Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Nová antikoncepce VREYA

Autor Nová antikoncepce VREYA
Peťule
Holky, co se týče té antikoncepce, tak na ni jsou strašně rozdílné názory. Diane, Vreya, Chloe i Minerva jsou úplně to samé, takže odlehčit si tím, že přejdete z jedné na druhou, je bohužel nesmysl :-( Lehčí varianty jsou Jeanine a Yadine (ta obsahuje stejnou látku jak Verospiron, ale v menším množství). Akorát že pokud už je někdo delší dobu na Dianě a spol., tak přechod na lehčí formu bude asi znamenat zhoršení padání. Přesně na tohle jsem se teď ptala gynekologa a něco v tom smyslu mi řekl a doporučil mi ještě pár měsíců vydržet.
Pokud je skutečně pravda to o tajení škodlivosti HAK, tak je to sice blbé, ale asi s tím my (a miliony dalších na světě) nic nenaděláme. A asi to není jediná věc, která je nám tajena. Řekla bych, že tady je lepší nevědět a nepátrat po tom, protože být přesvědčená o tom, že do sebe valím sajrajt, ale nic jiného mi nepomůže, to tak akorát spustí horší telogen effluvium.
Všem vám držím palečky, tak bojujte a hlavně s tím problémem v hlavě, protože když se nám to tam podaří přepnout na frekvenci "mám úžasné vlasy a miluju je", tak to bude aspoň o půlku lepší :-)
sunamon
petrap
mě je opravdu moc ¨líto, jak jsi z toho smutná, ale jestli se u tebe nejedná o AA, tak máš šanci v Sarapisu. I když píšeš, že jsi v klidu, jenom se nervuješ z vlasy, tak to je právě ta stresová situace. Lékařům jsem myslím ukradená, ale všechna vyšetření si doslova vynucuji. Např. jsem si sama musela říct o to, aby mi vzali krev na prolaktin, kruci, když už si platíme zdravotní péči...Tak čekám na výsledky. A taky na to občas zapomenu v práci, jak psala Peťule"pracovní terapie", i když kolegyně mi tvrdí, že jsem hypochondr. Máš v pořádku imunitní systém? Já bych ještě ráda měla jedno dítě, ale asi už to nebude možné. Když mám menses jen díky Dianě, tak si už nepřipadám jako normální ženská.
Han?a
Peťule

Bohužel bývá, u žen často padají vlasy difúzně, i když jsou na vině hormony

No to je právě otázka, zda hned zaměňovat padání zaviněné nějakou dočasnou hormonální disbalancí s AA jen proto, že obojí souvisí s hormony. AA je geneticky podmíněné autoimunní onemocnění, kdy tělo vyrábí protilátky proti vlastním vlasovým cibulkám a systematicky je ničí. Jestli se někomu padání vlasů spustilo třeba v souvislosti s antikoncepcí, tak to ještě neznamená, že mu to začalo napadat folikuly. Naopak ten, kdo má AA, už měl zřejmě ještě před narozením v sobě zakodóváno, že se mu AA od určitého věku spustí a ta se taky spustila bez ohledu na to, že předtím nebral antikoncepci, neměl za sebou těhotenství, nějaké ženské problémy atd.
Peťule
Hanča
Cituji: Hanča
No to je právě otázka, zda hned zaměňovat padání zaviněné nějakou dočasnou hormonální disbalancí s AA jen proto, že obojí souvisí s hormony.


S tím naprosto souhlasím, ani doktoři v tom nemají jasno. Mně se to spustilo po vysazení antikoncepce a co mi po čase doktorka diagnostikovala? Androgenní alopecii. Přesněji "jinou formu AGA". Takže je otázka, jestli jsou to 2 různé dg. a nebo všechno AGA. Ale aspoň v našem případě, kdy se to spustilo hormonální nerovnováhou, by se tomu hlidně dalo říkat "hormonálně podmíněná alopecie".
rre
Cituji: petrap
Včera jsem mluvila s jedním gynekologem.Radila jsem se kvůli androgenní alopecii. Doporučil mi Diane 35, Chloe a nebo novou antikoncepci VREYA.O ní toho mnoho na internetu není. Nevím, ani kolik je její cena. Ale je prý levnější než Diane 35. Neslyšeli jste někdo o této antikoncepci.Popřípadě nějaké případné účinky na androgenní alopecii?


Já jí používám teprve měsíc....a přijde mi dobrá :) Stojí 390 Kč
petrap
Peťule

Peťo, zítra jedu znovu do Olomouce k té kožní.Měla jsem na kontrolu jet až za rok.Ale vypadá to s mými žílami nějak špatně.
Vlastně je to týdne, co mě ty žíly začaly bolet.Vzala jsem si už jen dva prášky Diane a pak jsem udělala 7 dní pauzu. Před tím jsem měla asi 14 dní vždy v noci křeče v lýtkách.
Dnes už nemohu ani chodit.Volala jsem sestře a řekla jsem jí, co se děje a ptala jsem se co mám dělat. Ona mě řekla, že mi doktorka určitě řekla, že když mě bude bolet hlava nebo žíly, že to mám urychleně vysadit. Ale já vím, že nic takového neříkala. I když mi to stejně dobře vyšlo.
Musím tam hned zítra ráno jet a ona mě pošle na rentgen.Vypadá to na zánět žil.Od čtvrtka totiž do úterý odjíždí mimo republiku. Tak to mám velkou radost :-(Jen abych neskončila v nemocnici.Hormonální léčba tímto končí.Říkala mi dnes doktorka, že bude muset zvolit nehormonální léčbu.Pak napíši více.A jsem zvědavá, co to udělá s vlasy.... Takže holky bacha na ty prášky! Musím říci, že 100% příčina je Diane. I když při užívání Minervy jsem nikdy problémy neměla.
Jsem ráda, že už ji nebudu brát. Obavy, co se nyní bude dít s vlasy, mám velké.
Jinak za hodinu jedu do toho Kelče. Za tím psychoterapeutem. Jsem zvědavá, co mi řekne ohledně těch vlasů.
Děvčata myslete na mě a držte mi pěstičky. Přeci nemůžu mít takovu smůlu stále, ne?
Jessie
Mimochodem, za jak dlouhou dobu se u vás projevil KLADNÝ účinek antikoncepce na vypadávání. Doktorka říkala, že nejdříve za 3-4 měsíce, ale přece jenom, je to dlouhá doba, tak jestli má někdo jiné zkušenosti... Díky
petrap
Jessie
když jsem využila první balení Diane 35 vypadlo mi při mytí tak 50 vlasů.Namísto běžných 1000.Někdy o něco méně.Bylo to různé. Další měsíc se to zhoršilo. A tak to i zůstalo.Nyní tak 500-600.Užívám ji asi 4,5-5měsíců.Doktorka říkala, nejkratší doba je půl roku.
sunamon
Holky, kdo Vám diagnostikoval AA? Mě gynekolog, začínam si říkat, jestli k tomu, aby mě AA diagnostikoval, stačí mít zvýšený androgen v krvi. Holky, určitě jste prošli podrobnějším vyšetřením.
Dnes jsem užila taprve 3 pilulku z Chloe, vlasy úplně přestaly padat, já fakt nevím.
Petrap
Tak jak jsi dopadla?
Co ty křečáky? Moje kolegyně má problémy s pletí, lékařka jí předepsala Minervu, a to i přesto, že má po operaci křečových žil, řekla jí, že to vůbec nevadí, a to ji začínají lýtka bolet opět. Hodně štěstí všem!
Jo, ještě jsem slyšela o nějaké paní z Brna, která pozná z vlasových cibulek, jaký život dotyčná vede, a proč jí vlasy padají. Čekám, že mi známá pošle více informací, ona tam byla, pak vám dám určitě vědět, ale možná jste o ní slyšely.
Peťule
Jessie
Mně se po 3 týdnech od nasazení Diane snížil počet vypadaných vlasů na polovinu, pak se to zase zhoršilo. Po přidání Verospironu zase za cca 3 týdny kladný efekt a ten se s menšími výkyvy drží už 2 měsíce.
petrap
Tak holky.U psychoterapeuta jsem dopadla ..no, jak bych to řekla. Zajímavě?Řekl mi, že problém je tím, že nemám vyřešenou matku. Nějaké vnitří problémy...Díky tomu mám v sobě problém přijetí ženy a následkem toho špatná funkce hormonu. Musím říci, překvapilo mě, když jsem tam jela, nemohla jsem ani dojít k autu, jaké jsem měla bolesti nohou. A po terapii jsem zjistila,že mě nohy(lýtka) přestaly bolet. I když doma mě začala bolet pravá noha, žíla až nad kolenem ze vnítří strany stehen.
U kožní jsem byla. Už díky tomu, že mám bolesti hlavy při 7 denní pauze mi prášky dál nedoporučuje užívat. Takže s hormonální antikoncepci končím. Mám ještě dvě celé balení Diany 35 :-(
Byla jsem na ultrazvuku, a ucpané žíly nemám, takže je to dobře. Doktor mi řekl, abych zvýšila dávku hořčíku na 3-4 tablety. A pokud to nepomůže, mám si zajít za obvodní, aby mi něco napsala na ty žíly.
Kožní mi moc informací nepodala. Jen řekla, že nyní nic užívat nebudu a mám přijít v lednu a domluvíme se na další léčbě. Ale prý nehormonální. Tak to jsem zvědavá.
Jinak přiznávám, mám pěknou depku z těch vlasů. Dnes úplně strašnou. Ráno jsem se byla ostříhat. Už když jsem se česala, tak plné umyvadlo. Co tam hrábnu, mám mezi prsty deset i více vlasů. Mamka mi dnes říká: Ty jsi měla takové krásné vlasy.... Holky mám pocit, že těmi vlasy můj život asi skončí. Včera jsem viděla kluka na vozíčku a říkala jsem si: Jak na tom špatně je a přitom má tolik chuti do života. A já mám jen vlasy v háji a chuť již nemám žádnou. Kolik let budu asi potřebovat, než se s tím problémem smířím?
sunamon

Víš , že Ti závidím? Zatím se mi nestalo, že by mi vlasy přestaly úplně padat. Dokonce ani po pěti měsíční léčbě Dianou. Stále je tam nejméně 100denně. Ale spíše dvě až tři.Když si řeknu, že 3-4x denně obírám jen zimní bundu, kde je dobrých 30 vlasů.A co vyčešu....
Potřebovala bych jít do práce a zapomenout na to myslet. Ty pracovní příležitosti jsou skoro nulové. Bez maturity, ještě dvě malé děti....Mám pocit, že dnes jsem hodně pesimisticky naladěna. Kde se to jen v člověku bere?
Holky, až mi doktorka něco napíše, tak se ozvu. Musím doufat, že mi to pomůže a že nebudou případné vedlejší účinky.
sunamon
Cituji: petrap
Včera jsem viděla kluka na vozíčku a říkala jsem si: Jak na tom špatně je a přitom má tolik chuti do života. A já mám jen vlasy v háji a chuť již nemám žádnou.

Tak to mě napadlo, když jsem byla minulý týden na tý onkologii, bylo tam tolik lidí ( i kolem 30-40 let), kteří čekali na chemo, někteří již bez vlasů. A nevzdávali to! Oni by nám asi řekli, že by rádi měnili. Napsal ti, nebo alespoň doporučil ti ten psychoterapeut nějaké léky na uklidnění? Nějaké antidepresiva? Myslím, že jsi na dobré cestě, uvidíš, bude to dobré!!!
petrap
sunamon

ne, tento muž léky nedoporučuje. Snaží se lidem vysvětlit, že když je nemocná duše, tělo chátrá.Proto hledá příčinu tam, kde jiní lékaři nehledají. V duši. Je přes čakry a energie.
Ano, chybí nám všem to, o čem jsme zde již několikrát mluvili: A to je pozitivní myšlení.
Kolikrát se není čemu divit, když problém trvá roky a žádná pomoc nepřichází. Pak je to složitější věc.
Celkem mě dokáže rozhodit, když mi někdo řekne, nemysli na to a ono se to samo zlepší. To je asi tak, když by někdo měl rakovinu a bylo by mu řečeno, ať si to nepřipouští, nemyslí na to, a že se určitě vyléčí....
Nebo se mýlím?
Peťule
petrap
Nemýlíš, já jsem od svojeho okolí slyšela hlášky typu "nemysli na to", "netahej si ty vlasy" atd. už si milionkrát, ale efekt nulový. Ten duševní klid a povznesení se nad věc musí být z vnitřního přesvědčení, a ne že ti ho nařídí někdo z venku.
Kaca
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat vás zkušenějších.
Po vysazení HA před 8 měsíci mi začly mohutně padat vlasy. Měla jsem je vždycky mizerné, jemné a řídké, a když se teĎ ještě zhoršily, tak jsem z toho již dost špatná. Mám podezření, že v mém případě je to hormonální problém, trpím totiž také na akné (ale není to tak zlé, sem tam pupínek) a na výraznější ochlupení (také to není tak hrozné, abych s tím nemohla žít, v obličeji nerostou a všude jinde je snadno odstraním) ale ty vlasy, z toho mám opravdu psychické problémy.
Dr. mi napsal Vreyu, začala jsem ji brát teprve tento týden.
A teď se dostávám k tomu dotazu. Pokud mi vlasy padají z důvodu hormonální poruchy (já mám hormony fakt rozházené, mám k tomu všemu i nedostatek estrogenů a progesteronu) a nyní jsem se začala léčit tou Vreyou, ty vypadlé vlasy opět narostou, nebo jsou vypadlé trvale, definitivně?
V těhu jsem vlasy měla pěkné, takže vím, že cibulky tam jsou..
Kaca
Jo, jinak mi dr. říkal, že kladný dopad na akné by měl být 3-6 měsíců, na vlasy min rok.
Vreya stála 380,- Kč
Peťule
Kaca
Pokud ti ta Vreya hormony uklidní (nebo spíš dodá ty chybějící), tak by se vlasy mohly zlepšit. Ale efekt pravděpodobně uvidíš hned první měsíc nebo vůbec. Všichni doktoři říkají, že na vlasy ta HAK působí až tak za 3 měsíce až za rok, ale všechny holky, co to tady braly nebo berou, ti zase potvrdí, že ten efekt byl klidně už za týden a za ty tolik kýžené 3 měsíce už to zas třeba bylo špatné (můj případ).
Jinak po roce na Vreyi můžeš mít hromadu vedlejších účinků, takže pozor na varovné signály jako bolesti nohou, křečové žíly, zadržování vody v těle atd. Ale není důvod bát se předem, spousta holek to bralo několik let a bez negativních účinků.
Kaca
Peťule
díky moc za odpověď!
Chtěla bych se ještě poradit, s kterým dr. problém s vlasy řešit? S gynekologem, to je jasný, kvůli té HAK..ale s kým ještě? S kožním nebo endokrinologem? Jaká se dělají vyšetření, aby se zjistila příčina vypadávání?
Asi před rokem se mi navíc zhoršila kvalita vlasů. Ne dost na tom, že jich mám málo, ale ještě ke všemu jsou velice slabé a jemné.. Achjooo :-(
JInak beru teprve 4 dny tu Vreyu a akné je pryč a též černé tečky - ucpané póry. To jsem nečekala.. tak aspoň něco.
A ještě poslední dotaz.. já nepotřebuju, aby preparát měl antikoncepční účinky, normální cestou otěhotnět nemohu, je tedy možné místo té Vreyy brát něco jiného, možná šetřnějšího?
Dr mi tvrdil, že se Vreya dá brát dlouhodobě, ale taky mám strach, co to se mnou udělá...
Peťule
Kaca
S těmi doktory je to těžké. Já jsem oběhala tohle:
Gynda - tam mi píše HAK a někdy i Veropsiron a udělal mi testy na všechny hormony, pravidelně s ním konzultuju horm. léčbu
Endokrinologie - taky mi dělá pravidelně testy na všechny hormony, ale testy jsou OK, takže tam se mnou víc nenadělají
Imunologie - dělali mi testy na citlivost vlasových cibulek, jestli náhodou nejsem an něco alergická a proto by vlasy padaly. Testy byly negativní, takže pro mě taky víc nemají co udělat.
Kožní - kapitola sama o sobě :-) Obešla jsem 3: 1. v rodném městě, byla protivná a tvrdila mi, že mi to padá ze stresu a nedostatku železa, nevěřila mi, vzdala jsem to tam. 2. též v rodném městě, věřil mi, ale když mi nezabrala Diane 35 ani methionin, tak mu došly nápady. 3. v Olomouci, je to odbornice na vlasy, ale její léčba je hormonální a mírně drastická. Sice to pomáhá, ale zase mám vedlejší účinky, takže teď zrovna hledám kompromisní dávku, která pomůže, ale neublíží.

Pokud nepotřebuješ zabránit početí, tak se teoreticky můžeš léčit Verospironem bez té HAK, ale mě právě z něj zlobí ty žíly, takže pokud ti bude sedět Vreya a pomůže ti, tak nedoporučuju zbytečně experimentovat. To dlouhodobé braní fakt závisí na konkrétním případu - jesltli jsou tam vedlejší účinky nebo ne. Obecně čím mladší osoba, tím lepší snášenlivost.
Tak snad jsem ti v něčem poradila, držím pěsti :-)
Kaca
Peťule, díky moc za všechny informace. Koukám, že je to běh na dlouhout trať.. a při tom strachu, že zůstanu bez vlasů úplně, se snažit být v klidu, jelikož stres vlasům škodí.. achjo.
Uvidím, jak zabere ta Vreya, mně se dříve vlasy lepšily i po Praminu, ráda bych tomu nechala aspoň pár měsíců, než podniknu další kroky.
Zdá se, že ten Verospiron má stejné vedlejší účinky jako Vreya, takže bych si asi moc nepomohla.. mrknu ještě na net, kolik čeho ten Verospiron obsahuje, jak je silný a tak..
Když Tě ta odbornice v Olomouci léčila "hormonálně a drasticky" .. co až se léčba ukončí.. to se problémy objeví znova.. nebo dá se to vůbec vyléčit, pokud je problém hormonální, nějak trvale? Aby čkověk nebyl celý život na hormonech.. ?
Jinak mně je už 33 let a zatím žádné vedlejší účinky Vreyy nepozoruju, ale beru ji teprve pár dní, tak se pozoruju..
A taky mně znepokojuje, zda vypadlé vlasy mohou ještě narůst, nebo jsou vypadlé definitivně a vlasy mi už nikdy nezhoustnou? No zatím budu ráda, když přestanou padat...
Držím palce!! Ať nám vlasy drží!
Peťule
Kaca
No vedlejší účinky může mít ta Vreya klidně až třeba za 3 měsíce, a nebo je nebudeš mít vůbec :-)
Když si dáš vyhledat Verospiron, tak nic nezjistíš, protože antiandrogenní funkce v tom letáku není popsaná. Antiandrogenně působí, když se bere cyklicky (jako HAK). Existují 3 různě silné Verospirony(25-50-100), takže můžeš klidně zkusit ten nejslabší. Mně právě ta kožní napsala ten nejsilnější, proto je to trochu drastické. Tak teď beru 100 ob den a zkusím si nechat napsat 50.
Jinak jestli se někdy z problémů vyhrabu, to je ve hvězdách, ale rozhodně radši budu celej život na hormonech než bez vlasů, v tom mám jasno. Pokud nebudu mít žádné vážné zdravotní problémy, tak jsou vlasy priorita.
Ty vlasy ti dorostou, jakmile ti Vreya srovná ty hladiny hormonů tak, aby androgeny nebyly v převaze. Pak přestane padání a časem dorostou i ty ztracené vlasy. Nedorostly by jen tehdy, kdyby na tebe androgeny působily tak dlouho, že už by ti zničily folikuly (třeba několik let). Takže nepočítej se 100% dorostem, ale většina ti pravděpodobně doroste :-)
Taky držím palečky!!
Kaca
Ahojky Peťule, jak se daří? Co vlásky?
Já mám za sebou první měsíc té Vreyy a padání se zastavilo, padají, ale méně, ovšem vlasy jsou tak řídké, že je celkem logické, že jich padá úměrně tomu.. Zatím žádné vedlejší účinky nepozoruji, pleť se zlepšila, uvidíme.
Cítím to jako Ty. Klidně do sebe budu rvát hormony.. klidně bych dala všechny peníze za to, abych měla vlasy aspoň jako každá jiná průměrná žena..
Ještě bych se chtěla zeptat. Při braní toho Verospironu se smí otěhotnět, nebo je to nějaká kontraindikace a musel by se vysadit? Ne, že bych plánovala děti, ale jeden nikdy neví..
Je možné, že za stav mých vlasů nemůžou jen ty mužské hormony, ale také nedostatek estrogenů? Ten mám totiž potvrzený, ty mužské hormony dosud ne. A asi by se to ani nedalo teď objektivně zjistit, když beru tu Vreyu.. nebo jo?
Zatím jsem plná optimismu, že vlasy začnou dorůstat. Kéž by..
Kaca
Peťule
Kaca
Kači, to jsem ráda, že ti to aspoň trochu pomáhá :-)
Moje vlásky docela dobré, jsem stále na Dianě a slabší dávce Verospironu, zvažuju vysazení Diane, ale bojím se zhoršení.
Právěže při braní Verospironu se nesmí otěhotnět, protože by to nějak poškodilo plod. Takže když ho někdo bere bez HAK, tak se musí chránit jinak, ale musí se zabránit otěhotnění.
Nedostatkem estrogenu ti můžou ty vlásky padat, u mě to tak asi je. Protože estrogeny bylo to jediné, co jsem v hormonálních testech měla mimo průměr. Měla jsem je snížené, doktor to přičítal tomu, že jsem dlouho brala HAK a že tělo ještě nezačalo estrogeny tvořit v plné síle... jenže bych řekla, že nezačalo ani doteď :-(
Když bereš HAK, tak máš zreslené hormonální výsledky. Takže podle toho je musí ten doktor posuzovat.
Jo a ještě jedna věc, dorůstání bohužel není vidět tak rychle jak řídnutí :-( Ale pozitivní je vždycky to, když ti padají míň a míň, to je pak logické, že jich přibývá, i když to třeba odpohledu nepoznáš.
petrap
ahojky.Tak jak vidím, u někoho se dostavily i úspěchy. Já jsem začala chodit do práce. Dá se říci, že jsem tak vysílená, že bych na vlasy již neměla ani myslet. To je však jen do doby, než se oblékám a vidím na oblečení vlasy. Ke všemu od té doby, co jsem v prosinci vysadila Diane se mi vlasy začaly tak mastit, že si je musím umývat co 3 dny,nekdy i co 2 dny.Tvoří se mi hodně mazu.A stále nacházím malinkaté vlásky. Úplné mrňousky. Ke všemu mi přibývá na hlavě vlasů těch jemnějších. To už budou asi jedny z těch posledních. Kamarádka mi doporučila přírodní preparáty. Je to velká dávka vitamínů, především skupiny B, ale je tam toho opravdu hodně.A pak takový prášek do vody.Taky na vlasy. Dnes jsem si umyla vlasy, a řeknu vám, hrůza!!!!!!!Ale to je vždy! V pondělí jedu do OL ke kožní. Myslela jsem si, že to bez léků zvládnu, ale vidím, že mě to moc užírá. Stres mám, a dost velký. Doma s manželem už se ani nebavíme. Musím si zacpat uši, abych měla klid. Stále mi něco vyčítá. Především, že když jsem v práci, že se musí starat o děti.Dát je do školky a vyzvednout. S přítelem to vypadá na rozchod.Nevěřily by jste jak jsem ze života unavená a vnitřně vycucnutá. Nemám vůbec sílu. Nádobí umývám i 3 hodiny. Bojuji, nějak nemám sílu. Kéž by alespoň ty vlasy po těch letech přestaly padat.....Zkusím ještě v Hranicích jednu paní, co pracuje s aurou.Třeba mi tu psychiku pomůže dát dohromady. V práci , většinou je to na noční, mám i několikahodinové deprese. Úzkost, zrychlený tlukot srdce,bolest na prsou, zvracení, a děsný strach.Roztřesou se mi ruce, nohy.Nevím co to je. Nejde to ani rozdýchat. Ale udělalo mi to v práci a dělá mi to skoro každý den. Každý druhý by to vzdal,ale já nechci přestat bojovat. Ani s těmi vlasy. Držím všem pěstičky.
Kaca
Tak se hlásím po dlouhé době, Vreyu beru šestý měsíc a úspěch se dostavil, dorůstají pramínky vlasů, teď jsou dlouhé asi 3 cm. Zatím to vypadá trochu divně, ale až to doroste, budu moc spokojená.. to už jsem vlastně teď. Pleť se mi zlepšila už první měsíc braní a prakticky mi přestaly růst chloupky, takže zatím spokojenost!!! Pořád s obavou sleduji, zda se objeví nějaké vedlejší účinky..
pajakris
Ahoj,rok jsem pouzivala jeanine a ted mi doktorka predepsala vreyu,bojim se,ze potom mi vaha pujde prudce nahoru..nemate s tim nejake zkusenosti?
Peťule
pajakris

Mně po Diane (= Vreya) váha vůbec nahoru nešla, spíš dolů, protože to bylo jaro a to vždycky přirozeně shazuju zimní špek. Ale je to individuální, takže zkušenosti jiných holek pro tebe nejsou nijak směrodatné, můžeš reagovat úplně jinak.
Kaca
Skutečně je to značně individuální.
Já ji beru od ledna a přibrala jsem 3kg :-(( fakt je, že více jím a hlavně sladké. Možná, že antikoncepce může za zvýšenou chuť, takže způsobuje růst váhy nepřímo. Těžko říci. Jím opravdu hodně, i 3-4 čokolády denně. Mám 56kg/159cm
Peťule
Kaca

Co takhle zkusit chrom? Zkus hledat na netu, měl by potlačovat chuť na sladké a chuť k jídlu celkově. Nebo kluci tady by ti mohli poradit i jiné dietní triky, jak jíst a přitom nepřibírat.
eva
PŘEJI DOBRÝ DEN! CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT ZA JAK DLOUHO UČINKUJE CHLOE?!MÁM PROBLÉM TAKOVÝ ,ŽE JSEM UŽÍVALA ANTIKON,PO PORODU ASI DVA ROKY A RŮZNĚ JSEM JÍ MĚNILA TO MÁ ZA NÁSLEDEK (DLE MÉHO MÍNĚNÍ) TO ,ŽE Z MOJICH VLASŮ JE POLOVINA ZEJMÉNA OD ČELA K TEMENI PROŘÍDLÉ.BYLA JSEM I NA KOŽNÍM ALOPACIE TO NENÍ, DIAGNOZA MY NEBYLA ZA TÍM URČENÁ,Dr. NA KOŽNIM MY PŘEDEPSAL ALPICORD DVĚ BALENÍ (MÁM UŽ VYBRANÉ) A NIC TED BUDU MÍT KONTROLU TAK NEVÍM ZASTAVIL SE MY RŮST NO JSEM Z TOHO NEŠTASTNÁ BOJÍM SE ABY TO NEBYLO JEŠTĚ HORŠÍ NIKDY BYCH NEVĚŘILA ŽE BUDU ŘEŠIT PROBLÉM S MALO VLASY JESTLI MŮŽETE DEJTE MY TYP CO UDĚLAT ABY SE VLASY VZPAMATOVALY.DĚKUJI EVA
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Nová antikoncepce VREYA

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání PHP forum software miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018