Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Nanoxidil 5% zkušenosti

Autor Nanoxidil 5% zkušenosti
tom305
Zdravím, už asi přes 1.5 měsíce zkouším Nanoxidil 5%, což má být verze klasického 5% Minoxidilu akorát bez nežádoucích účinků a řekl jsem si, že zde napíšu svoje zkušenosti, jaké s ním zatím mám. Mám 23 let a začínám se potýkat s řídnutím vlasů, sice to není zatím tak hrozné ale chci to řešit zavčasu, abych si vlasy udržel co nejdéle to půjde.
Když jsem volil mezi klasickým Minoxidilem a touhle variantou, řekl jsem si, že nejdřív vyzkouším tuhle "šetrnější" možnost, která by neměla mít žádné nežádoucí účinky, jaké může Minoxidil mít a pokud by nebyly žádné výsledky, zkusil bych asi přejít na ten klasický minoxidil.
Aplikuju ho pravidelně 2x denně (ráno a večer) vždy 6 střiků podle návodu na místa, kde ubývají vlasy - v mém případě kouty, temeno hlavy a pár střiků na střed hlavy nebo na začátek přední vlasové linie. Poměrně dobře se vstřebá, trochu i voní, nezpozoroval jsem zatím vůbec žádné nežádoucí účinky jako třeba svědění/pálení v místech aplikace nebo nežádoucí účinky, jaké může mít minoxidil (závratě, tlak na prsou atd.). Sprejový aplikátor není špatný ale lepší by bylo asi možná to klasické kapátko jako u lahviček minoxidilu. Výrobce uvádí, že 1 lahvička by měla vydržet 1.5 měsíce ale není to tak úplně pravda - už mám teď 2. lahvičku a ta první mi vydržela cca 1 měsíc při pravidelném dávkování 6 střiků 2x denně.
Co se týče účinku na vlasy tak mám zatím takové smíšené pocity - krom toho, že vlasy vypadají možná někdy trochu zdravější po aplikaci Nanoxidilu a někdy i trochu voní, tak jsem zatím bohužel nezpozoroval žádné výrazné zpomalení padání vlasů nebo růst nových vlasů. Rád bych podotknul, že jsem do toho nešel s nadějí nebo přesvědčením, že by mi po tom mohli narůst nové zdravé vlasy, tak optimistický nejsem. Plně bych se spokojil s tím, když by mi to alespoň trochu výrazněji zpomalilo padání vlasů a zlepšilo aspoň jejich kvalitu, když už nic jiného. Ale tak zatím to užívám něco přes 1.5 měsíce jak jsem zmiňoval na začátku, tak na nějaké viditelné zlepšení je možná ještě brzo. Uvidím, jak se to bude vyvíjet dál, chtěl bych to vydržet aspoň tak půl roku - což si myslím, že pokud to má skutečně nějaké pozitivní účinky, tak 6 měsíců pravidelného užívání by mělo být na zpozorování nějakých výsledků dostatečně dlouhá doba.

Co se týče šamponů tak teď momentálně zkouším Revivogen + Revivogen kondicionér. Předtím jsem užíval několik měsíců (asi 3-4) Revitu + kondicionér ale nějaké znatelné zlepšení jsem bohužel nezpozoroval a přišlo mi, že čím déle jsem to používal tak tím více mi to vysušovalo vlasy, že byly po umytí takové celkem hodně suché někdy. Proto teď zkusím dát šanci Revivogenu. Oproti Revitě se rozhodně líp nanáší - je dobře pěnivý a trošku i voní, Revita byla taková tuhá a musel jsem do ní často přidávat vodu, aby se aspoň dostatečně napěnila a mohl jsem ji všude po hlavě dobře nanést. Kondicionér Revivogenu má přibližně stejnou hustotu jako ten od Revity, možná trochu lepší ale furt se nanáší o něco hůř než ten šampon, protože není tak pěnivý, což asi holt ty kondicionéry takové jsou oproti šamponům - tohle je zatím můj druhý kondicionér, který jsem kdy zkoušel.
Hlavu si myju obden nebo 1x za dva dny. Dřív jsem si ji myl 5-6x do týdnu a přišlo mi, že je to možná zbytečně moc a vlasy tím akorát zatěžuju, proto jsem to teď snížil a uvidím jak to zapůsobí.
Když bych měl momentálně ohodnotit Revivogen oproti Revitě tak mi přijde, že i když se líp nanáší než Revita, tak mi po něm momentálně padá při mytí o něco víc vlasů než při Revitě. Uvidím, co to udělá časem za nějakou dobu, zatím Revivogen zkouším asi týden.

Do toho všeho ještě beru doplněk stravy Methionin Komplex na vlasy 1 tabletu denně ráno při jídle a pak odpoledne 1 tabletu klasického železa (Železo Plus se to jmenuje). Ještě mi u všeho zbývá dobrat asi 15 tablet. Až doberu to železo, tak asi zkusím navýšit dávku Methioninu na 2 tablety denně - což by se takhle podle letáku užívat mělo, ale jelikož jsem do toho užíval ještě ten komplex železa, u kterého byly některé látky stejné jako u Methioninu, přišlo mi zbytečné, abych bral 2x Methionin a 1x to železo.
+ Do toho všeho jsem ještě dneska zkusil přidat vodičku od Alpecinu Coffein Liquid, kterou jsem našel zašouplou vzadu ve skříňce v koupelně, když jsem si je tenkrát ještě kupoval, tak to plánuju nanášet na vlasy v ty dny, kdy si nebudu mýt hlavu a aplikovat to mezi ranní a večerní aplikací Nanoxidilu. Dřív jsem ji před cca rokem používal hodně a vyhovovala mi spolu s šampony od Alpecinu, ale pak to nějak ztratilo postupně účinek. Vyzkouším tohle balení té vodičky, když mi tu 1 zbylo a uvidím, jestli tím vlasy ještě trochu nějakým způsobem podpořím.

Za nějakou dobu dám zase vědět, jak to celé pokračuje, jestli se něco změnilo k lepšímu nebo ne.
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Nanoxidil 5% zkušenosti

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání free forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018