Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Nejspíš seberoea aneb co dělat

Autor Nejspíš seberoea aneb co dělat
Kanek

Tak jsem tu zas, možná si na mě někdo pamatuje. Starší příspěvek o mě určitě najdete. Tento bude asi taky docela dlouhý, ale doufám, že ho někdo přečte a poradí mi.

Šampony, mytí atd.
Padání začalo v lednu, kolem 100 vlasů denně, v tehdy mě hlava zas tak moc nesvědila, nebo jsem si toho nevšímal. Koupil jsem si Revalid, který mi prakticky jen opticky nahustil vlasy, takže vyhozené peníze. Pak jsem byl nějaký měsíc bez šampónů a průběžně jsem obnovoval moje vlákno tady na fóru. Nějaký (teď už nevím kdo) Hurvínek mi poradil, ať si myju vlasy mýdlem. Doteď nevím, jestli mi to mýdlo úplně dodrbalo pokožku, nebo už byla tak zničená. Spíš to první. Ano, padaly vlasy míň, ale byly šíleně suché a pokožka si na to čím dal tím víc a víc zvykala a mastila se. Musel jsem si ji mýt dvakrát denně mýdlem, abych to odstranil (čímž se to dodrbalo asi ještě víc). Strava tehdy byla dobrá, spousta zeleniny a tak dále. Poté jsem zkoušel poradnu Kapyderm a ta mi teprve rozmluvila, ať nepoužívám mýdlo. Nabídli mi nějaké produkty, ale nevzal jsem je, protože zde na fóru ohledně seborei nemají dobrou reputaci. Průběžně docházelo k svědění, to roste a roste doteď. Včera i předevčírem jsem se musel třít o rám postele, protože to svědí jak svině. Někdy je to v pořádku, někdy ne. Někdy je to v pohodě, svědí malinko a dá se to ignorovat, někdy to svědí tak, že mám chuť si sedřít hlavu do krve, jen aby to přestalo svědit (viz co jsem napsal s tou postelí). Od té doby jsem jenom umýval hlavu normálními šampóny. Nevím proč, ale na přelomu srpna/září mi začala pokožka začít špatně reagovat i na obyčejné šampóny, se kterýma jsem neměl problém. Začínají mi vysušovat vlasy jako mýdlo. Mýdlo mi alespoň načechralo vlasy, ale u normálních šamponů mi splaskne objem a vypadá tak 2x méně hustější. První jsem myslel, že používám šamponu moc, ale i když používám minimální množství, pořád je to takto. Takže teď myju vlasy jen čistou vodou - odstraní to mastnotu a hustota vypadá v pořádku. Fotka je z dneška, ale dneska jsem se šel také stříhat, tak je to fotka těsně před stříháním. Ostříhal jsem se na polovinu délky na takový 'Lesbička styl'. Vypadám hrozně, ale asi je vhodně zrovna teď začít léčbu.

Vitamíny, léky, čaje
Ze začátku jsem bral Riboflavin. Ten mi spíše pomáhal v akné, ve vlasech nevím. Myslím si, že to nějak i na vlasy působilo, ale ne vzhledem k mému problému. Teď beru Biosil Plus ... to bych řekl, že pomáhá víc a už tu byl párkrát zmiňován. Ještě někdy v červnu jsem pil 2x denně čaj proti akné. Ten mi hodně pomáhal a prý i čaje mají hodně dobrý vliv na vlasy. Jaké by měl mít složení, aby na ně působil? Nejlepší by byl v kombinaci na akné + vlasy. Od té doby, co jsem ho koupil ho nikde nemůžu sehnat. Koukal jsem v supermarketech, lékarnách a řekl bych, že spíše by to chtělo složení a můžu používat alternativní čaj.

Stravování
Do sprna jsem se stravoval velmi dobře (hodně zeleniny, ovoce), teď od září to jde z kopce. Jsem na internátě, nemáme ledničku a já přežívám na studentských obědech, které v sobě moc zdravého nemají a sušenek. Od přištího roku se nejspíš přestěhujeme se spolužákama na byt a tam bych měl napravit stravu. Teď jsem v docela prekérní situaci.

Psychický stav
Ze začátku jsem byl v pořádku, myslel jsem, že se to spraví hned. Teď už se nevnímám jako normálního člověka a všude se ohlížím. Teď to bude horší, protože vlasy jsou zase fuč a já budu myslet, jestli dorostou stejně, nebo hůře a zase o něco ustoupí. Stres mám z mnoha dalších věcí, takže ten může taky docela na to působit.

Takže ještě něco, abych to shrnul. Moje příznaky jsou svědění, loupaná kůže kolem nosu (což na seboreu sedí) - možná s tím souvisí, že teď začínám mít trošku fleky na nohou - možná ne; svědí mě hlava jak blázen, kromě lupů padá i kůže, vlasy padají pořád a hustota ubývá. Jaké vyšetření na potvrzení seborei? Mám za sebou test na štítnou žlázu - negativní. Kam mám zajít? Na kožní objednávají na termíny za 3-4 měsíce (sakra tak moc mě štve, že jsem to rodině neřekl dřív). Jaké ampule případně brát? Teď jsme se po nějakých dívali a samé na Anti-DHT, což nevím jestli na seboreu zapůsobí. Kouty ustoupili snad jen mírně, takže v nich moc problém nevidím. Kamenem úrazu je ofina, kterou musím maskovat, jinak jde vidět na čelo. Jinak ta hustota nevypadá špatně, pokud ji teda myji vodou. Sice je to jen opticky, ale já jsem tak radši, protože jsem alespoň takhle trošku lépe spokojený. Doufám ale, že jsem už boj neprohrál a ještě není konec, abych se vyléčil.
Ptejte se, klidně v průběhu týdne odpovím.

A na závěř - fotka z dneška ...


20111217_09.38.19..jpg
20111217_09.38.19..jpg
Proton
Je to vážně blbé řešit vlasy ve 14 (říkám to dobře?), ale holt co se dá dělat no..

Každopádně jenom ohledně toho vysušování, mě taky hrozně šampony vysušují, úplně zmenší objem, vlasy jsou potom jak mrtvé.
Každopádně šampony začínám omezovat a už se myji hlavně pořádně jen vodou.
Ta mi na jeden den malinko zvýší objem, což je vcelku dobré.

Hlavně na to pořád nemysli, jinak tě to postupem času bude úplně užírat.
A taky třeba zkus více cvičit, to údajně také dost pomáhá.
Kanek

No už je mi 15 let, ale na tom nezáleží. Pokud myslíš, abych to neřešil, jakože se nestresoval tak to jo, ale kožní problém bych měl řešit věk nevěk. Cvičit bych měl začít, ale mám podvýživu takže asi to k ničemu moc nebude.
Philogia
Neřekla bych, že "14 je blbost řešit problémy s vlasy". Když jsem se jednomu kamarádovi svěřovala ohledně problémů s vlasy, vyprávěl mi o své známé. Začaly jí padat vlasy snad jako šestileté... V deseti letech skončila holohlavá. U ní bylo už tedy tuplem "brzy řešit vlasy". Jenže co naplat, ony padaly bez ohledu na to, jestli si někdo myslel, že je to brzy, nebo ne. Já sama jsem si prošla obviňováním z toho, že si vymýšlím a že je blbost, abych ve svém věku řešila takové problémy - v devíti letech jsem začala trpět silnými bolestmi hlavy, kdy mi jen celé hodiny tekly slzy bolestí a nemohla jsem cokoli dělat. Rodiče mě prvních několik let odmítali vzít k doktorovi, protože "v 9 jetech je blbost řešit problémy s bolestmi hlavy". Nakonec se problém naštěstí vyřešil, mám prášky a v rámci možností jsem vpořádku, ale nikomu bych nepřála něco podobného zažít. Obdobně mám známou, které problémy též "bylo zbytečné v jejím věku řešit". Nakonec jí někdy v 8 letech (!) zjistili revma... Myslím, že řešit zdravotní problémy není v žádném věku brzy.

U AgA by se ještě tak dalo říct, že ve 14 (nebo 15) je celkem brzy. Vzledem k tomu, že kouty se mu nijak zvlášť nedělají, tipovala bych spíš jinou příčinu než AgA, a tam opravdu brzy není nikdy. Viděla jsem fotky vlasů indických destiletých dětí s nesprávnou a nedostatečnou výživou a opravdu nic moc...

Se svěděním ti opravdu moc neporadím. Doporučuju ale si u dokotora kvůli padání vlasů vydupat především následující testy:

- štítná žláza. Jestli máš podváhu, tím víc (příčinou by mohla být právě špatná funkce štítné žlázy). Píšeš, že už jsi na tomhle byl - spousta doktorů tě pošle jen na TSH, které ale může vyjít hezky, i když tvoje štítka mele z posledního. Byl jsi i na T3, T4, fT4, protilátkách, ultrazvuku?

- játra (činnost jaterních enzymů - ALT, AST). Nevím, jak jsi na tom třeba ohledně alkoholu nebo tak, ale v tomhle se vyplatí mít jistotu. Minimálně abys do sebe necpal nějaké dryjáky a přitom neměl špatná játra a nepřizabil se...

- anémie (hlavně hemoglobin celkový). I z toho můžou padat vlasy a jestli máš ne zrovna vyváženou stravu, jak říkáš...

Všechny tyto testy se jednoduše dělají z krve, takže tě to nestojí skoro žádnou bolest a skoro žádný čas. A je to zadarmo.
Kanek

Na štítné žláze jsem byl. Jaké vyšetření to bylo, to nevím. Zajišťovala to moje dětská doktorka. Zjistili jen, že mám málo železa. Pochybuji ale, že to je jediný problém.
Já stále věřim v tu seboreu, ale nevím jak začít. Jestli to mám léčit před vyšetřením, nebo si počkat na vyšetření a poté to začít řešit v plné síle.
Philogia
Bohužel to, že to zjišťovala tvá dětská doktorka, nemusí nutně znamenat, že ti udělala všechny potřebné testy. Na tvém místě bych se pokaždé, když jdeš na nějaké testy, dožadovala PŘESNĚ názvů toho, na co tě testovali, a také ČÍSELNÝCH VÝSLEDKŮ. Minimálně proto, že když půjdeš na kožní s tím, že se ti ve vlasech dělá vyrážka a vlasy ti padají jako pominuté, kožařku bude zajímat, na jakých testech JMENOVITĚ jsi byl a jaké ČÍSELNĚ hodnoty ti vyšly. To, že ti dělali "něco na štítnou žlázu, ale nevíš co, a to vyšlo asi dobře, ale nevíš kolik, a anémii máš, ale nevíš, jak moc velkou" ti moc k ničemu nebude...

Doporučuji vytvořit si složku (ať už v počítači, nebo papírovou) a do ní si kopírovat výsledky všech vyšetření a všechny zprávy od lékařů. A když jdeš za novým doktorem, vzít to s sebou a ukázat mu to.

Taky tipuju, že chybějící železo nebude tou největší příčinou. Chtělo by to ale rozhodně řešit. Co ti k tomu řekla doktorka? Co děláš pro to, aby se to zlepšilo? Zase záleží na tom, kolik ti to vyšlo. U mírně snížených hodnot se jen doporučuje vyvážená strava a hlavně JÍST MASO, chodit na kontroly, jak se to zlepšuje/zhoršuje. Pokud je to výrazné, dávají se doplňky stravy se železem, taky velké dávky B12 a kyseliny listové kvůli krvetvorbě... Ale to ti bez číselných výsledků zase neřeknu.

Co se vyrážky týče - se seboroickou dermatitidou se sice neléčím (ťuk, ťuk, ťuk), ale jinak mám kdejakou vyrážku. Doporučuju ti objednat se ke kožní a než budeš mít jistotu, co to je, nepodnikat žádné drastické kroky, akorát bysis mohl ublížit, kdyby to bylo něco jiného. Snažit se moc neškrábat (vím, že je to opravdu těžké). A hlavu si umývat hlavně něčím co nejméně agresivním. Rozhodně ne mýdlem. A pokud možno se vyhnout silikonům v šamponech. Do hlavy ti nevidím a na hlavu taky ne, ale řekla bych, že půjde o alergickou reakci pokožky hlavy na tvé pokusy s mýdlem.
Kanek

No poradí mi někdo, co mám dělat? Chci to co nejdříve vyřešit. Cítím nové vlasy, ale zase to bude tak, že nevyrostou.
Iker
Čau, já jsem měl se suchými vlasy podobný problém (kromě toho svědění ) , měl jsem je zplihlé a bez objemu , kvůli tomu jsem je musel mýt každý den, aby aspoň trochu vypadaly dobře. Pak jsem narazil na šampon Panthehair na poškozené vlasy a musím říct , že vlasy se mi rapidně zlepšily. Nejen , že byly vlasy posílené ,ale nemusel jsem je mýt každý den , což si myslím , že je taky důležité aby si neměl vysušené vlasy. Ohledně toho padání , mě vlasy padaly jen ve zvýšené míře (když jsem si je umýval tak mi za den vypadlo tak 90 vlasů ). Asi před měsícem jsem tady narazil na článek o masáži hlavy , tak jsem to zkusil a musím říct , že to funguje , každý den si dělám masáž skalpu a nějaké ty mimické cvičení a vlasy jsou na tom mnohem líp. Nevím jestli ti to, co jsem napsal pomůže, ale mě to pomohlo, stačí to jen zkusit...
Kanek

Tak jsem Biosil Plus vyměnil na Revitalon (má někdo zkušenosti?) 2x kapsle denně a šampón od Vichy Dercos proti vypadávání. Občas po něm cítím úlevu, ale nevím jestli je to vůbec k něčemu. Prý se to pozná jak u těch vitamínů a šampónu tak za měsíc, dva, možná víc. Šampon mi koupila mamka a prý byl hodně drahý, tak doufám, že to není další cesta k vyhozeným penězům ...
Šamponem myju jednou za 2 dny, ten den mezitím myju vodou - ale pořád musím mýt hlavu každý den, jinak je mastná.
Mel
Ahoj Kanek, jak vypadá pokožka? Máš dělají se ti jakoby stupy? Odkud jsi? Mám dobrého trichologa, kterej mi rašelinou pokožku vyčistil a ulevil od svědění jako nikdo.
Iker
Vichy Dercos proti vypadávání není špatný , ale vlasy jsou po něm strašně suché a zplihlé, však u vidíš sám. Zkus tu masáž: Maliniakova metoda
Kanek

Pokožka? Je vždy červená jak karotka ... neřekl bych, že by to bylo v prokrvení, ale spíš jak je už zdevastovaná. Nedokážu se prostě alespoň párkrát nepodrbat. Občas to svědí malinko, to ignoruji, ale někdy je to šíleně intenzivní svědění. Strupy se mi dělají, jednou jsem měl i strup velký tak 4x4 mm, ten se mi už zahojil (naštěstí). Měl jsem ho na temeni hlavy. Strupy se mi dělají oteď, padají mi společně s lupy. Rodina mi nechce uvěřit, že mi padají strupy a pořád mi říkají, že to jsou lupy. Já ty strupy občas i nahmatám a ten strup od lupu jde dobře rozeznat. Jsem z Uherskohradišťského okresu, ale studuji v Jihlavě. Našel jsem v Uherském Hradišti trichologu, ale za týden a něco mi ještě na e-mail neodepsala. Spíše tam zavolám, ale mamka je ohledně trichologa docela paranoidní. Nevěří, že by mi to mělo pomoci. Já osobně nevím též jestli to pomůže, ale je to rozhodně lepší než čekací doby na kožní. Zeptám se potom na ten rašelinový zábal, pokus ho taky provádí, ale možná to souvisí i s tím, jak je dobře proveden. Jinak, vlasy mám zplihé po jakémkoliv šampónu ... existuje vůbec šampon který to dělat nebude? No podle složení by to nemusel být úplný shit, ale zase nevím zda zahojí pokožku. Mám takový ten 'masturbátor' (), na masáž hlavy, tak občas masíruju tím, párkrát do týdne. Kouknu na tu masáž ...
Mel
2 Kanek:

Je zarudlá, protože je podrážděná. Je to ukázková seborea. Ty strupy opravdu lupy nejsou. Kožní se tim bohužel moc nezabývaj, pro ně to není zdravotní problém, ale spíš estetickej a dovedeš si představit, že by s tebou doktorka strávila třeba hodinu nad nějakym rašelinovym zábalem, to asi těžko, žejo...

Ten masturbátor bych v tvym případě radši už nepoužíval, akorát si tim rozdráždíš tu pokožku ještě víc.

Kdybys moh za nim někdy přijet do Prahy, bylo by to nejlepší. Zkusil by sis tu rašelinu a uvidíš, podle mě bys byl nadšenej.
Kanek

Já vím, že to jsou strupy, jen mi to doma nechtějí sežrat. Stále však nevím, jestli začít léčbu alá seborea, nebo si počkat na to vyšetření trochologa. V Praze sice mám sestru, ale přejíždět tak daleko kvůli zábalu asi rozumné není. Nejde náhodou o Kapyderm, nebo se jedná o někoho jiného?
Mel
Ptal jses, jak zjistit seroeu, já ji mám a ty taky, ta rašelina je od Kapydermu. Když budeš mít zájem o kontakt, napiš mi zprávu.
Kanek

No a není nějaká možnost udělat si vlastní zábal doma? Přejíždit do Prahy kvůli tomu je docela daleko. Já jako nijak nepochybuju, že nepoznáš seboreu...
Mimochodem, je vůbec nějaká naděje, že vlasy narostou, nebo to bude jen horší a horší?
jozef83
Kanek : kúp si šampón NEUTROGENA forte,neobsahuje SLS, je na extrémne svrbiacu pokožku hlavy, u nás stojí cca 10€, to ti pomôže.
Čo sa týka čaju, daj si 2 týždňovú žihlavovú(kopriva) kúru 3x denne, to ti pomôže všeobecne na kožné problémy
Kanek

Potvrzuji, Vichy Dercos mi úplně zplihne vlasy, hustota vypadá strašně malá, asi třina mého bídného stavu. Pomůže nějak fotka mého stavu? Osobně, je mi to trochu líto, ale vypadá to, že to byly vyhozené peníze za šampón. Nebo zabere vůbec nějak s mým problémem? Revitalon jsem si zapomenul tento víkend na internátě, tak jsem ho nebral. Na vlasech to samozřejmě nepozoruju, ale po tom, jak jsem ho tři dny nebral vidím úplně jak mám 'měkké' nechty, nemůžu ani oddělat dva papíry od sebe. Takže snad mají alespoň na to vliv. Každopádně, chutnají odporně i při zapíjení ... tak snad bude platit, že co je zdravé, nemůže být dobré (vtip). Šampónům moc nevěřím a spíš věřím v ampule ... po více než roku stresu kvůli problému jsem na všechny výrobky přehnaně paranoidní ... asi to zažil každý, kdo měl tyto problémy.
ClavoAntonio
Vykašli se na drahé šampony, je to jen o tahání peněz z kapes lidí, mají bombastickou reklamu tj vše. S čím mám výborné zkušenosti jsou obyčejné kopřivové šampony z drogerie. Většinou se prodávají ve velkých baleních cca 1 litr a cena je zanedbatelná, tuším, že kolem 30 Kč. Ale hlavně neobsahují silikony a vlasy jsou po nich nesrovnatelně lepší, vytváří objem a o nějakém svědění si člověk může nechat jen zdát.
Kanek

Snad to nedopadne stejně, jako když jsi mi poradil mýdlo
ClavoAntonio
Mýdlo je výborné na padání vlasů nebo na příliš mastné vlasy, ne ale na seberoiu, což jsi předtím nepsal. Kdyby jsi napsal, že ji máš, nikdy bych ti mýdlo nedoporučoval, toť vše
Kanek

Já měl hodně mastné vlasy a padající vlasy. Mýdlo jen napíná pokožku a drží vlasy proti vypadnutí a vytváří objem. Ale ty vlasy jsou prakticky mrtvé. Nemyslím si, že mýdlo je i tak vhodné pro jakoukoliv pokožku / vlasy. Každopádně, mě to nijak nesere, takže si mě moc neber k srdci. Potřeboval jsem ti ho řešení, ty jsi mi poradil, jen to holt bylo špatné řešení. Nijak se nezlobím, prostě jsem zkusil nějakou metodu, tak zkusím další ...
Kanek

Zahojí vůbec šampon pokožku jinde než na vlasech? Protože to moje loupání kolem nosu je taky otravné a občas zabolí. Co jsem četl, tak to krémy prý jen potáhnou nebo co, tak nevím
Olina
Do diskuzí se nikdy nezapojuji, ale tobě bych chtěla poradit. Chápu, že nemůžeš být v klidu, když ti v tvém věku tolik padají vlasy, ale nervy v tomhle hrají dost velkou roli. Sice mi je o hodně víc než tobě (padesát) a před pěti lety jsem měla složité životní období a dopadla jsem, podle toho co vidím na tvé fotce, ještě hůř. Projevila se mi šíleně moc seboroa, kterou jsem podle doktorky měla vždy, jen o ní nevěděla, pak i svědivé fleky kolem čela a po těle. Radím ti rozhodně zajdi k dermatologovi. Nečetla jsem starší příspěvky, nevím jestli už jsi byl, jestli ano, můžeš jít i za jiným. Mě doporučili a pomáhal mi Alpicort F, pak šampon snad to byl Alpacin, dostala jsem nějaké kortikoidy a nějaké v lékárně vyráběné kapsle. Mě doktorka opravdu pomohla, do tří měsíců se to zlepšilo, ale opakovalo se mi takové období ještě dvakrát asi po půl roce. Zkusila jsem taky homeopata, taky dobrý, člověk se o sobě něco nového dozvěděl. Do dvou let jsem se dala psychicky dopořádku a už se mi tak silná seboroa neopakovala a vlasy mi padají jen stejně jako každému. Nevím co mi pomohlo nejvíc, ale bez dobrého dermatologa to nezvládneš, protože ty svědivé fleky a strupy vlasy ucpávají a dokud je budeš mít, tak ti vlasy budou vypadávat a nové růst nebudou. Přeju hodně štěstí.
TombaBomba
Já na to mám trochu jiný názor. Alpicort jsem měl také pokožka si na to velmi rychle zvykla a pak to spíš škodilo. Kortikoidy vůbec bych nedoporučoval stejně se to vrátí. A vůbec cokoliv dávat masírovat do pokožky na seberoiu kort když ještě do toho padají vlasy je strašně nepříjemné. Určitě stres hraje velkou roli, ale i když jsem byl např. u moře tak se to v mém případě extrémně taky nezlepšilo. Já doufám, že mi to zmizí tak jak to přišlo. Dostal jsem taky tip na nějakou doktorku s homeopatiky kde dělají kompletní diagnostiku přes nějaký drahý přístroj a udajně by měli zjistit příčinu. Jsem na to zvědavej dám potom vědět.
Jedinné mé doporučení najdi si dva-tři šampony které ti aspon trochu pomahaji a každý den si umyj vlasy i třeba na tři spláchnutí pořádně to vyčisti a ty šampony střídej. Já to takhle dělám furt mě to trápí, ale jinak by to bylo ještě horší.
Kanek

Tak já už fakt nevím co dělat ... nejspíš se mi seborea rozšířila a to šampon nezastaví. První byla teda jenom na hlavě a kolem nosu, ale postupně času mě svědily nohy a ruce. Takže teď mám nejspíš seboreu u loktů, na zádech u krku, na nohách (na lýtkách) taky. Zase měním šampon. Je to nějaký ruský šampon z lopuchu (obsahuje toho víc jako cibule atd.), poté si mám dávat dvakrát denně pupalkový olej a ještě mám namíchaný čaj, kterého mám vypít půl litru. Zase cítím nové vlasy, ale dopadne to stejně jako vždy, nevyrostou. Jak vůbec mohla seborea vzniknout? Mohlo to být použitím nevhodného šamponu? nebo je to čistě alergie třeba na jídlo? Snad je ještě naděje, že se vyléčím a nebudu se seboreou bojovat do konce života.
Později můžu přidat fotky stavu .. pokud předtím byl žalostný, nevím jak to nazvat teď. Můžu přidat i fotky těch rukou, jestli je to doopravdy seborea (pokud někdo dokáže posoudit) ...
Mel
Seborea se zhoršuje nejvýrazněji změnou ročního období a alergií na jídlo. Můžeš zkusit nasadit bezlepkovou dietu, ale je to náročný a drahý. Loupaní kůže na loktech může zase ukazovat na lupenku. Jak vzniká seborea přesně nikdo neví. Pravděpodobně je to kombinací genetickej předpokladů, životního stylu/stravování a psychiky. Nevhodnej šampón ji může ještě víc "rozdráždit".
Kanek

No bezlepkovou dietu si nemůžu dovolilt kvůli spíš situaci. Vypadá to, že ten šampon docela zabírá. Jen trošku cítím, že mě šíleně začíná svědit hlava když ji myju trochu teplejší vodou, tak si hlavu myju takovou trošku studenější. Nechci ten šampon zakřiknout.
Pokud to vyjde, obnovím někdy vlasy? O víkendu můžu tady dát aktuální stav
Mel
Jestli ti znovu vyrostou ti nikdo přes internet neřekne. Ale možný to určitě je.
Kanek

A nějaké ampule tomu nedopomůžou?
. 1 . 2 . 3 . >>
Padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Padání vlasů »

Nejspíš seberoea aneb co dělat

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání chat forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018