Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Nová antikoncepce VREYA

Autor Nová antikoncepce VREYA
petrap
Včera jsem mluvila s jedním gynekologem.Radila jsem se kvůli androgenní alopecii. Doporučil mi Diane 35, Chloe a nebo novou antikoncepci VREYA.O ní toho mnoho na internetu není. Nevím, ani kolik je její cena. Ale je prý levnější než Diane 35. Neslyšeli jste někdo o této antikoncepci.Popřípadě nějaké případné účinky na androgenní alopecii?
sunamon
petrap
Tak já jsem o ní taky neslyšela, mě gynekoložka doporučila jenom Diane 35 a Chloe. Zkouším Chloe, stojí o polovinu míň, než Diane. Měj se
petrap
sunamon
petrap
tak jsem to sjela a porovnala složení VREYA a Chloe a jsou naprosto shodné.Ethinylestradiolum (0,035 mg), cyproteroni acetas (2,0 mg), akorát u Chloe je v letáku, cituji. ZTRÁTA VLASŮ, která obvykle doprovází seboreu, pravděpodobně ustane.
Myslím, že to vyjde nastejno, ale zkušenost nemám
petrap
a co říkáte na tyhle tablety: http://www.lekarna.cz/p/leky-na-predpis/cyproplex-50x50mg-tablety-1/
petrap
u těchto tablet je napsáno použití u :
Těžké známky androgenizace, např. hirsutismus vysokého stupně (výrazně
zvýšené ochlupení obličeje a těla), těžká androgenní alopecie (androgenně
podmíněné silné vypadávání vlasů až k vytvoření pleše) často spojená
s těžkými formami akné a seborey.
Zní to zajivavě, i když to stojí 1500Kč
Darca
To je to same jako Androcur...ale chci te videt to jednou visadit, učiná látka , která brání v Diane mužským hormonum jsou 2mg, tady je ta samá v 50 mg......

Pak je to na celý život....zarosteš....ale nevysadíš....a asi moc bezpečné to není
sunamon
petrap
Ano, já jsem tyhle léky užívala asi rok zároveň s Dianou- 35. Doktor mi cyproplex nasadil místo androcur, který se prý přestal vyrábět. Podmínka byla, že budu zároveň užívat Diane 35. Je to silný hormon, nesmí se otěhotnět. tak jsem ho užívala ten rok a pak jsem pokračovala jen s Dianou. Vlasy mi padat přestaly, ale mě přestanou padat vždy, když nasadím Diane- 35.
sunamon
petrap
JO, ale zapoměla jsem napsat, že po vysazení Diany 35, se to padání rozjede v jěště větší formě, než po minulém vysazení Diane.
petrap
sunamon
tak vidíš, já jsem užívala rok Minervu, no více než rok a nic! Pak jsem ji vysadila, padání bylo stejně hrozné, i když možná horší.A když beru nyní Diane 35(asi 4-5 měsíců) je to o něco lepší. Ale padá to stále dost. Chtěla jsem to vysadit a hormony už nikdy více nebrát.Musím říci, že mám nyní velké obavy. Když jsi napsala, že se to vždy ještě více zhorší. Ty máš alespoň jistotu, že když se k Diane 35 vrátíš, tak to padání zastavíš. Já ne. Ke všmu mám problémy každou noc s nohama. Dělají se mi křečové žíly, které jsem nikdy neměla. Přibírám na váze. A to se mi taky nelíbí. Ať dělám co dělám, s váhou nejdu dolů.
Ach jo.Tak co tedy dělat? Přeci Diane 35 nebudu užívat doživotně.A prý stejně mohu jen do 35 let. A to mám 3 roky...a co pak?
Peťule
petrap
Jistotu, že to po Diane přestane, nemáme nikdo. Jak to psala Darca, vždycky dobrej efekt a naposledy nic moc. Víš jak to je, tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...
Ty prášky typu Androcur jsou daleko silnější a rizikovější než Diane, takže pokud nám sama o sobě Diane nedělá dobře (taky se mi udělaly křečové žíly a bolí mě nohy), tak ten Androcur by byl smrťák. Celkem rozumné řešení bych viděla v nějaké "slabší" antikoncepci + Verospiron, ten působí protiandrogenně a navíc odvodňuje, takže by mohl řešit tu váhu. A u Verospironu snad není riziko trombózy.
sunamon
Petrap
Peťuli pomáhá Verospiron, tak co kdyby jsi ho zkusila? A jestli ho můžeš brát i na křečáky, tak je to super. Ta Diane mi "zatím vždy zabrala", je mi 31 let, užívala jsem ji asi 8 let. Přece na ní nebudem závislé až do přechodu. Kdyby jsme měli alespoň šanci, že se ty hormony urovnají sami !
Jessie
Mě teď napsala doktorka Jeanine, tak by mě zajímalo jestli s ní máte někdo nějakou zkušenost. Váhala jestli mi má napsat Diane nebo Jeanine a nakonec řekla, že tahle je modernější... Co vy na to?
petrap
Holku, šokující zjištění!
Dnes mi primářka řekla, že je odpůrcem hormonální antikoncepce. A důvod: Způsobuje zakrnění a nefunkčnost vaječníků. Říkala mi, že když se tělu dodávají umělé hormony, že je tělo nemusí vyrábět samo a tím se jejich funkce zastaví!!!!!
Dianu mám ještě na dva měsíce. Nevím, jestli to s ní ještě vydržím. Protože tato hormonální antikoncepce má opravdu dost vysokou dávku ženských hormonů. V zimě budu mít 32 let. Takže mi takovou antikoncepci stejně brzy doporučovat nebudou. Možná, že vám všem Diane pomohla, protože normálně bez ní menstruujete.Ale já, když ji vysadím, zase se to zastaví. Ale nechápu čím to je. Přeci ten stres, který jsem zažila minulý rok nemohl způsobit až tak velké škody. Nebo ano? Už nevím kudy kam. Na kontrolu ke kožní mám jít v létě příštího roku. Verospiron mi napsat nechtěla, protože říkala, že tam jde vidět zlepšení a že by to bylo zbytečné do sebe valit další prášky. Mám pocit, že jsem všem doktorům ukradená! Copak mi opravdu nikdo nemůže pomoci? Asi zkusím dojet dva měsíce na Dianě a pak zkusím ten Sarapis. I když mám obavy, že bude příliš slabý.... Ještě se stoprocentně objednám k tomu psychoterapeutovi. Minulý týden jsem se k němu nemohla dovolat. Dávám si to za úkol!
Dianu bychom do přechodu užívat nemohly. To by naše tělo asi nezvládlo.
Jessie
Pokud jsi s antikoncepcí Jeanine spokojená, tak si ji nechej. Mám kamarádku, která si ji nemůže vynachválit. Má také problémy s vlasy.Ale asi jen takové ty podzimní stavy, kdy vlasy padají všem.
Ten Verospiron bude asi taky nějaké svinstvo, když mi ho doktorka nechtěla k Dianě dávat... Holky chce to asi více povzbuzení.
Musím přiznat, že jsem před rokem ztratila svoji vitalitu, jsem jak mrtvola. Taková bez chuti do života. Vždy jsem byla plná energie a nyní nemám sílu na nic! Potřebuji najít vnitřní klid. Ale nevím jak na to. Snad taková nebudu do konce života!!!
Zatím pa pa a držte se
sunamon
petrap
já jsem byla v úterý na vyšetření na onkologii, poslala mě tam gynekoložka, něco se jí nelíbilo s prsy, naštěstí mě tamní primář uklidnil, že mé problémy jsou hormonálního původu, ale zároveň se zhrozil, když jsem mu řekla, že Diane užívám už 8 let! Řekl, že je to nejsilnější antikoncepce, jaká u nás je. Já bez antikoncepce nemensruuji, nedostala jsem to ani po injekci agolutin, nyní užívám Norethisteron, na rozjetí menses.Mám pocit, že se to padání zastavuje, ale co naplat, opět jím hormony. Mohla bys prosímtě napsat, jak jsi nejdýl vydržela bez Ha, a jestli ti vlasy padaly pořád stejně? Myslíš, že to, že si tělo přestane vyrábět ženské hormony díky Diane, je už nevratné? Já už začínám bláznit, k tomu psychoterapeutovi se na 100% objednej.
Peťule
Jessie
Dobrá volba, Jeanine je slabší než Diane, mně přijde rozumné začínat od slabších léků a ty silnější si nechat až kdyby to nevyšlo.
Každopádně průběžně informuj, co to s tebou dělá a jestli je efekt na vlásky.
petrap
sunamon

Vlasy mi poprvé začaly padat, když malé byly 4 měsíce a já ji kojila. Ukončila jsem kojení, když jí bylo 11 měsíců a začala jsem užívat nějaké bylinné tabletky. Myslela jsem si,že mi pomohly zrovna ony.Ale to asi bylo tím kojením. Začala jsem užívat hned antikoncepci Pramino 28,pak Janine,pak LINDYNETTE.Vždy mi některé nedělaly dobře.Bylo mi po nich hodně zle.Užívala jsem ji asi půl roku.Vlasy padaly úplně málo. Pak jsem ji vysadila na léto,abych shodila poslední dvě kila.A do měsíce se to spustilo znovu. Po dvouměsíční pauze jsem najela zase na antikoncepci.Minervu.Užívala jsem ji do unora tohoto roku.V říjnu minulého roku, jak jsem měla tak silnou krizi, nervy, myšlenky na smrt, mi vlasy začaly padat mnohonásobně více. Do té doby ten úbytek nešel tolik vidět.Ale od té doby ano. Vlasy zjemněly a změnily úplně kvalitu. Nacházela jsem na sobě úplně odumřelé vlasy. V únoru jsem vysadila antikoncepci a řekla jsem si, že tělu dám šok. Vlasy padaly dál....a hodně. Pak mi kožní navrhla antikoncepci Diane.Té jsem využívala 5 blister.A tento týden mě začaly bolet hrozně nohy. Křečové žíly.Ale opravdu hodně.Lýtka a nad kolenem. Nevím, jestli má vliv na to třeba sex. Měla jsem ho v ne,po,úterý až moc.A při tom se taky zvyšuje ženský hormon. Včera jsem dobrala z prvního blistra poslední.A nevím, jestli ji přestat užívat. Strach z toho, že mi to zase spustí tak silné padání vlasů....Zatím nechodím do práce. Jsem z toho zoufalá.
Jinak si myslím, že když Ti zakrní vaječníky z dlouhodobého užívání antikoncepce, už se to asi změnit nedá. Jsem na tom asi podobně.Protože přes léto jsem menstruaci taky vůbec nedostávala. Na ultrazvuku to ukazovalo, že se to tak brzy nespustí... Antikoncepci jsem užívala celkově za svůj život asi 10 let.S menstruací jsem měla problémy již v 16 letech. Brala jsem prášky, abych ji vůbec dostala.Ne však antikoncepční.
Já jsem to po ijekci dostala, ale až 17 den. A dost málo.
Co budeme dělat? Proč člověk nemůže narazit na lékaře, který by měl zájem nás léčit a pomoci nám??? Přítel mi slíbil, že se zeptá svého kamaráda gynekologa ve Švýcarsku, jaké léčebné metody používají na androgenní alopecii. Pokud mi to zjistí, pak napíši. Doufám, že na mě bude myslet a nezapomene na to!
K psychoterapeutovi se objednám.Minule mi pomohl, i když jsem tam byla kvůli vlasům a to nezabralo.Pamatuji si, jak říkal, že když má žena nepravidelnou menstruaci, je to velký problém. Pokud ji nemá překrytou antikoncepcí. On je odpůrcem antikoncepce. Doufám, že si udělá čas. Pak vám o tom napíši.
Zatím držím pěstičky všem.....
inna
Ahoj holky

já už hodně dlouho váhám, zda to mám vůbec psát, protože je to asi hloupost a nechtěla jsem vás vyděsit - vlasy mi začali padat až po půl ročním užívání antikoncepce Jeanine. Asi to bude spíš náhoda a za padáním bylo něco jiného, ale nikdy dřív jsem problémy neměla - tak se ta antikoncepce prostě nabízí.
Po 8mi měsících mi ji asi stoletý kožní lékař změnil na Dianu. Padání se zlepšilo jen minimálně. Po více než roce užívaní HA jsem antikoncepci vysadila a ráda bych už zůstala bez ní. Po devíti měsících od posledního platíčka mi vymizela menstruace a byl mi naměřen zvýšený prolaktin.
Nechci tu říkat, že za vším je HA, ale já lituji, že jsem na ní vubec kdy sáhla.
Před antikoncepcí mě trápilo akné - to vymizelo - ale padají vlasy - tak si říkám zlaté beďary.....

A myslím, že to, jak zacházíte s HA - že ji pár měsíců berete, pak zase na několik měsíců vysadíte je to nejhorší, co můžete dělat. Musí to dělat v těle šílený zmatek , ne?
Jo a na pleť mi teď pomáhá Sarapis, a možná i na menstruaci.
petrap
inna
píšeš , že Ti na menstruaci pomohl Sarapis.Na vlasy nezabral? Jak dlouho tento preparát bereš???
Děkuji
Peťule
inna
No podle toho, co už na nety psalo x holek a ty to potvrzuješ, tak pokud začneš brát nějakou antiandrogenní antikoncepci a vlasy ti ještě nepadají, tak potom začnou. Jsi už aspoň pátá, od které to tady čtu. Nejspíš se tím nějak rozhodí hormonální rovnováha a vlasy prostě zareagují, je to blbé, ale je to tak :-(
Jessie
Mimochodem, já ještě HA brát nezačala, ale začnu za pár dní. Nevím jestli je to možné, ale asi 3 týdny beru tablety HERBUST - má to být přírodní přípravek na dosažení hormonální rovnováhy (no a taky pro růst prsou, ale tobu fakt nevěřím :-) a zdá se mi, že výpad vlasů se zlepšil tak o 30%. Možná je to jenom souhra náhod, ale myslím, že tenhle přípravek je taky možnost, jak na to, pokud se člověk nechce cpát rovnou HA...

A mimochodem naprosto souhlasím s Innou - přece jen je HA zásah do organismu a neměla by se vysazovat a začínat se s ní jen tak. Sama doktorka mi říkala, že příznivé účinky na vlasy se začnou projevovat nejdříve po 3 měsících, spíše až po půl roce. Takže pokud s ní nejsou jiné problémy, než že s vlasy nepomohla, dala bych jí trochu víc času
inna
Sarapis užívám již skoro půl roku. Ani nevím, zda je to díky němu, že mám lepší pleť, nebo je to všemi těmi vitamíny na vlasy, které užívám, nebo mi prostě antikoncepce pomohla a akné se mi již tak netvoří. Vlastně nedokážu říct, proč Sarapis stále kupuji. Všechny potravinové doplňky (revalid, haar boster atd) jsem užívala 3měsíce a pak je změnila za jiné, ale ten Sarapis jako jediný užívám stále - nevím proč - nějak se s ním asi cítím líp.
Na vlasy nevím zda má u mě nějaký vliv. Chvíli se mi zdá, jakoby rostlo více nových, ale pak zase další den propadám panice, že vypadám hrozně. Zrovna teď se mi zdá, že padání je hrozné - kéž by to bylo jen podzimem.

Ještě bych ráda začala užívat methionin,ale mám strach, jestli mohu, když mám zvýšený prolaktin - nevím, zda methionin může mít nějaký vliv na tento hormon - nevíte to někdo?
Peťule
inna
Neměl by, methionin je bílkovina, s hormony by neměl mít nic společného. Akorát pokud ho užíváš ve vysokých dávkách (třeba ten z lékárny 3xdenně), tak bys to měla konzultovat s doktorem.
sunamon
Holky
Já taky lituji, že jsem tu pos.ranou antikoncepci začela užívat, že jsem tak sprostá. Já si myslím, že asi před těma 8-10 lety, když se začela rozjíždět Diane 35, ji každý lékař doporučoval na akné a vlasy, a tady jsou důsledky, to nikdo nedomyslel. Možná, jak už tady někdo psal, farmaceutické firmy věděly o vedlejších účincích, ale tajily to. Tak jsme si pěkně platily každý měsíc 200 kč, abychom si zničily hormonální systém. já asi zkusím 3 měsíce užívat Chloe, potom bych přešla na něco lehčího. Uvidím.
petrap
Mě začaly vlasy padat taky po porodu, měla jsem úplně holé kouty, tak jsem začala rovnou užívat Diane, a tak to trvá dodnes, sem tam ji zkusím vysadit, ale do týdne se mi to spustí. Když ji nasadím, za tyden mi nevypadne ani vlas. Jsem závislá. Taky si myslím, že mi to nemusí pomáhat pořád. norethisteron užívám 10 den a vlasy vypadnou tak 3-4 denně. ale dnes jsem měla poslední pilulku. Jí se to jen 10 dní, ani nevím, co jsou to za hormony, paradoxně je tam psané, že jsou na zastavení menses. Jinak když jsem byla v říjnu na gyndě, že jsem to nedostala, tak mi lékařka dělala ultrazvuk, řekla že to brzy dostanu, sliznice byla 7 mm, píchli mi ten agolutin a nic, za 14 dní sliznice měřila už 14,5 mm, lékařka řekla, že to není možné, že to už musím dostat a pořád nic. Tak jím ty léky. Uvidím. Ještě čekám na výsledky z onkologie, doktor mi vzal krev snad na všechny hormony, kéž by se to vyřešilo. Petrap, já užívám antidepresiva, cítím se lepší, psychoterapeut je dobrá volba. Koukám, že ten Sarapis si tady chválí hodně holek, asi je to běh na dlouhou trať, ale jak jsem psala, po 3 měsících kapituluji. Možná proto, že vím, že stačí nasadit Diane. Jinak na tý onkologii, se primář zděsil, že tak dlouho Diane užívám, ale zároveň mi řekl, že jinak se zvýšený testosteron lléčit nedá. Hodně štěstí všem
petrap
sunamon
tak to Ti tedy závidím. Já ji užívám asi 5 měsíců a co z toho.Před hodinou jsem se učesala.Podotýkám, jemně. A vlasů více než 100. O takovém množství, co vypadne Tobě se mi může jen zdát.
Chloe jsou vlastně ty samé prášky, jako Diane 35, Minerva ,Vreya.
U Tebe jsou asi lékaři, kteří mají zájem Tě léčit.
Já už to vzdávám. Prostě se pomalu, ale jistě smiřuji s parukou. Jednou by to stejně přišlo.....Hodně zdaru
Han?a
petrap
A můžu se zeptat, kdo Ti vlastně diagnostikoval tu AA a na základě čeho ? Protože Ty spíš vypadáš, jako kdybys měla Telogen Effluvium. Třeba Ti víc jak polovina vlasů padá spíš z nervů, takový ten začarovaný kruh.
petrap
Hanča

kožní z Olomouce.Chodí k ní i Peťule.Když jsem tam byla poprvé, myslím, že to bylo někdy v červenci, vzala mi vzorek vlasů, vyhodnotila a říkala, že to opravdu padá hodně. Prý jestli se to nezastaví, nebo nezpomalí, budu do roka bez vlasů. Byla jsem u ní znovu nedávno. Říkala, že výsledek je lepší.Vidí tam zlepšení.Prý to potřebuje čas. Ale obávám se toho, že to je to, co nemám! Nervy? Nyní jsem v klidu.Mimo ty vlasy. Cítím se být v pohodě.Řekla bych totální flegmatik. Nic neřeším. Snažím se myšlenky odhánět.A začít myslet na něco příjemného.
petrap
já bych řekla, že u mně je to difuzní alopecie
difúzní alopecií, kdy vlasy na celé hlavě postupně a rovnoměrně řídnou. Její příčiny jsou opět různorodé – nesprávná výživa, UV radiace (radioterapie či rentgenové paprsky), léky proti rakovině, antikoncepční pilulky, náhlá ztráta krve, stres, nadměrná či nedostatečná činnost štítné žlázy či změna klimatu. Účinky krému byly ověřeny i v případě onemocnění telogen effluvium (náhlý přechod vlasů do konečné fáze jejich vývoje, vyskytuje se např. po emocionálním šoku).
emocionální šok? Tak to bych mohla říci, že to bylo u mně minulý rok. Ale snad to nebude tak zlé.....
Han?a
Kožní Ti řekla, že budeš do roka bez vlasů ? Ti čeští doktoři. Nechci jim všem křivdit, ale spousta z nich vypadá, že o provázanosti psychiky pacienta s jeho zdravím snad v životě neslyšeli. Ta informace Ti evidentně v ničem neprospěla.
A ještě difúzní alopecie /tzn., že vlasy řídnou rovnoměrně po celé hlavě bez toho, aby byly viditelné hlavně kouty a ustupující čelo/, snad nebývá AA. Nebo jo ?
Peťule
Hanča
Cituji: Hanča
A ještě difúzní alopecie /tzn., že vlasy řídnou rovnoměrně po celé hlavě bez toho, aby byly viditelné hlavně kouty a ustupující čelo/, snad nebývá AA. Nebo jo ?

Bohužel bývá, u žen často padají vlasy difúzně, i když jsou na vině hormony. Já jsem stejný případ, jezdím i ke stejné doktorce jako petrap, ale jsem s ní spokojená, protože je to jediná kožní, která pro mě něco udělala a ono to i chvílema funguje :-)
Teď momentálně mi vlasy zase dost padají, ale bude to určitě stresem. Musíme s tím stresem všechny zatočit, protože ten nám ty vlasy przní ještě víc než hormony. Ještě před 3 týdny mi vypadlo tak 30 vlasů denně, dneska to bude tak dvojnásobek... a to jí stále ty samé léky. Takže evidentně nervy pracují, protože jsem přepracovaná a od té doby mě pár lidí dost hodně vytočilo.
. 1 . 2 . 3 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Nová antikoncepce VREYA

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání open source forum script miniBB™ © 2001-2019  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2019