Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Odběr kůže pomůže?

Autor Odběr kůže pomůže?
zuz
ahoj
5 let mi jako diagnozu pisou alopecie areata, po neuspesnych pokusech o vyleceni u nekolika koznich sem se pres zname dostala k jednomu panu doktorovi co navrhuje lecbu ktera me bude stat 2000 a spociva v odberu kusu kuze z hlavy a pokud tam budou vlasove bunky tak nejake masticky po ktere mi narostou vlasy. to je vse co o tom vim. nema nekdo nejake zkusenosti s takovym typem lecby? funguje to? nejde tak ani o ty penize clovek za vlasy da kde co ale spis o to ze si nechci zas delat zbytecne nadeje. dekuji moc za radu!
Peťule
Což o to, nápad to není špatný. Odběr kůže (biopsie) je v zahraničí běžná diagnostická metoda, u nás se to zatím moc nedělá, ale je možné to udělat. Asi jsi narazila na osvíceného doktora :-)

Co mě zaráží, jsou ty mastičky :-) Sice se o areatu moc nezajímám, ale jinak mám už o lécích slušný přehled a neznám moc fungujících mastiček. Možná myslel doktor nějaké kortikosteroidy, ty se na areatu někdy dávají, ale spíš v injekcích. Jinak Evelyn z tohoto fóra léčí areatu Neocapilem (roztok, asi znáš) a celkem si to chválí.

Problém bych viděla spíš v tom nárustu vlasů. Většina druhů alopecií jsou systémové problémy a lokální léčba bez nějaké vnitřní, systémové nemusí stačit.

Rozhodně ti to nechci vymlouvat, fandím každému novému pokusu o léčbu, ale radši bych si nedělala příliš velké naděje. Brala bych to spíš jako sympatický pokus.
Evelyn
Jejda, takže moje doktorka je taky osvícená? To je prima, mně totiž taky odebrala kus kůže na rozbory.

Ten rozbor je pozitivní minimálně v tom, že vám hrozně dodá naději. I když jste totálně plešatí, můžete si říkat: "jsou tam zdravé kořínky... jsou tam... Pořád to je dobrý..." :-). Záleží ovšem taky na tom, jak se k těm výsledkům postaví ten doktor - když už se ale odhodlal k biopsii, zřejmě nebude nijak zpátečnický a bude se snažit s tím něco dělat.
zuz
Děkuji za informace.

Abych sdělila další vývoj: zdravé kořínky mám a dostala jsem mastičku, jinak používanou prý na atopický ekzém, která ale prý v současné době často ukazuje trvalejší pozitivní efekt i u mé diagnózy. Jmenuje se Protopic a pro tuto diagnózu je hrazená pacientem (je celkem drahá). Zatím nevím, jestli funguje, ale pokud jsem dobře pochopila, budu zkoušet různé přípravky tohoto typu (tedy ty co snižují imunitní odpověď organismu) a snad nějaký z nich zabere a natrvalo. Pozitivní je, že na rozdíl od prášků po tom nebudu otékat atp. Jinak Neocapil neznám, uvidíme, možná se k němu taky propracuji. Ono se zdá, že to všechno zabírá/nezabírá dost individuálně.
Evelyn
zuz:
Protopic, to jsem tu ještě neslyšela.
Pak nám napiš, jestli to nějak prospělo, protože jestli to pomůže aspoň trochu, určitě by to spousta lidí ráda zkusila.
Vypadávání vlasů u ženDiskuze Více vlasů.cz » Vypadávání vlasů u žen »

Odběr kůže pomůže?

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Pohání open source forum script miniBB™ © 2001-2018  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2018