Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Na koho se obrátit ohledně vyšetření vlasů?

Autor Na koho se obrátit ohledně vyšetření vlasů?
skřítek
skřítek
takže nejlepší řešení - žádný sex! :-D :-D :-D
jitule
Peťule
:) jj rozumím, dík za tip, není to sice košér, ale jinak se obávám ničeho nedoshánu

A ty chodíš k tomu MUDr. Radek Klubalovi na Národní? nejsem si jistá, ale mám ho spojenýho s tebou :) Ten trochu víc vyvodí,ne? A jak pokračuješ? Je to lepší s tou novou antikoncepcí Y.? zkoušíš psychoterapii? co ti pomohlo z té vnější aplikace? Co Neocapil?
jitule
skřítek

:) tak to máme vyřešený :)

ale vlastně co, že...podle toho doporučení od mé doktorky z gyndy...vlasně si můžu užívat bez antikoncepce, protože jediný řešení je mít dítě, když už né vlasy :)))

s tou kombinací - přerušovanýho a počítání dnů...no jsou to dvě méně spolehlivé metody, ale když se spojí, tak to nemusí být takový průser ;)

jinak to co má kamoška je asi Patentex Oval... je to nehormonální antikoncepce na principu pěny, která brání spermiím v pohybu a dobití vajíčka.. no... taky to není úplně 100% ...navíc se při styku zvyšuje teplota...toho preparátu.., takže partner si stěžoval že mu to bylo až nepříjemné,ale nemusí to vadit všem. A těch 10 minut se dá pěkně využít :) jen holt člověk nemůže dělat psí kusy ...hmmm a měl by se vyvarovat orálu. :))
Amálka
jitule
Také bych ráda přispěla do této diskuse - přerušovaný sex provozujeme už přes rok a vše OK, rozhodně lepší než kondom. Pantenex Oval jsme zkoušeli také, ale oboum nám je to nepříjemné (jiný preparát Pharmatex byl o trochu lepší ale taky o trochu dražší), trochu to pálí, navíc se to celkem prodražuje.
jitule
Nasadila jsem

Revalid, tablety i tonikum - máte zkušenost?
Pangamin 5x3
Pantenol v tabletách
Vincentku
Zinek-selen-hořčík- vápník jak to dobru tak biosil

- bezlepkovou dietu (ted teda poctivě)
- málo zátěžovou dietu na játra (ne tuk a alkohol) + ten čaj co mi kamoška doporučila, jen ho musím najít... (recept dám do sekce játra a padání vlasů)
- bio potraviny

... hmmm a pokusím se dostat na endorkinologii a imunologii... a ještě se poradím na infekčním - s těma játrama :)

jo a zase poctivě začnu s jogou... má mimo jiné :) pozitivní vliv na činnost žláz, orgánů, posiluje imunitu , látkovou výměnu a lymfatický systém... jo a zklidňuje nervy :)))

tak uvidím...a dám vědět jak skončím s touto sadou :)
jitule
Amálka
tak to je dobré! :) chce se mi tím nechat nahlodat... mě ten doktor....od kterýho jsem si nechala psát Postinor, právě když to dobře neproběhlo, kladl na srdce (no spíš jsem měla pocit, že se mnou mluví jako s debilem, co zameškal biologii a rodinnou výchovu na základní škole), že to není bezpečný ani když přerušovaný sex proběhne ok. Ale obávám se, že se názory hodně různí... Konzultovala´s to na gyndě? v každým případě povzbuzující informace :)
můžeš písnout, co Tobě pomáhá na vlasy a kam chodíš? díky :)
jitule
skřítek
Tys chodila na detoxikaci ...tam na cejl?
Peťule
jitule

Ne, já nechodím ke Klubalovi, jeho péči nehradí pojišťovna, tak jsem se k němu ještě nevydala. Ale pokud to nějak nepořeším, tak ho plánuju navštívit.

Po nové HAK to bylo dobré měsíc, teď se to před 2-3 týdny zkazilo (zase přes 100 vlasů na den) a pátrám po tom PROČ??

Topikálně mi Neocapil nedělá moc dobře, dávám ho jen tam, kde se mi za poslední rok zvýšilo čelo, protože to chci dorůst zpátky. Na zbytek hlavy to nedávám, svědí.

Teď jsem vyzkoušela Alpecin kofeinové tonikum, nechci nikomu nic naznačovat, ale mně po něm vždycky hned vypadne dost vlasů a je to dost demotivující. Netuším, co by se stalo, kdybych ho jela 3 týdny, ale já to po 3 padacích dnech vždycky přeruším, nemám na to nervy.

Psychoterapie super, snažím se zbavit toho hrozného strachu z vyplešatění, který jsem si vypěstovala. A psycholožka po mě vůbec nechce, abych se s padáním vlasů smiřovala, z čehož mám radost, protože smiřování je mi proti srsti.

Taky upravuju stravu a chystám si vydupat jaterní testy, během 4 let na HAK mi je nikdy nedělali :-(
Amálka
jitule
Je mi 26, takže estli se tam nějaká prodere, tak ať (po tom, co jsem zažila u kamarádek ze svého okolí za to třeba budu šťastná - neplodnost bolí ještě víc než vlasy..)

Ohledně vlasů Ti nic nového neřeknu. Chodím také ke Klubalovi ale su zdravá, takže tam jdu příští měsíc naposled (nemá cenu aby mi někdo za 500 Kč opakoval, že příčina je neznámá). Snažím se to padání už moc neřešit, šampon používán dětský hypoalergenní (ale zkusila jsem toho opravdu dost, ale nic nepomohlo a ještě jsem potom měla lupy). HA už nikdy nechci ani vidět, brala jsem 4 roky Mercilon a 4 Logest, teď jsem už třetí rok bez HA. Menzes i sex pravidelnej, v tom to teda není :)
skřítek
jitule
no jo, hlavně to dítě:-)))))
co se týká přerušovaného sexu tak nejsem přímo já proti, ale partner...z čehož usuzuji, že s tím nemá asi zkušenosti, takže bych to nepokoušela...zatím je to na kondomu no...a asi i ještě bude...proč není něco nehormonálního a 100%účinného?:-/.....

NEchodila jsem na cejl, ale do tuřan za jednou paní...je to prostě ta přírodní detoxikace podle dr. Jonáše...táta mě tam zase chce dostat, ale mě ta paní moc neseděla a když nesedí léčitel, tak to není ono, protože mu nevěříš a podobně...
Jinak revalid jsem brala asi jako dost llidí tady a bez úspěchu.. ale jen tablety
Evelyn
Jo antikoncepce, to je problém... když mi doktorka doporučila Patentex Oval a já se zeptala v lékárně, koukali na mě jako na hlupáka, že prý se to už nevyrábí (to bych chtěla vidět, kde na to přišli). Na další dotazy jsem neměla nervy a odešla jsem. Tak spoléháme na kondomy a kdyby něco, tak budu prostě mamka o několik měsíců dříve. :-)
Peťule
jitule

Revalid je zbytečně drahý a na tu cenu žádný zázrak. Pokud ti nějaké vitamíny pomůžou, tak to zvládne i Viaderm nebo Revitalon (oba dobré reference na netu v anketách), nebo pak ten Biosil nebo jednotlivé minerály.
skřítek
Evelyn

No, s tou antikoncepcí je to dneska tak, že většina holek, či žen je na HAK a spokojeně denně polikají pilulky, upravuje jim to menstruaci, mizí akné, mají lesklejší vlasy, některým se zvětší prsa, tlumí to krvácení, tlumí to bolesti....blá blá...ono to vypadá tak zázračně,že?:-)))) a berou to mladé holky ikdyž s nikým nespí (třeba jen kvuli tomu akné) ....ted mě napadá, že jsem vlastně jediná ze třídy, která na HAK není ( ještě teda jedna kámoška, která je ještě sexuálně neakční:-) )
a všichni jsou spokojeni...ženy a také muži, kteří nemusí kupovat kondomy a dávat si pozor...jojo, zní to lákavě.....

a kdyby to s kondomem nevyšlo, tak nevim, dítě v 19. nechci:-)))
jitule
Cituji: skřítek
e to prostě ta přírodní detoxikace podle dr. Jonáše


jj tak to je to samé co na cejlu, tam je víc osob, které dělají vyšetření a detoxikaci...čl. si může "vybrat" ... osobní zkušenost nemám, ale známé přes známého to pomohlo vyléčit exém...no ale je to drahé... nic méně kombinace přírodních prostředků a medikace asi zvítězí...
jitule
Cituji: skřítek
proč není něco nehormonálního a 100%účinného?:-/


jj :) ale je ...celibát, ale to už jsme "řešily" :D ...asi to nemá 100% řešení, tak to alespoň vede ke zodpovědnosti ;)
jitule
Cituji: Evelyn
když mi doktorka doporučila Patentex Oval a já se zeptala v lékárně, koukali na mě jako na hlupáka


:) no vidíš, na mě zase koukala jak jojo moje gynekoložka (neslyšela o tom)...no doporučila mi to ta doktorka přes játra..
jitule
Cituji: Amálka
Je mi 26, takže estli se tam nějaká prodere, tak ať


hmm tak to jsme na tom podobně, jenže nemám jistotu v partnerovi... a být matkou samoživitelkou úplně nechci... a nebo se hádat s chlapem o výživný... to bych měla takový stres, že bych tak pochlapila, že bych byla bez vlasů úplně :)))
jitule
Cituji: Peťule
Revalid je zbytečně drahý a na tu cenu žádný zázrak.


Peti, mám to už z dířvějška koupený, tak to zkouším, zatím jsem na tom tak (s celou tou sadou), že se mi zmírnilo padání a vlasy se lesknou. Nasadila jsem tu intenzivní kůru 2xdenně tonikum a 2x3 tablety denně... bohužel, ty vlasy jsou po těch 2 - 3 aplikacích znovu na umytí...ale překlepu těch 14 dní. a uvidím...

co nehormonálního ti pomáhalo? ten neocapil je založen na bázi čeho, já to z těch info z příbalového letáku na netu moc nechytám..

Prej se po pangaminu tloustne!? není to tak že spíš zvyšuje chuť k jídlu, než že by byl příčinou tloustnutí?
jitule
Holky a je něco po čem ty vlasy zhoustnou? tedy dorostou i ty dýl vypadaný... jestli mám šanci to co mám prořídlý už 4 roky "zahustit" ... co vám pomohlo?
Peťule
jitule

Tak to jo, pokud máš toho Revalida doma, tak to vyber, já myslela, že se ho chystáš kupovat.

Neocapil zjednodušeně řečeno prokrvuje pokožku, takže roste víc vlasů. A je registrovaný zdravotnickou komorou proti androgenní alopecii, tzn. musel projít testy a mít výsledky.

Zhoustne ti to i po "blbé" lopuchové vodičce za 20 Kč, pokud zastavíš to padání. Problém je, že na to zastavení padání většinou lopuchovka nestačí. Ale zmírnit to dokáže: já když večer napatlám Alpecin kofeinový, tak ráno posbírám 10 vlasů na polštáři a 20-30 vyčešu. Když dám lopuchovku, na polštáři skoro nic a vyčešu tak polovinu. Ale z dlouhodobějšího hlediska ten Alpecin může být dobrý, jenom já na to nemám nervy, tak jedu lopuchovku a propolisovku na střídačku.
jitule
Cituji: Amálka
Chodím také ke Klubalovi


a jak o teda pracuje?není něco jako tricholog nebo funguje komplexněni?
Amálka
jitule
Je to normální MUDr., specialista na imunologii, dermatologii a alergologii. Udělá Ti podrobné vyšetření krve, vlasové cibulky a šmitec. Dívá se a hodnotí výsledky jako celek, to myslím, je fajn. Mám z něj dobrý pocit. Ale mně nepomohl...
jitule
skřítek
když bys tam šla (na tu detoxikaci) tak dej vědět :)
jitule
Peťule

Ale z dlouhodobějšího hlediska ten Alpecin může být dobrý, jenom já na to nemám nervy, tak jedu lopuchovku a propolisovku na střídačku.

ale to jsou dobré výsledky za dobrou cenu! :) obodbné mám s tím Revalidem ( prvních 14dní tonikum s kofejnem - 1-2xdenně a 3x2 tablety, pak přejdu na 1xdenně a 3x1tableta)... a pomáhá ti to dlouhodobě nebo spíš jen pod dobu aplikace?
jitule
Amálka

aha, takže člověk u něj platí za příjemný přístup a to, že nemusí běhat po všech čertech a doprošovat se vyšetření..udělá mu to jeden doktor bez reptání. To zní dobře...jenže.... obávám se, že stav mé peněženky mě donutí obcházet lékaře a poslouchat blbý kecy. Platí stále cena první vyšetření 1500,- a další 500,- (někde to tu bylo..utkvělo mi to v hlavě)?
Peťule
jitule

S tím Alpecinem jsem to myslela tak, že když bych ho třeba používala měsíc, tak sice bude padat víc vlasů (třeba to způsobí vypadání těch v telogenu), ale pak se to např. zastaví a do telogenu jich bude přicházet míň, takže padat taky míň. Někteří kluci s tím měli dobré výsledky, takže za pokus to asi stojí, ale já prostě nemám trpělivost a odvahu ztrácet o třetinu víc vlasů než bez Alpecinu.

Ty moje bylinné vodičky jsou asi podobné Revalid toniku, akorát já mám lopuch, kopřivu a olivu zvlášť a v tom Revalidu je víc věcí dohromady. Nějaké skutečné zlepšení z těch vodiček je diskutabilní, ale nepadá po jejich aplikaci víc vlasů než bez jakýchkoliv vodiček (na rozdíl od Alpecinu u mě).
Eubie
Zdravím zde přítomné,

předem chci podotknuut, že nejsem lékař a že to, co u popíšu, znám zatím jen teoreticky, nicméně praxe bude v následujících měsících. A taky samozřejmě nic neprodávám.

Před několika měsíci jsem narazil na vyšetření minerálů a stopových prvků z vlasů. Vím že se tu tohle téma probíralo, ale já jsem na rozdíl od Polské laboratoře, která je mladičká a podle informací taky pěkně drahá, zvolil laboratoř v USA, ve které výzkum této metody před nějakými 30/40 lety začal. Kontaktoval jsem jednoho lékaře v Chicagu, odeslal mu vzorek vlasů a čekal. Dostalo se mi naprosto nečekaného zájmu, což je pro člověka, kdo je zvyklý na české lékaře, naprostý šok. Za cenu USD 175 (o něco dražší než vyšetření v Polsku, proč je to v USA levnější zmíním dále) se mi dostalo nejen analýzy samotné, ale také tří asi 1.5 hodinových rozhovorů po Skypu, abych pochopil, proč mám takovou dietu jakou mám, jaký mám vlastně problém atd. Vcelku rozdíl oproti "Neřešte to, je to normální..".

Program na léčbu sestává z diety, na kterou bych sám nikdy v životě nepřišel (zejména zvířecí orgány a vybrané druhy masa), nicméně tato dieta bude pouze dočasná. Dále se jedná o potravinové a žlázové doplňky a doporučení v úpravě životosprávy. Celá věc vypadá opravdu komplexně a čím více jsem toho o tématu přečetl, tím skálopevněji jsem přesvědčen, že tohle je Ono (netrápí mne primárně padání vlasů, ale taky bych za hustší hřívu dal kdeco). Nejlepší na tom je, že postup jde zevnitř a nikoliv zvenku jako u šamponu.

Kdosi tu zmiňuje, že nějaký nick kokotar zde uveřejnil výživové minimum pro padání vlasů. Například B vitaminy jsou důležité pouze pro jeden metabolický typ, zatímco u druhého škodí. Vyšetření vlasu touto metodou spolehlivě zjistí, jaký je člověk metabolický typ a co PŘESNĚ má brát on, není to příštup "jedna rada všem".

Proč je metoda levnejší v USA? Z příspěvku na zdejším foru jsem vyrozumněl, že laboratoř v Polsku chtěla po klientce za dávku vitaminů a doplňků lidových CZK 12.000 s tím, že jakékoliv jiné doplňky z lékárny nebo tak budou naprosto nefunkční a zkrátka, klientka neměla jinou možnost než nejít do toho vůbec nebo do toho jít za drsný prachy. Doplňky z USA stojí v přepočtu 3.500 na dobu 3-4 měsíců a je naprosto možné je nahrazovat jinými výrobky, pokud mají podobné nebo shodné složení (mohu potvrdit od svého lékaře - není ovšem možné chtít jíst vápník z lékárny - většinou nevstřebatelný uhličitan vápenatý alias školní křída - namísto doplňků, které poskytují vápník v podobě např. citrátu - dá se koupit za pakatel například na Swanson vitamins na internetu). Nechci říci, že metoda je levná, to ani omylem. Spolu s retesty prováděnými co pár měsíců a doplňky přijde na 20-25 tisíc korun ročně. Nicméně poskytuje nejlepší vhled do funkce organismu, do míry jak zvládá stres, do míry v jaké dokáže spalovat sacharidy, v jakém stavu jsou životně důležité žlázy s vnitřní sekrecí a díky metabolickému typu dokáže určit příčinu symptomů, které se od metabolického typu pro tentýž symptom téměr vždy diametrálně liší.

Teď k padání vlasů a HAK. Padání a slábnutí vlasů je nejčastěji způsobeno akumulací mědi ve tkáních. Pokud má člověk narušenou funkci jater, není tělo shcopno vylučovat látku, která měď v těle váže a činí jí zužitkovatelnou ,v dostatečném množství a následkem toho zůstává měď v těle. Ukládá se primárně do jater samotných a do mozku, ovlivňuje metabolismus vlasů, kloubů a další. Někdo jistě namítne, že četl, že meď je důležitá pro vlasy..a také že je. Ale musí být pro tělo přístupná, zatímco v případě, který jsem popsal, se měď ukládá v nepřístupné formě, která je toxická. Často tedy léčba v určitém stadiu obsahuje doplněk mědi, která je ale pro tělo zužitkovaltená, na doplnění potřeb těla spolu s opatřeními na vyloučení nepoužitelné mědi z tkání. Souvislost s HAK je taková, že ženské pohlavní hormony zvyšují retenci mědi v těle, takže "předávkování se mědí" nastává rychleji, než u mužů.

Toto jistě není jediná možná příčina padání vlasů, ale je jednou z častých. Kdosi (omlouvám se, že nemám trpělivost hledat nick) tu psal, že užívá doplňky TČM, jelikož má pravděpodobně slabé ledviny a játra. To je na jednu stranu super, ale na druhou stranu Vám TČM ani jiný léčebný systém včetně naší medicíny neřekne, PROČ se tento stav u Vašich orgánů vyskytl. Oproti tomu toto vyšetření minerálů dokáže, pokud je provedeno v odpovídající laboratoři s bohatými zkušenostmi.

Nerad bych, abych dal falešnou naději na zázračné vylepšení stavu vlasů všech zde přítomných. Metoda, kterou popisuji, vyžaduje o svých klientů disciplinu. Dieta, doplňky, životospráva.. a narovnání biochemie v alespoň základních poměrech makroelementů (Na, K, Ca, Mg) trvá od pár měsíců po pár let, v závislosti na závažnosti případu). Takže Vám nemohu slíbit, že po dvou týdnech budete mít vlasy ala paní z reklamy na GlissKur. Nicméně, na rozdíl od ostatních přístupů, budete mít jistotu, že děláte něco opravdového pro své zdraví a že pokud Vám něco může vlasy zlepšit, pak jedině přístup zevnitř (ať se přihlásí ten, komu šampon nebo vlasová voda vrátily bujný porost). Další výhodou této metody je skutečnost, že si o ní můžete přečíst, co chcete, aby člověk chápal, co se ve skutečnosti uvnitř děje. Jedinou nevýhodou je nutnost znalosti anglického jazyka.

Když tak člověk čte o nové metodě, má buď tendenci očekávat, že bude zázračná nebo ho neosloví vůbec, jelikož se zdá, že nemá šanci fungovat atd. Kdo má zájem o poznán nového přístupu, nechť neudělá ani jedno a místo toho si nejdříve přečte, co je k mání. Knižní podoba věci je Dr. Lawrence Wilson : Nutritional Balancing (k dostání na amazon . com), internetové články na www . drlwilson . com .Zázraky tu jsou k mání, ale chvíli trvají a nedějí se za pár dní.
LUDMILA
BUDU RÁDA POKUD SE OŽIVÍ TOTO TÉMA
Petronelka
Holky,nevíte o nějakém trichologovi ve Zlínském kraji???Nemyslím kadeřníka,ale někoho,kdo dělá rozbory.
Andyhork
Abych odpověděla na původní otázku, podle mě stačí zajít kamkoliv, kde se zabývají dermatologií. Minimálně Vás odkáží pro sofistikovanější léčbu na konkrétní místo. Já poprvé šla do lékárny a odkázali mne na dermatologické centrum.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Na koho se obrátit ohledně vyšetření vlasů?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018