysl. Chce to začít u toho přemýšlet, přečti si tady, co berou ostatní (i kluci): hodně béček, minerály, oleje s obsahem omega 3, katechiny, methionin, kolagen, aloe vera, sója... je toho moře. Koupit si např Hair Fit a doufat, že to zabere, je dost naivní. Leda že by ti chyběl některý minrál a nebo fungoval placebo efekt.
Peťule
Adina

Pro začátek si přečti to Shrnutí a rady k.o.k.o.t.a.r.e, tam je to hlavní ohledně úpravy výživy.
Adina
A vám podrůstají? Mně co podroste, to skoro všechno vypadne a ty 3 vlásky, co mi trčí krátký z hlavy(a ke kterým se upínám) jaksi nevykompenzují tu šílenou denní ztrátu.
Tak holky, nechám si napsat doporučení na endokrinologii, pak uvidím... už mám ty lněný semínka :))) Zatímj to vedu tak, že se stravuji slunečnicovým chlebem, jogurtama s živou kulturou ,ovocem a zeleninou a zapíjím to kopřivovým čajem. Na hlavu si po umytí dávám obyčejnou vlasouvou vodu z kopřiv a chodím na to sněžení. Kéž by některej doktor něco zjistil !!! Já to nechápu.... jaktože se o vlasech a příčinách padání ví tak málo? Ach jo. Holky, přeju hezký velikonoce a co nejmíň vypadaných vlasů!!!
Peťule
Adina

Adi, mně podrůstají, víc vždycky na jaře a nebo když patlám na čelní linii Neocapil, ale nikdy nedorostou původní délky a postupně vypadají. Na zbytku hlavy to celkem dorůstá, ale taky to nevyrovná ten poměr a řídne.

Já jsem se taky hodně natrápila s tím, že doktoři jsou dost bezmocní, ale neda se toho moc dělat... prostě obcházet doktory a doufat, že některý bude mít snahu a na něco přijde. A nebo si musíš pomoct sama tou výživou a podobně, některým lidem se to povede.
sara66
Adina
Ahoj, ohledně padání vlasů a antikoncepce: vždycky jsem měla krásné husté vlnité vlasy...ted mám bohužel pár suchách chlupů, jejichž vzhled léčím hennou. HA jsem brala 1,5 roku pak asi rok pauza, a pak 4 roky...zacaly padat tak nejak postupne, nevsimala jsem si toho...obcas jsme si rikala, ze jsme jich mela vic, alke nelprklafala jsme tomu dulezitost..pak jsem si nasla pritele a ten ze porad potkava nekde moje vlasy...tak jsem to začla trochu sledovat a zjistila, že mi padá tak přes 100 vlasů denně, což není množství kterýho si člověk hned zděšeně všimne, ale jen to pomalu řídne...začla jsme se děsit, protože moje mamka s tím měla šílené problémy, které kořenily ve štítné žláze a v podstatě ji nikdy nedorostly, ale díky henně a různým voičkám to drží pod kontrolou, že na ni nikdo neciví, že by měla málo vlasů. Pak moje starší sestra, té padaly vlasy taky šíleně, a už nedorostly...takže určitě chápte mé zděšení co mě čeká...vysadila jsem HA, přesto že jsem četla, že bývá o dost velké zhoršení...po vysazení hrůza....bylo mi do breku a pořád jen počítala vlasy...začla jsem po tom vysazení hned brát sarapis, biofemin a piju aloe vera...brala jsem i pupalku...můžu říct, že asi po 2 měsících mně padá tak 20 vlasů denně, což už je snad norma...takže jsem riskla vysazení a vyplatilo se to, tak doufám, že to vydrží. A abych nezapomněla tak mi pomohla ještě vodička dercos od vichy a ted používám na podporu růstu březovou vodu, ne kupovanou, ale opravdovou z navrtaného stromu břízy a tačly dost podrůstat....tak bych ráda dodala odvahu, s tím vysazením, pže mně to s tou HA začlo padat až po nejaké době...HA potlačuje problém, neřeší ho..ale samozřejmě chápu, že když už někomu prosvítá do hlavy, tak ze zoufalství sáhne i po HA když nic jiného nepomáhá, ale pokud to není tak hrozné, tak bych to zkusila, držím palce všem!
sara66
omlouvám se za chyby:-)
Peťule
sara66

20 vlasů denně je super, gratuluju :-) Mně to bohužel spustilo spíš vysazení antikoncepce, samo se to nezlepšilo a doktoři mě akorát doporučovali Alpicort a znovu antikoncepci. Kdyby mi před víc jak rokem někdo strčil aloe a sarapis, tak to zkusím také, ale bohužel se tak nestalo. Takže teď jedu v hormonech, jak jsem tu psala, ale efekt je oproti stavu bez nich dobrý, tak si teď momentálně nestěžuju. Až budu jednou chtít vysadit kvůli otěhotnění, tak vyzkouším tu tvou kúru a snad už se z toho pak nějak vyhrabu :-)
sara66
Peťule

děkuji za gratulaci, moc přeji ať se konečně něco kloudného objeví a tobě a vám všem to pomůže...taky jsem dost čerpala z těchto stránek a vašich rad, tak bych ráda vnesla naději, že to může pomoct, ale každému asi bohužel zabírá něco jiného:-(
myslím, že také určitou roli hraje strava, ten cukr je známá věc, je to metla lidstva:-) jsem na něm byla dost závislá a nejedla dobře, takže to šlo asi ruku v ruce...a v jedné studii jsem právě četla, že padání vlasů můžou způsobovat kvasinky v oragnismu... v podstatě ten, kdo je má přemnožený, tak mu to oslabuje celý systém, od horšího vstřebávání vitaminů až po hypofunkci štítné žlázy, atd....myslím, že není na škodu prostudovat si protikvasinkovou dietu, vím, že u těch hormonálních hladin je to složitější, ale z čeho se tvoří hormony?přece to musí být z látek, které člověk získává ze stravy...a cukr a bílá mouka oslabují, na jejich strávení padne hodně minerálů a viataminů, protože je to prostě vymetá..
Peťule
sara66

Jasně, je to prostě běh na dlouhou trať. Taky jsem už omezila cukr na max. jednu sladkost denně, ale ono při našem životním stylu to jde dost blbě. Ve školním bufetu a vůbec všude mají jen samé čokoládové blbosti a pak se tomu vyhýbej, když máš hlad a nic jiného tam nemají :-) Instatní výrobky jsem taky vyházela, spolubydlící na mě koukaly divně, ale už jim vlasy taky padají, tak budou asi brzo vyhazovat taky... Bydlíme spolu 4 a z toho třem nám padají vlasy a 2 mají nehezké akné, žádná není "nezasažená", tak čím to asi bude... určitě strava a prostředí.

Jenom ta protikvasinková dieta mi přijde hodně přísná. Jednou jsem viděla web, kde nějací bylináři ordinujou tuhle dietu na absolutně všechno a přišlo mi to dost přitažené za vlasy. Když to bude někdo totiž dodržovat v extrémní formě, tak musí mít v našich podmínkách extrémní nedostatek živin a vlákniny. Vždyť tam zakazujou skoro všechno :-) Když už bych do toho šla, tak to chce v nějaké rozumné míře.

Každopádně moc držím palce, ať už do toho nikdy nespadneš a udržíš si krásné vlasy :-)
sara66
Peťule

No je fakt, že bych tak řekla všeho s mírou...podle mě stačí když se omezí cukr a bílá mouka ( to ti fakt nic nedává, jen vymetá to dobrý)...co tak vzpomínám, tak kde jsem kdy četla nebo i moje babičky, tak jedly maso rozhodně ne denně, spíše dost obilovin jako jáhlů, pohanky, a sezonove zeleniny...a o víkendu se pekla sladkost jako buchty a tak....proste sladky jendou za týden a jinak většinu času kvalita...samozřejmě mi už ty potraviny máme kontaminované prostředím, ale podle mě určo stačí zlatá střední cesta, nic se nemá přehánět...jednou za čas se dá zhřešit, ale já se pokorně přiznávám, že moje hlavní strava byly cukry (tyčinky, čoko, ..), bíly rohlík se šunkou nebo s nějakým plesnivým sýrem ala niva, a denně maso....k tomu každý týden alkoholvé pařby a bezstarostné polykání HA...teda zeleninu jsem jedla taky ale o dost míň než se má...tak se pak není čemu divit, že to moje tělo už neutáhlo...šla jsem do sebe, napřed mě chytl extrém zdravé výživy, pže to jsme celá já, z extrému do extrému, ale te´d jsem se uklidnila a občas si dám sladkost, o víkednu vínko, ale většinou se snažím zdravě...ale taky je fakt, že když si chce honem koupit něco zdravýho ve městě tak to moc nejde,není kde.. ja teď byla dost doma, pže pišu bakalařku a tak, tak si tu můžu kuchtit ryby :-) ale jinak je to bída...
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Na koho se obrátit ohledně vyšetření vlasů?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání PHP forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018