Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Několik rad!

Autor Několik rad!
Hologram
Peťule
Aha, no nějak by to změřit jít mělo ale jak a kde - to fakt nevím. Snad někdo poradí... Tak co, zjišťovala sis něco o tom Prostamaxu. U žen by měl příznivě působit na činnost šťítné žlázy a další orgány. Obsahuje i Serenou Repens, takže tahle palmička už není pro něžné pohlaví nepřístupná :)
Peťule
Hologram
Jo, zjišťovala a asi to vyzkouším. Známá je členkou Finclubu, ten to vyrábí, takže jí řeknu, ať mi to koupí. Nežádoucí účinky by to nemělo mít, takže krom pár stovek nemám co ztratit :-)
Na to změření DHT se zkusím zeptat na endokrinologii. Ale tam jsem si doktorce na vlasy stěžovala, androgeny v krvi mi měřila a DHT mezi něma nebylo. Předpokládám, že není blbá, že by mi to změřila, kdyby to šlo, přece je to její obor a musí vědět, kterej hormon ničí vlasy...
Jinak moc děkuju za radu, třeba nad těma vlasama konečně zvítězím :-)
Hologram
Peťule

Nemáš zač. Sorry, že jednou píšu nicka výrazně a podruhý zas ne. Je to tím, že když píšu z mobilu, jako třeba teď, tak to nejde... S tím Prostamaxem podle mně nic nezkazíš. Co vím, tak spousta neduhů u žen souvisí s nesprávnou funkcí štítné žlázy. A ta má na svědomí, pokud vím, právě produkci hormonů. Takže pokud se ti tam děje něco nekalého, mohl Prostamax pomoci :-) Co všechno bereš?
Peťule
Hologram
Já beru hromadu věcí, shodou okolností na štítnou žlázu Euthyrox, ale ten mi postupně vysazujou, protože už ji mám dobrou, chodím jen na kontroly. Doktorka říkala, že tím ty vlasy nebudou.
Jinak beru HAK Diane 35 (s antiandrogenním účinkem), to je vrchol toho, co pro mě udělali doktoři :-(, ale mám pocit, že to snižuje akorát tak normální testosteron a ne DHT. Protože aktivní látkou je tam akorát cyproteroni acetas + estradiol. A o téhle kyselině nic nevím :-(
Z vitamínů beru Biosil plus, Biofemin a Reghaar, střídám to pravidelně, protože každý obsahujou trošku něco jinýho. Ale chystám se to zúžit jen na ten Biofemin a k tomu Pangamin. Ještě beru Panthenol a sóju Lecitin a teď o zkouškovém B-komplex forte.
No chystám se vypátrat, co přesně snižuje ta Diane a pokud je to jen normální testosteron, tak to poletí oknem :-) A ten Prostamax prubnu, jsou tam přece jen rostlinné výtažky a nic co by mi mohlo způsobit hormonální chaos.
tohle ne
ten betasitosterol je doporucovan az od 30ti let? jako jen pro zeny nebo i muze?a proc vlastne?
Peťule
tohle ne
Netuším proč, ale myslím, že od 30 jen pro ženy. Kdyžtak mrkni na net. Ale proč, to tam nepíšou :-(
Hologram
Peťule

No máš toho teda požehnaně :-) Ale ta Diane vs. testosteron - no pokud to snižuje jeho hladinu tak se vlastně na DHT už nemá co přeměnit. Takže bych Diane viděl jako přínos. Jenže problém je že ty vlastně nevíš, co to padání způsobuje a to je nemilé... Kdyby se tohle vyjasnilo, bylo hned vše jednoduší. Teď nevím zda ti např. ten Prostamax vůbec může pomoci. Abys jen zbytečně neutrácela...
Peťule
Hologram
No musím se o tom poradit na endokrinologii, sama jsem laik a musím dávat pozor, abych si přílišnou snahou zachránit vlasy vlastně neublížila. Proberu to s nějakým odborníkem, co vlastně blokuje ta Diane a pak uvidím,jestli přidám ten Prostamax. Navíc zjistit hladinu DHT taky nemusí všechno vyřešit, jde taky o citlivost folikulů. Takže můžu mít málo DHT a přitom velice citlivé folikuly a proto to může padat, je to začarovanje kruh.
Hologram
Tohle ne

Ten Beta-sitosterol je od 30 pro muže i ženy ale proč, to taky nevím. Asi by bylo dobré se na to zeptat výrobců, jestli jsou tu nějaká rizika. Třeba je to jen takové to doporučení, jako u jiných přípravků na prostatu, kdy se předpokládá, že mladší to nepotřebují ale když to berou, tak se vlastně nic neděje :-)
Hologram
Peťule

Myslím že jsou u nás nějaké kliniky, jež se specializují na vypadávání vlasů, snad jsem to kdysi četl tady někde na fóru... A tam by dle jakýchsi testů měli přijít na to - zda se jedná o AA, či něco jiného. Být na tvém místě, tak bych se zaměřil tady tím směrem. A tak by se buď potvrdilo, nebo vyvrátilo působení DHT, což je podle mně střed toho začarovaného kruhu :-)
Peťule
Hologram
No asi jo, zkusím tu endokrinologii a když tam mi to neudělají, tak by to měli dělat v Praze na Vinohradech. To mám sice trochu z ruky, ale když mi nic jinýho nezbude, tak se tam vypravím. Teoreticky to může být jenom stres, ale s tím se blbě vypořádává, je to dlouhodobá záležitost a výsledky jsou poznat až zadlouho a já jsem děsně netrpělivá :-)
Hologram
Peťule

Na stres je nejlepší - mít kolem sebe veselý, optimistycký a pozitivně smýšlející jedince :-) Doporučil bych ti i meditaci, které se teď věnuju ale to taky není snadné pro každého... Ale za zkoušku to určitě stojí.
tohle ne
no ja se ptal, jen kvuli tomu, ze tu par lidi bere proval epi misto toho folixilu, ze jo... takze esi si tim nezadelavaj na nejaky potencialni problemy, ktery proste nejsou schopni dohlidnout
Hologram
tohle ne

Jo, Proval EPI pojídám ale jsem v klidu, páč 30 už mám za sebou :-) Krom mně ho myslím bere ještě Tomík a dle jeho názoru to nevadí... On ten beta-sitosterol, spolu s dalšími steroly je totiž obsažen v kdečem. Ale množství které stojí za řeč, je např. v Sóji, Aloe Vera a třeba taky v Serenoa Repens... ;-)
Laruše
Peťule
Tahle firma ho také vyrábí, ale já měla od Dr. Popova, dá se koupit třeba i přes internet.
Karin Pernicová
Dobrý den Vám všem.
Nechodím na tento chat často, ale pokud dorazím, tak čtu vaše řádky a vidím , že pro mnoho z Vás je tato diskuse hnacím motorem na cestě ke zlepšení.
Sama na sobě jsem si mohla potvrdit, že pokud žiju tím, že mám problém, tak ho opravdu mám! Chtěla bych Vám tím naznačit, že by možná bylo lepší netrápit se tolik tím, že vlásky nejsou podle Vašich představ a snažit se ZMĚNIT SVUJ PŘÍSTUP K SOBĚ A K ŽIVOTU VUBEC. Život Vám uniká díky tomu, že veškeré své myšlenky věnujete své bolesti ze ztráty vlasů!! Vaše výhra je v tom , že přijmete tuto skutečnost a začnete si sebe cenit pro jiné přednosti. V dnešní době NENÍ ČLOVĚK, který by neměl zdravotní problém.
Všechny diskuse které tu jsou jsou si podobné tím, jak většina z Vás má naprostý přehled v lécích, které rozhodně pomáhají a které určitě nepomůžou, ale mohu Vám říct .....že cesta k uzdravení není v lecích, ale ve VÁS
Karin Pernicová
Všichni se ženeme za ideálem krásy a vlastně přehlížíme to nejdůležitější ! Mějme se rádi takový jací jsme a dopřejme svému tělu veškerou péči a lásku v podobě kvalitní stravy, dostatku spánku, odpočinku a pozitivního myšlení......neotravujme to nejcenější co máme cigaretami, kávou, těžkým a nezdravým jídlem a uvidíte, že Vám to vaše tělo 100 násobně vrátí.
Všichni chceme , aby naše těla pracovala, tak jak mají, ale nejsme ochotni se zbavit negativních návyků, které máme.
Pokud bude někdo chtít opravdu změnit svůj zdravotní stav k lepšímu spolu s psychikou, tak já mu ráda pomůžu.......Karinfla@centrum.cz
Peťule
Karin Pernicová
Paní Pernicová, na tohle jsme už vesměs všichni přišli, to není tak těžké si uvědomit, ale těžké je zrealizovat to... a to se nám právě ještě nedaří. Nebrat vlasy jako problém, i když jich neustále desítky vyčesáváte a sbíráte po zemi a oblečení, nesrovnávat se s ostatníma a nezávidět jim jejich "bezproblémové" vlasy, to už chce jistou dávku sebezapření.
Karin Pernicová
....a ještě vysvětlení.....vždy jsem patřila mezi Vás. To je ta co má, tak málo vlasů, ale protože jsem se rozhodla, že to už tak prostě nechci.....změnila jsem to!!!
Hologram
Ahoj Karin,to máš sice pravdu, že řešení všech problémů jsou ukrytá v nás... Ale musíš si uvědomit ne každý je schopný pohybovat se v tak hlubokých, duchovních sférách... Pokud jsi ale schopna to učit sebe i druhé, tak máš mou hlubokou poklonu :-)
David
Karin Pernicová
na AA ti nepomůže ani osvícení od boha :-D
Hologram
David

Pomůže - když budeš osvícenej, bude ti jedno, že máš holou lebku... :-)
Karin Pernicová
Plno z nás má zakořeněné návyky, které si vlastně ani neuvědomuje, protože jsou pro něj naprosto přirozené . Většina lidí, kteří trpí padáním vlasů trpí velkým pocitem méněcennosti ,nevyrovnaností v partnerských vztazích....dáváme do vztahů víc, než si z nich odnášíme, ......... věřte mi že opravdu myšlení je první bod na cestě ke zlepšení
Karin Pernicová
jsem ráda, že to berete s humorem.....to je taky dobrý přístup :o)...vlastně ten nejlepší hned po myšlení
Karin Pernicová
já osobně být mužem, tak mi holá hlava nevadí. Mužům to náhodnou sedne....teda to je můj názor. :o)
Muhajicek
Karin Pernicová
Ona představa ženy na 2 mm - komplet není taky vůbec špatná. A jak víš esli by ti to vadilo, kdybys byla mužem.., to máš tolik dobrou paměť na minulé životy :D ?
David
Karin Pernicová
AA nemá nic společného s čistotou těla a duše... je to vlastně nemoc :-) nebo alespoň já to tak beru :) I to dokážeš vyléčit?
Karin Pernicová
Davide to , že máš AA ty vidíš, jako nespravedlnost s kterou nemůžeš nic udělat, ale vem to tak, že ti spolu s AA přišla do života i jiná věc. Musíš s tím žít a tím se stáváš mnohem silnějším než kterýkoliv jiný člověk. Když budeš fajn mužskej, kterej dobře vypadá, sporuje je aktivní a zábavnej.....tak AA necháš daleko za sebou. Třeba né ve 20 letech, ale později určitě, tak to prostě je!
tohle ne
david

to bych nerek, nejen ze VSECHNO ma souvislost s cistotou duse a tela, ale hlavne AA NENI nemoc... je to jen "oznaceni" muzskyho typu vypadavani vlasu... nic vic, ale neni to nemoc, je to "jev"... to bys pak moh rict, ze je nemoc, kdyz ti rostou vousy... ono z jistyho hlediska je to totiz naprosto "normalni" :))
Hologram
Karin

Jasně, v některých případech je vypadávání vlasů způsobeno psychyckými problémy. Ale AA není rozhodně o pocitu méněcennosti (leda pak jako následek) ale o genech a ty se prostě změnit nedají. Změnit se dá ale přístup a tady by tvé rady mohli pomoci. Ale jen tomu, kdo je "naladěn" na stejnou vlnu... Já doufám, že se pár takových najde :-)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Několik rad!

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání forum software miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019