Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Odkuď berete Dutasterid - prosim o pomoc

Autor Odkuď berete Dutasterid - prosim o pomoc
Wellen
Zdravím, odkuď berete dutasterid? Beru již několik let a vždy jsem objednával přes United Pharmacies. Bohužel se mi teď naposledy stalo, že zásilku zachytila celnice a poslala muj dutas do ustavu na kontrolu leciv. Od nich prislo vyjadreni, ze dutas u nas podle nove smernice neni povolen a poslali ho zpet. Stalo se nekomu neco podobneho?

Dutas mi dochazi a nevim co dal. Poradite kde nakoupit? Dekuji
Wellen
To tu nikdo nebere dutasterid?
Hanz
Bohužel to není zrovna jednoduché ho získat, ale chce to recept. Na kožní bych nechodil, byla to v mém případě naprostá ztráta času. Solidní urolog ho napíše.
Hanz
A myslím, že se zásilkami ze zahraničí teď bude velký problém(( Takže se musíš snažit a obejít pár doktorů.
Hanz
Wellen
Můžeš prosímtě ještě napsat jaké množství si objednával, jestli skutečně není problém v tom, že jsi udělal moc velkou objednávku?
Wellen
Hanz
Můžeš prosímtě ještě napsat jaké množství si objednával, jestli skutečně není problém v tom, že jsi udělal moc velkou objednávku?


Objednával jsem 2x a vždy stejný výsledek. Jednou na půl roku Dutas od Dr Reddy's a po druhé na měsíc Duprost od Ciply. Je celkem jedno za kolik objednáš, vždy vyplní, že cena zásilky je 10$. Zásilku ale vždy otevřou avšechny léky posílají do ústavu na kontrolu léčiv a od nich přijde oznámení, že mám smolíka a zásilku posílají zpět. Na můj dotaz jak je možné, že jsem dříve neměl problémy odpoví, že jsem měl prostě štěstí. Většinou zásilek neotevírali, ted ale kontroluji vsechno potom co snížili limit ze 150 EUR na 22 EUR. Problém také určitě je, že united pharmacies posílají ze Singapuru, pokud by to šlo z EU, tak to asi nikdo neřeší.

Nevím co dál. Začínal jsem na finasteridu, přešel poté na dutasterid, se kterým jsem maximálně spokojený. Beru ho více jak dva roky, ale už mám prášky na posledních 10 dní. Berete ho někdo, odkud prosím??? Znáte někdo dodavatele v EU? Budu vděčný za jakékoliv info.
Wellen
Obyčejnej kluk
United pharmacies je US. Tudíž logická otázka, za kolik jsi vlastně objednával? Bylo to za více než 22 eur? Pakliže ano a nenašel bys jiného dodavatele dutasu, zkusil bych udělat ještě menší objednávku a vyhnout se tak otevření zásilky.


Vše co nejde z EU se na celnici otevírá a jelikož jde o léčiva, tak dle celníka 99% vrací zpět. Nejsou prý dodrženy skladovací podmínky a podobné voloviny...
Hanz
Wellen
Ahoj. Mluvil jsem s pár lidmi na jiném fóru a říkali to samé, že posílání zásilek zpět není nic nového. Má zkušenost je taková, že jsem objednával asi před 3 měsíci z unitedpharmacies, to už byla v platnosti nová směrnice. Zásilku mi sice na měsíc zadrželi, ale potom ji normálně proclili a přišla mi, pozdější zkušenost nemám. Hledal jsem na internetu a narazil jsem na tuhle lékárnu: http://www.eurodrugstore.eu/mens-health__8__en/dut asteride__1272.html Znám ji už z dřívějška, ale nikdy jsem u nich nenakupoval. Nejspíš nemají dutas, ale určitě duprost. Uvádějí, že zásilky odesílají jen ze zemí evropské unie. Zkus od nich objednat a dej vědět, jak jsi dopadl.
Wellen
Hanz
V jiném vlákně jsi psal, že jsi bral dutasterid u nás v lékárně viz. níže. Předepíše ho každý urolog? Nedoporučil bys nějakého? Klidně SZ. Přece jenom u nás v lékárně vyjde o dost levněji než z té EU lékárny, co jsi tu hodil link. Díky

Hanz
Zdravím. Je tu někdo, kdo užívá dutasterid a bere ho běžně z lékárny? Užívám dutasterid několik let a dříve sem si pro něj jezdil do zahraničí. Jelikož nedávno došlo k jeho registraci v ČR, beru si ho z běžné lékárny. Ale do ČR se nyní Avodart dováží pravděpodobně z Polska nebo je Polsko jeho výrobcem. Od té doby,co užívám Avodart tohoto výrobce mám nepříjemné žaludeční a střevní problémy,proto ho teď asi na čas vysadím.Pokud jsem užíval např. Avodart vyrobený ve Francii nikdy jsem takové problémy neměl po několik let. Je tu někdo kdo má stejný problém?
Hanz
Wellen
Je mi to líto, ale bohužel ti v tomhle nemůžu pomoct. Pracuju ve zdravotnictví, takže si Avodart seženu, ale i pro mě samotného to nebylo vůbec snadné. Každý urolog ho může předepsat, ale ne každý to udělá, je potřeba se vybavit dostatkem informací k tomu, aby si ho přesvědčil, spousta z nich totiž o indikaci k AA vůbec nebude mít ani tušení. Pokud to chceš řešit opravdu přes lékaře, musíš počítat s tím, že jich pár obejdeš než natrefíš na někoho normálního. Co se ti stane nejspíš jistě je to, že budou narážet na nežádoucí účinky, především co se impotence týče a budou tvrdit, že v tomto případě rizika převyšují výhody léčby. Proto si nastuduj kompendium avodartu resp. třeba penesteru. Třeba impotence se vyskytuje jen ve 2% případů, což je třeba vědět, abys mohl argumentovat. Já užívám Avo už cca 5 let a žádné takové problémy rozhodně nemám. Ale většinou poznáš už na začátku, že to nemá smysl se bránit a musíš mít prostě štěstí na dobrého doktora. Kompendia neboli SPC léčiv stáhneš na sukl.cz nebo na farmaceutika.info, jsou tam informace z klinických studií, mechanismy účinku apod. Jinak si myslím, že ty stránky vypadají solidně a pokud tě tlačí čas, tak bych to přes ně zkusil. Může se klidně stát, že i já to budu za čas potřebovat. Přeju hodně štěstí, taky jsem byl v situacích, kdy mi docházel čas a vím, že to není nic příjemného a pak je jediná možnost internet.
kamil
Wellen
Ked chces obist lekara, mohol by si skusit ukecat lekárnika. Skus ist do nejakej dobrej lekárne, kde su odbornici, a skus to s nimi prekonzultovat. Neviem ako v cechach ale na slovesku by sa to dalo. Len bez receptu by si si musel zaplatit plnu uhradu lieku... AVODART 90cps ...cca 80eur
Braňo1
Čaute.Tak vybavil som na mesiac zase 10ks penester(50 eur) a 4ks avodart(100 eur).Niektorí si rezervovali počas mesiaca.Čiže ostáva 5ks Penester a 2ks Avodart.Dajte vedieť ak chcete do spravy na vicevlasu,alebo na brano@t-zones.sk,alebo na 0903/355 622.Prosím ozvite sa aj tí,čo ho mali rezervovaný.Veľa ľudí mi za to písalo a už strácam prehľad.Predpokladám podľa min.objednávky,že to bude preč do 5-6 dní.Inak už som na fine 9 mesiacov.Stav:spokojnosť.Ešte by to chcelo zahustiť prednú časť a keď to fin už nedokaže do 12 mesiaca používania,prejdem na dutas,
Braňo1
Ahojte ja som už na fine rok a pokračujem ďalej.Aké máte výsledky?Už je to min. pol roka,čo odomňa kupujete avodart,alebo penester a bolo Vás okolo 60.Dajte nejaké echo
Masozrout
Ahoj všem,
jak asi víte, je v současné době celkem problém s objednáváním léků ze zahraniční (nařízení EU - celníci běžně vracejí léky zpět), chtěl bych se proto zeptat, zda máte někdo aktuální zkušenost s obchodem, kde se dá objednat dutasteride (nejlépe originál Avodart), a není problém s dodáním do ČR. Děkuji za jakoukoliv informaci.
Masozrout
Zkusím svůj dotaz položit ještě jednou, protože je mi divné, že by zde v současné době nebyl nikdo, kdo užívá dutasterid. Prosím, poraďte, odkud objednáváte dutasterid (nejlépe originál Avodart), aby nebyl problém s celní správou? Děkuji za jakoukoli radu.
Konzervativní léčba padání vlasůDiskuze Více vlasů.cz » Konzervativní léčba padání vlasů »

Odkuď berete Dutasterid - prosim o pomoc

Váš příspěvek:
  :-) ;) ;) ;) :-( ...    Tučně Kurzívou Podtrženě    Odkaz na www stránku Link na YouTube video  

Přejít na forum: 

Provozovatel: Ing. Lukáš Vodička, Libická 6, 130 00 Praha 3, IČO: 865 81 716

Pohání simple bulletin board miniBB™ © 2001-2020  |  Optimalizace pro vyhledávače od SiteLab © 2003-2020