Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Na koho se obrátit ohledně vyšetření vlasů?

Autor Na koho se obrátit ohledně vyšetření vlasů?
plešatá kráska
Adina

Taky se těším na info o Sarapisu:-)) Snad to bude mít pozitivní účinek. Vyzkoušela bych to taky, ale nemám k tomu odvahu jak Peťule. Ne že bych se bála ho užívat dohromady s HAK(Minerva), ale po vysazení HAK se bojim pekla, co hodně lidem nastává. Pak bude moje záchrana právě Sarapis. Když bych ho brala současně, už by ztratil takovou moc:-))..asi jsou to jen moje mylné úvahy:-)
skřítek
No, jestli vám ty čelenky sluší, tak to máte v pohodě..já vypadám s jakoukoliv jak debilek:-D...A do toho sarapisu se zítra pustí..ted mám totiž menstruaci a při té další bych chtěla nasadit Yadinne..takže mám měsíc na ten sarapis....pokud zabere, tak si HAK zase nevyzvednu, a pokud ne, tak jo:-) jen teda nevím, jestli do měsíce zabere, víte, jak to s těmi vlasy někdy trvá..:-/ ale už nechci zrácet čas..vlasů mám ještě dost, takže i čelenku zatím odložím:-)))
přeju plno uspěchů:-)
Peťule
skřítek

Za měsíc to zabere, když budeš mít štěstí :-) Pokud budeš mít trochu míň štěstí, tak to zabere pozděj, takže kdyžtak čekej třeba 2 měsíce.

Ta věta, že máš vlasů ještě dost, zní úplně superpozitivně :-))) Takových by tu mělo být víc.
tara
Ahojky holky,
jsem jedna z vás. Už dlouho si pročítám tyhle stránky a vždy mě to naplní smutkem a úzkostí. Už tolikrát jsem chtěla napsat pár řádek, ale neudělala jsem to, protože neznám účinný lék na tenhle problém. Vždy doufám, že se tu dozvím o něčem, co skutečně funguje. Ale spíš čtu přípsěvky o věcech, které jsem si už sama prošla. Problém s vlasy mám od 20 let (letos mi bude třicet). Za ty léta jsem vyzkoušla vše možné i nemožné a to bohužel bez úspěchu. Někdy si říkám, tak triviální věc a medicína si s tím neví rady, jak je to možný?!? S "kamarádkou" alopecií žiju deset let a stále nemůžu říct, že bysme se skamarádily. Neváhám vyzkoušet vše nové a ODMÍTÁM to vzát. Věřím, že jak to přišlo, tak to musí odejít. Snažím se to neřešit, být pozitivní, ale co vám budu povídat. Lidi z mého okolí mě berou takovou jaká jsem, povzbuzují mě, ale když přijdu do nového prostředí, vždy se najde nějaká netaktní osoba, která na mé vlasy civí ... a to moc bolí. Tak jsem jednou nahoře a jednou dole :-) Moc vám přeji, aby vám to či ono pomohlo. Kdybyste chtěli s něčím poradit, tak se klidně zeptejte. Mějte se prima.
skřítek
Peťule
Ttak jo, ted za mnou jede muj přítel, který mi právě zakoupil sarapis...tak jsem zvědavá...akorát nevím, zda brát jednu, či dvě tabletky...:-/...
NO, vlasů mám opravdu ještě dost...proto mi nikdo nevěří, že zrovna mě by trápilo vypadávání vlasů...doufám, že to tak zůstane, ale kdo ví...pada to jak svi*a...:-( a taky je to tím, že se mi vlasy začaly více kroutit..čím jsem starší, tím víc se kudrnatí a ikdyž jsem nikdy kudrnaté vlasy nechtěla, tak ted jsem ráda, neboť to nahrazuje ztrácející se původní oběm:-)) sice vypadámm, jako bych se pul roku nečesala, ale to je mi ted uplně jedno:-)))))
a také doufám, že těch pozitivních vět by mělo být více....
Peťule
skřítek

Ber určitě 2 tbl. Já teďka ještě k těm hormonům přidám mateří kašičku 3x denně, jako pokus na dva týdny a uvidíme, co na to hormony. U vlnitých a kudrnatých vlasů je to dobré, moje spolubydla, co jí taky padají (ale asi ne tak moc), je má kudrnaté a nikde na hlavě to není poznat... akorát vždycky plný kartáč a po mytí hrst vyhazuje. Takže máš hodně velkou šanci, že to u tebe vidět nebude. U mě bohužel kolem pěšinky je, ale určitě to zastavím :-)
Peťule
Jinak apeluju na všechy holky, co sem píšou, aby se snažily psát co nejvíc pozitivní příspěvky. Musíme si tak nějak vsugerovat, že to řešit jde a že i když třeba stále tápáme, tak řešení stoprocentně najdeme.

Důvod: Mám podezření, že vždycky začnu panikařit poté, co si tu někde přečtu, že někdo třeba 10 let bojuje a bez úspěchu (není to konkrétní narážka, jen příklad). Pak se asi nějak psychicky zablokuju, že se mi to určitě stane taky a vlasy se mi zhorší a léčba přestane fungovat. A to už se mi několikrát podařilo padání omezit na 20-30 vyčesaných denně, takže ono to vážně jde :-)

Proto, prosím, buďte pozitivní :-)
skřítek
Peťule
Jojo, dvě denně.. ta v lékárně mě totiž zmátla, prý povídala, že je to na dva měsíce a je tam 60tabletek..Ale v návodu je to dvakrát denně:-))
No já zkusím čistě ten sarapis, je z mateři kašičkou a kdyby to u tebe mělo nějaký dobrý výsledek, tak bych to k tomu mohla přidat:-)..tak se pak ozvi, jak to dopadlo:-)
skřítek
No jasné, všichni se s tím musíme nějak poprat...S tímto problémem se člověk musí naučit žít a poradit si s tím..Pořád něco zjištovat a shánět atd........:-/ ......
No,aspon v tom nejsme samy :-)
Peťule
Určitě se za 1-2 týdny ozvu ohledně efektu s mateří kašičkou, sama jsem zvědavá a moc doufám :-) Tento týden je to s těma vlasama krize, snad už se to zase zhoupně k lepšímu.

A žádné sžívání s problémem nebude, pěkně to padání všechny zabrzdíme a pak nastane zarůstací období :-)
skřítek
Peťule
Fajn, my budem ale zarostlé:-D
verka
čau, problémy s řídnutím mám už od 17, je mi 21 a mám jich tak 40 % z bývalé hustoty, byla jsem v Praze (jsem až ze severních čech) i u nás v kraji a všude jsem se setkala s tím, že když neví, co s tím, snaží se vás rzchle zbavit a řekne, že to není až tak hrozné. :-( Ale píšu sem kvůli něčemu jinému, četla jsem si vaše příspěvky v naději, že mi snad něco pomůže. Pro jituli:jak jsi psala o té antikoncepci, že ti po ní vyrostla prsa, zůstali ti v takové velikosti i po vysazení té antikoncepce(že bych to vyzkoušela:-))Dík za odpověď
skřítek
NO jo,....co když mi po antikoncepci vyrostou prsa?...nad tím jsem nikdy nepřemýšlela.... to bych ale vůbec nechtěla:-D

Vyrostla někomu i po Yadine?
Peťule
skřítek

Mně prsa rostly tak do 17 a pak, i když jsem brala Diane a teď Yadine, už prostě nerostou. Asi už nemají kam :-))

Prostě když tělu dodáš estrogeny, tak se ty prsa zpevní a u někoho snad možná rostou, ale to se může týkat i toho sarapisu podle mě... si najdi info o decolenu, co obsahuje. Je to přírodní a prsa po tom mají růst :-)
skřítek
Peťule

no tak uvidim, co to udělá...ikdyby vyrostla, tak co, no...nebude to snad nějak fatální:-))))) jde o vlasy...prsa jsou mi celkem fuk:-))))))
někde jsem četla, že antikoncepce na růst prsou vliv nemá, ale to je podle mě divné, když se přidají ženské hormony.....
Fenixik
Přidáním jedněch hormonů do těla,tělo sníží vlivem zvýšené hladiny produkci vlastní..Takže vlastně se to snaží vyrovnat.Je to složitej zpětnej proces:)Hodně štěstí.
jitule
Ahojte,
tak jsem tu dlouho nebyla... a zjišťuju, že fakt je hodně na psych. hypotéze, že člověku se uleví, když ví, že není sám, kdo řeší stejný problém...jen mě mrzí, že nemohu přinést nic pozitivního do diskuze... mám chuť křičet, řvát a trhat...některým doktorům bych snad i přála (jakože to u mě není normální) aby srali ježky. Ale přesto věřím, že cesta a dobrý člověk - odborník existuje :).

Holky, předevčírem jsem šla na gyndu s tím, že to tedy budu řešit touto cestou... no je mi to strašně nepříjemné to říct nahlas...ale na prsu mi začaly růst chlupy :( tak jsem se vyděsila... doktorka mi od stolu řekla, že to jsou 100%hormony a hned mi chtěla předepsat anitkoncepci...tož to jsem se zdráhala, že na gastroentrologii mi doktorka antik.doporučila vysadit protože jsem v jejím důsledku měla zvýšenou hladinu mědi v krvi, oteklé nohy..a to co jsem psala dřív... (mmch Věkro: prsa mi splaskly, tak bohužel)... trvala na svém... já posílena vámi, jsem také trvala na svém a to na vyšetření hladiny hormonů...paní doktorka mi řekla, že tu jí pojišťovna proplatí jen, když bych měla problém s otěhotněním, takže si to budu muset zaplatit sama! Je to normální???? a tvrdila, že na endokrinologii by to bylo podobné... pak mi při vyšetření mezi nohama vykládala o holčičce, co má jeden rok krásné vlasy a druhý rok je plešatá a nikdo neví čím to je...sestřička si přisadila, že i zvířatům někdy vypadají lokálně chlupy a že na to je mast... jo a vrchol všeho bylo, že jsem se dověděla o nějaké slečně...která prý je na tom o 100% hůř jak já a že ta alespoň sithla otěhotnět...takže jsem si odnesla doporučení...někoho zbouchni a otěhotni, a´t máš aspon dítě... když nebudeš mít vlasy. Ale naštěstí se to všehno neslo v relativně milé atmosféře...jen se asi moc nechytaly jak mi je, ale snažily se mi dát nějaké rady...ale víc odbornosti jsem našla na internetu... nevěděla jsem jestli se mám smát nebo plakat. Ale nepopírala že mám problém! Což bylo úžasné. Ale protože jsem to vzala z gruntu hned jsem šla za obvodní... ta mě ale nasrala... tvrdila mi (opět), že vlasů mám dost, a že problém nemám, mluvila tak nahlas, že to v čekárně všichni slyšeli, chtěla jsem doporučení na alergologii a na endokrinologii a odešla jsem s papírkem o tom, že si mám koupit pantenol. Jo a taky mi tvrdila, že to 100% není hormonální! Tak nevím... tohle přeci není možný...

Plešatá kráska: Omezuje mě to ve všem, vlastně už ani nežiju normálním životem "zdravého" člověka. Nechodím do bazénu, musím si mýt denně hlavu a hodinu na ní patlat všelijaké přípravky na objem a zakrývat na temeni plešku. Je to dost flustrující:-((((

No tak přesně tohle jsem na sobě taky začala pozorovat. Vypadám normálně, jen když mám umytou hlavu. Dneska jsem se lekla, když jsem uviděla jak mi prosvítá lebka pod mastnými vlasy... nechodím plavat, sportuju jen individuálně, aby nikdo nic neviděl... ale to přeci nejde!

Skřítku psalas, že jsi z Brna, když na někoho dobrýho narazím dám ti vědět...kamarádka mi dávala teďka tip na jednu kožařku...

Holky jak je to s tím Sarapisem...to je přírodní? a podrůstají, houstnou vlasy po tom?

může mít vliv na padání vlasů špatná funkce jater?

jo a Věrko prsa byly větší, ale bolely, takže to bylo dost hrozné, když se na ty vnady partner vrhal... a mě to nepůsobilo nic jiného než bolest...ale každý to může mít jinak :)
skřítek
jitule
No jak tak koukám, tak si u doktorů nepochodila...stejně tak jako v jiných městech se i v brně těžce shání ideální doktor...to vím moc dobře:-( Jinak na gynekologii chodím do kohoutovic a doktorka i sestra jsou uplně v pohodě...taky mi udělali odběry a tím se zjistila ta zvyšená hladina testosteronu...no jo, hormony:-(
Jinak přeju hodně štěstí !!!
jo a ty testy sis teda nechala udělat s tím, že si to zaplatíš? a jaké přesně to byly? mě na ten testosteron dělali zadarmo...
jitule
Skřítek

V kohoutovicích? bydlím v kohoutkách...chodila jsem tu k jedný gynekoložce (myslím, že jediný...) ale byla už stará... ted tu má být někdo nový...je to normálně na středisku? Jo testy na testosteron... domluvený jsme tak, že tam mám přijít v době menzes...a to že mi udělají odběry a já to zaplatím... a ty baštíš ten sarapis?...už se v tom trochu ztrácím :)
jitule
zaškrtla tři položky ve formuláři...a bude to stát 555,-
jitule
No, tož se vám omlouvám, že jsem si tu tak ulevila... už mě to i díky tomu přešlo ... mám raději pozitivní pohled na věc, ale tohle mě dostalo ...
Peťule
jitule

Já nevím, ale poradila bych ti jít prostě k jinému endokrinologovi. Mně dělal gynekolog testy na asi 10 položek a zadarmo, ale dobře, ten je známý. Na endokrinologii mi je dělají 2x do roka a taky na aspoň 10 položek a zadarmo... nevyhazuj pětikilo za test na 3 položky a zkus jinou endokrinologii. Tuším, že v Brně bere jen ta, co má ordinaci u Veterinární univ., aspoň to mi loni řekli. Já nakonec v Brně nechodím. Možná ještě u sv. Anny by to mohlo být dobré. Ale platit krávě, co ti vykládá pohádky a ještě ti lže (protože na ty testy máš nárok, mně je dělali kvůli prolaktinu a vlasům, taky žádné těhotnění).

A radši od těch testů moc nečekej, protože mně nic neukázaly... zatím nikdy. A přesto vlasy padají.
skřítek
jitule
JOjo, na středisku tam u alberta...je tam celkem mladá doktorka a je fakt v pohodě....tak tam mužeš zajít...a pak třeba zkusit i tu endokrinologii...tam jsem nebyla, protože mi našli ten testosteron...tak mi to přišlo už zbytečné...a taky bych nevěděla kam jít a nechávat se tam posílat od obvodačky, která je tak neochotná atd,..atd... no víš jaký to s doktorama je..:-/
Jo a ten sarapis baštím...ale jsem uplně na začátku, takže výsledek se ještě nedá očekávat...stál 470kč a vyddrží měsíc..je to dražší než HAK, ale chci to zkusit a když nezaberou tyto fytoestrogeny, tak přejdu na umělé...čili HAK...tak gynekoložka mi předepsala diane 35, ale já si ji nevyzvedla, kvuli jejím vedlejším učinkům, takže jestli pujdu do h. antikoncepce, tak něco slabšího...
jitule
Cituji: Peťule
Já nakonec v Brně nechodím. Možná ještě u sv. Anny by to mohlo být dobré.


díky zkusím to, jen nevím jestli mi to projde bez doporučenky... a kam na endokrinologii chodíš ty? Jsem ochotná i někam vyjet... mám sebezáchovnou tendenci se vyvarovat zklamání :)
jitule
Cituji: skřítek
ale jsem uplně na začátku, takže výsledek se ještě nedá očekávat.


tak to držím palečky! asi to taky zkusím ... ale ještě chci pátrat... a tu gyndu asi změním...dělám to nerada, ale co se dá dělat. S obvoďačkou asi nemáš dobrou zkušenost, že? Su ráda, že mi ta má na padání "předepsala" jen ten pantenol a ne antibiotika, to je totiž její standardní řešení :-D

jj..HAK se zkus ještě vyvarovat... nemůžu si pomoct, je to svinstvo, ale zase je pravda, že když to nepůjde jinou cestou, tak aspoň tak.

možná najít někoho kdo se zajímá o celostní medicínu... nevíte?
jitule
jo ...a v sekci Konzervativní léčba je oddíl Bezlepková a bezmléčná dieta , jukněte na to jestli jste tam nebyly...

co tam psali, tak měli s bezlepkovou dietou dobrou zkušenost!!! a to ani neměli diagnostikovanou alergii na lepek nebo celiakii a současně trpěli alopecií. Sice je to velmi nákladné jak finančně tak organizačně, ale není to špatná strava :)

no a mě se tím dosložila zase další část skládačky... od dětství mám celiakii tzn. mám držet bezlepkovou dietu, ale poslední dobou mi to moc nešlo... z různých důvodů... taky prej játra můžou ovlivňovat růst vlasů...což se mě asi taky týká....a teď do toho možná ty hormony... no. Aspoň, že vím na co se zaměřit. :o)
skřítek
jitule
Jojo, té HAK se chci vyvarovat jestli to pujde..ještě nikdy jsem ji nebrala, takže aspon nemusím nic vysazovat a ty problémy co pak z toho jsou s menstruací apod, to bych zažívat nechtěla...
akorát nevím, co používat za antikoncepci..sice to sem vubec nepatří :-), ale co používáš ty, když HAK jsi vysadila?
a s obvodačkou nemám vubec dobré zkušenosti...no jo no, aspon se naučím starat se o sebe sama:-)))
a co se te gynekologie týká, tak zase je pravda, že nevím, na co všechno mi ty testy dělali...že tobě je možná dělají na všechno možné a mě možná jen na testosteron a ten zrovna vyšel, to fakt nevím...ale zas kdyby si chtěla do kohoutovic, tak to máš blízko a kdyby ti to nesedělo, tak mužeš zase k té staré:-)
samozřejmě ale jako každá gynekoložka to chce řešit HAK..ale aspon ted vim, co mi to padání způsobuje a jak to léčit, to už si vyberu já..
jitule
skřítek

:) no nepatří to sem, ale snad nám to administrátor odpustí ;)

ze začátku přerušovanou soulož, jenže jak mizela vize trvalého vztahu a tedy i dětí, tak jsem to zavrhla (se smutkem). Páč přeci jen předejakulát obsahuje spermie, takže to vůbec není stoprocentní, ...ale údajně se tak dá fungovat bez otěhotnění. No nevím. Je to hodně o spolehlivosti partnera, jeho zkušenosti ale i vlastní sebekontrole ;). Měla jsem z toho spíš pak stres (jednou jsem pro jistotu přistoupila i na postinor...což je hormonální pecka :( ). Tak pak jsem přešla na kondom...takže jedině s ním, jenže :( to není ono... tak přemýšlím o variantě "přirozené antikoncepce" (měřit si teplotu, kontrolovat výtok, počítat plodné a neplodné dny) a přerušovaného styku...ale to jde jen s pravidelnou menzes...a je to šílený opruz...tak to možná zkusím bez sexu :)))

jinak kamoška mi namíchala bylinkový čaj, který jsem pila tak cca 14dní před menzes a měla jsem je bezbolestné a pravidelné...jenže nevím co to bylo za byliny, zkusím to v každém případě ještě zjistit...ale jestli jsi z Brna, tak za ní můžeš zaskočit, prodává v týdnu v obchůdku na Novobranské (to je u měnínské brány, jak je Rebio na orlí)...nevím jak se jmenuje, je takový malinký s bylinkami a čaji, vedle punčoch, kousek od prodejny DPmB. Prodávají tam dvě, ona je vysoká, má :) husté a krátké vlasy, poradí :) i na ty játra mi doporučila čaj...ten bych asi dala dohromady.

:) jo to máš pravdu, člověk se musí bít za svá práva a starat se sám, jenže problém je, že on není ten odborník :( ...a jak se má ptát po něčem o čem neví, že :)...ted si uvědomuju, že jsem chodila na jaterní testy k paní doktorce Sedláčkové, to byla žena s velkým Ž. Medicína ji nijak nedeformovala pohled na člověka jako bytost cítící , takže to zkusím přes ni, třeba mě někam pošle. :)

A je to jen testosteronem? někde tu(už se mi to plete kde) jsem četla, to není jen testosteronem, ale i estrogenem... jejich poměrem a tak...

A bylas na vyšetření citlivosti vlasových cibulek?
Peťule
jitule

Jituš, já chodím na endokrinologii ve svém rodném malém městě, protože v brně jen studuju a byl problém se tam k někomu dostat, když tam nemám přihlášené stálé bydliště. Ale moje doktorka taky žádný zázrak - testy mi udělá 2x ročně na 10 položek, ale nevyvodí z nich vůbec nic.

Když mi je tehdy dělal ten gynekolog zadarmo, tak musel jako diagnózu napsat vynechání menses a pak to pojišťovna proplatila (teď jsem si na to vzpoměla), takže to zkus ukecat taky tak a nebo až půjdeš na novou gyndu, tak si ten svůj problém trošku přiuprav, ať má pojišťovna radost... rozumíš, ne? :-)
skřítek
jitule
Díky za info, čajíčky a podobné přírodní látky nejsou nikdy na škodu:-))
jak je to s tím testosteronem nevím,,,tady ten náš problém z vlasy se tak těžce identifikuje:-( často je to také kombinací více věcí dohromady, jak jsi psala, že dáváš dohromady tu skládačku:-)
na té citlivosti jsem nebyla...to dělají myslím na imunologii, volala jsem ke sv.anně a je to samozřejmě na doporučení od obvodní, což bude boj a proto to odkládám:-(...
No o postinoru vím moc dobře, dvakrát jsem si ho sháněla, velmi nepříjemná situace:-( připadala jsem si tak poníženě a sestřička z gyndy mě poučovala o tom, jaké je to špatné a že určitě si budu muset nechat předepsat hor. antikoncepci atd...aspon, že je tak milá:-)))
jinak přerušované soulože se bojím, to mám taky za sebou a ted je to na kondomu, ale přesně tak, není to ono. (navíc právě po jedné kondomové nehodě jsem běžela pro postinor)...a počítání plodných dnů-tomu také moc nevěřím:-))) kamarádka prý má nějaké čípky, co si 10minut před stykem zavede...ale strkat do sebe nejaký čípek a pak říct partnerovi " tak ted si lehni vedle mě a 10minut si budeme povídat" je taky prý nic moc:-))))
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Na koho se obrátit ohledně vyšetření vlasů?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání discussion forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018